Jump to content

OnePlus 10 Pro


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

22 ώρες πριν, asot said:

 

Ήρθε σε κανέναν η αναβάθμιση???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα την sandstone θηκη και το μονο που εχω να πω ειναι πως ειναι απιστευτη. Ειδικα η αισθηση στο χερι, καμια σχεση με την θηκη που ερχεται μεσα.

Το τζαμακι μας εμεινε ποτε θα θυμηθει να ερθει μονο..😁

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι παρήγγειλα την Karbon Bumper Case...για κάποιο λόγο, την είχα σε όλα τα προηγούμενα Oneplus...:)

αναμένεται σε καμιά βδομάδα...

Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς την καινούργια που έχει σχέδια από πίσω να μας πει υφή και πως είναι στο πιάσιμο!?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα Sandstone και Carbon μαζί απο την πρώτη μέρα... Δεν περίμενα η θήκη που χε μέσα να ναι τόσο καλή όμως. Ακόμα σφραγισμενες είναι οι άλλες 

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία 30% καλύτερη σε σχέση με το 9pro.....σημαντικός παράγοντας για αναβάθμιση.....

Στάλθηκε από το NE2213 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, zots said:

Η μπαταρία 30% καλύτερη σε σχέση με το 9pro.....σημαντικός παράγοντας για αναβάθμιση.....

Στάλθηκε από το NE2213 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συμφωνώ απόλυτα! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, roland_88 said:

Πήρα Sandstone και Carbon μαζί απο την πρώτη μέρα... Δεν περίμενα η θήκη που χε μέσα να ναι τόσο καλή όμως. Ακόμα σφραγισμενες είναι οι άλλες 

Γλιστράει πάρα πολύ αυτη ....δεν με βόλεψε καθολου

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Η μαμά θήκη είναι πολύ λεπτή, ελαφριά και όντως λίγο γλιστράει...στα συν και η τέλεια εφαρμογή.

Ελπίζω η Karbon ( αν και πιο ελαφριά από την sandstone) να μην κάνει μεγάλη διαφορά στο βάρος. Σε αίσθηση θα είναι σίγουρα πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω βρει 800€ το EU Global Version 12GB 256GB, τι λέτε αξίζει;;;

 

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, terkos2 said:

Παιδιά το έχω βρει 800€ το EU Global Version 12GB 256GB, τι λέτε αξίζει;;;

 

Καινούργιο ή μεταχειρισμένο?? 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο μαζί με τα μεταφορικά.

Εχω τώρα το 8pro όπως φαίνεται και στο προφίλ μου, δεν με καίει να αγοράσω κινητό, αλλά με τρώει ο ....... σε αυτήν την τιμή που το βλέπω.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, terkos2 said:

Καινούργιο μαζί με τα μεταφορικά.

Εχω τώρα το 8pro όπως φαίνεται και στο προφίλ μου, δεν με καίει να αγοράσω κινητό, αλλά με τρώει ο ....... σε αυτήν την τιμή που το βλέπω.

Μπα δεν αξίζει... Έδωσα 1000 και το πήρα μαζί με τα ακουστικά δώρο στην αρχή αλλά δεν ξέρω αν θα το αγόραζα ξανά.

Παιδιά αντιμετωπίζει κάνεις θέμα με το messenger? 

Κατ αρχήν η εικόνα bobble (Chat Head) είναι πολύ μικρή και βγάζεις τα μάτια να δεις ποιος έστειλε.. Αλλάζει κάπως το μέγεθος? Χεν το χω βρει. 

Επίσης, όταν είμαι σε βιντεοκληση και κάνω minimize την εφαρμογή, μετά αν πάω να το ξανακάνω maximize κολλάει, δεν μεγαλώνει καν η εφαρμογή και κρασαρει. Το χει δει κανείς? Είναι θέμα του picture in picture ή της εφαρμογής? 

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2022 at 1:09 ΜΜ, roland_88 said:

Μπα δεν αξίζει... Έδωσα 1000 και το πήρα μαζί με τα ακουστικά δώρο στην αρχή αλλά δεν ξέρω αν θα το αγόραζα ξανά.

Παιδιά αντιμετωπίζει κάνεις θέμα με το messenger? 

Κατ αρχήν η εικόνα bobble (Chat Head) είναι πολύ μικρή και βγάζεις τα μάτια να δεις ποιος έστειλε.. Αλλάζει κάπως το μέγεθος? Χεν το χω βρει. 

Επίσης, όταν είμαι σε βιντεοκληση και κάνω minimize την εφαρμογή, μετά αν πάω να το ξανακάνω maximize κολλάει, δεν μεγαλώνει καν η εφαρμογή και κρασαρει. Το χει δει κανείς? Είναι θέμα του picture in picture ή της εφαρμογής? 

Ναι έτσι είναι.. κρασαρει η μλκ.. κ κλείνει..το βρωμοκολορ όσο φταίει.. το χτυκιαρικο.. περιμένω το oxygen 13 .....θα κάνω λίγο υπομονή.. εσύ τι έκανες?? Το έδωσες???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, doganos said:

βιντεοκληση με ποιο προγραμμα κανεις; τι εννοεις;

Messenger face.. δοκίμασε το... Αν μικρύνεις το παράθυρο κατά την διάρκεια τις βιντεοκλήσης.. η εφαρμογή θα κρασαρει και θα κλείσει..!! Θα τερματίσει η κλήση εννοείται....!! Όλο κουσούρια !!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτους τους λογους πουλησα το 9 γιστι κουραστηκα. Η ONEPLUS δεν ειναι η εταιρεια. Απο την ωρα που εφυγε ο ιδρυτης της μου διαφευγει το ονομα του η εταιρεια πηρε την κατω βολτα. Ελπιζω να μην καταντησει HTC

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, STATYSS said:

Messenger face.. δοκίμασε το... Αν μικρύνεις το παράθυρο κατά την διάρκεια τις βιντεοκλήσης.. η εφαρμογή θα κρασαρει και θα κλείσει..!! Θα τερματίσει η κλήση εννοείται....!! Όλο κουσούρια !!

Το δοκιμάζω αύριο και επανέρχομαι

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, manosmar said:

Γι αυτους τους λογους πουλησα το 9 γιστι κουραστηκα. Η ONEPLUS δεν ειναι η εταιρεια. Απο την ωρα που εφυγε ο ιδρυτης της μου διαφευγει το ονομα του η εταιρεια πηρε την κατω βολτα. Ελπιζω να μην καταντησει HTC

Το βρωμοκολορ φταίει ρε φίλε .. από την στιγμή που ενωποιήθηκαν οι 2 εταιρείες..τι να κάνεις??Για αυτό Ξέρουμε ότι θα επαναφέρουν καθαρό oxygen 13 και πολύ σύντομα.....

Αναμενουμε...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, STATYSS said:

Το βρωμοκολορ φταίει ρε φίλε .. από την στιγμή που ενωποιήθηκαν οι 2 εταιρείες..τι να κάνεις??Για αυτό Ξέρουμε ότι θα επαναφέρουν καθαρό oxygen 13 και πολύ σύντομα.....

Αναμενουμε...

Για το Facebook Messenger μιλαμε.. Δεν το χω δοκιμάσει αν ισχύει και με Whatsapp, Viber ή Skype. 

Νομίζω είναι θεμα του Android 12. Δεν είναι ενοποιημένο τώρα με το ColorOS ή είναι? 

Περιμένω το Update μπας και διορθωθεί. 

Εχω παρατηρήσει σοβαρές αστοχίες έως τώρα. 

Πχ η γραμματοσειρά στο Self της Google είναι μεγαλύτερη από αυτή που έχεις ορίσει για τις εφαρμογές και τον Browser στο κινητό. Τα δείχνει τεράστια για κάποιο λόγο. 

Επίσης στις επαφές, λείπει η επαφή Me που ουσιαστικά έβλεπες τα στοιχεία και τους αριθμούς σου που είχες αποθηκεύσει. Στο android 10 το δείχνει πρώτο πρώτο στη λίστα. Εδώ δεν υπάρχει κάνει. 

Να μην σχολιάσω το δαχτυλικο αποτύπωμα που είναι χάλια και 5 δεν πιανει, 1 πιάνει.. Έχει βγει update πάντως απ όσο είδα. Αναμένουμε 

Γενικά έχει θέματα ακόμα το software. 

Γράφω από το OnePlus 5t τώρα και δεν έχει βγάλει ούτε 1 θέμα.. Πολύ δυνατό! 

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι ουσιαστικό bug , που να επηρεάζει την καθημερινότητά μου δεν έχω δει, και υπόψιν ότι ακόμα δεν έχω πάρει ούτε ένα update από την αγορά του...

2 παραπονακια έχω....το ένα αφορά θέμα στο σκρολάρισμα σε συγκεκριμένες εφαρμογές, όπου βλέπεις "σπασίματα"...

το άλλο (αναμενόμενο) αφορά την κάμερα, όπου το pixel 4, των 2+ ετών, βγάζει πολύ καλύτερες φωτογραφίες ακόμα και σε ιδανικές συνθήκες ήλιου...πχ, δοκιμάστε να βγάλετε μια γάτα και δείετε διαφορά στο πως απεικονίζεται το τρίχωμα....στο πίξελ είναι ολοζώντανο τρίχα τρίχα, στο 10 pro smoothαρισμένο φουλ , σχεδόν σαν ελαιογραφία....αν δε, δεν επιλέξεις το high για πλήρη ανάλυση, φωτογραφία πάνω από 12 ΜΡ δεν βλέπεις σχεδόν ποτέ...

ελπίζω και τα 2 να βελτιωθούν με updates...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το messenger το δοκιμασα και κρασαρε την 1η φορα αλλα με την δευτερη δουλεψε κανονικα

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, doganos said:

Αυτο με το messenger το δοκιμασα και κρασαρε την 1η φορα αλλα με την δευτερη δουλεψε κανονικα

δουλεψε γιατι μαλλον ηταν ανοιχτο στο παρασκηνιο.. αν σκουπιζες την εφαρμογη και την ανοιγες ξανα θα κρασερνε παλι....Εχει μεγαλο θεμα..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Oxygen OS 13 BETA1.. Μόλις βγήκε.. θα δοκιμάσετε? Υπάρχει κανείς τολμηρός?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...