Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 17/9/2022 at 8:24 ΠΜ, chios said:

Ίσως είχε κάποιο θέμα η δική σου συσκευή ή κακή ψύξη, ο 870 δεν έχει τέτοια θέματα σε αντίθεση με τον 888.

Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα τέτοιο θέμα, ούτε στους καύσωνες. 

Προφανώς παίζουν ρόλο και το λογισμικό και η ψύξη και γενικά η υλοποίηση και όχι σκέτο το μοντέλο του επεξεργαστή.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως σας δουλεύει το auto-reconnect σε συνηθισμένα δίκτυα Wifi?
Έχω σετάρει το δίκτυο του σπιτιού σε Auto-reconnect, έχω τικάρει και το Turn on Wifi automatically, αλλά όταν βγαίνω από το σπίτι δε κλείνει το wifi αυτόματα, και αντίστοιχα δε ξανασυνδέεται όταν επιστρέφω. Στο S9 έπαιζε μια χαρά.

Έχω διαβάσει για network settings reset αλλά πριν αρχίσω τα reset κλπ, υπάρχει κάποιο άλλο tip?

(Επίσης δεν έχω καταλάβει τι κάνει το Switch to mobile data και αν σχετίζεται, άσχετα ότι είναι μόνιμα grayed, είτε έχω ανοιχτά data είτε όχι).
 

image.png

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως σας δουλεύει το auto-reconnect σε συνηθισμένα δίκτυα Wifi?
Έχω σετάρει το δίκτυο του σπιτιού σε Auto-reconnect, έχω τικάρει και το Turn on Wifi automatically, αλλά όταν βγαίνω από το σπίτι δε κλείνει το wifi αυτόματα, και αντίστοιχα δε ξανασυνδέεται όταν επιστρέφω. Στο S9 έπαιζε μια χαρά.

Έχω διαβάσει για network settings reset αλλά πριν αρχίσω τα reset κλπ, υπάρχει κάποιο άλλο tip?

(Επίσης δεν έχω καταλάβει τι κάνει το Switch to mobile data και αν σχετίζεται, άσχετα ότι είναι μόνιμα grayed, είτε έχω ανοιχτά data είτε όχι).
 
image.thumb.png.72d777f524012e56447007fdd7b3b173.png
Καλημέρα.
Λογικά για να γίνει αυτό που λες πρέπει να είναι το gps ανοιχτό.

My S21 FE Is Awesome!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

To Location είναι On. Και το Wifi-scanning.
Εσείς δλδ πως το δουλεύτε το Wifi όταν βγαίνεται από το σπίτι? Κλείνετε αυτόματα το Wifi?

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costini said:

To Location είναι On. Και το Wifi-scanning.
Εσείς δλδ πως το δουλεύτε το Wifi όταν βγαίνεται από το σπίτι? Κλείνετε αυτόματα το Wifi?

Το αφήνουμε ανοιχτό και φεύγουμε απο το σπίτι; 🤔

Πάω στην δουλειά... συνδέεται στην δουλειά
γυρίζω σπίτι... συνδέεται στο σπίτι!
Δεν έχω πειράξει τίποτα...

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι μια λύση απλά δε καταλαβαίνω το "Turn on Wifi automatically" που λέει πως το ανοίγει σε συχνά μέρη και το κλείνει αλλού. Τεσπα.

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costini said:

Ναι ειναι μια λύση απλά δε καταλαβαίνω το "Turn on Wifi automatically" που λέει πως το ανοίγει σε συχνά μέρη και το κλείνει αλλού. Τεσπα.

Συνδέεται αυτόματα στα wifi που χρησιμοποιείς συχνά. Εμένα έχει μάθει του σπιτιού και όταν φτάνω σπίτι συνδέεται αυτόματα. Μόλις φεύγω κλείνει. Ίσως θέλει λίγο χρόνο για να "μάθει" το πρόγραμμα σου . 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tollisth said:

Μήπως έχει να κάνει με το smart lock,έχεις βάλει τοποθεσία το σπίτι σου? 

Όχι δε νομίζω να παίζει ρόλο, ουτε στο S9 είχα. Πιστεύω είναι αυτό που λέει ο @vastegial_74, ίσως θέλει χρόνο να μάθει τα μέρη. Θα δω σε λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, costini said:

Όχι δε νομίζω να παίζει ρόλο, ουτε στο S9 είχα. Πιστεύω είναι αυτό που λέει ο @vastegial_74, ίσως θέλει χρόνο να μάθει τα μέρη. Θα δω σε λίγες μέρες.

Το έχεις στο αυτόματο, είσαι συνδεδεμένος και όταν φεύγεις από το σπίτι δεν κλείνει; Εγώ το ανακάλυψα μετά από καιρό που είχα το τηλέφωνο και ήμουν για καιρό συνδεδεμένος στο wifi  του σπιτιού. Ίσως να είχε "κλειδώσει" το μέρος. Άστο συνέχεια ανοιχτό και στο αυτόματο και δώστου χρόνο. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, costini said:

Όχι δε νομίζω να παίζει ρόλο, ουτε στο S9 είχα. Πιστεύω είναι αυτό που λέει ο @vastegial_74, ίσως θέλει χρόνο να μάθει τα μέρη. Θα δω σε λίγες μέρες.

αν πατήσεις πάνω στο κείμενο, αυτόματη ενεργοποίηση wifi.

σου δείχνει τα δίκτυα που θεωρεί πως χρησιμοποιείς συχνά, ως οικεία.

σε αυτά συνδέεται αυτόματα και αποσυνδέεται όταν απομακρύνεσαι. 

θέλει θεωρώ ανοιχτό το gps για να καταλαβαίνει, ότι απομακρύνθηκες η επέστρεψες. 

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έσκασε και το update Σεπτέμβριου 
Αναφέρθηκε πολλάκις λίγο πιο πάνω...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update του Σεπτεμβρίου παρατήρησε κάνεις το fingerprint να μην πιάνει με την πρώτη ;

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update του Σεπτεμβρίου παρατήρησε κάνεις το fingerprint να μην πιάνει με την πρώτη ;
 
Όπως και πριν εμένα...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Konstantine73 said:

Όπως και πριν εμένα...

sent from my S21 FE 8/256
 

Εμένα δεν ήταν έτσι μέχρι το τελευταίο update .. ακόμα και tempered glass άλλαξα πάλι τα ίδια.. 

Link to comment
Share on other sites

Επί ευκαιρίας μετά το πρόσφατο update κι έπειτα από wipe cache partition η συσκευή εχθές μου έκανε μερικά σπασιματάκια παραπάνω. Σήμερα πρωί ένα δεύτερο wipe είχε ως αποτέλεσμα την εξαιρετική μεταβολή, δουλεύει άψογα όμορφα ρολαριστά και μετά το απογευματινό update του Samsung browser τα πάει περίφημα και στο browsing. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Επί ευκαιρίας μετά το πρόσφατο update κι έπειτα από wipe cache partition η συσκευή εχθές μου έκανε μερικά σπασιματάκια παραπάνω. Σήμερα πρωί ένα δεύτερο wipe είχε ως αποτέλεσμα την εξαιρετική μεταβολή, δουλεύει άψογα όμορφα ρολαριστά και μετά το απογευματινό update του Samsung browser τα πάει περίφημα και στο browsing. 
Στο wipe μου βγάζει error....

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω διαφορά στο δακτυλικό. Μάλιστα μου φαίνεται πως ρολαρει καλύτερα και στον chrome. Έκανα και. wipe cache και όλα μοιάζουν καλά. Ίσως είδα λίγο παραπάνω κατανάλωση. Θα το παρακολουθήσω. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δουλεύει υπoδειγματικά.. ίσως ελάχιστα επηρεάστηκε όντως η κατανάλωση.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τέλος εβδομάδας αρχές επόμενης θα έχει στρώσει,αν κι εγώ δεν είδα κάτι άσχημο στην κατανάλωση, ίδια μου φαίνεται.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Απ' την Δευτέρα που έγινε το τελευταίο update του Σεπτεμβρίου ,χθες βράδυ έκλεισα την συσκευή κάτι που κάνω μια φορά την εβδομάδα. Το έχω ανοίξει από τις 7 και μισή προετοιμασία παιδιά έφυγαν σχολείο κλπ  παίζω κάνα μισάωρο και μαζί του. Τόσο καλό δεν το έχω ξαναδεί το τηλεφωνάκι. Αρκετά μεγάλη βελτίωση σε ομαλότητα ειδικά insta και browsing, ίσως έπαιξε ρόλο και το τελευταίο Samsung browser update. Καλά στο μενού όλα ήταν γλύκα όμως και εδώ πάντα σε λειτουργία full gestures επίσης εξαιρετική ομαλότητα και βελτίωση...περιμένω 5αρι πως και πως 😁

Πραγματικά άλλη αίσθηση η συσκευή και το δαχτυλικο που αναφέρθηκε παραπάνω κανένα απολύτως θέμα ούτε η μπαταρία στην ίδια ακριβώς χρήση που του κάνω εδώ και μήνες σε καθημερινή βάση. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...