Jump to content

Τρυπες στο e-banking της Εθνικης (τεραστιες)


J_F80
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα!

Τυχαια ανακαλυψα κατι στο e-banking της Εθνικης.

Ηθελα να αλλαξω τον μυστικο κωδικο αλλα μεσα απο το site δε μου τον αλλαζε και ειπα να παρω τηλεφωνο.

Μολις παιρνω τηλεφωνο και λεω τις λεξεις "'αλλαγη μυστικου κωδικου" κατευθειαν το αυτοματο μου λεει, ο κωδικος σας ξεκλειδωθηκε, μπειτε με το username σας να τον αλλαξετε.

Και ετσι τον αλλαξα.

Δηλαδη αν σου κλεβει κανεις το κινητο σου η σου κανουν sim swap κυριολεκτικα την γα***ες.

Οι αλλες τραπεζες πως ειναι; Ξερει κανεις αλλες τρυπες στο e-banking;

 

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, J_F80 said:

Παιδια καλησπερα!

Τυχαια ανακαλυψα κατι στο e-banking της Εθνικης.

Ηθελα να αλλαξω τον μυστικο κωδικο αλλα μεσα απο το site δε μου τον αλλαζε και ειπα να παρω τηλεφωνο.

Μολις παιρνω τηλεφωνο και λεω τις λεξεις "'αλλαγη μυστικου κωδικου" κατευθειαν το αυτοματο μου λεει, ο κωδικος σας ξεκλειδωθηκε, μπειτε με το username σας να τον αλλαξετε.

Και ετσι τον αλλαξα.

Δηλαδη αν σου κλεβει κανεις το κινητο σου η σου κανουν sim swap κυριολεκτικα την γα***ες.

Οι αλλες τραπεζες πως ειναι; Ξερει κανεις αλλες τρυπες στο e-banking;

 

 

Δηλαδη παίρνεις τηλέφωνο και χωρίς να δώσεις κανένα  στοιχείο σου ξεκλείδωσαν τον κωδικό;Και πως ξερουν να ξεκλειδώσουν τον δικό σου κωδικό;

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2022 at 1:49 ΠΜ, bill33 said:

Δηλαδη παίρνεις τηλέφωνο και χωρίς να δώσεις κανένα  στοιχείο σου ξεκλείδωσαν τον κωδικό;Και πως ξερουν να ξεκλειδώσουν τον δικό σου κωδικό;

Ακριβώς, και μου απάντησε μόνο το αυτόματο. Το σύστημα μάλλον ξέρει τα τηλέφωνα που είναι δηλωμένα στον λογαριασμό σου.

Τώρα αν παίζει ρόλο που προσπαθούσα να αλλάξω τον κωδικό  από το site πριν, αυτό δεν ξέρω. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...