Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εμένα, μετά από 2 μήνες αναμονή για να "στρώσει",έχω να παρατηρήσω ότι ρουφάει τρελά μπαταρία κ υπεθερμαίνεται συχνά..Αν το ήξερα, δεν θα είχα αλλάξει το s10lite μου...

Link to comment
Share on other sites

On 13/6/2022 at 2:37 ΜΜ, feik said:

Δεν αξίζει ούτε για 400€ μόνο η κάμερα και η οθόνη του τίποτα άλλο

Αν το πουλάς το τηλέφωνο, στείλε μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

On 13/6/2022 at 9:25 ΜΜ, tollisth said:

Αυτό που περιγράφεις ουδέ μια σχέση έχει με την πραγματικότητα έχεις τόσες μέρες κάνεις παράπονα έχεις προβληματική συσκευή αλλιώς είναι θέμα δικό σου 

Κι εγώ αισθάνομαι το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ εδώ και καιρό το θέμα γιατι με ενδιαφέρει πολύ το κινητό ειδικά τώρα με την προσφορά στα media markt αλλά βλέποντας διάφορα που γράφουν πολλοί για θέματα με την μπαταρία και την υπερθέρμανση δεν μπορώ να πάρω την απόφαση με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, rapsodos1979_ said:

Κι εμένα, μετά από 2 μήνες αναμονή για να "στρώσει",έχω να παρατηρήσω ότι ρουφάει τρελά μπαταρία κ υπεθερμαίνεται συχνά..Αν το ήξερα, δεν θα είχα αλλάξει το s10lite μου...

Σε τι συνθήκες υπερθερμαίνεται; Με τι χρήση;

22 minutes ago, JimBlack said:

Παρακολουθώ εδώ και καιρό το θέμα γιατι με ενδιαφέρει πολύ το κινητό ειδικά τώρα με την προσφορά στα media markt αλλά βλέποντας διάφορα που γράφουν πολλοί για θέματα με την μπαταρία και την υπερθέρμανση δεν μπορώ να πάρω την απόφαση με τίποτα.

Δεν το έχω πολύ καιρό αλλά είχα τις ίδιες ανησυχίες με αυτά που διάβαζα. Διαπίστωσα πως δεν ισχύουν. Και η μπαταρία είναι καλή και δεν παρατήρησα υπερθέρμανση. Αυτά βέβαια με την χρήση που κάνω εγώ. Δεν παίζω παιχνίδια. Αν το θες για παιχνιδομηχανή εκεί δεν ξέρω καθόλου πως θα σταθεί. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Οι 3 τελευταιες μου συσκευες ηταν το S8, το S10e και το S20+ που εχω τωρα. Τους πρωτους μηνες στο φορουμ γραφονταν συνεχεια τα ιδια για υπερθερμανση, κακη μπαταρια και σαπιο επεξεργαστη... Μετα ολα ολα καλα.

Οποτε υπαρχουν 2 σεναρια: Το 1ο εστρωσε με ενημερωσεις.

Το 2ο και πιο πιθανον. Αυτοι που αλλαζουν συχνα συσκευες παντα ψαχνουν λογο να αλλαξουν και βρισκουν ψεγαδια σε αυτες που εχουν. Ειναι βεβαια κ συνδιασμος με τη χρηση του καθενος.

Πχ εμενα και οι 3 τελευταιες με καλυψαν απολυτα. Το S8 το αλλαξα γιατι εσπασε η οθονη και το S10e γιατι καποια στιγμη αποφασισα οτι θελω μεγαλυτερη οθονη... Το S20+ δεν εχω λογο να το αλλαξω περαν του οτι μου λειπει η αισθηση να ασχοληθω με καινουργια συσκευη ..  Αλλα απο τη στιγμη που δεν βρισκω ψεγαδια δεν το κουναω...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vastegial_74 said:

Σε τι συνθήκες υπερθερμαίνεται; Με τι χρήση;

Δεν το έχω πολύ καιρό αλλά είχα τις ίδιες ανησυχίες με αυτά που διάβαζα. Διαπίστωσα πως δεν ισχύουν. Και η μπαταρία είναι καλή και δεν παρατήρησα υπερθέρμανση. Αυτά βέβαια με την χρήση που κάνω εγώ. Δεν παίζω παιχνίδια. Αν το θες για παιχνιδομηχανή εκεί δεν ξέρω καθόλου πως θα σταθεί. 

Ότι χρήση έκανα κ με το προηγούμενο..Ακόμα και στη φόρτιση με τον 25w original φορτιστή το s10lite δε μασαγε..Αυτό ανάβει! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, JimBlack said:

Παρακολουθώ εδώ και καιρό το θέμα γιατι με ενδιαφέρει πολύ το κινητό ειδικά τώρα με την προσφορά στα media markt αλλά βλέποντας διάφορα που γράφουν πολλοί για θέματα με την μπαταρία και την υπερθέρμανση δεν μπορώ να πάρω την απόφαση με τίποτα.

Το κινητο είναι σφαίρα δεν εχει κανενα θέμα όπως αναφέρθηκε και ποιο πάνω,εμένα η ανησυχία μου ήταν η μπαταριά με αυτα που διάβαζα και είδα σε κάποια review αλλά καμία σχέση ανετά βγάζει την ημέρα και παραπάνω δεν τίθεται θέμα μπαταρίας με την καμία δηλαδή,τώρα για όλα τα αλλά υπάρχουν δεκάδες review που δεν αναφέρουν προβλήματα το ακριβως αντίθετο μάλιστα, επειδή τραβάω συνέχεια βίντεο σε 4k hdr  που είναι αρκετά απαιτητικο δεν είχα κάποιο θέμα με την θερμοκρασια,στην media markt η έκδοση 8/526 βγαίνει κοντά στα 540 φοβερή τιμή,όλα αυτά δεν στα λεω για να σε επηρεάσω απλα σου λεω την γνώμη μου και όπως εχω πει πολλές φορες το s21 fe μετα την πτώση τιμής είναι η καλύτερη συσκευή αναλογικά της τιμής πάντα δεν υστερεί σε τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

Βαριά χρήση δεν κάνω, ούτε games παίζω, ούτε θα τραβάω όλη μέρα 4Κ videos σαν κανένας infuencer απλά όταν έρχεται η ώρα να αλλάξω συσκεύη (δλδ περίπου κάθε 3 χρόνια) θέλω να είμαι 100% σίγουρος ότι αυτό που θα πάρω θα είναι το καλύτερο την συγκεκριμένη χρονική στιγμή αναλογικά με τα χρήματα που θα δώσω και να ξέρω ότι θα αντέξει για τουλάχιστον άλλα 3 χρόνια.

Τώρα έχω το Poco F1 και είναι σκυλί αλλά η Xiaomi το έχει εγκαταλείψει στην τύχη του όπως άλλωστε κάνει με τα περισσότερα κινητά της.

Πριν είχα το LG G2. Επίσης πολύ καλό κινητό για την εποχή του.

Π.χ. υπάρχει και το Realme GT 2 Neo σε πολύ καλή τιμή και σκέφτομαι και προσ τα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Με το επερχόμενο update βελτίωση συσκευής επίσης θα βγάλουν και άλλο s21 fe αλλά λιγότερο δυνατό 

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s21-fe-gets-better-stability-and-security-through-june-2022-update/

Link to comment
Share on other sites

To update μας ενδιαφέρει να βελτιώσει την σταθερότητα που αναφέρει, ειναι πολύ σημαντικό για μένα αφού έχει σχετικά μπόλικα  σπασιματάκια σε σχέση με πριν ακόμη και ορισμένες φορές σε μεταβάσεις μες στο μενού. Η συσκευή είχε πολύ premium αισθηση στην λειτουργία της κατι που έχει χάσει σε ένα βαθμό σε σχέση οπως ήταν πριν. Ευτυχώς η μπαταρία είναι καλή, αρκετά καλή θα έλεγα. Εν αναμονή λοιπόν...

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που παρατήρησα είναι στη φροντίδα μπαταρίας. Το έβαλα σήμερα σβηστό στην ασύρματη φόρτιση. Έχω δίδυμη κάρτα που χρησιμοποιώ σε άλλη συσκευή. Όταν φόρτισε και το άναψα δεν είχε μηδενίσει στο usage since the last full charge. Συνέχιζε να δείχνει και να καταγράφει ότι και πριν τη φόρτιση. Το δούλεψα λίγο, και το ξαναεβαλα ανοιχτό και με καλώδιο. Φόρτισε και μηδένισε. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό σε όλα.Τραβαω φωτογραφίες και σε αυτόν τον τομέα είναι πολύ καλό ιδιαίτερα στις βραδινές που δίνω ποιο πολύ βαση.Το s22 το απλό λένε ότι έχει πολύ καλή νυχτερινή αξίζει λέτε να το δώσω και να πάρω το s22 μόνο και μόνο για την καλύτερη φωτογραφική που έχει;

Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επέλεξα το s21 FE λόγω της πιο  προσιτής τιμής του σε σχέση με το s22 αλλά κι επειδή δεν ήθελα να "πέσω" συνηθισμένος από τις 6.7" & 6.5" στις 6.1".

Αν το βρίσκεις σε οικονομική προσφορά δίνοντας και μια μικρή διαφορά κι εφόσον δεν σε πειράζει η μικρότερη οθόνη και η μικρή του μπαταρία, τότε πιστεύω λόγω του νεότερου αισθητήρα που φέρει η σειρά s22 , ότι θα έχει καλύτερη απόδοση στο φωτογραφικό κομμάτι.

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, gjimmys said:

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό σε όλα.Τραβαω φωτογραφίες και σε αυτόν τον τομέα είναι πολύ καλό ιδιαίτερα στις βραδινές που δίνω ποιο πολύ βαση.Το s22 το απλό λένε ότι έχει πολύ καλή νυχτερινή αξίζει λέτε να το δώσω και να πάρω το s22 μόνο και μόνο για την καλύτερη φωτογραφική που έχει;

https://youtu.be/asJLizttsac

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω παρατηρήσει πως όταν φορτίζω το κινητό με το αυθεντικό φορτιστή η αφή πατιεται σε άλλα σημεία από αυτά που δίνω εντολή πχ στο πληκτρολόγιο πατιουνται αλλά πλήκτρα, γνωρίζει κάποιος κάτι;

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω το μέγα πλακί s22u . Όπως και πέρυσι  s20 fe 5g Vs s21u λίγο αργότερα ήταν βέβαια ( αρχές Σεπτεμβρίου ) θα παίξουν μπαλιτσα δίπλα δίπλα s21 fe & s22u. Πέρυσι λόγω χρηστικότητας και κυρίως λόγω μη ικανοποιητικής απόδοσης λειτουργίας με γυαλί του δαχτυλικου αποτυπώματος έχασε στα σημεία απ'το s20 Fe 5g. Θέλω κυρίως να δω τα 1750 nits του s22u το πενάκι του και την ορθογώνια πλούσια οθόνη του κάτω απ'τον ήλιο παραλία μπάνιο κλπ. Εντυπώσεις αύριο με την πρώτη ευκαιρία...

Εμένα προσωπικά εξεζητημένα θέματα με κάμερες ζουμ και τέτοια δεν με απασχολούν. Δίπλα δίπλα θα παίξουν το Fe ως βασικό και το ultra ως δεύτερο σπίτι Γραφείο παραλία...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καπου πηρε το ματι μου οτι θα βγει και πιο οικονομικο S21 Fe. Θα ειναι 4g και θα εχει τον Snap 720

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, GMF80 said:

Καπου πηρε το ματι μου οτι θα βγει και πιο οικονομικο S21 Fe. Θα ειναι 4g και θα εχει τον Snap 720

Ναι κυκλοφόρησε τέτοια φήμη, το λένε και στο sammobile. Περίεργη επιλογή ο 720 για τη σειρά S... 🤔

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, feik said:

Καλησπέρα, έχω παρατηρήσει πως όταν φορτίζω το κινητό με το αυθεντικό φορτιστή η αφή πατιεται σε άλλα σημεία από αυτά που δίνω εντολή πχ στο πληκτρολόγιο πατιουνται αλλά πλήκτρα, γνωρίζει κάποιος κάτι;

 

 

 

Φίλε, αυτό ισχύει στα περισσότερα κινητά, όταν το χρησιμοποιείς καθώς το φορτίζεις η οθόνη αφής "τα χάνει" λίγο...
Το έχω διαβάσει σαν παράπονο σε αρκετά μοντέλα της Samsung στο παρελθόν...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, DimitrisAndNiki said:

Φίλε, αυτό ισχύει στα περισσότερα κινητά, όταν το χρησιμοποιείς καθώς το φορτίζεις η οθόνη αφής "τα χάνει" λίγο...
Το έχω διαβάσει σαν παράπονο σε αρκετά μοντέλα της Samsung στο παρελθόν...

Δεν είναι φυσιολογικό, αυτό συμβαίνει όταν είναι ελαττωματική η οθόνη ή το digitizer.. 

Ο φίλος θα πρέπει ν απευθυνθεί στο service και 99.9% θα κάνουν αντικατάσταση οθόνης. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Lorgan21 said:

Δεν είναι φυσιολογικό, αυτό συμβαίνει όταν είναι ελαττωματική η οθόνη ή το digitizer.. 

Ο φίλος θα πρέπει ν απευθυνθεί στο service και 99.9% θα κάνουν αντικατάσταση οθόνης. 

Συμφωνώ..

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία να πέφτει γρήγορα απορώ πραγματικά εάν θα ειχε ανοιχτεί πιο παλιά η όχι από το you.gr η εαν θα δινουν μεταχειρισμένα...

Σε κάποια σημεία το κουτί ήταν λίγο βρώμικο ελάχιστα βέβαια αλλά δεν το έχω ξανά δει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...