Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

26 minutes ago, konakis said:

Έτσι είναι οι σναπ 😎

Οι δυο τελευταίες συσκευές που είχα είχαν snpadragon αλλά φιλέ καμία σχέση με τώρα μιλάω για σημεία που και στις 2 περιπτώσεις(δικτυο-wifi)δεν ειχα καθόλου η ήταν ασθενές και τώρα είναι καμπάνα,δοκιμασμένο με άλλες συσκευές διπλα που παλι δεν έχουν πολύ θετική εντύπωσή

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ένα από αυτά που με έχει εντυπωσιάσει είναι η ποιότητα του ήχου στις τηλεφωνικές συνομιλίες. Κρύσταλλο ο ήχος. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

O triple 8 είναι απ' τους επεξεργαστές που ταιριάζουν με τα θέλω μου. Τόσο στο Mi 11i όσο και στο s21 Fe  μου αρέσει πολύ η απόδοσή του δίχως υποχωρήσεις σε κάτι. Η μπαταρία δεν με απασχολεί διόλου, ειδικά στο σιαόμι φορτίζει σε χρόνο μηδέν όταν το χρειαστώ. Το Samsung έχει το πρεστίζ του brand-name με καλύτερη κάμερα,αδιάβροχο, ασύρματη φόρτιση κλπ ευκολίες. Γενικότερα έχοντας δουλέψει και το 22u όποιον δεν τον ενδιαφέρει η χρήση του s-pen και ο τηλεφακός με τα μισά και πλέον χρήματα έχει ένα πυραυλάκι τσέπης με 5ετη υποστήριξη όπου σε συνδυασμό με τις όμορφες εργοστασιακές θήκες κι όχι μόνο θεωρώ ότι θα είναι κομπλέ για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα.

Του χρόνου βέβαια με το επόμενο μοντέλο οι εξαρτημένοι όπως εγώ για παράδειγμα 😁😁

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με έχει εντυπωσιάσει η οθόνη του που είναι φωτεινότατη, η καθαρότητα στις κλήσεις που το θεωρώ πολύ βασικό σε ένα κινητό τηλέφωνο μα πιο πολύ  θεωρώ το μέγεθος του ιδανικό γιατί κάθεται άριστα στο χέρι όπου βελτιώνει πολύ την φορητότητα εξίσου σημαντικό σε ένα κινητό τηλέφωνο. 

Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα τελικά από public Χανιά σημερα στα 524€ με τιμολόγιο 39α και δυστυχώς θα είναι μετά τις 23 εδώ λόγω μιας εβδομάδας διακοπών των μεταφορικών λέει..
Αν τώρα πέσει η τιμή μέχρι τότε, απλά θα τραβάω τα βυζιά μου!!!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον αναφέρεσαι στην έκδοση 8/256 θεωρώ πως πέτυχες μια εξαιρετική τιμή για καινούργιο σφραγισμένο τηλέφωνο. Με το καλό να παραλάβεις και να το χαρείς.

* Μην ξεχνάμε ότι η συσκευή παρουσιάστηκε φέτος με android 12 οπότε ουσιαστικά έχεις  τα ίδια προνόμια με την νεότερη μέχρι στιγμής σειράς s22 από θέμα υποστήριξης που όλοι μας γνωρίζουμε πια πως σε καλύπτει για μια 5ετια ουσιαστικά...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Update...a5e550813a591ddf55c0c0670314302c.jpg

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τι csc έχεις φίλε μου?

My S21 FE Is Awesome!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

EUYa3a0eb611384572f58337f3039c9765e.jpg

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Σε EUX ακόμη τπτ..

My S21 FE Is Awesome!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, lagoskon said:

EUYa3a0eb611384572f58337f3039c9765e.jpg

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εαν δεν κανω λαθος τα euy ειναι τα s21fe με τον exynos 2100 και αυτα με το eux ειναι με τον snap οποτε την ιδια ενημερωση περιμενουμε πολυ πιθανο απο δευτερα....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tollisth said:

Εχει δοκιμάσει κάποιος gcam?να μας πει εντυπώσεις.

Νομίζω ότι δεν χρειάζεται,οι βραδινές του όπως και οι ημερήσιες είναι εξαιρετικές!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gjimmys said:

Νομίζω ότι δεν χρειάζεται,οι βραδινές του όπως και οι ημερήσιες είναι εξαιρετικές!!

Όντως βγάζει αρκετά καλές δεν διαφωνώ σε αυτό αλλά η ανωτερότητα της gcam είναι δεδομένη ειδικά σε low light φωτογραφίες είναι άνευφ συγκρίσεως το θέμα είναι η συμβατότητα με τα ανάλογα αποτέλεσματα εφόσον το hardware το επιτρέπει και έχει υπάρξει πλήρης συμβατότητα με το software τα αποτελέσματα είναι θεαματικά, παραθέτω παρακάτω 

2017 nexus 6p επίσης είναι και συμπιεσμένη δεν είναι η original IMG_20170903_204117.thumb.jpg.e61ecc32daf8642c2c3b43f3dc030e82.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντος αυτό που εχω παρατηρήσει με την συσκευή είναι ότι εχει εξαιρετικο σημα τόσο στο δίκτυο κινητής οσο και στο wifi παρα πολύ καλο σημα  
Με iPhone 13 δίπλα- δίπλα, στον πρώτο οροφο (το ρούτερ είναι ισόγειο), η διαφορά στο σήμα του WiFi είναι πάνω από 10 mbps υπερ του s21 fe. Έμεινα άναυδος και έκανα πάνω από δέκα δοκιμές

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση... Σε σχέση με το S20 fe που ενώ με τα 3 κουμπιά πήγαινε μπάλα, αλλά με gestures κόμπιαζε ενοχλητικά, αυτό εδώ πώς συμπεριφέρεται;
Θυμάμαι που το σχολιάζαμε με τον konakis...

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, eklipsi said:

Να κάνω μια ερώτηση... Σε σχέση με το S20 fe που ενώ με τα 3 κουμπιά πήγαινε μπάλα, αλλά με gestures κόμπιαζε ενοχλητικά, αυτό εδώ πώς συμπεριφέρεται;
Θυμάμαι που το σχολιάζαμε με τον konakis...

Το s21 FE ειναι σιγουρα πιο αργο και απο Honor View 20 οσον αφορα navigation με gestures. Με βρισκω να κανω 3-4 φορες την χειρονομια για να παω πισω πχ απο full screen youtube, ενω στο View 20 το κανω μια και πιανει.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την πρώτη μέρα το δουλεύω με full gestures και μου φαίνεται μια χαρά μέχρι και το gesture hint εχω βγάλει Για να έχω πλήρη καθαρή οθόνη και περισσότερη πληροφορία. Τις πρώτες μέρες ίσως να είχα δει μια ασάφεια αλλά τώρα μου φαίνεται μια χαρά. Ή το συνήθισα και βρήκα τα σημεία του ή έστρωσε με τις αναβαθμίσεις. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, stamatis3133 said:

Το s21 FE ειναι σιγουρα πιο αργο και απο Honor View 20 οσον αφορα navigation με gestures. Με βρισκω να κανω 3-4 φορες την χειρονομια για να παω πισω πχ απο full screen youtube, ενω στο View 20 το κανω μια και πιανει.

Στο YouTube έχει  ένα θεματάκι όντως. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Στο YouTube έχει  ένα θεματάκι όντως. 

Ε, δεν ειναι μονο το Youtube, το youtube ηταν ενα παραδειγμα. Μπορω πολυ ευκολα να αναπαραγω την προβληματικη συμπεριφορα σχεδον παντου. Για παραδειγμα στις "Ρυθμισεις" η χειρονομια για "πισω" στη δεξια μερια ειναι με τα φεγγαρια της. Υποψην το εχω στο "πολυ ευαισθητο" στη ρυθμιση για τις χειρονομιες.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stamatis3133 said:

Ε, δεν ειναι μονο το Youtube, το youtube ηταν ενα παραδειγμα. Μπορω πολυ ευκολα να αναπαραγω την προβληματικη συμπεριφορα σχεδον παντου. Για παραδειγμα στις "Ρυθμισεις" η χειρονομια για "πισω" στη δεξια μερια ειναι με τα φεγγαρια της. Υποψην το εχω στο "πολυ ευαισθητο" στη ρυθμιση για τις χειρονομιες.

Τι τζάμι φοράς; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vastegial_74 said:

Τι τζάμι φοράς; 

Whitestone Dome EZ.
Η αληθεια ειναι οτι δεν μου αρεσει να βαζω τζαμι αλλα η αισθηση της οθονης του S21 FE δεν με κανει να νιωθω αυτοπεποιθηση να το αφησω χωρίς. Νιωθω οτι θα γρατζουνιστει πολυ ευκολα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...