Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, Vlavhs said:

Φίλε μου τον συγκεκριμένο χρησιμοποιώ και εγώ εξ αρχής, κανενα απολύτως πρόβλημα. Δεν ξέρω από ποιο κατάστημα το πήρες αλλά θα ειχα τους ενδοιασμούς μου για την αυθεντικοτητα του από κάποια σκρουτσομαγαζα. Και στα σχόλια αν διαβάσεις από κάτω γράφανε κάτι περίεργα. Τον πήρα από μεγάλο κατάστημα για σιγουριά. 

Το αγόρασα μέσω Σκρουτζ και πιο συγκεκριμένα από το μαγαζί που γράφει εάν πατήσεις αγορά μέσω Σκρουτζ... 

 

Link to comment
Share on other sites

@GMF80 ο φίλος επειδή προέρχεται από μεγάλη " θητεία" με το s9 plus  τον καταλαβαίνω ✌️😁 έτσι κι εγώ προερχόμενος τότε από 1+ 7 Pro  ήμουν αρχικά διστακτικός, μετά αφού πήρα την πρώτη μου κρυάδα άρχισε να συνηθίζει το μάτι...😎

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, konakis said:

@GMF80 ο φίλος επειδή προέρχεται από μεγάλη " θητεία" με το s9 plus  τον καταλαβαίνω ✌️😁 έτσι κι εγώ προερχόμενος τότε από 1+ 7 Pro  ήμουν αρχικά διστακτικός, μετά αφού πήρα την πρώτη μου κρυάδα άρχισε να συνηθίζει το μάτι...😎

Κ εγώ από op 7 pro προέρχομαι αλλά ακόμα η τρύπα στην οθόνη μου κάθεται στο λαιμό... 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Τελευταία ενημέρωση είναι ασφαλείας 1 Μαΐου ? Δεν υπάρχει νεότερη? Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεκινήσει και του Ιουνίου 
Ok, ευχαριστώ, θα περιμένω λίγο να περάσω και αυτή και ύστερα το στήνω ( αφού γίνει πρώτα ένα factory reset ...)!!

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, longus said:

Ok, ευχαριστώ, θα περιμένω λίγο να περάσω και αυτή και ύστερα το στήνω ( αφού γίνει πρώτα ένα factory reset ...)!!

Στάλθηκε από το SM-G780G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν υπάρχει λογος δεν θα αλλάξει κατι,αλλά όπως θέλεις

Link to comment
Share on other sites

@Lorgan21 σε Xiaomi που είχα πάνω αριστερά ήταν καλύτερα απ'ότι στο κέντρο. Υπομονή θεωρώ πως θα το συνηθίσεις σιγά σιγά...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@Lorgan21 @konakis Παρατήρησα όμως ότι έχουν προκαθορισμένη ρύθμιση να λειτουργούν κάποιες εφαρμογές κάτω από την τρύπα, π.χ. σε πλήρη οθόνη στο youtube, σε παιχνίδια, μπορεί και αλλού, δε θυμάμαι τώρα. Μαυρίζει όλη η λωρίδα και έχεις απρόσκοπτη θέαση. Κι αν δεν το θέλει κάποιος αυτό, αλλάζει. Σε συνδυασμό με τη σκουρόχρωμη λειτουργία, στις εφαρμογές που την υποστηρίζουν, γίνεται καλή δουλειά.

Στρώνει κι άλλο όσο περνούν οι μέρες. Κάτι μικροlagaκια στην αρχή αποτελούν παρελθόν και χθες έβγαλα 48 ώρες αφόρτιστος, με μέτρια χρήση, περίπου 5 ώρες οθόνης εντός 2 ημερών, με 2σιμ, 120χζ, φωτεινό θέμα.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή απο την αγαπημένη Xiaomi στη Samsung μετά απο χρόνια. Πολύ θετική η εμπειρία, και αναβάθμιση ποιότητας σχεδόν παντού.Μόνο η μπαταρία θα μπορούσε να είναι καλύτερη, αλλά ελπίζω να φτιάξει λίγο με τον καιρό.

Υπάρχει τρόπος να δούμε πόσα λεπτά έχουμε μιλήσει, στο μενού κατανάλωσης της μπαταρίας? Εκεί που βλέπουμε δηλαδή πόση ώρα έχει χρησιμοποιηθεί η κάθε εφαρμογή και τί ποσοστό έχει καταναλώσει. 

Επίσης δεν έχω βρεί μια λειτουργία που με βόλευε πάρα πολύ στο Xiaomi. Κάποιες εφαρμογές που έχω επιλέξει, π.χ facebook, gmail, να ανοίγουν με δακτυλικό αποτύπωμα. Ο ασφαλής φάκελος που έχει η Samsung νομίζω δεν κάνει ακριβώς αυτό.

 

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τρόπο, στην aod, να ισχύει ταυτόχρονα η ρύθμιση "εμφάνιση για νέες ειδοποιήσεις" και "πατήστε για εμφάνιση"; Θέλω να ανάβει για νέες ειδοποιήσεις αλλά και όταν την κάνω ταπ, όταν έχω δει την ειδοποίηση και είναι σβηστή. Το κάνει μήπως το aod notify, αν το έχει κανείς;

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή απο την αγαπημένη Xiaomi στη Samsung μετά απο χρόνια. Πολύ θετική η εμπειρία, και αναβάθμιση ποιότητας σχεδόν παντού.Μόνο η μπαταρία θα μπορούσε να είναι καλύτερη, αλλά ελπίζω να φτιάξει λίγο με τον καιρό.
Υπάρχει τρόπος να δούμε πόσα λεπτά έχουμε μιλήσει, στο μενού κατανάλωσης της μπαταρίας? Εκεί που βλέπουμε δηλαδή πόση ώρα έχει χρησιμοποιηθεί η κάθε εφαρμογή και τί ποσοστό έχει καταναλώσει. 
Επίσης δεν έχω βρεί μια λειτουργία που με βόλευε πάρα πολύ στο Xiaomi. Κάποιες εφαρμογές που έχω επιλέξει, π.χ facebook, gmail, να ανοίγουν με δακτυλικό αποτύπωμα. Ο ασφαλής φάκελος που έχει η Samsung νομίζω δεν κάνει ακριβώς αυτό.
 
Λογικά μόνο με αυτόνομη εφαρμογή τύπου vault

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, απο σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος του S21 fe
Το S9 μου δουλεύει ακόμα άψογα (λες και βγήκε χθες απο το κουτί του) αλλά επειδή ρουτίνιασα μετά απο 4 χρόνια, το πήρα απόφαση για την μετάβαση και είπα να προχωρήσω και εγώ μαζί με την τεχνολογία 🙂

Μια ερώτηση για εσάς τα παλιοσείρια, καθώς η συσκευή δεν έχει notification led, τι χρησιμοποιείτε;
Κατέβασα το Notification light for Samsung (aodNotify) αλλά δεν το έχω στήσει ακόμα μήπως και προτείνετε κάτι καλύτερο...

Την συσκευή την έχω ακόμα σφραγισμένη στο κουτί, καθώς περιμένω να έρθει αύριο θήκη και γυαλάκι (μην έχω κανα ατύχημα, καθώς είμαι και γκαντεμόσαυρος)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

ΑοD notify ειναι εξαιρετικο. 3 χρονια το εχω. Χωρις AOD, αναβει μονο γυρω απο την καμερα σε αυτα που εχω ορισει κ μηδαμινη καταναλωση μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, il_tifosi said:

Ξέρει κάποιος τρόπο, στην aod, να ισχύει ταυτόχρονα η ρύθμιση "εμφάνιση για νέες ειδοποιήσεις" και "πατήστε για εμφάνιση"; Θέλω να ανάβει για νέες ειδοποιήσεις αλλά και όταν την κάνω ταπ, όταν έχω δει την ειδοποίηση και είναι σβηστή. Το κάνει μήπως το aod notify, αν το έχει κανείς;

Καλησπέρα, η paid έκδοση  του aod notify το κάνει σιγουρα, είναι επιλογή στα General Settings  

Screenshot_20220624-221115_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να βάλετε ένα link για το aod  notify γιατί στο play store όταν το γράφω στην αναζήτηση βγάζει ένα σορό σχετικά άσχετα αλλά κανένα με αυτό το όνομα. Είναι αυτό που λέει notification lite for Samsung ;

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παληκάρια μια ερώτηση, γιατί έχω αρχίσει και αγχώνομαι...
Αγόρασα το S21fe λευκό 8gb/256 απο iMob
Στο κουτί δεν αναφέρει καθόλου τα χαρακτηριστικά του...
Είναι σίγουρο ότι φοράει τον Snapdragon ή θα δω κανέναν exynos και θα ξενερώσω;
Στο site αναφέρει για επεξεργαστή Snap, αλλά έτσι καχύποπτος που είμαι διατηρώ τις επιφυλάξεις μου (μην είναι καμμιά κουφή παραεισαγωγή και πάει λέγοντας...)

Κάποιο σχόλιο επι τούτου; Έχει κανείς εμπειρία απο το συγκεκριμένο κατάστημα; 

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DimitrisAndNiki said:

Ρε παληκάρια μια ερώτηση, γιατί έχω αρχίσει και αγχώνομαι...
Αγόρασα το S21fe λευκό 8gb/256 απο iMob
Στο κουτί δεν αναφέρει καθόλου τα χαρακτηριστικά του...
Είναι σίγουρο ότι φοράει τον Snapdragon ή θα δω κανέναν exynos και θα ξενερώσω;
Στο site αναφέρει για επεξεργαστή Snap, αλλά έτσι καχύποπτος που είμαι διατηρώ τις επιφυλάξεις μου (μην είναι καμμιά κουφή παραεισαγωγή και πάει λέγοντας...)

Κάποιο σχόλιο επι τούτου; Έχει κανείς εμπειρία απο το συγκεκριμένο κατάστημα; 

Κατέβασε από το play store το cpu z σου δείχνει τα πάντα θα δεις τι φοράει 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Μπορείτε να βάλετε ένα link για το aod  notify γιατί στο play store όταν το γράφω στην αναζήτηση βγάζει ένα σορό σχετικά άσχετα αλλά κανένα με αυτό το όνομα. Είναι αυτό που λέει notification lite for Samsung ;

Ναι αυτο ειναι. Μαλλον του εχουν αλλαξει ονομα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα...επειδη ενδιαφερομαι για το κινητο μπορει να μου πει καποιος πως τα παει απο διαρκεια μπαταριας και απο θερμοκρασιες?

Link to comment
Share on other sites

Λίγο χειρότερο θεωρώ απ'το s21+ που είχες με παρόμοιες θερμοκρασίες. Σήμερα που είχε αεράκι στην παραλία μετά από τρία τέταρτα συνεχόμενης λειτουργίας με ίντερνετ insta Face και ομιλίες ταυτόχρονα σε δίκτυο 4g+ είδα μέχρι 36.1 βαθμούς, βέβαια τις μέρες του καύσωνα είδα και 41.5 όμως το θετικό είναι ότι δεν έχει throttling και δεν κόβει φωτεινότητα καθόλου... δίπλα δίπλα με s21U έχουν την ίδια φωτεινότητα κάτω από τον ήλιο τα έχω συγκρινει σε οποιεσδήποτε συνθήκες με ντάλα ήλιο.

Η μπαταρία αφού δουλευτεί η συσκευή μετά από μέρες στρώνει αρκετά. Εμένα δεν με απασχολεί περίπου καθόλου, πρωτίστως δίνω βάση σε απρόσκοπτη λειτουργία ,να μην κόβει φωτεινότητα να μην πέφτουν γενικότερα οι επιδόσεις και να παρουσιάζει frame drops και κομπιασματα. Το θέλω πύραυλο και είναι ένα πραγματικό πυραυλάκι τσέπης,ας ρουφάει όσο θέλει όπως ο δυομισάλιτρος ο μπόξερ του Subaru Impreza 😁🤘🤘

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

To πιο φωτεινό απ'όλα είναι το s22u όπου ξεχωρίζουν τα 1750nits όμως κι αυτό ισχύει για peak ενός λεπτού περίπου μετά πέφτει στα επίπεδα s21u & 21fe 

Όλα αυτά που γράφω δοκιμασμένα τώρα 5 μέρες κάθε μέρα είχα και τις τρεις συσκευες μαζί μου καθημερινά. Το 22u τρελή @ουνα όμως λαγκάκια μπόλικα. Το κινητό είναι πανέμορφο εξωτερικα αλλά και εσωτερικά, άμα πιεστεί ο φετινός exynos είναι ψιλό μάπα αργεί να φορτώσει σχετικά και το internet browsing χάλι για τα γούστα μου. Απ'έξω κούκλα από μέσα.... πρέπει να κάνει κάποιος υποχωρήσεις. 2Κ ανάλυση και  Ltpo οθόνη ακόμη θέλει δουλειά απ'τη Σάμμυ.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 21/6/2022 at 8:09 ΠΜ, stamatis3133 said:

Ευχαριστω για την απαντηση και εγω για το s21 FE σκεφτομουν λογω snapdragon. Ξερω οτι ο 888 δεν ειναι κελεπουρι αλλα δεν ειναι κελεπουρι ουτε ο 8 gen 1. Δηλαδη να πληρωσω να παρω ενα πιο high end κινητο με 8gen1 δεν αξιζει.
Ειδα και τα Pixel, ολο προβληματα και καταλαβα οτι μονο η Samsung ειναι επιλογη πλεον αν θες να παρεις Android.

Οι 6 ωρες SOT ειναι μια χαρα για μενα.

 

Το πηρα και εγώ. Το κινητο ηρθε με May update οποτε φανταζομαι και ειναι και προσφατης κατασκευης.

  • Ελαφρυ (που το κανει βολικο).
  • Καλο μέγεθος. 
  • Ωραια επιπεδη οθόνη, με καλη φωτεινοτητα, οπτικα καλη οθόνη χωρίς να με αφηνει με το σαγονι κατω. Ωραιο aspect ratio.
  • Καλη μπαταρια, το δουλεύω dual sim, χωρίς 5G και χωρίς τα 120Hz, με MiBand 6 μονιμα συνδεμένο, 
  • Μου αρεσει το One UI και πολλες απο τις πινελιες της Samsung, ερχομαι απο σχεδόν vanilla Android (Xperia 5ii) το οποιο ειναι κωμικοτραγικο. To μόνο που μου λειπει στο UI ειναι ενα quick search gesture οπως έχουν τα iPhone και τα Huawei/Honor. 
  • Με το σημα 3g/4g/WiFi/Bluetooth ειμαι ευχαριστημενος.
  • Ειναι μετα απο χρονια το πρωτο κινητο που θα του βαλω screenprotector γιατι το Gorilla Glass Victus δεν μου γεμίζει το ματι στο θεμα γρατζουνιες, συν ότι νιώθω το δαχτυλο μου να μην "γλυστραει" τόσο ευκολα στην οθονη οποτε ενα screen protector μπορει να ειναι πιο "γλυστερο".
  • Με την καμερα ψαρωσα, βγαζει στο αυτοματο μια χαρα φωτογραφιες που στο δικο μου απειρο ματι δειχνουν τελειες. Εχει και telephoto φακο που σε αυτο το ευρος τιμης δεν το βρισκεις παντα πλεον (πχ Pixel 6), ενώ πριν κανα χρόνο ηταν της μοδας να έχουν ολοι telephoto.

Γενικα πολυ ευχαριστημενος με την επιλογη μου. Τσιμπησα δωρεαν και το JBL Flip 5 (αλλου δίνουν τα Galaxy Buds Pro).
Ευχαριστω και τα παιδια που με συμβουλεψαν.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απο Media Markt πρίν απο μία εβδομάδα. Ισχύει η προσφορά με τα Galaxy buds? Αν ισχύει πώς μπορώ να τα πάρω? Δεν είχα κάποια ενημέρωση απο το κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mobo said:

Το πήρα απο Media Markt πρίν απο μία εβδομάδα. Ισχύει η προσφορά με τα Galaxy buds? Αν ισχύει πώς μπορώ να τα πάρω? Δεν είχα κάποια ενημέρωση απο το κατάστημα.

Βλεπω οτι τα samsung buds παιζουν μονο για αγορες απο συγκεκριμένα καταστήματα στο Golden Hall

https://www.samsung.com/gr/offer/galaxy-experience-booth-promo/

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...