Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, feik said:

Απαράδεκτο παιδιά ότι και να λέμε.

Χωρίς θήκη με απλή χρήση TikTok, Google Chrome και το κινητό από πίσω ζεστενεται αρκετά με αποτέλεσμα κ η μπαταρία να πέφτει ανά 5 λεπτά 1% σίγουρα....

*Χωρίς θήκη*

*Indoor*

Το tiktok και το Chrome είναι εξαιρετικά βαριές εφαρμογές και είναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ να σου πίνει μπαταρία και να ζεσταίνεται...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, feik said:

Απαράδεκτο παιδιά ότι και να λέμε.

Χωρίς θήκη με απλή χρήση TikTok, Google Chrome και το κινητό από πίσω ζεστενεται αρκετά με αποτέλεσμα κ η μπαταρία να πέφτει ανά 5 λεπτά 1% σίγουρα....

*Χωρίς θήκη*

*Indoor*

Τικτοκ δεν έχω αλλά ο chrome πίνει αρκετά. Με αυτό το δεδομένο, ε δεν το λες και υψηλή κατανάλωση το 1% σε 5 λεπτά... Πάντως έχω παρατηρήσει ότι με το Samsung browser η δική μου συσκευή (S9+) ζεσταίνεται λιγότερο, έχει μικρότερη κατανάλωση και είναι πιο γρήγορος. Επειδή σε όλα τα υπόλοιπα χρησιμοποιώ τον chrome, τους έχω βάλει να συγχρονίζουν μεταξύ τους και ζωάρα.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιο σμουθ  ο Samsung browser... έχει φάει σουτ χρόνια τώρα ο chrome με τα εκνευριστικά του σπασίματα. Εναλλακτικά κι ο kiwi πολύ καλός!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2022 at 11:43 ΠΜ, vastegial_74 said:

Έχει κάποιο θέμα το gmail; Σε δύο 21 Fe και σε ένα Sony υπάρχει θέμα με τις ειδοποιήσεις. Δεν έρχονται όταν η οθόνη είναι κλειστή. Χθες το παρατήρησα. Με το outlook δεν έχω θέμα.

Μολις μπηκα να γραψω αυτο, αφου ελυσα τα θεματα με τις ειδοποιησεις σε ολες τις εφαρμογες δεν μπορεσα με τπτ να φτιαξω το gmail. Και ειναι απο τα πιο βασικα app που χρησιμοποιω

Link to comment
Share on other sites

Galaxy note 8, S20 FE το gmail- της GOOGLE- όποτε θυμάται χαίρεται με κλειστή οθόνη. Στο iphone, ακαριαία...Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω γιατί.

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Είναι γενικό το κακό, σε δύο διαφορετικά τηλέφωνα το ίδιο πρόβλημα υπάρχει, έβαλα το Blue mail και ησύχασα όλα έρχονται ακαριαία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, il_tifosi said:

Τικτοκ δεν έχω αλλά ο chrome πίνει αρκετά. Με αυτό το δεδομένο, ε δεν το λες και υψηλή κατανάλωση το 1% σε 5 λεπτά... Πάντως έχω παρατηρήσει ότι με το Samsung browser η δική μου συσκευή (S9+) ζεσταίνεται λιγότερο, έχει μικρότερη κατανάλωση και είναι πιο γρήγορος. Επειδή σε όλα τα υπόλοιπα χρησιμοποιώ τον chrome, τους έχω βάλει να συγχρονίζουν μεταξύ τους και ζωάρα.

Πώς γίνεται ο συγχρονισμός αυτός που λες;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Solidarity said:

Πώς γίνεται ο συγχρονισμός αυτός που λες;

Στις ρυθμίσεις του κάθε browser έχει επιλογή για συγχρονισμό (εφ όσον το υποστηρίζουν). Εγώ συγχρονίζω Chrome, Opera & Firefox... Απλά πρέπει να φτιάξεις και να μπαίνεις μέσα απο ένα λογαριασμό σε κάθε browser (στο PC πχ) και μετά χρησιμοποιείς τον ίδιο λογαριασμό στις mobile συσκευες και ενεργοποιείς τον συγχρονισμό... Γενικά θα σου συχρονίζει real-time bookmarks, passwords, κάποια settings, ιστορικό, λίστα αναζητήσεων κτλ... Google it, είναι πολύ εύκολο να γίνει! (Καλό θα είναι βέβαια να μην συγχρονίσεις browsers που χρησιμοποιείς σε σπίτι και σε δουλειά 😀

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Τα έβαλα όλα στο Outlook και έρχονται χωρίς πρόβλημα. 

Έχω μπερδευτεί λίγο με τη RAM. Πόση είναι τελικά η πραγματική RAM του τηλεφώνου; Εμένα είναι η έκδοση 8/256 και δείχνει στην RAM plus 4 GB. Δηλαδή είναι είναι στην πραγματικότητα 4 GB και τα άλλα 4 εικονικά; Αντίστοιχα στης γυναίκας μου που έχει την έκδοση 6/128 της δείχνει στην RAM plus 2 GB......

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vastegial_74 said:

Τα έβαλα όλα στο Outlook και έρχονται χωρίς πρόβλημα. 

Έχω μπερδευτεί λίγο με τη RAM. Πόση είναι τελικά η πραγματική RAM του τηλεφώνου; Εμένα είναι η έκδοση 8/256 και δείχνει στην RAM plus 4 GB. Δηλαδή είναι είναι στην πραγματικότητα 4 GB και τα άλλα 4 εικονικά; Αντίστοιχα στης γυναίκας μου που έχει την έκδοση 6/128 της δείχνει στην RAM plus 2 GB......

Η plus είναι εικονική εξτρά από την κανονική ποιο αργή  και καταλαμβάνει χώρο από την αποθήκευση,η κανονική  είναι 6/8 αντίστοιχα όπως αναγράφουν τα μοντέλα 

Link to comment
Share on other sites

Η mediamarkt εχει 20% επιστροφή σε smartphone 199 και πάνω από σήμερα 13 εως 23/6 οπότε βγαίνει αρκετά καλα για οποίον το είχε βάλει στο ματι και εχει κάρτες eurobank,απλα στην σελίδα τους δεν γραφεί ακόμη κατι ίσως λογού τριήμερου

 https://www.eurobank.gr/el/epistrofi/prosfores-gia-esas/prosfora-media-markt

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει να μου την δίνει άσχημα...

Ζεστενεται μόνο του πλέον κ η μπαταρία πέφτει γρήγορα χωρίς τρελή χρήση ....

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, konakis said:

Δώστο να βρεις την υγειά σου αφού δεν σου κάνει...

Δεν αξίζει ούτε για 400€ μόνο η κάμερα και η οθόνη του τίποτα άλλο

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με τον επεξεργαστή που έβαλαν το χαντακωσαν, ήθελε έναν 870

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι κατι  τετοια διαβαζα πριν 2 χρονια στο θεμα του S20+ για το ποσο χαλια ηταν ο exynos κλπ. Ακομα το εχω και ειναι χαλαρα το καλυτερο κινητο που περασε απο τα χερια μου κ ειχα αλλαξει πολλα πριν απο αυτο...

 

Προφανως δεν ειναι ολες οι συσκευες για ολους... Εγω αν αλλαζα τωρα κινητο το S21 Fe θα επαιρνα παντως.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό θέλει το χρόνο του. Τώρα που το έχω στρώσει με όλα ανοιχτά και με φόρτιση μέχρι τα 85%, από 85% μέχρι τα 20% βγάζω χαλαρά 8+ ώρες οθόνη με τρία mail να συγχρονίζονται, ανοιχτά δεδομένα μόνιμα, Bluetooth, τοποθεσία, NFC,  πολύ Spotify, συνδεδεμένα ακουστικά, κάποιες ώρες hotspot κτλ. Δεν παίζω παιχνίδια, δεν βλέπω TikTok που διάβασα σε κάποιο προηγούμενο μήνυμα, το Facebook app είναι διακοσμητικό. Όταν είχα για λίγο καιρό παλιότερα σε άλλη συσκευή TikTok μόνο που υπήρχε ρούφαγε την μπαταρία. Με αυτή τη χρήση το φορτίζω μια φορά τη μέρα και είμαι ευχαριστημένος γενικα. Με άλλη χρήση δεν ξέρω τι γνώμη θα είχα. Εγώ έχω άλλα θέματα που δεν συγχρονίζει το OneDrive με την gallery της συσκευής τις φωτογραφίες και τα videos από το whatsapp. Δεν δημιουργεί καν φάκελο για συγχρονισμό στο OneDrive... Έψαξα και στο internet και λύση δεν βρήκα. Είναι bug της εφαρμογής της Samsung φαντάζομαι γιατί το ανέφεραν και κάτοχοι του S21, S20 κτλ.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, feik said:

Δεν αξίζει ούτε για 400€ μόνο η κάμερα και η οθόνη του τίποτα άλλο

το τερμάτισες 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vastegial_74 said:

Το κινητό θέλει το χρόνο του. Τώρα που το έχω στρώσει με όλα ανοιχτά και με φόρτιση μέχρι τα 85%, από 85% μέχρι τα 20% βγάζω χαλαρά 8+ ώρες οθόνη με τρία mail να συγχρονίζονται, ανοιχτά δεδομένα μόνιμα, Bluetooth, τοποθεσία, NFC,  πολύ Spotify, συνδεδεμένα ακουστικά, κάποιες ώρες hotspot κτλ. Δεν παίζω παιχνίδια, δεν βλέπω TikTok που διάβασα σε κάποιο προηγούμενο μήνυμα, το Facebook app είναι διακοσμητικό. Όταν είχα για λίγο καιρό παλιότερα σε άλλη συσκευή TikTok μόνο που υπήρχε ρούφαγε την μπαταρία. Με αυτή τη χρήση το φορτίζω μια φορά τη μέρα και είμαι ευχαριστημένος γενικα. Με άλλη χρήση δεν ξέρω τι γνώμη θα είχα. Εγώ έχω άλλα θέματα που δεν συγχρονίζει το OneDrive με την gallery της συσκευής τις φωτογραφίες και τα videos από το whatsapp. Δεν δημιουργεί καν φάκελο για συγχρονισμό στο OneDrive... Έψαξα και στο internet και λύση δεν βρήκα. Είναι bug της εφαρμογής της Samsung φαντάζομαι γιατί το ανέφεραν και κάτοχοι του S21, S20 κτλ.

Η συσκευή δεν στρώνει με την χρήση του καθενός αν η μπαταρία είναι κομπλέ είναι κομπλέ τελείωσε δεν παίζει ρόλο η χρήση που κάνει ο καθένας πως και να έχει η μπαταρία είναι μια χαρά 

6 ώρες πριν, chios said:

Δυστυχώς με τον επεξεργαστή που έβαλαν το χαντακωσαν, ήθελε έναν 870

για ποιο λόγο? 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, feik said:

Έχει αρχίσει να μου την δίνει άσχημα...

Ζεστενεται μόνο του πλέον κ η μπαταρία πέφτει γρήγορα χωρίς τρελή χρήση ....

 

Αυτό που περιγράφεις ουδέ μια σχέση έχει με την πραγματικότητα έχεις τόσες μέρες κάνεις παράπονα έχεις προβληματική συσκευή αλλιώς είναι θέμα δικό σου 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tollisth said:

Η συσκευή δεν στρώνει με την χρήση του καθενός αν η μπαταρία είναι κομπλέ είναι κομπλέ τελείωσε δεν παίζει ρόλο η χρήση που κάνει ο καθένας πως και να έχει η μπαταρία είναι μια χαρά 

για ποιο λόγο? 

Δε στρώνει, λάθος έκφραση, μαθαίνει από τη χρήση που του κάνεις και προσαρμόζεται στις ανάγκες σου. Όπως και να έχει η μπαταρία είναι μια χαρά. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, vastegial_74 said:

Δε στρώνει, λάθος έκφραση, μαθαίνει από τη χρήση που του κάνεις και προσαρμόζεται στις ανάγκες σου. Όπως και να έχει η μπαταρία είναι μια χαρά. 

Θα συμφωνήσω σε όλα μαζί σου!!

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή πετάει ούτε λαγκ ούτε τίποτα. Λιγάκι πιο σμουθ θα την ήθελα σε λειτουργία  full gestures, όμως ότι Samsung έχω δουλέψει χωλαίνει σε αυτό το κομμάτι. Με την  AI λειτουργία η συσκευή όντως μαθαίνει τα πατήματα και τις συνήθειες σου και βελτιώνεται σημαντικά με την χρήση. Από τις λίγες φορές που του έκανα πλήρως φόρτιση χθες για μένα προσωπικά και για επεξεργαστή  triple eight το θεωρώ εξαιρετικό ...bvfm κινητό για  brand name Samsung 

 

Screenshot_20220614-101141_Device care.jpg

Screenshot_20220614-101217_Device care.jpg

Screenshot_20220614-101228_Device care.jpg

Screenshot_20220614-101243_BatteryBot.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

* ουσιαστικά ότι χρήση του έκανα όπως και σήμερα είναι σε εξωτερικό χώρο με τέρμα φωτεινότητα ( στο αυτόματο automatically boost) που του δίνει extra nits στο  peak με ότι αυτό μπορεί να σημαίνει...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...