Jump to content

OnePlus 10 Pro


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας. 

Έχω 5G κανονικά και έχω ενεργοποιήσει το volte αλλά όταν με καλούν δεν έχω data... κάνω κάτι λάθος ?

Edited by STELSTEL

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, FoT1s said:

Screenshot_2023-02-01-08-49-31-46_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

Φαγώθηκες...

Γιατί δεν πήραμε την 26..κ την πήραν οι Κινέζοι... Να την... Χαχαχααα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, STELSTEL said:

Καλημέρα σας. 

Έχω 5G κανονικά και έχω ενεργοποιήσει το volte αλλά όταν με καλούν δεν έχω data... κάνω κάτι λάθος ?

Αν εχεις cosmote, ενεργοποιησε την επιλογη απο τις ρυθμισεις. Αν εχεις vodafone, παιζει fix το volte.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FoT1s said:

Αν εχεις cosmote, ενεργοποιησε την επιλογη απο τις ρυθμισεις. Αν εχεις vodafone, παιζει fix το volte.

ενεργοποίησα την επιλογή απο την αρχή, έχω 5g αλλά δεν βγάζει ούτε εικονίδιο ούτε έχω data οταν μιλάω

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, STELSTEL said:

ενεργοποίησα την επιλογή απο την αρχή, έχω 5g αλλά δεν βγάζει ούτε εικονίδιο ούτε έχω data οταν μιλάω

Αν εχεις cosmote στειλε sms WIFICALL στο 1333. Αν εχεις Vodafone στειλε sms WIFI στο 1339. 

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, FoT1s said:

Αν εχεις cosmote στειλε sms WIFICALL στο 1333. Αν εχεις Vodafone στειλε sms WIFI στο 1339. 

εχω cosmote εστειλα κ μου λεει οτι η συσκευη δεν υποστηριζεται

ok... λυση για οποιον το παθει... εβαλα την sim σε αλλο κιν εστειλα το μηνυμα κ τωρα οκ 🙂

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Φλάσαρα την nee2213_11_c.26 μέσω του oxygen updater και ολα ειναι σουπερ.

Αυτή η βλακεία battery percentage με το animation στο lockscreen απλά δεν βγαίνει....

Edited by STELSTEL

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με την C26 εχω θεμα με τα RCS μηνυματα με το google messages. Δεν κανει ποτε συνδεση με τον αριθμο με αποτελεσμα να μην δουλευει. Δεν ξερω τωρα αν φτιαξει με ενημερωση της εφαρμογης, των carrier η των υπηρεσιεων google.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερες η λειτουργια rcs εμενα μενει ετσι και οσο και να εψαξα διαφορους τροπους, κανενας δεν δουλεψε για να φτιαξει. Εχω βονταφον. Καποιος καμια λυση;

 

Screenshot_2023-02-06-07-27-39-02_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235.jpg

Link to comment
Share on other sites

τελευταία φορά που το είχα πάθει αυτό , έφταιγε κάποια έκδοση beta ( από τις messages-carrier services-google play services)...και όχι αναγκαστικά μία από αυτές μόνο, αλλά σε συνδυασμό με τις άλλες. π.χ η μπέτα στα μηνύματα να μην "ταιριάζει" με τα google services.

Σου προτείνω να κάνεις uninstall τα updates στις εφαρμογές αυτές, και μέσα από το store, να τις αφήσεις να κάνουν update μόνες τους.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Nikos_s3 said:

τελευταία φορά που το είχα πάθει αυτό , έφταιγε κάποια έκδοση beta ( από τις messages-carrier services-google play services)...και όχι αναγκαστικά μία από αυτές μόνο, αλλά σε συνδυασμό με τις άλλες. π.χ η μπέτα στα μηνύματα να μην "ταιριάζει" με τα google services.

Σου προτείνω να κάνεις uninstall τα updates στις εφαρμογές αυτές, και μέσα από το store, να τις αφήσεις να κάνουν update μόνες τους.

Ολες οι ενημερωσεις των παραπανω εφαρμογων, ειναι απο το play store. Δεν ειμαι σε καμια σε beta.

Ψαχνοντας λιγο ξανα τωρα το πρωι, επεσα πανω σε αυτο που δημοσιευτηκε πριν 18 ωρες.

https://support.google.com/messages/thread/200551594?hl=el-GR%3Fjs_request_id%3D1675673327716_7982136840150903884&ec=Messenger_main&api_client=ghandroid&ff=1&full_page=1&pli=1#redirected=true

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για τα μηνύματα χρησιμοποιώ την στοκ εφαρμογή OnePlus .. αυτή που είχα μέχρι το 9 pro ...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, STATYSS said:

Εγώ για τα μηνύματα χρησιμοποιώ την στοκ εφαρμογή OnePlus .. αυτή που είχα μέχρι το 9 pro ...

Για δωσε λινκ, αν μπορεις.

Link to comment
Share on other sites

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, FoT1s said:

Εχει RCS δυνατοτητα;

Δοκιμαστο... Δεν χάνεις κατι

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, STATYSS said:

Δοκιμαστο... Δεν χάνεις κατι

Δεν εχει καν την λειτουργια αυτη. Ειναι μονο για sms/mms. Ισως δεν καταλαβες το προβλημα που αντιμετωπιζω ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, FoT1s said:

Δεν εχει καν την λειτουργια αυτη. Ειναι μονο για sms/mms. Ισως δεν καταλαβες το προβλημα που αντιμετωπιζω ακριβως.

Κατάλαβα οκ. Απλά εγώ έγραψα πια χρησιμοποιώ ... Δεν είπα ότι θα σου λύση το πρόβλημα 😄😄

Και αύριο θα μάθουμε τιμή για 11 pro ε?? Μην ξεχνιόμαστε....για πάμε ..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, FoT1s said:

Ολες οι ενημερωσεις των παραπανω εφαρμογων, ειναι απο το play store. Δεν ειμαι σε καμια σε beta.

Ψαχνοντας λιγο ξανα τωρα το πρωι, επεσα πανω σε αυτο που δημοσιευτηκε πριν 18 ωρες.

https://support.google.com/messages/thread/200551594?hl=el-GR%3Fjs_request_id%3D1675673327716_7982136840150903884&ec=Messenger_main&api_client=ghandroid&ff=1&full_page=1&pli=1#redirected=true

ok...προφανώς θέμα της βόντα...κοσμοτέ όντως δουλεύε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Nikos_s3 said:

ok...προφανώς θέμα της βόντα...κοσμοτέ όντως δουλεύε μια χαρά.

Σε επικοινωνια παντως μαζι τους, δεν μου βρηκαν λυση...ενα ρεσταρτ την γραμμη μου εκαναν μονο και αυτο ολο...

Link to comment
Share on other sites

https://www.vodafone.com/apps/rcs/greek/legal

Και καπως ετσι, ηρθε η ωρα να αλλαξω και να αλλαξουμε παροχο οσοι θελουμε RCS.

Screenshot_2023-02-07-13-15-44-77_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Και γω βονταφονε έχω.. αλλά δεν το χρειάζομαι αυτό που λες ... Πλέον έχουμε βιπερ what's up τελεγκραμ.... Τα παντα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

πάνε καλά εκεί στην βόνταφον? εδώ κάνει ολόκληρο χαμό η google για να υιοθετήσει τα rcs η apple , και αυτοί το κλείνουν? καλά θα πάει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...