Jump to content

OnePlus 10 Pro


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

30 minutes ago, roland_88 said:

Απενεργοποιησε αυτό φίλε:

Settings --> Home screen & Lock screen --> Raise to wake 

Δεν χρειάζεται να απενεργοποιησεις το δαχτυλικο

Αυτο το εχω απενεργοποιημενο. Απλα απενεργοποιησα το aod και το δακτυλικο και πλεον εμφανιζονται ειδοποιησεις κτλ μονο οταν παταω το power η double tap και οχι καθε φορα που καταλαβαινε κινηση το κινητο, οταν το σηκωνα κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Με τις εφαρμογες στο θεμα μπαταριας βελτιστοποιησης, πως το εχετε? Τις εχετε ολες στην αυτοματη βελτιστοποιηση?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Google play system update Απριλίου, αν δεν το είδατε...με check for update το βγάζει και το περνάτε..:)

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Nikos_s3 said:

Google play system update Απριλίου, αν δεν το είδατε...με check for update το βγάζει και το περνάτε..:)

Τι εννοείς; Τι έκδοση; Για το play store μιλας;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καμια απαντηση εδω για το πως εχετε τις επιλογες στην βελτιστοποιηση της μπαταριας στις εφαρμογες? Εμενα ηταν ερωτηση παντα & τις εκανα ολες αυτοματη βελτιστοποιηση.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ποσες ωρες βγαζετε οθονη? Εγω προς το παρον για τοσο μεγαλη μπαταρια, περιμενα λιγο καλυτερη μπαταρια στην καταναλωση. Βεβαια το μισαωρο για να φορτισει φουλ σωζει λιγο την κατασταση. Εμενα περιπου στις 5-6 ωρες οθονη βγαζει με την χρηση που κανω και ολα ανοιχτα.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, doganos said:

Τι εννοείς; Τι έκδοση; Για το play store μιλας;

password & security-->system security-->Google play system update 🙂 (April 1, 2022)

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι στο θέμα των chat features στα google messages...δεν φταίει η beta έκδοση...το γύρισα στην stable και πάλι δεν συνδέεται...μίλησα με κοσμοτέ, εξήγησα τι και πως, τους είπα ότι φίλος (ο doganos) με ίδια συσκευή στο ίδιο δίκτυο συνδέεται και περιμ΄νω να με πάρει σε λίγο να δουμε μπας και....αρχικά πάντως δεν φάνηκε να γνωρίζει κάτι ιδιαίτερο ....δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος...

στο μεταξύ έχω κάνει όλο το troubleshooting ( update carrier services κτλ..) και ακόμα κολημένο στο "connecting"...

καμία ιδέα...?

 

edit: ...όπως το περίμενα...δεν γνωρίζουν τι μπορεί να φταίει...θα κοιτάξουν να ενημερωθούν για το πρόβλημα και αν έχουν νεότερο θα επανέλθουν....καλό εε? 😄

 

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Nikos_s3 said:

password & security-->system security-->Google play system update 🙂 (April 1, 2022)

1 Μαρτίου έχω και είναι η τελευταία λέει

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

κάνε ένα restart, πάτα το μετά να τσεκάρει για updates 3-4 φορές και θα στο βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

update:

επιτέλους βρήκα τι φταίει για τα chat features....και είναι τα carrier services...

επιλέγοντας uninstall updates από την διαχείριση εφαρμογών , με επιστρέφει στην έκδοση 92 και  συνδέεται στο δευτερόλεπτο....άμεσα όμως βγαίνει και update στο playstore, όπου αν το κάνω , σκαλώνει το σύμπαν και επανέρχεται στο μόνιμο connecting...

υπόψιν, είχα δοκιμάσει και με 2-3 εκδόσεις μεταγενέστερες του playstore, χωρίς αποτέλεσμα...

οπότε έχουν κάνει μεγάλη μαμακία με τα services, και λογικά θα φτιάξει σε μελλοντικό update (ίσως και παραπάνω από ένα)

Link to comment
Share on other sites

Εμφανισιακά ξεχωρίζει και μου αρέσει προσωπικά

Θα ήθελα μεγαλύτερη επιλογή χρωμάτων και σε γκρι, άσπρο, μπλε

Και αν κατέβει ποτέ στα 600 θα ήταν VFM και ας έχει κάποια περσινά χαρακτηριστικά επάνω του

Από τα 2-3 κινητά που μου έχουν κάνει εντύπωση έως τώρα

Και σίγουρα θα παρακολουθώ τις εξελίξεις

Link to comment
Share on other sites

Το oxygen 12, πως σας φαίνεται?

Sent from my OnePlus 7t pro

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα. Δεν καταλαβαινω γιατι διαμαρτυροντε καποιοι και ζητανε αλλαγες.... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2022 at 11:11 ΜΜ, Nikos_s3 said:

update:

επιτέλους βρήκα τι φταίει για τα chat features....και είναι τα carrier services...

επιλέγοντας uninstall updates από την διαχείριση εφαρμογών , με επιστρέφει στην έκδοση 92 και  συνδέεται στο δευτερόλεπτο....άμεσα όμως βγαίνει και update στο playstore, όπου αν το κάνω , σκαλώνει το σύμπαν και επανέρχεται στο μόνιμο connecting...

υπόψιν, είχα δοκιμάσει και με 2-3 εκδόσεις μεταγενέστερες του playstore, χωρίς αποτέλεσμα...

οπότε έχουν κάνει μεγάλη μαμακία με τα services, και λογικά θα φτιάξει σε μελλοντικό update (ίσως και παραπάνω από ένα)

Χθες το βραδυ βγηκαν 2 updates για carrier. Με τελευταια 18/04.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, doganos said:

Μια χαρα. Δεν καταλαβαινω γιατι διαμαρτυροντε καποιοι και ζητανε αλλαγες.... 

Πραγματικά..άκουσα τόσα παράπονα για το oxygen os 12 που φοβόμουν να το περάσω στο one plus 8 pro..τελικά όχι μόνο το πέρασα αλλά μου αρέσει και περισσότερο από το oxygen os 11..

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά..άκουσα τόσα παράπονα για το oxygen os 12 που φοβόμουν να το περάσω στο one plus 8 pro..τελικά όχι μόνο το πέρασα αλλά μου αρέσει και περισσότερο από το oxygen os 11..
+1 και από εμένα......

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, doganos said:

Μια χαρα. Δεν καταλαβαινω γιατι διαμαρτυροντε καποιοι και ζητανε αλλαγες.... 

Θα σου πω εγώ γιατί...γράφε..χάλασαν την εφαρμογή clone switch.. δεν μπορούμε πλέον να πάρουμε τοπικό αντίγραφο... Χάλασαν τα εικονίδια.. ενώ το κρατούσες πατημένο μας έβγαζε επιλογή να επιλέξουμε οποίο εικονίδιο θέλαμε..ή να κάναμε μετονομασία.. τώρα δεν μας αφήνει..χάλασαν την μορφή εικονιδίων.. εμφανίζονται κάποια μεσα σε άσπρο πλαίσιο.. ενώ πριν ήταν ολόκληρα..έβγαλαν τον στοκ dialer . Και άφησαν ξανά τον google...με ξεκλείδωμα bootloader δεν παίζει με καμία κυβέρνηση η εφαρμογή νετφλιξ.. βγάζει σφάλμα 93.. στα προηγούμενα OnePlus έπαιζε κομπλέ...χάλασαν την εφαρμογή συλλογή .. καμία σχέση όπως ήταν στο 11.. μπερδεμένα όλα..και πολλά άλλα ......

 

 

 

 

 

 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, STATYSS said:

Θα σου πω εγώ γιατί...γράφε..χάλασαν την εφαρμογή clone switch.. δεν μπορούμε πλέον να πάρουμε τοπικό αντίγραφο... Χάλασαν τα εικονίδια.. ενώ το κρατούσες πατημένο μας έβγαζε επιλογή να επιλέξουμε οποίο εικονίδιο θέλαμε..ή να κάναμε μετονομασία.. τώρα δεν μας αφήνει..χάλασαν την μορφή εικονιδίων.. εμφανίζονται κάποια μεσα σε άσπρο πλαίσιο.. ενώ πριν ήταν ολόκληρα..έβγαλαν τον στοκ dialer . Και άφησαν ξανά τον google...με ξεκλείδωμα bootloader δεν παίζει με καμία κυβέρνηση η εφαρμογή νετφλιξ.. βγάζει σφάλμα 93.. στα προηγούμενα OnePlus έπαιζε κομπλέ...χάλασαν την εφαρμογή συλλογή .. καμία σχέση όπως ήταν στο 11.. μπερδεμένα όλα..και πολλά άλλα ......

 

 

 

 

 

 

Μια χαρά και τώρα μπορείς να αλλάξεις το σχήμα των εικονιδίων και μάλιστα οι επιλογές τώρα είναι αρκετά περισσότερες..δεν έχω κανένα θέμα με την αλλαγή του dialer..αυτό με το νετφλιξ δεν το γνωρίζω..και τέλος η εφαρμογή της συλλογής μου αρέσει περισσότερο από πριν..

Link to comment
Share on other sites

τζαμι τελικα εβαλε κανεις; Τα τζαμακια για oneplus 9 pro ειναι ακριβως τα ιδια; σε ολες τις μαρκες;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, doganos said:

τζαμι τελικα εβαλε κανεις; Τα τζαμακια για oneplus 9 pro ειναι ακριβως τα ιδια; σε ολες τις μαρκες;

Εγω περιμενω να ερθει της Dome και να ενηνερωσω. Προς το παρον ειμαι με την μεμβρανη του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...