Jump to content

OnePlus 10 Pro


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

24 minutes ago, Titarasaudi said:


Στο OnePlus 5T είναι στις Ρυθμίσεις - Προηγμένες - Προσβασιμότητα.

Δεν υπάρχει τετοια ρύθμιση ....

Το βρήκα.. κουμπί προσβασιμοτητας...πρόσθετες ρυθμίσεις- προσβασιμοτητα..

Το απενεργοποίησαν. Όλα οκ

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το Google Wallet/Pay το χει κι άλλος ή μόνο εγώ? Το διέλυσαν τελείως οι μαλακες. 

Πάω για roll back αν δεν το φτιάξουν σύντομα 

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, roland_88 said:

Το θέμα με το Google Wallet/Pay το χει κι άλλος ή μόνο εγώ? Το διέλυσαν τελείως οι μαλακες. 

Πάω για roll back αν δεν το φτιάξουν σύντομα 

Γιατί δεν βάζεις τις τράπεζας το wallet;;

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το Wallet Pay μετά το Upgrade. 

Σε εμένα φορτώνει ένα Walllet (clone) app όταν πλησιάζω να πληρώσω το οποίο δεν έχει καμιά κάρτα μέσα και συνδέεται με έναν άλλο λογαριασμό Google που είχα στο τηλέφωνο παλιά αλλά έχω διαγράψει. 

Στις ρυθμίσεις του NFC μου εμφανίζει 2 Google Pay λογαριασμούς. Ο ένας είναι συνδεδεμένος με το διαγραμμένο Google account και ο άλλος με τον τωρινό (μάλλον). Όταν επιλέγω το δεύτερο, μου εμφανίζει μήνυμα σφάλματος ότι η κάρτα δεν υποστηρίζεται... Και το κάνει για όλες τις κάρτες που έχω μέσα (ελληνικές και ξένες). 

Το χουν και άλλοι χρήστες απ όσο ειδα από κάποια σχόλια στο oneplus community. Έχει να κάνει με την λειτουργία Clone App. Αν είχες ή έχεις κάποιο clone app ενεργό τότε δεν δουλεύει το Wallet Pay. 

Μάλιστα ένας tester το χε αναφέρει ως πρόβλημα από την Beta που είχε δοκιμάσει και οι μαλακες δεν το έφτιαξαν και έκαναν rollout την stable έκδοση με το πρόβλημα. 

Screenshot_2022-09-26-00-35-15-66_41a74ddf68be21faad2fbbb691b15143.jpg

IMG_20220926_003332.jpg

Just now, STATYSS said:

Γιατί δεν βάζεις τις τράπεζας το wallet;;

Γιατί έχω διάφορες κάρτες μέσα δεν είναι μόνο μια. Με την 12 δούλευε μια χαρά. Οπότε δεν είναι λύση αυτή... Ίσως προσωρινή 

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

Στο μεταξύ, ακόμα να έρθει η 13 σαν ΟΤΑ...

Στην προηγουμενη σελιδα, εχω ποσταρει την εφαρμογη vpn Ισπανιας που μου ηρθε ΟΤΑ αν σε ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα πως ενω έχει ενεργοποιημένο το volte και σαν εικονίδιο, όταν παίρνω τηλέφωνο γυρνάει σε 2g και δεν έχει ίντερνετ. 

Στέλνοντας να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία εννοείτε αναφέρει πως δεν είναι συμβατή η συσκευή. 

Με oos12 δούλευε όμως κανονικά. Όπως και η ίδια κάρτα σε άλλη συσκευή. 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ωωχχ...δε μαρεσει αυτό...

είναι αστείο να το πω, αλλά δοκίμασες restart ,έτσι? Κάτι παρόμοιο με 5G και data έτυχε στο realme του πατέρα μου...με airplane mode on/off δεν έφτιαχνε....με επανεκίνηση έφτιαξε...

Link to comment
Share on other sites

Νέο update c11.20 ..βαρατε βιολιτζιδες..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, STATYSS said:

Νέο update c11.20 ..βαρατε βιολιτζιδες..!!

Την περασα κι εγω παλι με οτα vpn ισπανιας. Περιεργο που δεν εχει fixes, ισως με το patch Οκτωμβριου.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με την νέα αναβάθμιση..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, αρχικά θέμα 10t δεν υπάρχει; ή στραβώθηκα και δεν το βρίσκω;

Μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος για 10τ αλλά φαντάζομαι και για το pro το ίδιο θα είναι. 5g λειτουργεί κανονικά με δίκτυο cosmote?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, salmp7 said:

καλησπέρα, αρχικά θέμα 10t δεν υπάρχει; ή στραβώθηκα και δεν το βρίσκω;

Μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος για 10τ αλλά φαντάζομαι και για το pro το ίδιο θα είναι. 5g λειτουργεί κανονικά με δίκτυο cosmote?

Ναι θα λειτουργεί

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

εγώ ακόμα με την Α16 android 12...

νομίζω οι εκδόσεις 13 δώθηκαν μόνο σε όσους είναι σε beta channel...

google play system update είμαι σε September 1, 2022

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2022 at 10:25 ΜΜ, Nikos_s3 said:

εγώ ακόμα με την Α16 android 12...

νομίζω οι εκδόσεις 13 δώθηκαν μόνο σε όσους είναι σε beta channel...

google play system update είμαι σε September 1, 2022

Εγω δεν ημουν σε beta channel. Απλα μου την εβγαλε με vpn ισπανιας μεσω οτα. Οσο για το play system εχει κολλησει στον Ιουλιο εμενα ενω βγαζει ενημερωση, μετα βγαζει αποτυχια.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

προφανώς η 13 είναι σε δοκιμαστικό στάδιο ακόμα....δεν έχει γίνει μαζικό rollout..

για το google play system update, πέρασε το "χειροκίνητα"

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/main-components/main-components-2022-09-01-s-release/main-components-2022-09-01-s-android-apk-download/

 

Link to comment
Share on other sites

τελικά θέμα για 10τ δεν υπάρχει; και εδώ βλέπω μικρή κίνηση. θεωρείτε πως αυτό συμβαίνει καθώς μειώθηκαν οι πωλήσεις oneplus στη χώρα μας ή μειώθηκαν τα προβλήματα άρα και η κίνηση στην συζήτηση. Παλιά θυμάμαι είχε περισσότερο κόσμο στα αντίστοιχα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

προφανώς η 13 είναι σε δοκιμαστικό στάδιο ακόμα....δεν έχει γίνει μαζικό rollout..

για το google play system update, πέρασε το "χειροκίνητα"

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/main-components/main-components-2022-09-01-s-release/main-components-2022-09-01-s-android-apk-download/

 

Ξεκινησαν να την λαμβανουν καποιοι σιγα σιγα παντως. Οσο για το play system, το δοκιμασα. Την περασε αλλα παλι συνεχιζει να εμφανιζει οτι εχει ενημερωση κτλ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σας! 

Μολις πηγα απο Oneplus 7t pro σε oneplus 10t 5g και η ερωτηση μου ειναι η εξης! 

Εχω 2 καρτες sim ( what's up & wind f2g ) και στης 2 πιανω 4g+ και μενω κεντρο ροδου στο οποιο μερος και στης 2 εταιρεις λενε οτι υπαρχει καλυψη! Μηπως δεν εχει πιστοποιηθει ακομα απο της 2 εταιρειες και γιαυτο δεν πιανω 5g ακομα;

Εχω στειλει 5g στo 1333 αλλα τιποτα! οπως και wificall και στο wificall λεει πως δεν υποστηριζεται η συσκευη!
Για την wind δεν εχω δει πως υπαρχει κατι αντιστοιχο ωστε να στειλω sms καπου

Τι κανουμε;

Edited by Klaudio97
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Klaudio97 said:

Καλησπερα σας! 

Μολις πηγα απο Oneplus 7t pro σε oneplus 10t 5g και η ερωτηση μου ειναι η εξης! 

Εχω 2 καρτες sim ( what's up & wind f2g ) και στης 2 πιανω 4g+ και μενω κεντρο ροδου στο οποιο μερος και στης 2 εταιρεις λενε οτι υπαρχει καλυψη! Μηπως δεν εχει πιστοποιηθει ακομα απο της 2 εταιρειες και γιαυτο δεν πιανω 5g ακομα;

Εχω στειλει 5g στo 1333 αλλα τιποτα! οπως και wificall και στο wificall λεει πως δεν υποστηριζεται η συσκευη!
Για την wind δεν εχω δει πως υπαρχει κατι αντιστοιχο ωστε να στειλω sms καπου

Τι κανουμε;

Δες και προηγούμενα post στο νήμα. 

What's up που έχω κι εγώ, έβαλα sim σε ένα Samsung περσινό και έστειλα από εκεί το μήνυμα για ενεργοποίηση Volte και 5G.

Όλα καλά με το oneplus 10 πλέον. 

Για Wind δεν ξέρω να σου πω, εικάζω όμως ότι θα δουλέψει εξίσου 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα να ρωτήσω παρακαλώ όσον αφορά την ενεργοποίηση του 5g σε cosmote πρέπει να βάλουμε την κάρτα σε άλλο κινητό "πιστοποιημένο" και να στείλουμε μήνυμα στο 1333, επειδή δεν το έχω καταφέρει, γνωρίζετε αν στην vodafone ή στην wind αναγνωρίζεται απευθείας το κινητό;

Edited by epp289
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα να ρωτήσω παρακαλώ όσον αφορά την ενεργοποίηση του 5g σε cosmote πρέπει να βάλουμε την κάρτα σε άλλο κινητό "πιστοποιημένο" και να στείλουμε μήνυμα στο 1333, επειδή δεν το έχω καταφέρει, γνωρίζετε αν στην vodafone ή στην wind αναγνωρίζεται απευθείας το κινητό;
Εμένα με cosmote δεν χρειάστηκε να ενεργοποιήσω κάτι απευθείας 5g είχα

Στάλθηκε από το motorola edge 20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...