Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αυτά που βλέπω στο κινητό κατά τη γνώμη μου ισχύει. Το 6αρι έχω

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Άλλη συσκευή έχω; Όλα γίνονται ταχύτατα και απροβλημάτιστα.

Ναι, έχει τα λαγκάκια του στα animations μια στο τόσο, αλλά όχι τόσο που να αναγκαστώ να κάνω εκκαθαρίσεις, να πειράζω τη ραμ κ.λπ. Οφείλονται στο android 12 πιστεύω. Το έζησα με το Tab S6, ξεκίνησε με το android 10 βούτυρο, με το android 11 βούτυρο, μόλις πήρε το 12 χάνει που και που κανά καρέ στα animations. Έβαλα τα animations στην κλίμακα 0,5 και το παρατηρώ πολύ σπάνια. Από κει και πέρα το άνοιγμα και η λειτουργία των εφαρμογών είναι όλα πολύ γρήγορα.

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, il_tifosi said:

Άλλη συσκευή έχω; Όλα γίνονται ταχύτατα και απροβλημάτιστα.

Ναι, έχει τα λαγκάκια του στα animations μια στο τόσο, αλλά όχι τόσο που να αναγκαστώ να κάνω εκκαθαρίσεις, να πειράζω τη ραμ κ.λπ. Οφείλονται στο android 12 πιστεύω. Το έζησα με το Tab S6, ξεκίνησε με το android 10 βούτυρο, με το android 11 βούτυρο, μόλις πήρε το 12 χάνει που και που κανά καρέ στα animations. Έβαλα τα animations στην κλίμακα 0,5 και το παρατηρώ πολύ σπάνια. Από κει και πέρα το άνοιγμα και η λειτουργία των εφαρμογών είναι όλα πολύ γρήγορα.

Καλα σιγουρα ειναι εξαιρετικη συσκευη. Εμεις ομως δεν ειμαστε νορμαλ, ειμαστε αρρωστακια. Στην καθημερινοτητα και συνολικα ειναι και γαμω τις συσκευες. Απλα το να λεμε μονο ποσο καλη ειναι δεν ειναι το ιδιο ενδιαφερον😆😆. Σφαιρα ειναι στο ανοιγμα. Αλλου τρωει κατι κολληματακια.  

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Άλλη συσκευή έχω; Όλα γίνονται ταχύτατα και απροβλημάτιστα.
Ναι, έχει τα λαγκάκια του στα animations μια στο τόσο, αλλά όχι τόσο που να αναγκαστώ να κάνω εκκαθαρίσεις, να πειράζω τη ραμ κ.λπ. Οφείλονται στο android 12 πιστεύω. Το έζησα με το Tab S6, ξεκίνησε με το android 10 βούτυρο, με το android 11 βούτυρο, μόλις πήρε το 12 χάνει που και που κανά καρέ στα animations. Έβαλα τα animations στην κλίμακα 0,5 και το παρατηρώ πολύ σπάνια. Από κει και πέρα το άνοιγμα και η λειτουργία των εφαρμογών είναι όλα πολύ γρήγορα.
Όταν έρχομαι από ένα F3 που ήταν βούτυρο ναι με ενοχλούν τα λαγκ οταν συμβαίνουν....και το θεωρώ αδικαιολόγητο βάσει τού HW του

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Με Ram Plus 0MB το κινητό μεταμορφώνεται.
Μέσω απλού ADB χωρίς root c8179355fb612656c886fbb729bbb99f.jpg

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Το έβαλα στο μηδέν αλλά δεν είδα καμία διαφορά...

Ελπίζω με android 13 και one ui 5 να διορθωθεί το πρόβλημα...
sent from my S21 FE 8/256


Link to comment
Share on other sites

Έκανες επανεκκίνηση;

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Φυσικά...

Απλά που και που πετάει κάνα λαγκ...

Αλλού είναι το πρόβλημα μάλλον, ίσως στον Ρυθμό ανανέωσης ίσως γενικό θέμα του one UI...

Το λαγκ είναι έντονο κυρίως στο Facebook όταν ρολαρεις αργά προς τα κάτω.... Στο Poco F3 ήταν υποδειγματικά smooth...
sent from my S21 FE 8/256



Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το f3 αν εξαιρέσεις το miui που έχει τα θέματα του φοράει έναν από τους καλύτερους επεξεργαστές τις 800 σειράς, για μένα αν το fe είχε τον 870 θα ήταν σε άλλο επίπεδο το τηλέφωνο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το f3 αν εξαιρέσεις το miui που έχει τα θέματα του φοράει έναν από τους καλύτερους επεξεργαστές τις 800 σειράς, για μένα αν το fe είχε τον 870 θα ήταν σε άλλο επίπεδο το τηλέφωνο.
Εμένα μου χτυπούσε 50αρια για πλάκα στις θερμοκρασίες το F3 όμως και βαρουσε λαγκ μετά...για αυτό και έφυγα από εκεί

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είχε κάποιο θέμα η δική σου συσκευή ή κακή ψύξη, ο 870 δεν έχει τέτοια θέματα σε αντίθεση με τον 888.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Που να δουλέψεις καλά μερικές μέρες το Ultra όπου εκεί ξεγυμνώνει η μεγάλη οθόνη και η 2Κ ανάλυση της οθόνης κάθε ατέλεια... ότι αφορά scrolling στις περισσότερες εφαρμογές είναι μέτρια εμπειρία χρήσης η πιο ήπια έκφραση που μπορώ να γράψω. Δες πόσες αγγελίες υπάρχουν στο γνωστό site τεχνολογίας με ιδιαίτερη έμφαση στις αγοραπωλησίες... από ημερών τα περισσότερα μέχρι μερικών μηνών 2,3....

Απ'την άλλη παίρνει κανείς φοβερή συναρμολόγηση με εξαιρετική ποιότητα κατασκευής πενάκι κάμερες αδιάβροχο ασύρματη φόρτιση, αναβαθμίσεις ανελλιπώς κάθε μήνα υποστήριξη after sales services Smartec και και... ούτε στα όνειρα του ο Κινέζος μας.

Θεωρώ ότι θα φτιαχτούν τα πράγματα στον μέγιστο βαθμό με το επερχόμενο 5αρι , ήδη στο δικό μου με όλες τις αναβαθμίσεις το τελευταίο διάστημα και μια δυο φορές κλείσιμο το βράδυ της συσκευής  την εβδομάδα ή με επανεκκίνηση για αυτούς που δεν θέλουν να το κλείνουν καθόλου η κατάσταση έστω και προσωρινά βελτιώνεται... υπομονή μέχρι Δεκέμβρη Γενάρη που θα δώσει ολοκληρωμένο το νέο Ui.

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως είχε κάποιο θέμα η δική σου συσκευή ή κακή ψύξη, ο 870 δεν έχει τέτοια θέματα σε αντίθεση με τον 888.
Σε τρεις συσκευές στο περιβάλλον μου ακριβώς τα ίδια....σατανική σύμπτωση?

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάζω πρώτη φορά μετά από τόσα χρόνια με nova launcher το Samsung one ui . είναι ένα σοκ αλλά θέλω να το δοκιμάσω. βλέπω όμως ότι τρώει κόλλημα πολλές φορές και δεν ανοίγει η αριστερή οθόνη με το Google discover .τι γίνεται ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάζω πρώτη φορά μετά από τόσα χρόνια με nova launcher το Sam's one ui . είναι ένα σοκ αλλά θέλω να το δοκιμάσω. βλέπω όμως ότι τρώει κόλλημα πολλές φορές και δεν ανοίγει η αριστερή οθόνη με το Google discover .τι γίνεται ξέρει κανείς;
Εδώ και αρκετά χρόνια δεν αξίζει πλέον ο nova launcher... Δεν υποστηρίζει ούτε καν full screen gestures και το animation του είναι αρκετά κακό...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω μια δοκιμη της beta 8.03 του Nova θα σε πεισει για το ανιτιθετο...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω μια δοκιμη της beta 8.03 του Nova θα σε πεισει για το ανιτιθετο...
Την έχω δοκιμάσει... πολύ λαγκ ιδίως σε χρήση με gestures

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ενεργοποιημένο AOD για notifications. Χθες το βράδυ όταν την έπεσα για ύπνο ήρθε μια ειδοποίηση και έμεινε το AOD μέχρι το πρωί, τρώγωντας 8% μπαταρία. Είναι φυσιολογικό?

image.thumb.png.98cd325782b6cbb7dd7ad2bc970ad94d.png

image.thumb.png.2d8208c96de1a4a3ef3ac81436562ee5.png


Αμά είναι να τρώει τόσο, τότε τι να το κάνω το AOD για notifications αν μένει ώρες?

Γενικά το κινητό ενώ το είχα αγοράσει πριν κανά μήνα, με δουλειά και ταξίδια δε το είχα δουλέψει. 2-3 μέρες έχω που το έχω σαν κύριο τηλέφωνο.

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ενεργοποιημένο AOD για notifications. Χθες το βράδυ όταν την έπεσα για ύπνο ήρθε μια ειδοποίηση και έμεινε το AOD μέχρι το πρωί, τρώγωντας 8% μπαταρία. Είναι φυσιολογικό?
image.thumb.png.98cd325782b6cbb7dd7ad2bc970ad94d.png
image.thumb.png.2d8208c96de1a4a3ef3ac81436562ee5.png

Αμά είναι να τρώει τόσο, τότε τι να το κάνω το AOD για notifications αν μένει ώρες?
Γενικά το κινητό ενώ το είχα αγοράσει πριν κανά μήνα, με δουλειά και ταξίδια δε το είχα δουλέψει. 2-3 μέρες έχω που το έχω σαν κύριο τηλέφωνο.
 
Απενεργοποίησε το AOD και εγκατέστησε το aodnotify είναι η γνώμη μου...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. ΕΡΩΤΗΜΑ:Όταν κάνω κλήση δε βγάζει ένδειξη HD, κάτι που με το προηγούμενο τηλ.μου γινόταν.Το κάνει σε όλους σας;

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, lagoskon said:

Το VoLTE είναι ενεργοποιημένο;

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι κ στις 2 σιμ

Το βρήκα.. 

Πήγα επιλογές προγραμματιστή τις ξετικαρα ,τις ξανατικαρα και με άφησε να το ενεργοποιησω!😁

Άκυρο.. 

Ακόμα δεν εμφανίζει HD..🤔

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Kαποιος μπορεί να με βοηθήσει?
https://www.facebook.com/1635043530097340/posts/pfbid02ZL3XzWTyf6ASS9pp4GqNKSFgWqdqFqgs8Fr9wvBYF63Mhv8ymHQjZxKrtSCkCWeSl/

Δες μήπως σε βοηθήσει αυτό...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Konstantine73 said:

https://www.facebook.com/1635043530097340/posts/pfbid02ZL3XzWTyf6ASS9pp4GqNKSFgWqdqFqgs8Fr9wvBYF63Mhv8ymHQjZxKrtSCkCWeSl/

Δες μήπως σε βοηθήσει αυτό...

sent from my S21 FE 8/256
 

Ευχαριστώ πολύ. Αλλά το παράλογο είναι πως ήδη είναι ενεργοποιημενο το volte Kai το vowifi και στις δυο sim.Δε θα έπρεπε να εμφανίζει HD?

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Αλλά το παράλογο είναι πως ήδη είναι ενεργοποιημενο το volte Kai το vowifi και στις δυο sim.Δε θα έπρεπε να εμφανίζει HD?
Δεν ξέρω επειδή είσαι dual sim υπάρχει εκεί το πρόβλημα...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...