Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, konakis said:

@feik και μην ανησυχείς καθόλου για τα 6 γίγα ραμ, περισσότερο τα 128 ως αποθηκευτικός να σε απασχολούν εφόσον τραβάς μεγάλα βίντεο και διαχειρίζεσαι μεγάλα αρχεία γενικότερα. Εξάλλου με το πολύ καλό one Ui 4.1 σε συνδυασμό με την ραμ plus δεν θα σου λείψει πιστεύω ποτέ μνήμη ραμ 

Screenshot_20220602-214556_Device care.jpg

RAM PLUS? wtf is this?

υπαρχει και το cloud θεωρω αλλα και το usb otg φανταζομαι otg υποστηριζει..

αν και βεβαια ειναι αλλιως να τα εχεις ολα μεσα στο κινητο σ...

Link to comment
Share on other sites

"Εικονική" επέκταση ( ενίσχυση) μνήμης μπορείς να επιλέξεις 2,4,6 οπότε ουσιαστικά η συσκευή δεσμεύσει από τον αποθηκευτικό χώρο και μπορεί να φτάσει στα 12 γίγα 🙂😉

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, konakis said:

"Εικονική" επέκταση ( ενίσχυση) μνήμης μπορείς να επιλέξεις 2,4,6 οπότε ουσιαστικά η συσκευή δεσμεύσει από τον αποθηκευτικό χώρο και μπορεί να φτάσει στα 12 γίγα 🙂😉

δεσμευει πολυ;

επισης τα βιντεο κ οι φωτο πιανουν πολυ χωρο;

παλια υπηρχε μια φημη πως στα καινουργια κινητα να επιλεγουμε πεισσοτερο αποθηκευτικο χωρο διοτι τα βιντεο κ οι φωτο πιανουν περισσοτερο χωρο απο παλαιοτερα κινητα λογο αναλυσεων χρωματων κλπ.

ας πουμε ποσα GB εχετε καλυψει εσεις;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πολύ βγάζω, δεν νομίζω πως θα έχεις θέμα. Όσον αφορά την ραμ plus υπάρχει διακόπτης επιλογής μην ανησυχείς δεν δεσμεύει κάτι παραπάνω από αυτό που χρειάζεται και απαιτείται...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα πηρα το κινητο. Ολα ωραια μεχρι στιγμης αλλα εχω προβλημα με τις ειδοποιησεις. Δεν μου εμφανιζονται στο aod οταν ειναι κλειστη η οθονη. Αν κανω ταπ και ανοιξει εμφανιζονται αλλα οταν ειναι κλειστη παραμενει κλειστη και ακουγεται μονο ο ηχος. Τι διαολο προβλημα του λογισμικου ειναι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Ντάλα ήλιο και σήμερα, τώρα στην παραλία άγγιξε 40αρι και η συσκευή δεν έκοψε καθόλου σε φωτεινότητα
219178760_Screenshot_20220602-151512_OneUIHome.thumb.jpg.56e88439484804b28311c8c57a423a91.jpg
πως κάνουμε να φαίνονται η θερμοκρασία κλπ όπως το έχεις εσύ;
Link to comment
Share on other sites

Μέσω του app battery bot (free) το χρησιμοποιώ χρόνια σε όλες μου τις συσκευές, πανάλαφρο!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να πάρει  πάνω από τρία δακτυλικά;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ρε γαμωτο χρησιμοποιώ Sammy χρόνια από το s6 edge , το κωλο UI πρέπει να αλλάξει λίγο μορφή θεωρώ επιτέλους το έχω βαρεθεί..

Θα μου πεις γιατί δεν βάζω κάποιο launcher..

Θέλω το κινητό να μην το διαμορφώνω πολύ "θεματικά"...

Επίσης....

Προτείνετε φορτιστή 

Θήκη 

Και μεμβράνη η tempered glass ( να πιάνει το δακτυλικό άψογα εννοείται)

Που χρησιμοποιείται.

Σίγουρα υπάρχουν παραπάνω βαριέμαι να ψάξω...

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, mcrenas said:

Παιδια σημερα πηρα το κινητο. Ολα ωραια μεχρι στιγμης αλλα εχω προβλημα με τις ειδοποιησεις. Δεν μου εμφανιζονται στο aod οταν ειναι κλειστη η οθονη. Αν κανω ταπ και ανοιξει εμφανιζονται αλλα οταν ειναι κλειστη παραμενει κλειστη και ακουγεται μονο ο ηχος. Τι διαολο προβλημα του λογισμικου ειναι αυτο;

Το έχεις τσεκαρισμένο? 

Screenshot_20220603-083226_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

@feik Μα για αυτό έχω και το Mi 11i για να μην βαριέμαι το ίδιο περιβάλλον χρήσης σε συνδυασμό ότι έχει εξαιρετικά θέματα που μπορεί κανείς να βρει στο MIUI. Έχοντας δύο SIM cards μια προσωπική, μια επαγγελματική είμαι κομπλέ ✌️ το καθένα μου προσφέρει τα ωραία του, κρατάμε πάντα τα καλύτερα που ταιριάζει στον καθένα μας. Στο θέμα μας... εγώ έχω αυτές τις θήκες και αυτό το γυαλί:

https://www.skroutz.gr/s/33341340/Samsung-Silicone-Cover-Dark-Gray-Galaxy-S21-FE-5G.html?from=sku_color_variations

https://www.skroutz.gr/s/33518190/iSelf-TPU-0-3-Back-Cover-Σιλικόνης-Διάφανο-Galaxy-S21-FE-5G.html

 

https://www.skroutz.gr/s/33339114/Nillkin-Amazing-Η-Tempered-Glass-Galaxy-S21-FE-5G.html

Το γυαλί έχει υπέροχη αίσθηση θυμίζει πολύ ακριβότερα τύπου full glue χωρίς να είναι φυσικά με κόλλα. Απειροελάχιστο όμως επειδή είμαι ψείρας, off center η τρύπα στην σελφι και υπό γωνία στο πάνω μέρος όταν έχεις το κανονικό mode οθόνης (λευκό) ελαφρύ ουράνιο τόξο χρωμάτων στο τελείωμα πάνω πάνω του γυαλιού. Αν το ανέβαζα πιο πάνω δεν θα είχε ουράνιο τόξο έστω και αυτό το μηδαμινό υπό γωνία πάντα αφού θα έπεφτε στο μαύρο πλαίσιο της οθόνης, όμως θα ξέφευγε η τρύπα για την σελφι κάμερα κάτι που δεν το ήθελα σε καμία περίπτωση. Όταν χρησιμοποιεί κάποιος το dark mode εννοείται πως δεν φαίνεται απολύτως τίποτα όσον αφορά αυτό το έστω και λίγο ουράνιο τόξο στα άκρα. Δαχτυλικο αποτύπωμα ακαριαίο!! Άριστο τέλειο έχω περάσει δύο και τα δύο εξαιρετικά καμιά σχέση με του s21u όταν κάποιος χρησιμοποιούσε τζάμι προστασίας μόνο με full glue γυαλιά λειτουργούσε... απορρίφθηκε εξ αρχής! 

Αυτά...

 

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, feik said:

Ρε γαμωτο χρησιμοποιώ Sammy χρόνια από το s6 edge , το κωλο UI πρέπει να αλλάξει λίγο μορφή θεωρώ επιτέλους το έχω βαρεθεί..

Θα μου πεις γιατί δεν βάζω κάποιο launcher..

Θέλω το κινητό να μην το διαμορφώνω πολύ "θεματικά"...

Επίσης....

Προτείνετε φορτιστή 

Θήκη 

Και μεμβράνη η tempered glass ( να πιάνει το δακτυλικό άψογα εννοείται)

Που χρησιμοποιείται.

Σίγουρα υπάρχουν παραπάνω βαριέμαι να ψάξω...

https://www.skroutz.gr/s/33338948/Spigen-Rugged-Armor-Back-Cover-Σιλικόνης-Ανθεκτική-Matte-Black-Galaxy-S21-FE-5G.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

https://www.skroutz.gr/s/33361857/Spigen-ALM-GLAS-tR-Slim-FC-Tempered-Glass-2τμχ-Galaxy-S21-FE-5G.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Σε όλα μου τα τηλέφωνα βάζω αυτά. Τέλεια εφαρμογή κ το δαχτυλικό δουλεύει ακαριαία. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tollisth said:

Το έχεις τσεκαρισμένο? 

Screenshot_20220603-083226_Settings.jpg

Εννοειτε πως εχω αυτες τις ρυθμισεις, εχω κανει και 2 επαναφορες αλλα δεν μου δουλευει οπως πρεπει. Εσενα οταν ερχεται μεηλ ανοιγει το aod σου; Εχεις καποιο 3ο προγραμμα για led notification που μου προτεινεις να βαλω μηπως;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ορίσουμε πάνω από τρία δακτυλικά; Θέλω να βάλω τους δύο αντίχειρες και τους δύο δείκτες αλλά στα τρία δακτυλικά δεν δίνει τη δυνατότητα για τέταρτο. Τι παίζει;

Δυο μέρες τώρα το πασπατεύω.Πηρα δύο, ένα 6/128 στη γυναίκα μου και ένα 8/256 για μένα. Ωραία συσκευή δε λέω αλλά ο μόνος λόγος που πήγα σε Samsung ήταν οι αναβαθμίσεις. Προέρχομαι από Sony και όταν κάνω σύγκριση της γενικότερης εμπειρίας χρήσης και αμεσότητας το ταπεινό xz2, συσκευή 4 ετών μου φαίνεται πιο άμεση στο χειρισμό, παρόλο που το s21 Fe υπερέχει παντού.Σε θέμα ποιότητας υλικών σαφώς το Sony υπερέχει. Εκεί που χάνει με την πρώτη ματιά είναι η οθόνη που και πάλι για IPS οθόνη μια χαρά είναι. Ίσως θέλω λίγο χρόνο να το συνηθίσω... Θα δούμε...

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, vastegial_74 said:

 

 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Τα Sony είναι αθάνατα αδερφέ... υπάρχει ακόμη στην οικογένεια εν λειτουργία το πρώτο Xperia Z

Δώστου λίγο χρόνο θα το συνηθίσεις και η συσκευή μαθαίνοντας τα πατήματα σου θα φυσάει σε μερικές ημέρες και από άποψης μπαταρίας.

* μπορείς πάντως στα δύο αποτυπώματα να δουλέψει με διαφορετικά δάχτυλα, για δοκίμασε το.... εγώ έχω ένα δαχτυλικο αποτύπωμα όμως αναγνωρίζει δύο δάχτυλα αντίχειρα και δείκτη,σε κάθε περίπτωση άριστα και ακαριαία!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση να είμαι έτοιμος όταν το παραλάβω..

Θεωρείται είναι μύθος το σκεπτικό να αφήνουμε το κινητό κλειστό να φορτίζει για 6-7-8 ώρες από την στιγμή που το αγοράζουμε;

Χωρίς να του κάνουμε καμιά σκληρη χρήση.

Θυμάμαι παλιά το έγραφαν και τα manual..

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, konakis said:

Τα Sony είναι αθάνατα αδερφέ... υπάρχει ακόμη στην οικογένεια εν λειτουργία το πρώτο Xperia Z

Δώστου λίγο χρόνο θα το συνηθίσεις και η συσκευή μαθαίνοντας τα πατήματα σου θα φυσάει σε μερικές ημέρες και από άποψης μπαταρίας.

* μπορείς πάντως στα δύο αποτυπώματα να δουλέψει με διαφορετικά δάχτυλα, για δοκίμασε το.... εγώ έχω ένα δαχτυλικο αποτύπωμα όμως αναγνωρίζει δύο δάχτυλα αντίχειρα και δείκτη,σε κάθε περίπτωση άριστα και ακαριαία!

Είδα ένα βιντεάκι που δείχνει αυτό που λες. Θα το δοκιμάσω.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, feik said:

Ερώτηση να είμαι έτοιμος όταν το παραλάβω..

Θεωρείται είναι μύθος το σκεπτικό να αφήνουμε το κινητό κλειστό να φορτίζει για 6-7-8 ώρες από την στιγμή που το αγοράζουμε;

Χωρίς να του κάνουμε καμιά σκληρη χρήση.

Θυμάμαι παλιά το έγραφαν και τα manual..

 

Τίποτα δεν ισχύει από αυτά που λένε για τις φορτίσεις μέχρι να χαλάσει η μπαταρία θα αλλάξεις 3 φορες συσκευη,για καλύτερη υγειά αν θέλεις να το φορτίζεις 20-80% ολα τα χρονιά όπως να ναι το φορτίζω πρόβλημα δεν είχα ποτέ 

4 ώρες πριν, mcrenas said:

Εννοειτε πως εχω αυτες τις ρυθμισεις, εχω κανει και 2 επαναφορες αλλα δεν μου δουλευει οπως πρεπει. Εσενα οταν ερχεται μεηλ ανοιγει το aod σου; Εχεις καποιο 3ο προγραμμα για led notification που μου προτεινεις να βαλω μηπως;

Αυτό το έχεις? ναι ανοίγει κανονικά όχι δεν το έχω ψάξει για άλλο πρόγραμμα 

Screenshot_20220603-145546_AlwaysOnDisplay.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, feik said:

Ερώτηση να είμαι έτοιμος όταν το παραλάβω..

Θεωρείται είναι μύθος το σκεπτικό να αφήνουμε το κινητό κλειστό να φορτίζει για 6-7-8 ώρες από την στιγμή που το αγοράζουμε;

Χωρίς να του κάνουμε καμιά σκληρη χρήση.

Θυμάμαι παλιά το έγραφαν και τα manual..

 

Πρωτη φορτιση 7-8 ωρες ισχυε πριν 20 χρονια... 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, mcrenas said:

Εννοειτε πως εχω αυτες τις ρυθμισεις, εχω κανει και 2 επαναφορες αλλα δεν μου δουλευει οπως πρεπει. Εσενα οταν ερχεται μεηλ ανοιγει το aod σου; Εχεις καποιο 3ο προγραμμα για led notification που μου προτεινεις να βαλω μηπως;

Θα σου πρότεινα το aodNotify, τη δωρεάν έκδοση. Είμαι πολύ ευχαριστημένος

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Είμαι χαζός...

Είμαι Μ@@@@ΚΑΣ ΜΕΓΑΛΟΣ....

Τώρα είδα ότι είχε προσφορά από την Samsung 599€ s21fe 6/128gb 

Δώρο buds + YouTube premium...... 

Και γω το πήρα 588€ χωρίς τπτ........

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, feik said:

Είμαι χαζός...

Είμαι Μ@@@@ΚΑΣ ΜΕΓΑΛΟΣ....

Τώρα είδα ότι είχε προσφορά από την Samsung 599€ s21fe 6/128gb 

Δώρο buds + YouTube premium...... 

Και γω το πήρα 588€ χωρίς τπτ........

 

 

 

η γνωμη μου ειναι οτι κακως εδωσες 588 ευρω στο μαγαζι που τα εδωσες, οταν η τιμη του ειναι 455 ευρω. αν θελετε να κανετε πλουσιες τις μεγαλες εταιρειες δικαιωμα σας.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, boymanos said:

η γνωμη μου ειναι οτι κακως εδωσες 588 ευρω στο μαγαζι που τα εδωσες, οταν η τιμη του ειναι 455 ευρω. αν θελετε να κανετε πλουσιες τις μεγαλες εταιρειες δικαιωμα σας.

455€ στο bestprice;

Ήθελα άτοκες δόσεις κανένα δεν έκανε από το bestprice..

Ξέρει κανείς αν μπορώ να ακυρώσω την παραγγελία που έκανα στο you.gr αφού δεν έχει έρθει ακόμα να το πάρω από την Samsung;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, feik said:

455€ στο bestprice;

Ήθελα άτοκες δόσεις κανένα δεν έκανε από το bestprice..

Ξέρει κανείς αν μπορώ να ακυρώσω την παραγγελία που έκανα στο you.gr αφού δεν έχει έρθει ακόμα να το πάρω από την Samsung;

το εχεις πληρωσει με πιστωτικη? παρε τηλεφωνο τωρα και ρωτα τους, μηπως το προλαβεις.

4 minutes ago, feik said:

455€ στο bestprice;

Ήθελα άτοκες δόσεις κανένα δεν έκανε από το bestprice..

Ξέρει κανείς αν μπορώ να ακυρώσω την παραγγελία που έκανα στο you.gr αφού δεν έχει έρθει ακόμα να το πάρω από την Samsung;

https://www.you.gr/special-pages/help/agora-kai-ergaleia/epistrofes-proionton

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...