Jump to content

OnePlus 10 Pro


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, Nikos_s3 said:

Ο google dialer έκανε update σήμερα...θα το τσεκάρω με κλήση στο ΒΤ του αυτοκινήτου και θα ενημερώσω αν έφτιαξε η "φούσκα"...

το update σας ήρθε σαν ΟΤΑ? γιατί στο about phone δεν μου βγαίνει...

Που την είδες την αναβάθμιση;

Ναι σαν ΟΤΑ ήρθε. Επίσης το ίδιο πρόβλημα το κάνει και στο realme το κινητό της δουλειάς μου δηλαδή...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την κατέβασα φουλ από oxygen update και την πέρασα... Όλα κομπλε...δεν είδα κ καμία διαφορά....όλα καλά. Πάμε για την 13

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, STATYSS said:

Τελικά την κατέβασα φουλ από oxygen update και την πέρασα... Όλα κομπλε...δεν είδα κ καμία διαφορά....όλα καλά. Πάμε για την 13

Απο oxygen πως τις περνατε;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, doganos said:

Που την είδες την αναβάθμιση;

Ναι σαν ΟΤΑ ήρθε. Επίσης το ίδιο πρόβλημα το κάνει και στο realme το κινητό της δουλειάς μου δηλαδή...

Sorry, είχα update στον google dialer ...γιατί είμαι στο beta channel του...:)

ΟΤΑ δεν βλέπω εγώ...κλασικά σε κανά 10 ήμερο θα σκάσει...

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, FoT1s said:

Απο oxygen πως τις περνατε;

Κατέβασε local update OnePlus apk είναι.. και αφού έχει κατέβει το ζιπ τις ρομ. Ανοίγεις την εφαρμογή πας τοπική αναβάθμιση επιλεγεις το ζιπ κ το κάνει εγκατάσταση. Μετά επανεκκίνηση κ είσαι ετοιμος

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Στο update λέει για το Auto-Brightness Effect ότι έχει γίνει βελτίωση. Είδε κανείς διαφορά? Χθες το βράδυ που το κοίταξα δεν έκανε τπτ. Δεν ανεβοκατεβαινε καθόλου η φωτεινότητα σε διάφορα σενάρια που δοκίμασα. 

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όλα τέλεια.. περιμένουμε την 13

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2022 at 11:48 ΠΜ, roland_88 said:

Στο update λέει για το Auto-Brightness Effect ότι έχει γίνει βελτίωση. Είδε κανείς διαφορά? Χθες το βράδυ που το κοίταξα δεν έκανε τπτ. Δεν ανεβοκατεβαινε καθόλου η φωτεινότητα σε διάφορα σενάρια που δοκίμασα. 

Δοκίμασε το σε συνθήκες ημέρας, έξω στον ήλιο.  Βλέπεις να κάνει boosτ φωτεινότητας όταν χτυπάει ο ήλιος την οθόνη. ?  Με την 12, το είχαν χαλάσει σε όλα τα Oneplus. Δεν μπορούν να ανεβάσουν για μερικά δευτερόλεπτα παραπάνω φωτεινότητα από την max κάτω από τον ήλιο.

Κι επειδή τα μάτια μας είναι πιο ευαίσθητα  στο να διακρίνουν διαφορές σε χαμηλές φωτεινότητες, οι περισσότεροι δεν το έχουν πάρει χαμπάρι. Μόνο το ότι με το auto δε επέλεγε σωστή αυξομείωση σε εσωτερικό χώρο έχουν καταλάβει.

Για παράδειγμα, το oneplus 10 pro, μπορεί από το τα 498 nits της μέγιστης φωτεινότητας, να φτάσει τα 780 nits με το boost του auto brightness κάτω από ήλιο. (για κάποια sec )

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, nemaki said:

Δοκίμασε το σε συνθήκες ημέρας, έξω στον ήλιο.  Βλέπεις να κάνει boosτ φωτεινότητας όταν χτυπάει ο ήλιος την οθόνη. ?  Με την 12, το είχαν χαλάσει σε όλα τα Oneplus. Δεν μπορούν να ανεβάσουν για μερικά δευτερόλεπτα παραπάνω φωτεινότητα από την max κάτω από τον ήλιο.

Κι επειδή τα μάτια μας είναι πιο ευαίσθητα  στο να διακρίνουν διαφορές σε χαμηλές φωτεινότητες, οι περισσότεροι δεν το έχουν πάρει χαμπάρι. Μόνο το ότι με το auto δε επέλεγε σωστή αυξομείωση σε εσωτερικό χώρο έχουν καταλάβει.

Για παράδειγμα, το oneplus 10 pro, μπορεί από το τα 498 nits της μέγιστης φωτεινότητας, να φτάσει τα 780 nits με το boost του auto brightness κάτω από ήλιο. (για κάποια sec )

Το πρόβλημα είναι εμφανές και στον ήλιο αλλά περισσότερο την νύχτα ή σε σκοτεινό δωμάτιο.  Στον ήλιο αν δεν έχεις την φωτεινότητα στο τέρμα δεν βλέπεις τπτ έτσι κι αλλιώς. Οπότε συνήθως την αυξάνω με το χέρι όταν δεν ανεβαίνει μόνο του. Δεν θα περιμένω μισό λεπτό όμως να το κάνει αυτό. Αυτό θα έπρεπε να γίνεται σε κλάσματα δευτερολεπτου κανονικά.

Καλά σε σκοτεινό δωμάτιο δεν παίζει καθόλου η αυτόματη φωτεινότητα. 

Τα λέω όλα αυτά γιατί έχω και το OnePlus 5T με Android 10 και η αυτόματη φωτεινότητα παίζει μια χαρά και σε σκοτεινά δωμάτια και στον ήλιο μόλις ανοίξω την οθόνη. Δεν συγκρίνω τις οθόνες φυσικά και την φωτεινότητα τους αλλά την λειτουργία σε διαφορετικές εκδόσεις του Android 

 

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, roland_88 said:

  Στον ήλιο αν δεν έχεις την φωτεινότητα στο τέρμα δεν βλέπεις τπτ έτσι κι αλλιώς. Οπότε συνήθως την αυξάνω με το χέρι όταν δεν ανεβαίνει μόνο του. Δεν θα περιμένω μισό λεπτό όμως να το κάνει αυτό. Αυτό θα έπρεπε να γίνεται σε κλάσματα δευτερολεπτου κανονικά.
 

 

Ίσως να μην έγινα αντιληπτός.

Όταν χειροκίνητα ανεβάζεις στο max την φωτεινότητα, αυτή φτάνει τα 498 nits.

Όταν έχεις ενεργοποιημένο το AUTO η φωτεινότητα σε φυσιολογικές συνθήκες φωτισμού θα πηγαίνει από π.χ. 50nits έως 498nits που είναι και το maximum που δίνει η οθόνη.

Όταν όμως με ενεργοποιημένο το AUTO βγεις έξω και ο ήλιος χτυπήσει τον αισθητήρα φωτεινότητας του κινητού, τότε η φωτεινότητα εκτοξεύεται στα 780 Nits (για μερικά δευτερόλεπτα βέβαια, απλώς να διαβάσεις ένα μήνυμα ή να δεις ποιος σε καλεί κλπ)

Μιλάμε για διαφορά 57% παραπάνω φωτισμού την οποία δεν μπορείς να την έχεις με κανέναν άλλο τρόπο παρά μόνο με ενεργοποιημένο το AUTO και σε καθεστώς ηλιοφάνειας επάνω στην οθόνη του κινητού (ΑΝ λειτουργεί σωστά το auto boost του auto brightness)

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2022 at 5:24 ΜΜ, doganos said:

Wificall 1333

Εγώ έστειλα sms και μου απάντησε bot ότι η υπηρεσία δεν είναι συμβατή με τη συσκευή μου.

Καμία ιδέα πώς θα λειτουργήσει το 5G σε Cosmote?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dachtus said:

Εγώ έστειλα sms και μου απάντησε bot ότι η υπηρεσία δεν είναι συμβατή με τη συσκευή μου.

Καμία ιδέα πώς θα λειτουργήσει το 5G σε Cosmote?

Ποια ειναι η συσκευη σου; 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα υποστηριζει. Αλλιως, βρες μια συσκευη, βαλε την καρτα σιμ εκει, στειλε μηνυμα και ξανα βαλτην στο oneplus 10 pro. 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Dachtus said:

Εγώ έστειλα sms και μου απάντησε bot ότι η υπηρεσία δεν είναι συμβατή με τη συσκευή μου.

Καμία ιδέα πώς θα λειτουργήσει το 5G σε Cosmote?

Παρε τηλ στην εξυπηρετηση να σου τα ενεργοποιησουν αυτοι και οταν ειναι οκ κανε ρεσταρτ.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, doganos said:

Κανονικα υποστηριζει. Αλλιως, βρες μια συσκευη, βαλε την καρτα σιμ εκει, στειλε μηνυμα και ξανα βαλτην στο oneplus 10 pro. 

Έκανα αυτό και όλα καλά, και Volte και 5g.

Ευχαριστώ παίδες. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2022 at 8:38 ΜΜ, Dachtus said:

Έκανα αυτό και όλα καλά, και Volte και 5g.

Ευχαριστώ παίδες. 

Η wind - Vodafone έχουν τέτοια υπηρεσία? Κ πως ενεργοποιω?? Ίδια διαδικασία?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, doganos said:

Αν ενδιαφέρεται κανείς για OnePlus 10 pro σε άριστη κατάσταση μου λέει

Τιμή??? Κ γιατί το δίνεις?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παίζει προσφορά αμαζον 680 καινούργιο κούτα ζελατίνα το 12_256.. όποιος γουστάρει το αρπάζει..!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, μια ερώτηση στα γρήγορα γιατί είμαι σε αναζήτηση νέας συσκευής. Τι προτείνετε OnePlus 10 Pro ή Oppo Find x5 Pro? Πέρα από ταχύτητα επεξεργαστή που είναι must για μένα, κοιτάω καλή κάμερα και μπαταρία.

Πριν ήμουν με το 8Τ που ήταν φοβερό από θέμα μπαταρίας αλλά από κάμερα ακόμα κλαίω.. Τώρα είμαι με Pixel 6 αλλά ενώ έχει φοβερή κάμερα (ως γνωστών) κλαίω με την άθλια αυτονομία συν την αργή φόρτιση σε σχέση με OnePlus.

Κάθε απάντηση δεκτή και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας και τον κόπο να μου γράψετε!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...