Jump to content

OnePlus 10 Pro


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα σας,

Είμαι με το 10 pro από την πρώτη ημέρα της κυκλοφορίας του και είναι πρώτη φορά που έχω καταμπερδευτεί με τις εκδόσεις.

Το κινητό είναι stock τελείως και αναβαθμίζω από oxygen updater. Δεν έχω λάβει αναβάθμιση σε OS13, ενώ σε sites διαβάζω ότι η stable έχει δοθεί από 30/09.

Επίσης είμαι ακόμη με security patch Αυγούστου. Εσάς σας έχει έρθει αναβάθμιση σε stable ??

Link to comment
Share on other sites

H 13 για το 10pro κυκλοφορεί σε περιορισμένες γεωγραφικές περιοχές και μόνο σε beta channel....επίσημη stable 13 δεν έχει δοθεί. Το δικό μου είναι σε android 12 (A.17).

Οπότε όντως security patch πρέπει να είσαι Αυγούστου και google play system Οκτωβρίου.

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, maria_1 said:

Παιδιά καλημέρα σας,

Είμαι με το 10 pro από την πρώτη ημέρα της κυκλοφορίας του και είναι πρώτη φορά που έχω καταμπερδευτεί με τις εκδόσεις.

Το κινητό είναι stock τελείως και αναβαθμίζω από oxygen updater. Δεν έχω λάβει αναβάθμιση σε OS13, ενώ σε sites διαβάζω ότι η stable έχει δοθεί από 30/09.

Επίσης είμαι ακόμη με security patch Αυγούστου. Εσάς σας έχει έρθει αναβάθμιση σε stable ??

Αν έχεις ενα VPN μπορείς μέσω Ισπανίας να κάνεις αναβάθμιση σε Android 13 Official. Μπορείς επίσης μέσω του oxygen updater. Θα σου πρότεινα πάντως να μην προτρέχεις καθώς η 13 έχει θέματα τα οποία η OP δεν διορθώνει άμεσα. 

Προσωπικά αντιμετωπίζω πρόβλημα με το Google Wallet και δεν μπορώ να κανω πληρωμές. Αυτό οφείλεται στα Cloned Apps αν χρησιμοποιείς κάτι το οποίο δεν έχει διορθωθεί έως τώρα. 

Επίσης, η λειτουργία επιλογής εξόδου ήχου είναι για κλάματα. Αν έχες Bluetooth συνδεδεμένο και θες να επιλέξεις να ακούς από το ηχείο ή το Bluetooth δεν μπορείς γιατί αναγνωρίζει μόνο μερικές εφαρμογές ως Media Player. Εκεί που μπορούσες ανα πάσα στιγμή να επιλέξεις έξοδο ήχου πλέον έχει γίνει βάσανο. Λησμονο το Android 12 να φανταστείς που ήταν χάλια και αυτό σε σχέση με το 11.

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

H 13 για το 10pro κυκλοφορεί σε περιορισμένες γεωγραφικές περιοχές και μόνο σε beta channel....επίσημη stable 13 δεν έχει δοθεί. Το δικό μου είναι σε android 12 (A.17).

Οπότε όντως security patch πρέπει να είσαι Αυγούστου και google play system Οκτωβρίου.

Stable την εχουν δωσει και σιγα σιγα την παιρνουν κι αλλοι. Δεν ημουν beta channel εγω παντως και μου ηρθε μεσω οτα απο την Α.16. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετα την ενημερωση των google services που εκανε το κινητο το εικονιδιο του gps μενει μονιμα πανω ως ενδειξη. Ενω πριν εμφανιζοταν μονο οταν ανοιγες καποια εφαρμογη που επαιρνε τοποθεσια...

 

Screenshot_2022-11-17-23-13-50-37_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2~2.jpg

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

θέμα με το 10t δεν έχει ανοίξει; Διαφορές με το 10pro? Με το πρόγραμμα ανταλλαγής της oneplus βγαίνει 350€ το 10t και είναι αρκετά δελεαστική προσφορά θα έλεγα.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, FoT1s said:

Μετα την ενημερωση των google services που εκανε το κινητο το εικονιδιο του gps μενει μονιμα πανω ως ενδειξη. Ενω πριν εμφανιζοταν μονο οταν ανοιγες καποια εφαρμογη που επαιρνε τοποθεσια...

 

Screenshot_2022-11-17-23-13-50-37_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2~2.jpg

Πώς το έκανες ενημέρωση;;;

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, STATYSS said:

Δεν βγάζει κατι

Πατα στις υπηρεσιες google και θα σε μεταφερει στο play store και θα δεις αν λεει ενημερωση.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gms

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

αρχίζω και χαλιέμαι με την 1+ , που από Σεπτέμβρη δήθεν έδωσε την 13 και εδώ ακόμα τρίβουν...

έχει περάσει κανείς c.21 να μας πει αν όλα δουλεύουν οκ? NFC , wallet όλα κομπλέ?

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Nikos_s3 said:

αρχίζω και χαλιέμαι με την 1+ , που από Σεπτέμβρη δήθεν έδωσε την 13 και εδώ ακόμα τρίβουν...

έχει περάσει κανείς c.21 να μας πει αν όλα δουλεύουν οκ? NFC , wallet όλα κομπλέ?

Τι εννοείς ότι δήθεν έδωσε την 13; Δηλαδή δεν την έχει πάρει; Εγώ πριν καμία ώρα πήρα την 13 στο 8pro

Edited by ostvarivanje
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

αρχίζω και χαλιέμαι με την 1+ , που από Σεπτέμβρη δήθεν έδωσε την 13 και εδώ ακόμα τρίβουν...

έχει περάσει κανείς c.21 να μας πει αν όλα δουλεύουν οκ? NFC , wallet όλα κομπλέ?

Ολα δουλευουν οκ. Με ολες τις καρτες μου το wallet της google.

Link to comment
Share on other sites

Όταν την 13 την έχουν δει μόνο σε συγκεκριμένες περιοχές (βλέπε ισπανικό vpn) και το υπόλοιπο 90% περιμένει....ε ναι, τότε δεν θεωρώ ότι έχει "δωθεί" κανονικά. Δε νοείται τμηματικό update να κρατάει 3+ μήνες.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nikos_s3 said:

Όταν την 13 την έχουν δει μόνο σε συγκεκριμένες περιοχές (βλέπε ισπανικό vpn) και το υπόλοιπο 90% περιμένει....ε ναι, τότε δεν θεωρώ ότι έχει "δωθεί" κανονικά. Δε νοείται τμηματικό update να κρατάει 3+ μήνες.

Συγγνώμη λίγο για να καταλάβω. Δηλαδή εσύ δεν έχεις πάρει τη 13; Αλλά και αυτό που λες εσύ ότι κάποιες περιοχές δεν την έχουν πάρει είναι τελείως παλαβό, όταν σε εμένα εχτές κανονικά, μου έβγαλε το Oxygen Updater την ενημέρωση, και κοιτώντας στις ρυθμίσεις αν υπάρχει αναβάθμιση την εμφάνισε κανονικά και την πέρασα

 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

τι δεν κατάλαβες ακριβώς...?

καταρχήν εσύ μιλάς για oneplus 8 pro.

κατά δεύτερον, το oxygen updater είναι third party εφαρμογή.

τέλος, ναι, έχω ευρωπαϊκό oneplus 10 pro και ακόμα είμαι με android 12 (a.17).  Όπως και οι περισσότεροι ανά τον κόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εσύ δεν κατάλαβες!

Αν διάβαζες πιο προσεκτικά το μήνυμά μου θα έβλεπες ότι μου το έβγαλε το Oxygen Updater (που εννοείται ότι γνωρίζω ότι είναι third party εφαρμογή) και μετά από τις ρυθμίσεις βρήκα την αναβάθμιση και το αναβάθμισα. 

Το ότι μιλάω για το 8pro που βγήκε 2 χρόνια πριν το 10pro και έχει πάρει πριν από κάποια 10pro την 13 δε σου φαίνεται εσένα για παλαβό; Αυτό σχολιάζω, όχι για να πω "τι καλά, πήρα την αναβάθμιση"!

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Επίσης καλή Κυριακή και σε σένα...

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χθες πήγα από το OPT6 στο 10 pro με Android 12.1, είμαι ακόμη στο στήσιμο αλλά έχω θεμα με τα widgets, δεν υπάρχει widget για το Dropbox (το ένα και μοναδικό Dropbox folder) που υπήρχε και στο OPT6. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα? (υπάρχουν και κάποιες αναφορές στο εξωτερικό αλλά ελάχιστες, χωρίς απάντηση)

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, forzageol said:

Καλημέρα, χθες πήγα από το OPT6 στο 10 pro με Android 12.1, είμαι ακόμη στο στήσιμο αλλά έχω θεμα με τα widgets, δεν υπάρχει widget για το Dropbox (το ένα και μοναδικό Dropbox folder) που υπήρχε και στο OPT6. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα? (υπάρχουν και κάποιες αναφορές στο εξωτερικό αλλά ελάχιστες, χωρίς απάντηση)

Ούτε στο Android/Oxygen 13 υπάρχει τέτοιο widget...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δύο ημέρες τώρα κάτι τρέχει με τον συγχρονισμό των επαφών και messages, και ονόματα από κλήσεις δεν τα αναγνωρίζει, με αποτέλεσμα να θεωρούνται είτε ως απλοί τηλεφωνικοί αριθμοί, είτε ως spam callers. 

Έχετε αντιμετωπίσετε κι εσείς το ίδιο; 

Link to comment
Share on other sites

C11.22 την έβαλε κάνεις;; Εγώ την περνάω τώρα.. μου την έβγαλε το updated 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...