Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω εντοπίσει δύο bugs. Έχουμε δύο s21 Fe στο σπίτι. Δεν συνδέονται με το laptop μέσω Bluetooth. Στον υπολογιστή δείχνει πως έχουν κάνει pair αλλά η συσκευή λέει αδύνατη η σύνδεση. Δεύτερο που είδα είναι ότι η συλλογή δεν συγχρονίζει σωστά με το OneDrive. Δεν δημιουργεί φάκελο στο OneDrive, σε καμία από τις δύο συσκευές. Στην προηγούμενη συσκευή με την ίδια έκδοση OneDrive δεν έχω τέτοιο θέμα. Με το Viber δεν έχει θέμα ούτε ούτε με τις φωτογραφίες ή τα screenshots, δημιουργεί φακέλους για συγχρονισμό. Δεν το δοκίμασα με αλλά προς το παρόν. Δεν ξέρω αν είναι θέμα της εφαρμογής της συλλογής. Μάλλον.. Πάντως διαπίστωσα πως η Samsung είναι πολύ παρεμβατική στις συσκευές της. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, vastegial_74 said:

Έχω εντοπίσει δύο bugs. Έχουμε δύο s21 Fe στο σπίτι. Δεν συνδέονται με το laptop μέσω Bluetooth. Στον υπολογιστή δείχνει πως έχουν κάνει pair αλλά η συσκευή λέει αδύνατη η σύνδεση. Δεύτερο που είδα είναι ότι η συλλογή δεν συγχρονίζει σωστά με το OneDrive. Δεν δημιουργεί φάκελο στο OneDrive, σε καμία από τις δύο συσκευές. Στην προηγούμενη συσκευή με την ίδια έκδοση OneDrive δεν έχω τέτοιο θέμα. Με το Viber δεν έχει θέμα ούτε ούτε με τις φωτογραφίες ή τα screenshots, δημιουργεί φακέλους για συγχρονισμό. Δεν το δοκίμασα με αλλά προς το παρόν. Δεν ξέρω αν είναι θέμα της εφαρμογής της συλλογής. Μάλλον.. Πάντως διαπίστωσα πως η Samsung είναι πολύ παρεμβατική στις συσκευές της. 

Σε sony tv που δοκίμασα όπως και τα buds2 δεν έχω θέμα στο Bluetooth επίσης επειδή χρησιμοποιώ το onedrive πάλι δεν έχω θέμα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tollisth said:

Σε sony tv που δοκίμασα όπως και τα buds2 δεν έχω θέμα στο Bluetooth επίσης επειδή χρησιμοποιώ το onedrive πάλι δεν έχω θέμα 

Δεν έχω θέμα με τα buds, συνδέονται παντού. Το κινητό δεν συνδέεται στο laptop με Bluetooth. Με το OneDrive δεν έχω θέμα, έχω και συνδρομη ετήσια 365 αλλά φάκελο whatsup δεν δημιουργεί για συγχρονισμό στη συσκευή ούτε στης γυναίκας μου. Δεν ξέρω αν είναι bug της εφαρμογής συλλογή. Στην προηγούμενη συσκευή δεν είχα τέτοιο θέμα.

 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είχα Samsung πριν, όταν πας να γράψεις ένα κωδικό για να μπεις σε κάποιο site και σου βγάζει αν θες να αποθηκεύεται στο Samsung pass εγώ πάτησα ποτέ και δεν μου το ξαναβγάλε. Πώς θα το κάνω να ξαναεμφανίζεται; Δεν βρίσκω τη ρύθμιση. Εγώ τα αποθηκευα όλα στη Google. Επίσης, υπάρχει τρόπος ότι κωδικό έχω αποθηκεύσει στη Google να περαστεί στο Samsung pass με κάποιο τρόπο; Πχ με κάποιο συγχρονισμό;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vastegial_74 said:

Επειδή δεν είχα Samsung πριν, όταν πας να γράψεις ένα κωδικό για να μπεις σε κάποιο site και σου βγάζει αν θες να αποθηκεύεται στο Samsung pass εγώ πάτησα ποτέ και δεν μου το ξαναβγάλε. Πώς θα το κάνω να ξαναεμφανίζεται; Δεν βρίσκω τη ρύθμιση. Εγώ τα αποθηκευα όλα στη Google. Επίσης, υπάρχει τρόπος ότι κωδικό έχω αποθηκεύσει στη Google να περαστεί στο Samsung pass με κάποιο τρόπο; Πχ με κάποιο συγχρονισμό;

Ρυθμίσεις, Βιομετρικά δεδομ. και ασφάλ. - Samsung Pass.

Υ.Γ η αναζήτηση (φακός επάνω δεξιά) στις ρυθμίσεις βρίσκει τα πάντα. 

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, pavlidisc said:

Ρυθμίσεις, Βιομετρικά δεδομ. και ασφάλ. - Samsung Pass.

Υ.Γ η αναζήτηση (φακός επάνω δεξιά) στις ρυθμίσεις βρίσκει τα πάντα. 

Ευχαριστώ αλλά αυτά τα ξέρω. Ψάχνω τη συγκεκριμένη ρύθμιση για να επαναφέρω το συγκεκριμένο που σε ρωτάει αν θες να αποθηκεύει τους κωδικούς. Δεν το βρίσκω. Πάτησα ποτέ και δεν το ξαναβγάλε. Τώρα μου βγάζει όπως όσα android είχα να αποθηκεύει στη Google. Επίσης με ενδιαφέρει αν μπορούν με κάποιο τρόπο όλοι οι αποθηκευμένοι κωδικοί από την Google να περάσουν και στο Samsung pass.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, vastegial_74 said:

Ευχαριστώ αλλά αυτά τα ξέρω. Ψάχνω τη συγκεκριμένη ρύθμιση για να επαναφέρω το συγκεκριμένο που σε ρωτάει αν θες να αποθηκεύει τους κωδικούς. Δεν το βρίσκω. Πάτησα ποτέ και δεν το ξαναβγάλε. Τώρα μου βγάζει όπως όσα android είχα να αποθηκεύει στη Google. Επίσης με ενδιαφέρει αν μπορούν με κάποιο τρόπο όλοι οι αποθηκευμένοι κωδικοί από την Google να περάσουν και στο Samsung pass.

Δοκίμασε αυτό:
Ρυθμίσεις - Γενική διαχείριση - Κωδ.πρόσβ.και αυτομ.συμπλήρωση - Υπηρεσία αυτόματης συμπλήρωσης.

Δεν γνωρίζω εάν μπορούν να μεταφερθούν οι κωδικοί από Google σε Samsung Pass καθώς δεν χρησιμοποιώ καμία από τις δύο υπηρεσίες.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, pavlidisc said:

Δοκίμασε αυτό:
Ρυθμίσεις - Γενική διαχείριση - Κωδ.πρόσβ.και αυτομ.συμπλήρωση - Υπηρεσία αυτόματης συμπλήρωσης.

Δεν γνωρίζω εάν μπορούν να μεταφερθούν οι κωδικοί από Google σε Samsung Pass καθώς δεν χρησιμοποιώ καμία από τις δύο υπηρεσίες.

Ευχαριστώ και πάλι αλλά δεν λέω για την αυτόματη συμπλήρωση.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, vastegial_74 said:

Ευχαριστώ και πάλι αλλά δεν λέω για την αυτόματη συμπλήρωση.

Ε το άτιμο!!! Που θα πάει...θα το πετύχουμε!!! 😃

Για δοκίμασε
Settings > Biometrics and Security > Samsung Pass > Under IDs and Passwords tap Apps > tap menu (three dots) > Excluded Apps. Delete the app.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, pavlidisc said:

Ε το άτιμο!!! Που θα πάει...θα το πετύχουμε!!! 😃

Για δοκίμασε
Settings > Biometrics and Security > Samsung Pass > Under IDs and Passwords tap Apps > tap menu (three dots) > Excluded Apps. Delete the app.

No app λέει...😂😂

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

No app λέει...
Θα πω και γω μπας βρεθεί.
Μηπως απο τις ρυθμίσεις - εφαρμογές - ονομα εφαρμογής, της εχεις κάνει "επιβολή διακοπής ''?

-----------
Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, vastegial_74 said:

No app λέει...😂😂

Τελευταία (έσχατη) απάντηση και παραιτούμαι! 😇
Clear Cache και ίσως και Clear Data από την εφαρμογή.

Y.Γ
Ποιόν Browser χρησιμοποιείς; Μήπως να κάνεις και εκεί ένα Clear Cache;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ρύθμιση πρέπει να είναι, κάποιο τικ. Δεν είναι θέμα εφαρμογής.Τα έχουν κάνει τόσο σύνθετα πια τα UI που χάνεσαι. Καλό βέβαια να υπάρχουν πολλές δυνατότητες παραμετροποίησης αλλά αν κάτι πειράξεις κατά λάθος μετά μπορεί να κολλήσεις ώρες για να το επαναφέρεις. Πήρα και στην τεχνική υποστήριξη της Samsung και είπαν θα με πάρουν τηλέφωνο εντός της ημέρας....

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση..Όταν πάει να πραγματοποιηθεί μια κλήση ακούγεται ένας ήχος, ενώ έχω απενεργοποιησει την ρύθμιση "αναπαραγωγής ηχου με τη σύνδεση της κλήσης"...Να φταίει που έβαλα και 2η sim πρόσφατα; 

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, vastegial_74 said:

Επειδή δεν είχα Samsung πριν, όταν πας να γράψεις ένα κωδικό για να μπεις σε κάποιο site και σου βγάζει αν θες να αποθηκεύεται στο Samsung pass εγώ πάτησα ποτέ και δεν μου το ξαναβγάλε. Πώς θα το κάνω να ξαναεμφανίζεται; Δεν βρίσκω τη ρύθμιση. Εγώ τα αποθηκευα όλα στη Google. Επίσης, υπάρχει τρόπος ότι κωδικό έχω αποθηκεύσει στη Google να περαστεί στο Samsung pass με κάποιο τρόπο; Πχ με κάποιο συγχρονισμό;

δοκιμασε να πας ρυθμισεις - εφαρμογες , εκει που λεει οι εφαρμογες δεξια εχει ενα σχηματακι , 3 γραμμες και 1 βελος , το πατας και επιλεγεις εμφανιση εφαρμογων συστηματoς , βρισκεις το samsung pass , καπου λεει προεπιλογες , λογικα κατι θα σβηνεις εκει για να σου εμφανιστει και παλι

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι επειδή μετά το Α72 δεν βλέπω να μπορώ να δώσω τόσα λεφτά για S22 ULTRA έλεγα να πάω για αυτό το FE . μια ερώτηση...επειδή το FE έχει τον 888 τα μπαμ τα έχει;ανοίγει ακαριαία τις εφαρμογές ;δηλαδή o exynos του ULTRA είναι γρηγορότερος ;
με έχει κουράσει το να περιμένω πχ να φορτώσουν οι χάρτες πλήρως έως και 5 δευτερόλεπτα με το Α72 (αλλά και τα προηγούμενα κινητά μου)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , γράφω από το κολλημένο σ21 φεστα ξαφνικά κολλάει απίστευτα τι κινητό και η απόκριση οθόνης είναι σαν να είναι 50 hzz.. έκανα ρεσσταρτ δεν άλλαξε κκατι....

 

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι επειδή μετά το Α72 δεν βλέπω να μπορώ να δώσω τόσα λεφτά για S22 ULTRA έλεγα να πάω για αυτό το FE . μια ερώτηση...επειδή το FE έχει τον 888 τα μπαμ τα έχει;ανοίγει ακαριαία τις εφαρμογές ;δηλαδή o exynos του ULTRA είναι γρηγορότερος ;
με έχει κουράσει το να περιμένω πχ να φορτώσουν οι χάρτες πλήρως έως και 5 δευτερόλεπτα με το Α72 (αλλά και τα προηγούμενα κινητά μου)
Μην συγκρίνεις τον σάπιο 720 με τον 888 δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους. Και κάποιο με τον 870 να πάρεις πχ gt neo 2 πάλι η διαφορά είναι χαοτική.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιο θέμα το gmail; Σε δύο 21 Fe και σε ένα Sony υπάρχει θέμα με τις ειδοποιήσεις. Δεν έρχονται όταν η οθόνη είναι κλειστή. Χθες το παρατήρησα. Με το outlook δεν έχω θέμα.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, feik said:

ΚΟΛΛΑΕΙ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Εγώ έχω άλλα θέματα με την παρεμβατικότητα της Samsung και κάποιες bugy εφαρμογές της όπως το ρολόι αλλά για να κολλάει ούτε καν. Σφαίρα πάει. Ακόμα και στον κανονικό Ρυθμό ανανέωσης αν δεν παίζεις κανένα βαρύ παιχνίδι δεν βλέπεις διαφορά. Όλα γίνονται ακαριαία. Μου κάνει εντύπωση που λες ότι κολλάει. Τι ακριβώς εννοείς; Πώς κολλάει;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα με το Gmail το είδα και σε topic για άλλες συσκευές. Μάλιστα σε αναρτήσεις από αρχές του Μια έρχεται η ειδοποίηση, δέκα όχι. Με το outlook κανένα πρόβλημα. Όταν είμαι με ενεργή οθόνη έρχονται. Όταν είναι κλειδωμένη, έρχεται ανάλογα με τα κέφια 😄

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο παιδιά ότι και να λέμε.

Χωρίς θήκη με απλή χρήση TikTok, Google Chrome και το κινητό από πίσω ζεστενεται αρκετά με αποτέλεσμα κ η μπαταρία να πέφτει ανά 5 λεπτά 1% σίγουρα....

*Χωρίς θήκη*

*Indoor*

Edited by feik
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, feik said:

Απαράδεκτο παιδιά ότι και να λέμε.

Χωρίς θήκη με απλή χρήση TikTok, Google Chrome και το κινητό από πίσω ζεστενεται αρκετά με αποτέλεσμα κ η μπαταρία να πέφτει ανά 5 λεπτά 1% σίγουρα....

*Χωρίς θήκη*

*Indoor*

Είναι προφανές ότι κάτι δεν πάει καλά με το κινητό σου.

Ίσως κάποια εφαρμογή που πέρασες δημιουργεί όλα αυτά τα προβλήματα.

Σου προτείνω να το κάνεις μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν και πάλι δεν διορθωθεί τότε στο service, η αντικατάσταση αν μπορείς.

Δεν ισχύουν αυτά που γράφεις,  τουλάχιστον σε εμένα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...