Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντα με τα updates Σεπτεμβρίου και μετά ( το έχω γράψει κατ επανάληψη και σε άλλα νήματα) η Samsung βελτιώνει κατακόρυφα την συνολική τους απόδοση...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, konakis said:

Πάντα με τα updates Σεπτεμβρίου και μετά ( το έχω γράψει κατ επανάληψη και σε άλλα νήματα) η Samsung βελτιώνει κατακόρυφα την συνολική τους απόδοση...

Για βάλε υπότιτλους...

Link to comment
Share on other sites

Πάντα με τα updates Σεπτεμβρίου και μετά ( το έχω γράψει κατ επανάληψη και σε άλλα νήματα) η Samsung βελτιώνει κατακόρυφα την συνολική τους απόδοση...
Εμένα όπως ήταν είναι δεν βλέπω καμία διαφορά...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος οι ειδοποιήσεις που εμφανίζονται στη lock screen να μην μπορούν να σβήσουν από εκεί απλά με ένα swipe αλλά να πρέπει να ξεκλειδώσει; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει αναφερθεί και πιο πίσω, αλλά  δεν μπορώ να το βρω.

Όταν φορτίζω την συσκευή η οθόνη δεν δουλεύει σωστά. Δεν παρατήρησα αν συμβαίνει κάθε φορά.

Δίνει την αίσθηση ότι είναι πολύ ευαίσθητη σε σημείο που όταν θέλω να κάνω π.χ. scroll down να μη μπορώ γιατί εκεί που κάνει επαφή το δάχτυλο στην οθόνη επιλέγει άνοιγμα εφαρμογής. 

Έχει παρατηρηθεί αυτό το θεματάκι? 

Link to comment
Share on other sites

Με το wifi calling ενεργοποιημένο έχω μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας ή καμιά σχέση; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, arrigo said:

Πρέπει να έχει αναφερθεί και πιο πίσω, αλλά  δεν μπορώ να το βρω.

Όταν φορτίζω την συσκευή η οθόνη δεν δουλεύει σωστά. Δεν παρατήρησα αν συμβαίνει κάθε φορά.

Δίνει την αίσθηση ότι είναι πολύ ευαίσθητη σε σημείο που όταν θέλω να κάνω π.χ. scroll down να μη μπορώ γιατί εκεί που κάνει επαφή το δάχτυλο στην οθόνη επιλέγει άνοιγμα εφαρμογής. 

Έχει παρατηρηθεί αυτό το θεματάκι? 

Εμένα δεν μου το κάνει αυτό, δουλεύετε κανονικά το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, arrigo said:

Πρέπει να έχει αναφερθεί και πιο πίσω, αλλά  δεν μπορώ να το βρω.

Όταν φορτίζω την συσκευή η οθόνη δεν δουλεύει σωστά. Δεν παρατήρησα αν συμβαίνει κάθε φορά.

Δίνει την αίσθηση ότι είναι πολύ ευαίσθητη σε σημείο που όταν θέλω να κάνω π.χ. scroll down να μη μπορώ γιατί εκεί που κάνει επαφή το δάχτυλο στην οθόνη επιλέγει άνοιγμα εφαρμογής. 

Έχει παρατηρηθεί αυτό το θεματάκι? 

Θα πρέπει να φταίει λογικά η προστασία οθόνης που φοράς.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, makouin said:

Θα πρέπει να φταίει λογικά η προστασία οθόνης που φοράς.

Το σκέφτηκα και εγώ να σου πω την αλήθεια αλλά μου το κάνει μόνο όταν το φορτίζω με 25w φορτιστή.

 

On 16/6/2022 at 3:44 ΜΜ, feik said:

Καλησπέρα, έχω παρατηρήσει πως όταν φορτίζω το κινητό με το αυθεντικό φορτιστή η αφή πατιεται σε άλλα σημεία από αυτά που δίνω εντολή πχ στο πληκτρολόγιο πατιουνται αλλά πλήκτρα, γνωρίζει κάποιος κάτι;

 

On 17/6/2022 at 10:16 ΠΜ, DimitrisAndNiki said:

Φίλε, αυτό ισχύει στα περισσότερα κινητά, όταν το χρησιμοποιείς καθώς το φορτίζεις η οθόνη αφής "τα χάνει" λίγο...
Το έχω διαβάσει σαν παράπονο σε αρκετά μοντέλα της Samsung στο παρελθόν...

 

On 17/6/2022 at 2:00 ΜΜ, Lorgan21 said:

Δεν είναι φυσιολογικό, αυτό συμβαίνει όταν είναι ελαττωματική η οθόνη ή το digitizer.. 

Ο φίλος θα πρέπει ν απευθυνθεί στο service και 99.9% θα κάνουν αντικατάσταση οθόνης. 

On 17/6/2022 at 2:00 ΜΜ, Lorgan21 said:

Δεν είναι φυσιολογικό, αυτό συμβαίνει όταν είναι ελαττωματική η οθόνη ή το digitizer.. 

Ο φίλος θα πρέπει ν απευθυνθεί στο service και 99.9% θα κάνουν αντικατάσταση οθόνης. 

 

On 20/6/2022 at 5:16 ΜΜ, feik said:

Γράφω τώρα από άλλο φορτιστή μικρότερο σε watt και δεν έχω θέμα στο ghost typing όπως είχα με τον καινούργιο "αυθεντικό φορτιστή" όπως είχα .... Τι να πω...

Το έχω στην κατοχή μου πάνω από είκοσι μέρες και η συσκευή μου είναι άψογη σε όλα. (Πάει ''μπάλα'' που διάβασα και πιο πίσω)

Δεν ανεβάζει θερμοκρασίες, η μπαταρία του μετά από τις πρώτες μέρες, αν υπολογίσουμε και αυτά που προσφέρει η συσκευή, είναι όχι απλά ικανοποιητική, άλλα για εμένα πάρα πολύ καλή, ίσως γιατί δεν παίζω παιχνίδια. Δεν έχω κανένα θέμα με την οθόνη του κινητού και δεν μου παρουσίασε το παραμικρό ποτέ σε κανονική λειτουργεία.

Πιστεύω ότι το θεματάκι που ανέφερα πιο πάνω, δεν μπορεί να είναι πρόβλημα της οθόνης γιατί θα ήταν δυσλειτουργική και σε άλλες στιγμές.

Το παρουσιάζει μόνο με φορτιστή 25W. (Θα το ελέγξω αν μου το κάνει σε κάθε φόρτιση.) 

Με 18W η οθόνη του δουλεύει κανονικά.

Θεωρώ ότι είναι ένα θεματάκι που πρέπει να το δει η samsung γιατί έχει ξανά αναφερθεί.

 

Edited by arrigo
Link to comment
Share on other sites

Μία που μιλάτε για θερμοκρασίες.... κατέβασα κάποιες δεκάδες παρτ από το nba2k23 από το easybytez με τον idm (από την συσκευή μας ε) και έφτασε 79 βαθμούς.... πραγματικά δεν πιανοταν!

Με 5G

sent from my S21 FE 8/256



Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, arrigo said:

Το έχω στην κατοχή μου πάνω από είκοσι μέρες και η συσκευή μου είναι άψογη σε όλα. (Πάει ''μπάλα'' που διάβασα και πιο πίσω)

Δεν ανεβάζει θερμοκρασίες, η μπαταρία του μετά από τις πρώτες μέρες, αν υπολογίσουμε και αυτά που προσφέρει η συσκευή, είναι όχι απλά ικανοποιητική, άλλα για εμένα πάρα πολύ καλή, ίσως γιατί δεν παίζω παιχνίδια. Δεν έχω κανένα θέμα με την οθόνη του κινητού και δεν μου παρουσίασε το παραμικρό ποτέ σε κανονική λειτουργεία.

Πιστεύω ότι το θεματάκι που ανέφερα πιο πάνω, δεν μπορεί να είναι πρόβλημα της οθόνης γιατί θα ήταν δυσλειτουργική και σε άλλες στιγμές.

Το παρουσιάζει μόνο με φορτιστή 25W. (Θα το ελέγξω αν μου το κάνει σε κάθε φόρτιση.) 

Με 18W η οθόνη του δουλεύει κανονικά.

Θεωρώ ότι είναι ένα θεματάκι που πρέπει να το δει η samsung γιατί έχει ξανά αναφερθεί.

 

Το έψαξα λίγο στον Γούγλη, όλοι λένε ότι το πρόβλημα αυτό το παρουσιάζει μόνο όταν φορτίζεις την συσκευή με άλλο φορτιστή και όχι τον μανίσιο... Δες το και εσύ λίγο...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Και στο s20 Fe είχε κάποια θέματα με κάποιους φορτιστές 25W έστρωσε όμως με το τελευταίο  update που διάβασα αν θυμάμαι καλά. 

@Konstantine73 5g rules ✌️😁

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πρέπει να αλλάξω φορτιστή έχω αυτόν αλλά εδώ και μήνες που έχω το κινητό και τον φορτιστή όταν το φορτιζω αν το χρησιμοποιώ για λίγο κάνει ghost typing όπως είχα ξανά αναφέρει αλλού πατάω αλλού δίνει εντολές λες και έχει θέμα το digitizer χωρίς να το κάνει άλλες στιγμές.

Μου κάνει εντύπωση επίσης πως θερμενεται πολύ ο φορτιστής κ σε ένα σημείο έχει λίγο μαυρίσει στα γράμματα σαν καμμένο οποτε δεν το ρισκάρω γι'αυτό και θα πρέπει να βρω άλλο φορτιστή

Αυτόν εδώ έχω https://www.skroutz.gr/s/19434150/Samsung-Φορτιστής-με-Θύρα-USB-C-και-Καλώδιο-USB-C-25W-Μαύρος-EP-TA800X-Bulk.html?from=featured&product_id=85109252

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, feik said:

Καλημέρα πρέπει να αλλάξω φορτιστή έχω αυτόν αλλά εδώ και μήνες που έχω το κινητό και τον φορτιστή όταν το φορτιζω αν το χρησιμοποιώ για λίγο κάνει ghost typing όπως είχα ξανά αναφέρει αλλού πατάω αλλού δίνει εντολές λες και έχει θέμα το digitizer χωρίς να το κάνει άλλες στιγμές.

Μου κάνει εντύπωση επίσης πως θερμενεται πολύ ο φορτιστής κ σε ένα σημείο έχει λίγο μαυρίσει στα γράμματα σαν καμμένο οποτε δεν το ρισκάρω γι'αυτό και θα πρέπει να βρω άλλο φορτιστή

Αυτόν εδώ έχω https://www.skroutz.gr/s/19434150/Samsung-Φορτιστής-με-Θύρα-USB-C-και-Καλώδιο-USB-C-25W-Μαύρος-EP-TA800X-Bulk.html?from=featured&product_id=85109252

 

Πήρες bulk φορτιστή για συσκευή 500+ ευρώ... Δώσε ένα δεκάευρο έξτρα για συσκευασμένο γνήσιο.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Μα με bulk απλά γλιτώνεις τα έξοδα συσκευασίας, σωστά? Έχει τόση διαφορά σε ποιότητα με έναν συσκευασμένο?
Εμένα το ghost touch το έκανε με έναν Samsung Adaptive Fast Charger (15w) (EP-TA20EBE) που χρσιμοποιούσα για το S9 χωρίς κανένα πρόβλημα (που αν θυμάμαι καλά τον είχα πάρει retail!).

(Συμφωνώ ότι για 500€ συσκευή πας σε γνήσια περιφερειακά αλλά αν θες να έχεις 2-3 φορτιστές για σπίτι, τσάντες, πάει πολύ το μαλλί με τα γνήσια. Επίσης, ολόκληρη Samsung και δεν έχει λυμένα τέτοια θέματα? Κατα τ'άλλα οδεύουμε προς universal USB-C φορτιστές..)

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ με αυτή την τοποθέτηση.

Δηλαδή, όλες οι υπόλοιπες εταιρείες που η συσκευές τους φορτίζουν με οποιονδήποτε φορτιστή, αρκεί να είναι σωστά τα w με μικρές διαφορές στην ταχύτητα φόρτισης αλλά χωρίς προβλήματα, έχουν θέμα. Η samsung είναι εντάξει, φταίει ο φορτιστής.

Δεν πάει έτσι. Υπάρχει θέμα. Ας το λύσει.

Εκτός και αν είναι καταναλωτικό κολπάκι μιας και δεν υπάρχει πλέον φορτιστής στις συσκευασίες των κινητών.

Αλλά όχι και να τους δικαιολογούμε, από εμάς τα παίρνουν.

Edited by arrigo
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασετε κριτικες στο skroutz, παρα πολλοι αναφερουν προβληματα, πιθανον να κυκλοφορουν μαιμουδες. κανω quote ενα για παραδειγμα:

Quote

 

Φυσικά και δεν βγάζει 25watt. Εγώ τον μέτρησα και σχεδόν έβγαζε 18watt. Σε σχέση με τον παλιό μου φορτιστή που είναι 15watt γνήσιος Samsung, καμία διαφορά! Ο χρόνος φόρτισης και με τους δύο ο ίδιος. Αν θέλετε φτηνό φορτιστή δουλεύει. Αν θέλετε γνήσιο fast charge 25 watt πολύ απλά δεν το προσφέρει αυτό!

Update: μετά από 3 μήνες σταμάτησε να λειτουργεί. Έγινε άμεση αντικατάσταση από το Skroutz Και επιτέλους μου ήρθε ο γνήσιος φορτιστής κανονικά όπως έπρεπε και όπως τον είχα παραγγείλει χωρίς έξοδα διότι είχε εγγύηση ακόμα. Αυτός ο φορτιστής που παρέλαβα είναι Εξαιρετικός βγάζει ακριβώς 25 watt και είναι το πιο value for money αυτή τη στιγμή.

 

 

Εγω παντως εχω παρει εναν ιδιο απο το Public, δεν εχω κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Viper said:

......

Φίλε Viper, δεν θεωρώ πρόβλημα έναν φορτιστή που δηλώνει 25w να βγάζει 18-20w π.χ.. Επέλεξα τον φθηνό noname και την πάτησα.

Είναι πρόβλημα όμως (τουλάχιστον για εμένα) μία συσκευής να παρουσιάζει προβλήματα δυσλειτουργίας εν ώρα φόρτισης με άλλον φορτιστή πλην ενός συγκεκριμένου.

Edited by arrigo
Link to comment
Share on other sites

 

5 ώρες πριν, arrigo said:

Διαφωνώ με αυτή την τοποθέτηση.

Δηλαδή, όλες οι υπόλοιπες εταιρείες που η συσκευές τους φορτίζουν με οποιονδήποτε φορτιστή, αρκεί να είναι σωστά τα w με μικρές διαφορές στην ταχύτητα φόρτισης αλλά χωρίς προβλήματα, έχουν θέμα. Η samsung είναι εντάξει, φταίει ο φορτιστής.

Δεν πάει έτσι. Υπάρχει θέμα. Ας το λύσει.

Εκτός και αν είναι καταναλωτικό κολπάκι μιας και δεν υπάρχει πλέον φορτιστής στις συσκευασίες των κινητών.

Αλλά όχι και να τους δικαιολογούμε, από εμάς τα παίρνουν.

Το θέμα που συζητάμε δεν είναι η ασυμβατότητα αλλά η ποιότητα των μαϊμού. Οι μισοί στο σκρουτζ λένε ότι δεν κάνει επαφή, ότι ζεσταίνεται, ότι αργεί κλπ κλπ. Βλέπω σε φωτογραφίες στο σκρουτζ να δείχνει συσκευασίες φορτιστών samsung με το λογότυπο που είχε η εταιρεία πριν 10 χρόνια, ε δηλαδή έλεος🤣

Φορτίζω το δικό μου με ένα σωρό διαφορετικούς φορτιστές, nokia, oneplus, samsung (παλιοί ως αρχαίοι), τον 65w του λάπτοπ, δεν είχα προβλήματα.

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, il_tifosi said:

 

Το θέμα που συζητάμε δεν είναι η ασυμβατότητα αλλά η ποιότητα των μαϊμού. ......

Το θέμα είναι η ασυμβατότητα όχι η ποιότητα. Δες που απάντησες στο προηγούμενο σχόλιό σου.

Δεν περιμένεις ποιότητα όταν παίρνεις 10 ευρώ φορτιστή με καλώδιο. 

Εσένα μπορεί να δουλεύει, δεν σημαίνει ότι ισχύει το ίδιο και για όλους. Το πρόβλημα υπάρχει και έχει αναφερθεί απο πολλούς, όπως και στο εξωτερικό. 

 

Διόρθωση. 

Μόλις έβαλα να φορτίσει με 65w xiaomi και δουλεύει άψογα. 

Οπότε αρχίζω να πιστεύω ότι μπορεί να έχει θέμα μόνο με τον συγκεκριμένο φορτιστή γιατί και με Huawei 18w δουλεύει χωρίς προβλήματα. 

Ίσως να μην ισχύουν τα ποστ που έγραψα για δυσλειτουργική οθόνη με άλλους φορτιστές. 

Edited by arrigo
Link to comment
Share on other sites

On 28/9/2022 at 11:44 ΠΜ, il_tifosi said:

Πήρες bulk φορτιστή για συσκευή 500+ ευρώ... Δώσε ένα δεκάευρο έξτρα για συσκευασμένο γνήσιο.

Ποιον φορτιστή προτείνεις;

Edited by feik
Link to comment
Share on other sites

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ποση ωρα κανει με φορτιστή 25w να φορτίσει? Για οσους έχετε 

Έχω έναν 15w και για πλήρη φόρτιση θέλει κοντά στην 1 ωρα και 40 λεπτά,σε διαφορά συγκριτικά 15 vs 25 έχουν διάφορα μόνο 15 λεπτά ισχύει σε εσάς   

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...