Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποση ωρα κανει με φορτιστή 25w να φορτίσει? Για οσους έχετε 
Έχω έναν 15w και για πλήρη φόρτιση θέλει κοντά στην 1 ωρα και 40 λεπτά,σε διαφορά συγκριτικά 15 vs 25 έχουν διάφορα μόνο 15 λεπτά ισχύει σε εσάς   
Με 3 αμπέρ φορτιστή που η συσκευή μου παίρνει το μάξιμουμ από 20% λίγο κάτω από ώρα στο 100

sent from my S21 FE 8/256



Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, tollisth said:

Ποση ωρα κανει με φορτιστή 25w να φορτίσει? Για οσους έχετε 

Έχω έναν 15w και για πλήρη φόρτιση θέλει κοντά στην 1 ωρα και 40 λεπτά,σε διαφορά συγκριτικά 15 vs 25 έχουν διάφορα μόνο 15 λεπτά ισχύει σε εσάς   

Μέχρι που φορτίζεις; έχω έναν 25 w και έναν 20w. Από τα 30% μέχρι τα 85 % που φορτίζω παίρνει λίγο παραπάνω από μια ώρα στην αργή φόρτιση. Στη γρήγορη μέχρι τα 85% γύρω στο μισάωρο. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vastegial_74 said:

Μέχρι που φορτίζεις; έχω έναν 25 w και έναν 20w. Από τα 30% μέχρι τα 85 % που φορτίζω παίρνει λίγο παραπάνω από μια ώρα στην αργή φόρτιση. Στη γρήγορη μέχρι τα 85% γύρω στο μισάωρο. 

Μεχρι το 85 φορτίζω και εγώ συνήθως 1 φορά το απόγευμα μπορεί να είναι από το 50 τις % η και ποιο κάτω εκεί δεν με πειράζει τόσο γιατί η φόρτιση είναι σχετικά μικρή  αλλά όχι τόσο γρήγορη όσο περιγράφεις με τον 25 απλά τυχαίνει φορές που θέλει φόρτιση από μικρό ποσοστό μέχρι τέρμα και εκεί βλέπω ότι θέλει σχεδόν 1 ώρα και 40 λεπτά σχεδόν για πλήρη φόρτιση και είναι αρκετός χρόνος με τον 25 έχεις δει χρόνο για πλήρη φόρτιση? 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, tollisth said:

Μεχρι το 85 φορτίζω και εγώ συνήθως 1 φορά το απόγευμα μπορεί να είναι από το 50 τις % η και ποιο κάτω εκεί δεν με πειράζει τόσο γιατί η φόρτιση είναι σχετικά μικρή  αλλά όχι τόσο γρήγορη όσο περιγράφεις με τον 25 απλά τυχαίνει φορές που θέλει φόρτιση από μικρό ποσοστό μέχρι τέρμα και εκεί βλέπω ότι θέλει σχεδόν 1 ώρα και 40 λεπτά σχεδόν για πλήρη φόρτιση και είναι αρκετός χρόνος με τον 25 έχεις δει χρόνο για πλήρη φόρτιση? 

Έχω φορτίσει μέχρι το 100% αλλά δεν θυμάμαι πόσο χρόνο έκανε. Πάντως από ένα ποσοστό και πάνω φορτίζει πιο αργά έτσι κι αλλιώς. Ο χρόνος που γράφει έχω δει πως είναι σχετικός, συνήθως κάνει παραπάνω άπ' όσο λέει. Θα το κοιτάξω στην επόμενη φόρτιση αν εντωμεταξύ δεν σου έχει πει κάποιος άλλος. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tollisth said:

Ποση ωρα κανει με φορτιστή 25w να φορτίσει? Για οσους έχετε 

Έχω έναν 15w και για πλήρη φόρτιση θέλει κοντά στην 1 ωρα και 40 λεπτά,σε διαφορά συγκριτικά 15 vs 25 έχουν διάφορα μόνο 15 λεπτά ισχύει σε εσάς   

Από μονοψήφια ποσοστά, με τον φορτιστή του S9+, που είναι κατώτερος από 15w, θέλει περίπου 1μιση ώρα και με τον 65w του λάπτοπ θέλει περίπου 1:10. 

Το ίδιο το S9+ με το φορτιστή του και πολύ μικρότερη μπαταρία ήθελε 1:40, δεν ξέρω πως τα κατάφερνε😅

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Από το 19-20% μέχρι το 85% παύση, κάνει 33 λεπτά ο 25w της samsung από κοτσοβολο..

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ αισιόδοξο νούμερο ανέλπιστα θα έλεγα για 25W. Όπως και να χει ευχαριστούμε για την αναφορά 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, λέω να πάω από το a52s σε s21 plus, τι λέει η κάμερα? (με ενδιαφέρει η Βραδυνή λήψη). Αξίζει η αλλαγή?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, steliosk said:

Παίδες, λέω να πάω από το a52s σε s21 plus, τι λέει η κάμερα? (με ενδιαφέρει η Βραδυνή λήψη). Αξίζει η αλλαγή?

σαφώς και είναι ανώτερη του s21fe 

δες και μόνος σου τις διαφορές.

 προσωπικά πάντα κοιτάζω περισσότερο, τις λεπτομέρειες στα χαρτονομίσματα, εκεί φαίνεται περισσότερο η διαφορά. 

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=11039&idPhone2=10954

 

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, kakos said:

σαφώς και είναι ανώτερη του s21fe 

δες και μόνος σου τις διαφορές.

 προσωπικά πάντα κοιτάζω περισσότερο, τις λεπτομέρειες στα χαρτονομίσματα, εκεί φαίνεται περισσότερο η διαφορά. 

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=11039&idPhone2=10954

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Με ενδιαφέρει να μπορώ να βγάλω φωτογραφία με χαμηλό φως

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, tollisth said:

Μεχρι το 85 φορτίζω και εγώ συνήθως 1 φορά το απόγευμα μπορεί να είναι από το 50 τις % η και ποιο κάτω εκεί δεν με πειράζει τόσο γιατί η φόρτιση είναι σχετικά μικρή  αλλά όχι τόσο γρήγορη όσο περιγράφεις με τον 25 απλά τυχαίνει φορές που θέλει φόρτιση από μικρό ποσοστό μέχρι τέρμα και εκεί βλέπω ότι θέλει σχεδόν 1 ώρα και 40 λεπτά σχεδόν για πλήρη φόρτιση και είναι αρκετός χρόνος με τον 25 έχεις δει χρόνο για πλήρη φόρτιση? 

Εβαλα τωρα να φορτισω. απο 34% μεχρι το 100% σε αργη φορτιση εγραφε 1 ωρα και 27 λεπτα. Με 25W φορτιστη SAMSUNG.

10 ώρες πριν, johnybe said:

Από το 19-20% μέχρι το 85% παύση, κάνει 33 λεπτά ο 25w της samsung από κοτσοβολο..

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Σε γρηγορη φορτιση φανταζομαι.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vastegial_74 said:

Εβαλα τωρα να φορτισω. απο 34% μεχρι το 100% σε αργη φορτιση εγραφε 1 ωρα και 27 λεπτα. Με 25W φορτιστη SAMSUNG.

Σε γρηγορη φορτιση φανταζομαι.

Δεν θα έπρεπε να γραφεί γρήγορη ομως?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, tollisth said:

Δεν θα έπρεπε να γραφεί γρήγορη ομως?

Εχω απενεργοποιησει τη γρηγορη φορτιση και φορτιζω σχεδον παντα σε αργη και μεχρι τα 85%. Αν βιαζομαι το βαζω στο γρηγορο αλλα εχω ρυθμισει τις ωρες ετσι ωστε οταν το φορτιζω να εχω το χρονο να το κανω στο αργο. Με γρηγορη φορτιση σαφως ο χρονος που σου εγραψα θα ειναι αισθητα μικροτερος.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

καλως σς βρήκα κ γω, s21fe λευκο 8αρι

παίδες μια ερώτηση με χρήση gestures για swipe back απο τη γωνία υπάρχει λύση στο να μην ανοίγει ο φωνητικός βοηθός γκοογκλ , να δουλεύει σαν της oneplus , απο τη γωνία σε γυρνα πίσω η κλείνει εφαρμογές να μην δουλεύω τα κουμπιά στο κάτω μέρος της οθόνης 

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, γραμμή πλοήγησης κάτω κάτω στις προτάσεις "ψάχνετε κάτι άλλο" επιλέγεις προεπιλεγμενη εφαρμογή ψηφιακού βοηθού και μετά τικάρεις καμία!

Να το χαρείς!!

Screenshot_20221005-135339_Permission controller.jpg

Το back swipe όμως δεν παίζει μόνο από πλάι, απλά απενργοποιειται η λειτουργία της Google, παίξτε λιγάκι παραπάνω, εγώ δεν έχω θέμα το αντίθετο συνηθισμένος από full gestures λειτουργία σε Xiaomi. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, konakis said:

Ρυθμίσεις, γραμμή πλοήγησης κάτω κάτω στις προτάσεις "ψάχνετε κάτι άλλο" επιλέγεις προεπιλεγμενη εφαρμογή ψηφιακού βοηθού και μετά τικάρεις καμία!

Να το χαρείς!!

Screenshot_20221005-135339_Permission controller.jpg

Το back swipe όμως δεν παίζει μόνο από πλάι, απλά απενργοποιειται η λειτουργία της Google, παίξτε λιγάκι παραπάνω, εγώ δεν έχω θέμα το αντίθετο συνηθισμένος από full gestures λειτουργία σε Xiaomi. 

ευχαριστώ τουλάχιστον να των κλείσω , αυτό παρατήρησα έχει ιδια gestures samy με ενα mi 10t lite π έχω κ εκεί όμοιος ανοίγει ο βοηθός 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από το 20% στο 85% με γρήγορη φόρτιση πάντα 44 λεπτά με το χρονόμετρο.. Με τον 25αρι.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2022 at 7:28 ΠΜ, steliosk said:

Σε ευχαριστώ πολύ. Με ενδιαφέρει να μπορώ να βγάλω φωτογραφία με χαμηλό φως

στο σύνδεσμο που σ έβαλα η λήψη είναι με χαμηλό φωτισμό

επίσης η κάμερα του σ21 έχει πολύ μεγάλες δυνατότητες και μόνο με το πείραγμα 

φωτεινότητας, και τίποτα άλλο. 

έβαλα παρακάτω μερικές φωτογραφίες, όλες στο αυτόματο, οι τρείς έχουν με το ίδιο θέμα, και η μόνη διαφορά είναι πως πείραξα την φωτεινότητα, στο γράφω για να πάρεις μια εικόνα πόσο πολύ μπορεί να παίξεις με την κάμερα αν θέλεις. 

οι άλλες δυο είναι τελείως άσχετες είναι όμως κι αυτές τραβηγμένες βράδυ.

 

1 (1).jpg

1 (2).jpg

1 (3).jpg

20220818_221223.jpg

20220903_223915.jpg

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.. μια γρήγορη ερώτηση..

μετά από πλήρη φόρτιση στο 100% η μπαταρία πέφτει στο 99% μέσα στο πρώτο λεπτό... το κάνει και σε εσάς αυτό?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, zlatcokimi said:

Παιδιά καλημέρα.. μια γρήγορη ερώτηση..

μετά από πλήρη φόρτιση στο 100% η μπαταρία πέφτει στο 99% μέσα στο πρώτο λεπτό... το κάνει και σε εσάς αυτό?

ναι

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Στα περισσοτερα κινητα το κανει... Αν το κρατησεις στη φορτιση για 20 λεπτα αφοτου φορτιστει πληρως ισως αντεξει λιγο παραπανω. Γενικως η μπαταρια πεφτει γρηγοροτερα απο 100 σε 90 και απο 10 σε 0... Ετσι ειναι φτιαγμενες.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στις σιαομάρες είναι βράχος  mi 10T κρατούσε και έμενε "κολλημένο" στο 100% στα τρία τέταρτα περίπου μόνο με WiFi internet browsing & YouTube  και κάνα εικοσάλεπτο με μισή ώρα το πολύ στο τωρινό μου  backup τηλέφωνο Mi11i δίχως υπερβολές...μου θυμίζουν το ιστορικό και ανεπανάληπτο LG g2.

Κατά τα άλλα έτσι πάει στα Samsung μην αγχώνεσαι...και το s8 plus τα πήγαινε πολύ καλά θυμάμαι για  Samsung συσκευή. 

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, konakis said:

Μόνο στις σιαομάρες είναι βράχος  mi 10T κρατούσε και έμενε "κολλημένο" στο 100% στα τρία τέταρτα περίπου μόνο με WiFi internet browsing & YouTube  και κάνα εικοσάλεπτο με μισή ώρα το πολύ στο τωρινό μου  backup τηλέφωνο Mi11i δίχως υπερβολές...μου θυμίζουν το ιστορικό και ανεπανάληπτο LG g2.

Κατά τα άλλα έτσι πάει στα Samsung μην αγχώνεσαι...και το s8 plus τα πήγαινε πολύ καλά θυμάμαι για  Samsung συσκευή. 

Το εχω πετυχει σε ταμπλετ. Βεβαια μετα η πτωση δεν ηταν καθολου αναλογη απο το 100 σε 99.. Επεφτε πολυ πιο γρηγορα...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Στο f3 στο 99 πήγαινε σχεδόν μετά από 70 λεπτά....
Αλλά τα κουσούρια του ήταν αλλού... Δεν υπάρχει το τέλειο κινητό...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...