Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, stamatis3133 said:

Whitestone Dome EZ.
Η αληθεια ειναι οτι δεν μου αρεσει να βαζω τζαμι αλλα η αισθηση της οθονης του S21 FE δεν με κανει να νιωθω αυτοπεποιθηση να το αφησω χωρίς. Νιωθω οτι θα γρατζουνιστει πολυ ευκολα.

Τι να πω,  εγώ με το γυαλί της spigen δεν βλέπω τόσο προβληματική συμπεριφορά. Ειδικά στις ρυθμίσεις που αναφέρεις πιο πάνω. Μήπως είναι και θέμα του γυαλιού. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Whitestone Dome EZ.
Η αληθεια ειναι οτι δεν μου αρεσει να βαζω τζαμι αλλα η αισθηση της οθονης του S21 FE δεν με κανει να νιωθω αυτοπεποιθηση να το αφησω χωρίς. Νιωθω οτι θα γρατζουνιστει πολυ ευκολα.
Το whitestone dome EZ από που το πήρες; Ελλάδα δεν βρίσκω δυστυχώς..
Αν και παράγγειλα και εγώ το Spigen EZ..
Στο S9 plus φορούσα whitestone από την πρώτη μέρα..
Παιδιά, η οθόνη είναι καινούρια τώρα που το έχω χωρίς screen protector και γενικά το κινητό ύστερα από 4 χρόνια είναι με τα αυτοκόλλητα πίσω ακόμα. Αν δεν ήταν 4ων χρονών εύκολα το πουλούσα για καινούριο..
Χωρίς υπερβολές.
Ε, έτσι θέλω να κρατήσω και το S21 fe για τα επόμενα 4..

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα πρωι με την αυγουλα εσκασε η ενημερωση 400 mb στα EUX επισης πρωτη φορα στο galaxy store μου εβγαλαν ενημερωση η εφαρμογες του τηλεφωνου και του καταλογου.....

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ξέρω αν γινόταν και πριν την τελευταία αναβάθμιση αλλά παρατήρησα πως για να κλείσει το τηλέφωνο όταν είναι κλειδωμένο ζητάει κωδικό. Πολύ χρήσιμο σε περίπτωση κλοπής.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως επειδή είναι σε λειτουργία με οθόνη ανοιχτή δεν μου έχει ζητήσει ποτέ κωδικό για να κλείσει ούτε χθες που το έκλεισα, πάντα με update Ιουλίου αναφέρομαι.

Εννοείται on off 📴 κατεβάζοντας την κουρτίνα στην status bar κι όχι απ'το πλαϊνό  power button 🔘

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, konakis said:

Συνήθως επειδή είναι σε λειτουργία με οθόνη ανοιχτή δεν μου έχει ζητήσει ποτέ κωδικό για να κλείσει ούτε χθες που το έκλεισα, πάντα με update Ιουλίου αναφέρομαι.

Εννοείται on off 📴 κατεβάζοντας την κουρτίνα στην status bar κι όχι απ'το πλαϊνό  power button 🔘

Ναι, αν πας από την κουρτίνα φυσικά και δεν ζητάει κωδικό αφού είναι ξεκλειδωτη η οθόνη. Λέω με κλειδωμένη οθόνη να πας να κλείσεις τη συσκευή.από το power button.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

EUX csc patch Αυγούστου 3d53970902d76e0d9cdf72fd9c1932da.jpg

My S21 FE Is Awesome!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

@MAFAdo έχω την εντύπωση ότι από τον Μάιο και μετά με κάθε  patches ανανεώνει αναβαθμίζει αυτόματα πια και τις εφαρμογές από το Galaxy store το γράφει και στις ειδοποιήσεις της ενημέρωσης 

 

Screenshot_20220817-161210_Software update.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, konakis said:

@MAFAdo έχω την εντύπωση ότι από τον Μάιο και μετά με κάθε  patches ανανεώνει αναβαθμίζει αυτόματα πια και τις εφαρμογές από το Galaxy store το γράφει και στις ειδοποιήσεις της ενημέρωσης 

 

Screenshot_20220817-161210_Software update.jpg

Ναι ναι το γνωριζω αυτο...οντως απο το μαιο και μετα ενημερωνει την αριθμομηχανη την εγγραφη φωνης των browser δεν λεω απλα μου εκανε εντυπωση οτι ενημερωσε τις συγκεκριμενες εφαρμογες οπως και την εφαρμογη των μηνυματων...τι να πω μπραβο sammy οπως και μπραβο που βλεπω στο samfirm οτι τον σεπτεμβρη θα παρουμε μια ιδεα απο το one ui 4.1.1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τηλεφωνάκι έχει καταπληκτική αίσθηση στο χέρι είτε γυμνό είτε με λεπτή θήκη. Μια απόλυτη ισορροπία δίχως να κουράζει, δουλεύεται άνετα με το ένα χέρι κι ούτε φωνάζει εδώ είμαι...δυνατό μηχανάκι μέσα με πλήρη υποστήριξη και εμφάνιση τόσο όσο. Δεν είναι τυχαίο ότι πούλησε και πουλάει τρελά...τα s22+ έχουν πάει άπατα σε πωλήσεις, όσοι θέλουν πραγματικά compact διαστάσεις πάνε στο s22 και όσοι θέλουν πενάκι τηλεφακό και ματσό εμφάνιση ναυαρχίδας στα Ultra. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω καταλήξει πως το S21 FE 5G θα αντικαταστήσει το 4ετές S9 μου, αλλά από Σεπτέμβριο καθώς λέω να περιμένω που τελειώνει το τρέχον συμβόλαιό μου και θα δω μήπως έχει κάποια προσφορά στον πάροχο.

Αλλά θέλω να ετοιμαστώ ήδη με θήκες/μεμβράνες/παρεκλόμενα. Να υποθέσω δεν έρχεται με θήκη.
Κάποια καλή λεπτή έχετε να προτείνετε? Τζαμάκι λέω να μη βάλω (αν βάλω έχω διαβάσει σε προηγουμενα ποστ για της Nillkin), όπως κράτησα και το S9 τόσα χρόνια, οπότε κάποια καλή μεμβράνη?
Φορτιστή έχει μέσα καλό ή θα πρέπει να αγοράσω πιο δυνατό?
Επίσης, πως τσεκάρω αν έχει τον Snapdragon ή Εxynos όταν με το καλό παραλάβω (αν υποθέσω ότι δεν εμπιστεύομαι την περιγραφή σε website)?
Από την έκδοση στις πληροφορίες τηλεφώνου? Διάβασα που λέτε για EUY/EUX, ισχύει?

Ευχαριστώ
 

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι φλατ οπότε με ένα απλό καλό γυαλί ,της  Nillkin επί ευκαιρία έχω κι εγώ,είσαι καλυμμένος. Το δαχτυλικο δουλεύει ουσιαστικά πάντα ,είναι ακαριαίο και σπάνια πολύ σπάνια με βρεγμένα χέρια ίσως δεν πιάνει αμέσως. Φορτιστή δεν έχει. Εγώ το έχω με την εργοστασιακή γνήσια σιλικονούχα θήκη της  Samsung (grey colour) και μια λεπτή ultra thin 0.3mm απλή σιλικόνης ώστε να το απολαμβάνω δίχως συμβιβασμούς μιας και το δουλεύω με full gestures και δεν ενοχλεί στην βάση που είναι λεπτή.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, costini said:

Και εγώ έχω καταλήξει πως το S21 FE 5G θα αντικαταστήσει το 4ετές S9 μου, αλλά από Σεπτέμβριο καθώς λέω να περιμένω που τελειώνει το τρέχον συμβόλαιό μου και θα δω μήπως έχει κάποια προσφορά στον πάροχο.

Αλλά θέλω να ετοιμαστώ ήδη με θήκες/μεμβράνες/παρεκλόμενα. Να υποθέσω δεν έρχεται με θήκη.
Κάποια καλή λεπτή έχετε να προτείνετε? Τζαμάκι λέω να μη βάλω (αν βάλω έχω διαβάσει σε προηγουμενα ποστ για της Nillkin), όπως κράτησα και το S9 τόσα χρόνια, οπότε κάποια καλή μεμβράνη?
Φορτιστή έχει μέσα καλό ή θα πρέπει να αγοράσω πιο δυνατό?
Επίσης, πως τσεκάρω αν έχει τον Snapdragon ή Εxynos όταν με το καλό παραλάβω (αν υποθέσω ότι δεν εμπιστεύομαι την περιγραφή σε website)?
Από την έκδοση στις πληροφορίες τηλεφώνου? Διάβασα που λέτε για EUY/EUX, ισχύει?

Ευχαριστώ
 

Μόνο με snapdragon κυκλοφορεί στην Ευρώπη. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι φλατ οπότε με ένα απλό καλό γυαλί ,της  Nillkin επί ευκαιρία έχω κι εγώ,είσαι καλυμμένος. Το δαχτυλικο δουλεύει ουσιαστικά πάντα ,είναι ακαριαίο και σπάνια πολύ σπάνια με βρεγμένα χέρια ίσως δεν πιάνει αμέσως. Φορτιστή δεν έχει. Εγώ το έχω με την εργοστασιακή γνήσια σιλικονούχα θήκη της  Samsung (grey colour) και μια λεπτή ultra thin 0.3mm απλή σιλικόνης ώστε να το απολαμβάνω δίχως συμβιβασμούς μιας και το δουλεύω με full gestures και δεν ενοχλεί στην βάση που είναι λεπτή.
Ποια θήκη σιλικόνης έχει που είναι 0.3mm?
Εγώ το δουλεύω με μια spigen rugged armor η οποία είναι καταπληκτική.

My S21 FE Is Awesome!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι επώνυμες  φίλε μου από skroutz & best price  φθηνές των 2 ευρώ πάνω κάτω Χρόνια αυτές προτιμώ διότι δίνουν ελάχιστο όγκο στην συσκευή, δεν γλιστράνε και μου αρέσει το διάφανο, οπως δείχνει το κινητό. Και οι Samsung είναι καλές όμως είναι πιο σφιχτες. Spigen ωραίες θηκες τις ψιλό βαρέθηκα. Παίρνω 2,3 φθηνές με 6 ευρώ και κάθε δίμηνο τρίμηνο τις αλλάζω όταν κιτρινίζουν. 

Αυτή έχω:

https://www.skroutz.gr/s/33518190/iSelf-TPU-0-3-Back-Cover-Σιλικόνης-Διάφανο-Galaxy-S21-FE-5G.html

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθεί σεντόνι και χίλια συγνώμη!!! Πολύ εκνευρισμένος με το public παιδιά..
Έκανα την παραγγελία στις 12 του μήνα και είναι ακόμα στη διαδικασία συλλογής του προϊόντος στην συγκεκριμένη περίπτωση το S21 fe (εξου και το ότι γράφω σε αυτό το νήμα).
Σε επικοινωνία μαζί τους με live chat, (απαράδεκτο) : ε ξέρετε μεσολάβησαν και οι μέρες του 15 αυγουστου, διακοπές οι μεταφορικές κ.α. Θα ενημερωθείτε σύντομα..
Μετά από τηλέφωνο 2 μέρες μετά : εεεε να ξέρετε θέλει κάποιες μέρες για να μεταφερθεί από τις αποθήκες μας στην Σαλαμίνα.. Θα ενημερωθείτε σύντομα.
Σήμερα πάλι με live chat μπας και ξεκολλήσει τίποτα.. : ναι ξέρετε ο 15 Αύγουστος στη μέση, θα το μεταβιβάσω στο αρμόδιο τμήμα.. Λέω καλά ρε παιδιά, από Τέρμα Θεού Θεσσαλονίκη σύνορα έρχεται κάτι Χανιά σε 3 μέρες, εσείς από Αθήνα πιο αργά; θα το δούμε μου λέει..
Σκάει SMS : ΓEIA ΣOY,

ΣE EYXAPIΣTOYME ΠOY EΠIKOINΩNHΣEΣ MAZI MAΣ!

EXOYME HΔH KATAXΩPHΣEI KAI ΔOYΛEYOYME ME ΠPOTEPAIOTHTA ΠANΩ ΣTO AITHMA ΣOY 220819-005028. MΠOPEIΣ NA ΠAPAKOΛOYΘEIΣ THN EΞEΛIΞH TOY, KAΘE ΣTIΓMH, EΔΩ

#Public_Team

Με ένα λινκ που παραπέμπει σε μια σελίδα τους, αυτήν στη φώτο.
ΤΙ να πω ελπίζω τελικά να το φέρουν κάποια στιγμή και να μην είναι κανένα εκθεσιακό π.χ.
ΤΙ θα πρέπει να προσέξω εκτός από την σφραγίδα ασφαλείας που πρέπει να είναι στην πένα πριν το παραλάβω;
Δεν ξέρω γιατί κάτι μου βρωμάει στην όλη φάση ρε παιδιά..
Και πάλι συγνώμη για το σεντόνι...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk0848e943c8a04ea3f25dc499a6bbfa95.jpg

4249a5495241ae0a3b74fcbefa4f9523.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου περσι ελαβε απο Public S21 U του οποιου ειχε ακυρωσει την παραγγελια και δεν εγινε η πληρωμη. Προσπαθησε μηνες να βρει ακρη ωστε να το στειλει πισω αλλα ποτε δεν εγινε. Αοριστες απαντησεις σε email μεχρι που αποφασισε να το κρατησει... 

Link to comment
Share on other sites

Απο Public έχω κάνει αρκετές παραγγελίες δεν ξέρω αν έτυχε αλλά δεν είχα ποτέ θέμα σε οτιδήποτε που αφορούσε την παραγγελία η το προϊόν,είμαι αρκετά ευχαριστημένος και είναι σίγουρα στα τοπ κατάστηματα που προτιμώ για online αγορές 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι επώνυμες  φίλε μου από skroutz & best price  φθηνές των 2 ευρώ πάνω κάτω Χρόνια αυτές προτιμώ διότι δίνουν ελάχιστο όγκο στην συσκευή, δεν γλιστράνε και μου αρέσει το διάφανο, οπως δείχνει το κινητό. Και οι Samsung είναι καλές όμως είναι πιο σφιχτες. Spigen ωραίες θηκες τις ψιλό βαρέθηκα. Παίρνω 2,3 φθηνές με 6 ευρώ και κάθε δίμηνο τρίμηνο τις αλλάζω όταν κιτρινίζουν. 
Αυτή έχω:
https://www.skroutz.gr/s/33518190/iSelf-TPU-0-3-Back-Cover-Σιλικόνης-Διάφανο-Galaxy-S21-FE-5G.html
Μπορείς να μου δείξεις μια φώτο με φορεμένη την θήκη εάν είναι εύκολο?
Σε ευχαριστώ πολύ.

My S21 FE Is Awesome!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, αύριο όμως τώρα γύρισα ήμουν εκτός. Είναι λεπτή όμως όπως έχω γράψει 0.3mm.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Here we are...

IMG_20220821_230638.jpg

IMG_20220821_225808.jpg

IMG_20220821_225912.jpg

IMG_20220821_230211.jpg

IMG_20220821_230106.jpg

Έχω βάλει χαμηλή ποιότητα εικόνας στο  Xiaomi για να φθάσει η χωρητικότητα στο ανέβασμα των φωτογραφιών 

IMG_20220821_225918.jpg

IMG_20220821_225937.jpg

IMG_20220821_230001.jpg

IMG_20220821_230126.jpg

IMG_20220821_225931.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η διάφανη έχει φάει όλο το καλοκαίρι παραλίες θάλασσα δουλειά κλπ λογικό είναι να δείχνει την αναμενόμενη φθορά της. Είναι μια φθηνή θήκη που κάνει μια χαρά την δουλειά της προστατεύοντας το τηλέφωνο δίχως να το ομορφαίνει όπως για παράδειγμα η γνήσια.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 17/8/2022 at 8:41 ΜΜ, costini said:

Και εγώ έχω καταλήξει πως το S21 FE 5G θα αντικαταστήσει το 4ετές S9 μου, αλλά από Σεπτέμβριο καθώς λέω να περιμένω που τελειώνει το τρέχον συμβόλαιό μου και θα δω μήπως έχει κάποια προσφορά στον πάροχο.

Αλλά θέλω να ετοιμαστώ ήδη με θήκες/μεμβράνες/παρεκλόμενα. Να υποθέσω δεν έρχεται με θήκη.
Κάποια καλή λεπτή έχετε να προτείνετε? Τζαμάκι λέω να μη βάλω (αν βάλω έχω διαβάσει σε προηγουμενα ποστ για της Nillkin), όπως κράτησα και το S9 τόσα χρόνια, οπότε κάποια καλή μεμβράνη?
Φορτιστή έχει μέσα καλό ή θα πρέπει να αγοράσω πιο δυνατό?
Επίσης, πως τσεκάρω αν έχει τον Snapdragon ή Εxynos όταν με το καλό παραλάβω (αν υποθέσω ότι δεν εμπιστεύομαι την περιγραφή σε website)?
Από την έκδοση στις πληροφορίες τηλεφώνου? Διάβασα που λέτε για EUY/EUX, ισχύει?

Ευχαριστώ
 

Τζαμάκι δες και το spigen. Μεγάλο πλεονέκτημα ότι δεν έχει τρύπα για τη μπροστινή κάμερα και είναι ενιαία η επιφάνεια, δεν το λέω μόνο για αισθητικούς λόγους αλλά και γιατί δε μαζεύει και σκόνη στο σημείο. Το δακτυλικό δουλεύει τέλεια και γενικά όλη η αφή. Επίσης έχει ένα μαραφέτι μέσα που σε βοηθάει να την ευθυγραμμίσεις σωστά με τη συσκευή. Δεν είναι και πυρηνική φυσική η τοποθέτηση ενός τζαμιού αλλά το κάνει ακόμη πιο εύκολο.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...