Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως το κινητο και στο Dxomark στη βαθμολογια της μπαταριας, βγαινει στις τελευταιες θεσεις.. Δε ξερω τι εχουν φτιαξει..

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω, εγώ κάθε 2 ημέρες το φορτίζω και παίζω και παιχνίδια. Για wifi μιλάω, με data θα χρειαστεί φόρτιση στο τέλος της μέρας.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, feik said:

Είναι δυνατόν να το φορτίζω το πρωί στην δουλειά μέχρι 85% και το βράδυ 22:30 να παει στα 8%;

Μιλάμε για wifi messenger Google chrome μόνο .. ημαρτον

Φόρτισε το μέχρι το 100%!!! Τι θα πάθει;;;

Εσένα σε ενδιαφέρει μετά από 2 χρόνια να έχεις καλή υγεία μπαταρίας και μέχρι τότε θα ψάχνεις κάθε απόγευμα να βρείς φορτιστή...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, xetasa said:

Φόρτισε το μέχρι το 100%!!! Τι θα πάθει;;;

Εσένα σε ενδιαφέρει μετά από 2 χρόνια να έχεις καλή υγεία μπαταρίας και μέχρι τότε θα ψάχνεις κάθε απόγευμα να βρείς φορτιστή...

Κάνω αρκετή χρήση έως να πέσει στο 85 αλλά δεν φαντάζομαι να είναι από μόνο του αυτό το πρόβλημα του συμφορουμίτη. Πάντως αυτό το χρόνο χρήσης από 100 έως το 85 δεν καταλαβαίνω γιατί να το χάσω. Είναι που είναι 4300 η πραγματική χωρητικότητα, αν της κόψεις και 15%, άντε να ζήσει ο 888 με 3700 mah. Αφού υπάρχει δυνατότητα για καινούρια πριν το τέλος της εγγύησης με δωρεάν το κόστος εργασίας, μπορούμε να τη φορτίζουμε στο 100 πιστεύω, προσέχοντας τα υπόλοιπα, θερμοκρασίες κλπ.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, il_tifosi said:

Κάνω αρκετή χρήση έως να πέσει στο 85 αλλά δεν φαντάζομαι να είναι από μόνο του αυτό το πρόβλημα του συμφορουμίτη. Πάντως αυτό το χρόνο χρήσης από 100 έως το 85 δεν καταλαβαίνω γιατί να το χάσω. Είναι που είναι 4300 η πραγματική χωρητικότητα, αν της κόψεις και 15%, άντε να ζήσει ο 888 με 3700 mah. Αφού υπάρχει δυνατότητα για καινούρια πριν το τέλος της εγγύησης με δωρεάν το κόστος εργασίας, μπορούμε να τη φορτίζουμε στο 100 πιστεύω, προσέχοντας τα υπόλοιπα, θερμοκρασίες κλπ.

Ισχύει αυτό; Από όπου και να το αγοράσεις;

Αφού υπάρχει δυνατότητα για καινούρια πριν το τέλος της εγγύησης με δωρεάν το κόστος εργασίας, 

Link to comment
Share on other sites

Χαρείτε το ρε σεις απ'τα καλύτερα τηλεφωνάκια είναι. Δεν του λείπει τίποτα και η μπαταρία του είναι καλή. Τέτοια υψηλή φωτεινότητα με 120hz σφαιράτο εργαλείο...σε εύρος τιμών που παίζει 350 με 450 δεν έχει αντίπαλο! Όπως έχω ξαναπεί σε συνεχόμενη χρήση κάτω από πολύ έντονο ήλιο παίζει κόπια με το s21u  και μόλις περάσει το λεπτό του αυτόματου peak  και με το 22u!

 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, feik said:

Είναι δυνατόν να το φορτίζω το πρωί στην δουλειά μέχρι 85% και το βράδυ 22:30 να παει στα 8%;

Μιλάμε για wifi messenger Google chrome μόνο .. ημαρτον

Να το φορτίζεις κανονικά φίλε μου. Αυτά τα 85% κ.τ.λ. είναι καινούρια πρόσθετα...τόσες και τόσες συσκευές φορτίζαμε μέχρι το 100% πάθανε τίποτα; Ή νομίζεις ότι εάν το φορτίζεις μέχρι το 85% εν καιρό δεν θα έχει φθορά η μπαταρία σου;

Αν το φορτίζεις έτσι όπως λένε μέχρι το 85% και όχι πριν το 20% (γιατί πρέπει να τηρείς και αυτό) ούτε από την πρίζα δεν θα προλαβαίνεις να το βγάζεις που λέει και ο λόγος.

Απλά όταν δεν το χρησιμοποιείς στην καθημερινότητά σου βάλτο λίγο να φορτίσει έως να το ξαναπιάσεις και ας μην φτάσει μέχρι το 85% ή το 100%....και θα λύσεις όλα τα προβλήματα σου με την μπαταρία.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Πιο σημαντικο κατα τη φορτιση ειναι η θερμοκρασια.

Σιγουρα παιζει ρολο στην υγεια να το φορτιζεις μεχρι ενα ποσοστο αλλα σε βαθος χρονου παλι θα εχει ετσι κ αλλιως πτωση η μπαταρια λογω πιο βαριων εφαρμογων και λειτουργικου.

Εγω φορτιζω μια φορα τη μερα μεχρι το ποσοστο που μου χρειαζεται για να μου βγαλει τη μερα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως μη ξεχναμε οτι και ο Snapdragon 888 ειναι απο τις μεγαλυτερες αποτυχιες που εχουν βγει. Καλυτερα να ειχε τον 870 ή τον exynos 2100.

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω και στο Mi 11i  που έχει τον ίδιο επεξεργαστή είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Όποιος δίνει βάση σε επιδόσεις δίχως συμβιβασμούς ο 888 σκοτώνει. Η μπαταρία δεν με έχει απασχολήσει καθόλου και στις δύο συσκευές μου.  Από 5 μέχρι 8 ώρες βγάζει ανάλογα το τι κάνω με τα τηλέφωνα και τις συνθήκες ...παραλία με ήλιο, βίντεο φωτογραφιες κλπ 

Και στα ταξίδια που έχω κάνει δεν με έχει πουλήσει έχει καλό standby και στις δύο περιπτώσεις. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lux said:

Παντως μη ξεχναμε οτι και ο Snapdragon 888 ειναι απο τις μεγαλυτερες αποτυχιες που εχουν βγει. Καλυτερα να ειχε τον 870 ή τον exynos 2100.

Μπα. Είναι ταχύτερος και από τους δύο, ειδικά στη gpu. 

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, il_tifosi said:

Μπα. Είναι ταχύτερος και από τους δύο, ειδικά στη gpu. 

Βασικα τον μπερδεψα με τον Dimensity 9000. Ναι ο Exynos δεν ειναι τοσο καλος.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά τώρα που κάνω διακοπές και βλέπω το κινητό σε θερμοκρασιες 35+βαθμούς και με φουλ χρήση στην μπαταρία πως δουλεύει αντιλαμβάνομαι τι ΤΕΡΑΣ επιδόσεων είναι το S21 FE!!!
Παραπάνω το έγραψε ενας φίλος...δεν μπορείτε να θέλετε το Lancer Evo 10 και να καίει σαν diesel Fiesta (που έχω κιόλας το 2ο )

Και στην τελική με 30€ αγοράζετε και ενα powerbank 20000mha και λιώστε το!

Καλές διακοπές με πολλές φωτογραφίες και βίντεο εύχομαι

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν καταλήξω σε κάποια συσκευή παίρνω και δουλεύω μαζί ταυτόχρονα τις υπό σκέψη μου επιλογές δίπλα δίπλα και βλέπω τις διαφορές μεταξύ τους αλλά το κυριότερο τί ταιριάζει στα θέλω μου και τις απαιτήσεις μου. Έχω ξεκινήσει μπάνια από μέσα Μάη  καθημερινά...το S21 Fe είναι η πιο τίμια συσκευή στα λεφτά του... τρία τηλέφωνα είχα κάποια στιγμή τον περασμένο μήνα κάτω από την ομπρέλα και στον ήλιο ταυτόχρονα συγκρίσεις 🤭😁

S21 Fe, s21u & s22u... για μια βδομάδα καθημερινά!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ιδια  η συσκευή ειναι σούπερ και μετα από δυο μήνες χρήσης εχω παρατηρήσει το εξής οτι όλα γίνονται αστραπιαία σε ότι και να κανείς lag ούτε για πλακα πουθενά 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

On 23/7/2022 at 4:59 ΜΜ, tollisth said:

Μια από τα ιδια  η συσκευή ειναι σούπερ και μετα από δυο μήνες χρήσης εχω παρατηρήσει το εξής οτι όλα γίνονται αστραπιαία σε ότι και να κανείς lag ούτε για πλακα πουθενά 

Παιδια το S21 FE εχει pre-installed screen protector?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το S21 FE εχει pre-installed screen protector?
Όχι φίλε μου!

My S21 FE is awesome!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, johnnyman25 said:

Όχι φίλε μου!

My S21 FE is awesome!!
 

οκ ευχαριστω

Λογω της flat οθονης υποθετω θα καθεται καλα και ενα tempered glass.

Εχετε καποιο να προτεινετε?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, v@gelis said:

οκ ευχαριστω

Λογω της flat οθονης υποθετω θα καθεται καλα και ενα tempered glass.

Εχετε καποιο να προτεινετε?

Ευχαριστω

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn/m/11647/Spigen/f/913424_1386990/Tempered-Glass-Galaxy-S21-FE-5G.html?o=tempered+glass

 

Πάρε αυτό. Έχει και οδηγό και κάθεται πολύ καλά. Το μόνο που θα κάνεις μετά είναι από τις ρυθμίσεις της οθόνης να αυξήσεις την ευαισθησία. Έχει επιλογή για όταν έχεις. Tempered glass. 

Edit: Ξέχασα να σου πω πως το πακετο περιλαμβανειει εκτος απο τον οδηγο κεντραρισματος, δυο τζαμακια.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δεν έχει ζελατίνα εργοστασιακή το  s21 Fe.  Εγώ αυτό έχω βάλει από τον Απρίλιο που έχω το τηλέφωνο. Έχει κάτσει εξαιρετικά, δεν μαζεύει δαχτυλιές καθόλου και ταιριάζει άψογα με no name θήκες αλλά και τις γνήσιες της Samsung...το θεωρώ bvfm και σκρολάρει απίστευτα η συσκευή. Λεπτομέρεια σημαντική το δαχτυλικο αποτύπωμα δουλεύει άψογα σε οποιεσδήποτε συνθήκες, με βρεγμένα χέρια, ιδρωμένα στεγνά...άψογο γυαλί και οικονομικό!

https://www.skroutz.gr/s/33339114/Nillkin-Amazing-Η-Tempered-Glass-Galaxy-S21-FE-5G.html?from=catspan

Αν το επιλέξεις δώσε βάση στα άκρα αλλά και στο κεντράρισμα της μπροστινής σελφι κάμερας αφού έχει φυσικά τρύπα. 

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εξακριβωμένο σήμερα μόλις πέρασε τους 41 βαθμους έκοψε...Το αυτόματο peak brightness δεν αλλάζει, παραμένει όπως είναι στο  manual maximum brightness, δεν μπουστάρει φωτεινότητα. 

 

Screenshot_20220725-164034_One UI Home.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Security patch Ιουλίου
EUX CSC
Αγορασμένο από πλαίσιο!! 363c4fb339b418b2bd1e0c963a46d280.jpg

My S21 FE Is Awesome!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζω κι εγώ...

@MAFAdo προσπαθούν να ισιάξουν την σειρά 22 😁 έχουν δώσει βάση σ'αυτα. Το fe καλά τα πάει πιστεύω...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...