Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Α72 είναι ερείπιο μπροστά σε αυτό, και κάποιο με τον 778 , 870 να πάρεις πάλι καλύτερο θα είναι.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ilka71 said:

λοιπόν .....επειδή δεν βλέπω(και ίσως δεν θέλω)να πηγαίνω σε τόσο ακριβό κινητό όπως πχ το ultra 22 θα ήθελα όμως ένα γρήγορο κινητό!βαρέθηκα πλέον να πατάω ένα κουμπί και να ανοίγει η εφαρμογή ,παράθυρο μετά από ένα ή 2 δευτερόλεπτα ! να ανοίγω google maps και να κάνει 7 δευτερόλεπτα να ανοίξει πλήρως η εφαρμογή !
τώρα έχω το Α72 και έλεγα να έρθω εδώ στο τελευταίο σκαλοπάτι πριν τα πανάκριβα .φαντάζομαι από ταχύτητα είναι νύχτα με την μέρα με το δικό μου;επίσης θα ήθελα να είναι ΦΩΤΕΙΝΌ στον ήλιο σε σχέση με το Α72 !είναι;

Από A52s που ήρθα εγώ μου φάνηκε τεράστια η διαφορά στην ταχύτητα.

Και σίγουρα είναι και πιο φωτεινό.Φανταζομαι το ίδιο θα ισχύει και με το Α72.

Λίγο η μπαταρία ίσως σου κακοφανει αλλά  αν του δώσεις χρόνο δεν είναι κακό τελικά.

5 ώρες πριν, ilka71 said:

 

 

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ilka71 said:

λοιπόν .....επειδή δεν βλέπω(και ίσως δεν θέλω)να πηγαίνω σε τόσο ακριβό κινητό όπως πχ το ultra 22 θα ήθελα όμως ένα γρήγορο κινητό!βαρέθηκα πλέον να πατάω ένα κουμπί και να ανοίγει η εφαρμογή ,παράθυρο μετά από ένα ή 2 δευτερόλεπτα ! να ανοίγω google maps και να κάνει 7 δευτερόλεπτα να ανοίξει πλήρως η εφαρμογή !
τώρα έχω το Α72 και έλεγα να έρθω εδώ στο τελευταίο σκαλοπάτι πριν τα πανάκριβα .φαντάζομαι από ταχύτητα είναι νύχτα με την μέρα με το δικό μου;επίσης θα ήθελα να είναι ΦΩΤΕΙΝΌ στον ήλιο σε σχέση με το Α72 !είναι;

Απο ταχυητητα ειναι πυραυλος, επιπεδου ultra. Τους χαρτες ειδικα που λες τους ανοιγει σφαιρα. Ο 888 δινει πονο. Το Α72 ισως να εχει μεγαλυτερη αυτονομια σε μπαταρια. Σε ολα τα αλλα η διαφορα ειναι μεγαλη. Σε γενικες γραμμες το τηλεφωνο ειναι μια μικρη ναυαρχιδα σε τιμη midrange. Αν δεν θες το πενακι του ultra δεν εχει σχεδον τιποτα να ζηλεψει απο το μεγαλο του αδερφο. Μην σου πω πως με αυτο αν βαλεις κατω και την τιμη παιρνεις καλυτερο πακετο.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Απο ταχυητητα ειναι πυραυλος, επιπεδου ultra. Τους χαρτες ειδικα που λες τους ανοιγει σφαιρα. Ο 888 δινει πονο. Το Α72 ισως να εχει μεγαλυτερη αυτονομια σε μπαταρια. Σε ολα τα αλλα η διαφορα ειναι μεγαλη. Σε γενικες γραμμες το τηλεφωνο ειναι μια μικρη ναυαρχιδα σε τιμη midrange. Αν δεν θες το πενακι του ultra δεν εχει σχεδον τιποτα να ζηλεψει απο το μεγαλο του αδερφο. Μην σου πω πως με αυτο αν βαλεις κατω και την τιμη παιρνεις καλυτερο πακετο.
οκ! το πιο φτηνό στο skroutz το βλέπω 534 .υπάρχει και αλλού ή από εκεί μόνο;
Link to comment
Share on other sites

οκ! το πιο φτηνό στο skroutz το βλέπω 534 .υπάρχει και αλλού ή από εκεί μόνο;
Κοίτα στο best price! Καλησπέρα

My S21 FE Is Awesome!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα παίδες....

Μετάβαση από ποκο F3 8/256....

Οι εντυπώσεις μου καλές μέχρι τώρα, απενεργοποίησα το 5G το θεωρώ περιτο μίας που και το 4G+ είναι αρκετό.

Μου λείπει λίγο η 6.7 οθόνη και η μικρότερη οπή της σελφι - αλλά αυτό είναι ελαφρύ και έχει απίθανο κράτημα.

Μπαταρία έτσι και έτσι...το πήρα άριστα μεταχειρισμένο από φίλο σε τρομερή τιμή.

Πανέμορφο, ρολαρει smooth, η οθόνη υπέροχη φωτεινη ακόμη και μπροστά στον ήλιο, κάμερες πολύ καλές.

Η υποστήριξη της Samsung για το εν λόγω μοντέλο ότι καλύτερο στον κόσμο τού android...



sent from my S21 FE 8/256





Link to comment
Share on other sites

Το πιστεύετε ή όχι έκατσα και διάβασα όλο το νήμα από την αρχή

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konstantine73 said:

Καλώς σας βρήκα παίδες....

Μετάβαση από ποκο F3 8/256....

Οι εντυπώσεις μου καλές μέχρι τώρα, απενεργοποίησα το 5G το θεωρώ περιτο μίας που και το 4G+ είναι αρκετό.

Μου λείπει λίγο η 6.7 οθόνη και η μικρότερη οπή της σελφι - αλλά αυτό είναι ελαφρύ και έχει απίθανο κράτημα.

Μπαταρία έτσι και έτσι...το πήρα άριστα μεταχειρισμένο από φίλο σε τρομερή τιμή.

Πανέμορφο, ρολαρει smooth, η οθόνη υπέροχη φωτεινη ακόμη και μπροστά στον ήλιο, κάμερες πολύ καλές.

Η υποστήριξη της Samsung για το εν λόγω μοντέλο ότι καλύτερο στον κόσμο τού android...



sent from my S21 FE 8/256




Όλα είναι σωστά αυτά που λες ,αλλά για τις κάμερες θα πω εξαιρετικές όχι απλώς καλές!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ είπα να μην δείξω τόσο ενθουσιασμό

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Να το χαρείς αδερφέ, τα ατού του όπως έγραψες εξαρχής μέγεθος διαστάσεις βάρος ιδανικό, η αρκετά φωτεινή του οθόνη,κάμερες βίντεο και φυσικά η μακροχρόνια υποστήριξη στο κομμάτι του λογισμικού. Το έχω ως βασικό τηλέφωνο και ως 2ο το Mi 11i 8/256. Στο μόνο που είναι καλύτερος ο Κινέζος είναι στο πόσο πιο βελούδινη λειτουργία έχει σε full gestures λειτουργία δίχως πλήκτρα βάσης και μπαρα κλπ & στο  scrolling χάνει επίσης το Samsung. Στα άλλα όλα υπερτερεί ξεκάθαρα το κορεάτικο κινητό. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites




Να το χαρείς αδερφέ, τα ατού του όπως έγραψες εξαρχής μέγεθος διαστάσεις βάρος ιδανικό, η αρκετά φωτεινή του οθόνη,κάμερες βίντεο και φυσικά η μακροχρόνια υποστήριξη στο κομμάτι του λογισμικού. Το έχω ως βασικό τηλέφωνο και ως 2ο το Mi 11i 8/256. Στο μόνο που είναι καλύτερος ο Κινέζος είναι στο πόσο πιο βελούδινη λειτουργία έχει σε full gestures λειτουργία δίχως πλήκτρα βάσης και μπαρα κλπ & στο  scrolling χάνει επίσης το Samsung. Στα άλλα όλα υπερτερεί ξεκάθαρα το κορεάτικο κινητό. 


Σε ευχαριστώ πολύ!

Επειδή έρχομαι από σαομι συμφωνώ ότι εκεί υπάρχει καλύτερο scrolling και καλύτερη gestures υλοποίηση αλλά όταν το τηλ χτυπούσε 50αρια και το καλοκαίρι ήταν καθημερινό φαινόμενο τότε το scrolling της οθόνης και το smoothness των gestures πήγαιναν περίπατο.

Και εδώ ανέβαζει θερμοκρασίες αλλά δεν χάνεις σε εμπειρία χρήσης!

sent from my S21 FE 8/256


Link to comment
Share on other sites

Για να μην ξεφεύγουμε και κουράζουμε δεν είδα ποτέ υπερβολικές θερμοκρασίες στο δικό μου xiaomi, εδώ μου έκανε εντύπωση μετά από συνεχόμενη χρήση σε 40++ 41μισό για την ακρίβεια έκοβε φωτεινότητα λόγω throttling s21 fe σε αντίθεση με το 20fe 5g στους 37 έκοβε αμέσως. Έχει εξαιρετική οθόνη το 21fe. Και πάλι απόλαυσε το!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατήθηκα και πήρα και το 22 ultra που τόσα είχα διαβάσει, αρνητικά και θετικά. Το κράτησα τρεις εβδομάδες και μετά το έδωσα στη γυναίκα μου να χαίρεται με το πενάκι 😁. Όχι πως με χάλασε, συσκεύρα είναι αλλά για τα γούστα μου θεωρώ πως το 21 fe έχει καλύτερη υλοποίηση συνολικά από την ναυαρχίδα.

Ίσως η οθόνη του ultra να είναι λίγο καλύτερη και σίγουρα το δακτυλικό που είναι πιο γρήγορο λόγω διαφορετικής τεχνολογίας. Κατά τα άλλα το fe με ικανοποιεί καλύτερα και λόγω μεγέθους για καθημερινή χρήση σε όλες τις ώρες και σε όλα τα μέρη κάτω από οποίεσδηποτε συνθήκες.

Η samsung με εξέπληξε με αυτό το τηλέφωνο. Μακάρι να συνεχίσει έτσι με τη σειρά fe και να μην επιβεβαιωθούν οι φήμες που διαβάζω πως θα σταματήσει την παραγωγή της σειράς. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Άστο να το χαρεί η Κυρά 😁 το ρίχνει και μέσα στην τσάντα της που έχουν συνήθως μαζί τους οι γυναίκες...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα το s21 ultra και το έδωσα για να πάρω το s21 fe και ενώ το ultra είναι καλύτερο στους επιμέρους τομείς σαν σύνολο προτιμώ το fe το οποίο χωρίς να υστερεί κάπου σημαντικά προσφέρει ένα ολοκληρωμένο σύνολο που με γνώμονα την φορητότητα απογειώνεται. 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το Wifi-Calling ρυθμίζεται κάπου? Δε μπορώ να το βρώ όπως στο S9.

Επίσης, τι κλιμακα χρησιμοποιείτε κυρίως στις φώτο? 3:4 / 1:1 / Full? (την ίδια απορία είχα βασικά και για το S9 αλλά πάντα έπαιζα με το default 3:4).

Η ανάλυση οθόνης ρυθμίζεται κάπου ή είναι fixed? Π.χ. στο S9 είχε να διαλέξεις FHD+ / WQHD+ (κάποιος ειχε πει κάποιες σελίδως πίσω πως είναι FHD+, άρα να υποθέσω η μέγιστη είναι ήδη επιλεγμένη και δεν ρυθμίζεται?)

Bixby routines πως μπορώ να κοπιάρω/μεταφέρω από S9? Νόμιζα θα φαίνονται αυτόματα μιας και είναι ο ίδιος Samsung account, αλλά μπα.

Edited by costini
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση....σε πτήση σας τρώει καθόλου μπαταρία? Μου έφαγε χτες 5%

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Konstantine73 said:

Μια ερώτηση....σε πτήση σας τρώει καθόλου μπαταρία? Μου έφαγε χτες 5%

sent from my S21 FE 8/256
 

είναι πολύ, κάνε ένα καθαρισμό της μνήμης και μια επανεκκίνηση και παρακολούθησε το πάλι.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konstantine73 said:

Μια ερώτηση....σε πτήση σας τρώει καθόλου μπαταρία? Μου έφαγε χτες 5%

sent from my S21 FE 8/256
 

Επειδή έχω καλό σήμα στους χώρους που κινούμαι δεν βάζω ουσιαστικά ποτέ μου flight mode συνεπώς δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση....σε πτήση σας τρώει καθόλου μπαταρία? Μου έφαγε χτες 5%

sent from my S21 FE 8/256


Εμένα σε πτήση το βράδυ τρώει 2%

My S21 FE Is Awesome!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε πτήση το βράδυ τρώει 2%

My S21 FE Is Awesome!!

Ευχαριστώ για την απάντηση

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την ασχετοσυνη μου....
Αλλά υπάρχει περίπτωση να φταίει το υψόμετρο;;;


Το δικό μου στο 7ωρο τη νύχτα καταναλώνει γύρω στα 4%-5% όλα ανοικτά. Όχι flight mode

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





ef0240ec5b8090d49835ebfb4d6c2cd0.jpg

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε βάλει τζαμάκι/ζελατίνα και δουλεύετε τις edge καρτέλες, πως είναι η εμπειρία με το να ανοίξετε την καρτέλα στο πλάι?
Επειδή η προστασία δεν πάει ακριβώς μέχρι το τέλος της οθόνης αλλά έχει ένα μικρό κενό, όταν κάνω με τον αντίχειρα να ανοίξω το edge, "βρίσκει" στην άκρη της ζελατίνας και είτε δε πιάνει είτε φοβάμαι κάποια στιγμή θα ξεκολλήσει η ζελατίνα (ίσως με το τζαμάκι να είναι πιο σταθερό). Στο S9 λόγω κυρτότητας οθόνης στης άκρης, μια ζελατίνα που είχε πήγαινε μέχρι αρκετά στις άκρες και το edge ήταν ουσιαστικά "εντός" ζελατίνας και δεν είχα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...