Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, GMF80 said:

Ολα τα κινητα ζεστενονται. Οσο πιο γρηγορη η φορτιση τοσο πιο πολυ ανεβαζουν θερμοκρασιες. Εγω παντα φορτιζω με τον εργοστασιακο φορτιστη και αποφευγω τις γρηγορες φορτισεις.

Εννοεται η θερμοκρασια φορτισης εξαρταται απο την θερμοκρασια περιβαλλοντος 

Εργοστασιασικο στο S21FE; 

Δεν υπήρχε in-box ανταπτορας..

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, feik said:

Εργοστασιασικο στο S21FE; 

Δεν υπήρχε in-box ανταπτορας..

Προφανώς εννοεί ότι έχει και χρησιμοποιεί τον αυθεντικό φορτιστή της samsung στα 25watt....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, feik said:

Κάποια διάφανη όχι πάρα πολύ λεπτή θήκη για το S21FE έχει δοκιμάσει κάποιος;

Κάτω από 14€ κατά προτίμηση...

Ultra slim 0.3mm μόνο τέτοιες βάζω στα κινητά μου τα τελευταία δυόμισι χρόνια περίπου ( 1+ 7 pro , s20 fe 5g , Mi 10 T, Mi 11i, s21 FE 5g). 

Με γυαλί  nilkin έχει κάτσει τέλεια!

https://www.skroutz.gr/s/33518190/iSelf-TPU-0-3-Back-Cover-Σιλικόνης-Διάφανο-Galaxy-S21-FE-5G.html

Λεπτή όσο όσο και δεν γλιστράει σχετικά 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, konakis said:

Ultra slim 0.3mm μόνο τέτοιες βάζω στα κινητά μου τα τελευταία δυόμισι χρόνια περίπου ( 1+ 7 pro , s20 fe 5g , Mi 10 T, Mi 11i, s21 FE 5g). 

Με γυαλί  nilkin έχει κάτσει τέλεια!

https://www.skroutz.gr/s/33518190/iSelf-TPU-0-3-Back-Cover-Σιλικόνης-Διάφανο-Galaxy-S21-FE-5G.html

Λεπτή όσο όσο και δεν γλιστράει σχετικά 

Παρά είναι λεπτή και θεωρώ πως δεν προστατεύει όπως αυτή της σπιγκεν που ποσταρα σε προηγούμενο ποστ

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη το κινητό με θερμοκρασιες καλοκαιριου στην Ελλαδα δεν αναβει με θήκη σιλικόνης;

Εγω τα τελευταια χρονια παιρνω μονο λεπτες θηκες τυπου carbon.
Aυτην έχω στο s21FE +  Whitestone EZ Glass μπροστα. 

Φορτιστή για ολα εχω αυτον τον baseus 65watt αλλα την ταχεια φορτιση στο κινητο την εχω απενεργοποιημενη. 
Επειδη βλεπω πολλους να γκρινιαζουν, η αυτονομια του κινητού για μενα ειναι απο ΟΚ εως καλη (χωρίς 5G, χωρίς 120Hz). Δεν εχω βρει ομως καποιο κινητο με 5G και 120Ηz και Android 12 που να εχει τρομερη αυτονομια. Με τη χρηση που κανω μου μοιαζουν οτι ολα πανω κατω εχουν την ιδια αυτονομια.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, feik said:

Παρά είναι λεπτή και θεωρώ πως δεν προστατεύει όπως αυτή της σπιγκεν που ποσταρα σε προηγούμενο ποστ

Εγώ φίλε μου πιστός στην UAG... Για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!

 

20220131161338_uag_pathfinder_back_cover_plastiko_anthektiki_mayro_galaxy_s21_fe_5g.jpeg

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, feik said:

Κάποια διάφανη όχι πάρα πολύ λεπτή θήκη για το S21FE έχει δοκιμάσει κάποιος;

Κάτω από 14€ κατά προτίμηση...

Εγώ έχω τη ringke fusion, σε διάφανο. Και στο προηγούμενο αυτήν είχα. Έχει ενισχυμένες γωνίες και προεξέχει ελαφρώς στην κάμερα και πάνω - κάτω από την οθόνη. Είχε φάει πολύ δυνατές τούμπες το S9+ με την κυρτή οθόνη και δεν είχε καταλάβει τίποτα. Δεν του είχα και τζάμι μπροστά!! Είναι αρκετά παχιά όμως στο S21fe, συγκεκριμένα κάνει όλη η πλάτη όσο το εξόγκωμα των καμερών. Κάνει λίγο τουβλάκι το κινητό.

Αν πάρεις τη spigen θα με ενδιέφερε άποψη!

Το πιο έντονο ζέσταμα που είχα ήταν παίζοντας στην παραλία. Όχι υπερβολικά, απλά πολύ ζεστό.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει πρόσφατα το παρακάτω θέμα αλλά δυστυχώς δεν πήρα καμία απάντηση... Έκανα την ίδια ερώτηση και στο νήμα του S20 FE καθώς έχω αυτή την συσκευή τώρα και αντιμετωπίζω το ίδιο θέμα.
Το κάνω και εδώ πάλι μήπως και βρεθεί λύση
Λοιπόν, το ίδιο πρόβλημα και στο s20 fe που έχω και στο S21 Fe που είχα.
Όταν είναι κλειστό το κινητό και έχω εισερχόμενη κλήση η οθόνη η οποία εμφανίζει είναι αυτή που ή πατάς να απαντήσεις ή να απορρίψεις την κλήση. Αν απαντήσω στην κλήση και ύστερα πατήσω τον τερματισμό της η οθόνη που εμφανίζει είναι η home screen και η συσκευή θα κλειδώσει ύστερα απο 30 δευτερα, όσο έχω ορίσει δηλαδή. Αν δεν απαντήσω πάλι όταν τερματίσει την κλήση αυτός που με καλεί η συσκευή θα βγει στην home screen και θα κλειδώσει ύστερα από τα 30 δευτερα που έχω ορίσει εγώ. Είναι φυσιολογικό αυτό?
Μήπως είναι κάποια ρύθμιση?
Μου κάνει εντύπωση ότι έχω ακριβώς την ίδια συμπεριφορά σε δύο διαφορετικές συσκευές, άρα δεν παίζει να είναι κάποιο bug λογισμικού.


Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πουλαει κανεις συσκευη απο θεσσαλονικη?

Ευχαριστω!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, mobo said:

Εχει παρατηρήσει κανείς stuttering στη λήψη 4K 60fps?

Όχι δεν έχω παρατηρήσει κάτι,στο κάνει στην λήψη ή στην αναπαραγωγή?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, tollisth said:

Όχι δεν έχω παρατηρήσει κάτι,στο κάνει στην λήψη ή στην αναπαραγωγή?

Το κάνει στη λήψη, με αποτέλεσμα αυτό να εμφανίζεται και στην αναπαραγωγή. Δεν είναι  πολύ έντονο, αλλα είναι εμφανές. Κυρίως όταν γίνονται γρήγορες εναλλαγές πλάνων.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, mobo said:

Το κάνει στη λήψη, με αποτέλεσμα αυτό να εμφανίζεται και στην αναπαραγωγή. Δεν είναι  πολύ έντονο, αλλα είναι εμφανές. Κυρίως όταν γίνονται γρήγορες εναλλαγές πλάνων.

Τα κλασικά τα δοκίμασες,επανεκκίνηση,ενημερώσεις και clear cache?έχεις την έκδοση με τα 6 η 8 gb ram αν έχεις με τα 6 μήπως αν αυξήσεις την εικονική  σε βοηθήσει,πάντως και στο pc όπου κάνω edit όπως και αναπαραγωγή στην tv είναι ομαλό δεν έχω δει κάτι μέχρι στιγμής 

Link to comment
Share on other sites

Καθάρησα το cache και δείχνει μάλλον οκ τώρα. Δεν ήταν κάτι ενοχλητικό πάντως. Εχω την 6/128 και έχω δώσει άλλα 6 απο την εικονική. Επίσης έχω ενεργοποιημένο τον περιορισμό CPU στο 70%. Νομίζω οτι αυτό είναι by default όμως. Θα το δοκιμάσω αύριο εκτενώς και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Να φορτίζεις το πρωί το κινητό φουλ και το βράδυ που πας για ποτό έχεις 15%.. τι να πω με τα σαμμυ πλέον πραγματικά 

Link to comment
Share on other sites

Οι ταχύτητες θέλουν και θυσίες.

Αν θέλεις BMW ξέρεις ότι κάθε γκαζιά είναι και τάλαρο και ποτό παίζει δεν παίζει...

Αν θέλεις Fiat Panda θα πας και για ποτό 😄

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2022 at 11:23 ΜΜ, feik said:

Να φορτίζεις το πρωί το κινητό φουλ και το βράδυ που πας για ποτό έχεις 15%.. τι να πω με τα σαμμυ πλέον πραγματικά 

Σου έχω πει εδώ και πολλές ημέρες να το πουλήσεις αλλά δεν με ακούς...

Θα στο αγοράσω εγώ...

Άκουσε με για να ησυχάσεις...

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2022 at 2:15 ΜΜ, longus said:

Είχα ρωτήσει πρόσφατα το παρακάτω θέμα αλλά δυστυχώς δεν πήρα καμία απάντηση... Έκανα την ίδια ερώτηση και στο νήμα του S20 FE καθώς έχω αυτή την συσκευή τώρα και αντιμετωπίζω το ίδιο θέμα.
Το κάνω και εδώ πάλι μήπως και βρεθεί λύση
Λοιπόν, το ίδιο πρόβλημα και στο s20 fe που έχω και στο S21 Fe που είχα.
Όταν είναι κλειστό το κινητό και έχω εισερχόμενη κλήση η οθόνη η οποία εμφανίζει είναι αυτή που ή πατάς να απαντήσεις ή να απορρίψεις την κλήση. Αν απαντήσω στην κλήση και ύστερα πατήσω τον τερματισμό της η οθόνη που εμφανίζει είναι η home screen και η συσκευή θα κλειδώσει ύστερα απο 30 δευτερα, όσο έχω ορίσει δηλαδή. Αν δεν απαντήσω πάλι όταν τερματίσει την κλήση αυτός που με καλεί η συσκευή θα βγει στην home screen και θα κλειδώσει ύστερα από τα 30 δευτερα που έχω ορίσει εγώ. Είναι φυσιολογικό αυτό?
Μήπως είναι κάποια ρύθμιση?
Μου κάνει εντύπωση ότι έχω ακριβώς την ίδια συμπεριφορά σε δύο διαφορετικές συσκευές, άρα δεν παίζει να είναι κάποιο bug λογισμικού.


Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το δοκιμασα δυο φορές. Και τις δυο φορες μολις σταματησαν να με καλουν η οθόνη εσβησε σε 3 δευτερόλεπτα και όχι σε 30. 

Χρησιμοποιώ τον True Phone dialer αν παιζει καποιο ρολο. 

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2022 at 11:23 ΜΜ, feik said:

Να φορτίζεις το πρωί το κινητό φουλ και το βράδυ που πας για ποτό έχεις 15%.. τι να πω με τα σαμμυ πλέον πραγματικά 

Είναι ανάλογο με την χρήση που του κάνεις ρε φίλε...
Εγώ φορτίζω κάθε πρωί 6-7 στο 85% και στις 23:00 πέφτω για ύπνο με 45-50% υπολοιπόμενη μπαταρία...
2-3 κλήσεις, Viber messages, Gnews, πασιέντζες, 1-2 ώρες mp3, μόνιμα ανοιχτό WiFi, BT, συνδεδεμένο με smartwatch...
Έχω κάνει disable άχρηστες εφαρμογές, άχρηστα notifications, δεν τρέχω βαριές εφαρμογές (YouTube, Maps, Facebook, TikTok, Instagram).

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, stamatis3133 said:

Το δοκιμασα δυο φορές. Και τις δυο φορες μολις σταματησαν να με καλουν η οθόνη εσβησε σε 3 δευτερόλεπτα και όχι σε 30. 

Χρησιμοποιώ τον True Phone dialer αν παιζει καποιο ρολο. 

Σε εμένα σβήνει σε 4 δευτερόλεπτα περίπου. Μήπως επειδή δεν έχεις κλείδωμα οθόνης; (Αυτό το συμπεραίνω γιατί γράφεις ότι σε πάει μόνο του στη home screen).

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα σβήνει σε 4 δευτερόλεπτα περίπου. Μήπως επειδή δεν έχεις κλείδωμα οθόνης; (Αυτό το συμπεραίνω γιατί γράφεις ότι σε πάει μόνο του στη home screen).
Δεν έχω κάποιο κλείδωμα οθόνης, αλλά τουλάχιστον για την αναπάντητη ή χαμένη κλήση δεν έπρεπε να μένει ανοιχτή η οθόνη για 30 sec, το δικό σου μου φαίνεται φυσιολογικό, το δικό μου όχι...

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν το τηλεφωνο φορτιζει ασυρματα το  Galaxy watch 4 classic; Διαβασα καπου πως υποστηριζει ασυρματη φορτιση αλλα μονο με συγγεκριμενο φορτηστη Samsung και ελεγα μηπως φορτιζει και με το τηλεφωνο.

 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, longus said:

Δεν έχω κάποιο κλείδωμα οθόνης, αλλά τουλάχιστον για την αναπάντητη ή χαμένη κλήση δεν έπρεπε να μένει ανοιχτή η οθόνη για 30 sec, το δικό σου μου φαίνεται φυσιολογικό, το δικό μου όχι...

Στάλθηκε από το SM-G781B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λοιπόν, για να σου λύσω την απορία...

Το δοκίμασα και με κλείδωμα οθόνης και χωρίς...

1. Με κλείδωμα οθόνης - η οθόνη μετά τον τερματισμό της κλήσης σβήνει σε 4-5" και καλά κάνει, γιατί βλέπει πως υπάρχει κλείδωμα οθόνης και πρέπει να κλειδώσει την συσκευή!
2. Χωρίς κλείδωμα οθόνης - η οθόνη μετά τον τερματισμό της κλήσης σβήνει στο χρονικό timeout που της έχεις ορίσει για να σβήνει (σε σένα 30" σε μένα 60" γιατί έχω βάλει timeout ένα λεπτό...)

Και στις 2 περιπτώσεις πράττει σωστά... 
Άρα η συσκευή σου λειτουργεί σωστά και δεν έχεις κανένα λόγο να αγχώνεσαι...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...