Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 ώρες πριν, imarg said:

Ξανά γειά σας παιδιά,

ήθελα να σας ενημερώσω ότι πριν λίγο τελικά παρήγγειλα το S21 FE 8/256.

Ήθελα να το πάρω από την επίσημη σελίδα της SAMSUNG που έδινε 2 ζευγάρια ακουστικών δωρεάν αλλά δε πρόλαβα 8/256, έμειναν μόνο 6/128 (θα το έπαιρνα ως Ε.Ε. που είναι η γυναίκα μου, χωρίς ΦΠΑ).

Έτσι το πήρα από το public στη κανονική τιμή (επειδή σύντομα θέλει να πάρει και σύζυγος και δε γίνεται να πάρουμε τόσο κοντά 2 τηλ χωρίς ΦΠΑ σύμφωνα με το λογιστή) αλλά εκμεταλλευόμενος τη προσφορά με τα yellows (~140E σε yellows, ουσιαστικά τελική τιμή ~560). Χρώμα olive (ήθελα graphite αλλά δεν είχε).

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας και τη βοήθειά σας.

Τώρα μένει να παραγγείλω τζαμάκι και θήκη. Αν και τζαμάκι έχω καταλάβει ότι όλοι προτείνουν το

https://www.skroutz.gr/s/33361857/Spigen-ALM-GLAS-tR-Slim-FC-Tempered-Glass-2τμχ-Galaxy-S21-FE-5G.html

(έχει και για τη κάμερα τζαμάκι μέσα ή πρέπει να πάρω ξεχωριστά;).

Για θήκη θέλω μια μάλλον λεπτή, έχω δει να προτείνονται (και να μου προτείνουν) τις παρακάτω:

https://www.skroutz.gr/s/33338656/Spigen-Thin-Fit-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Galaxy-S21-FE-5G.html

https://www.skroutz.gr/s/33368997/Nillkin-CamShield-Pro-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Galaxy-S21-FE-5G.html

Επίσης τι γνώμη έχετε και για τις εξής:

https://www.skroutz.gr/s/33338597/Spigen-Liquid-Crystal-Back-Cover-Σιλικόνης-Διάφανο-Galaxy-S21-FE-5G.html

https://www.skroutz.gr/s/33338948/Spigen-Rugged-Armor-Back-Cover-Σιλικόνης-Ανθεκτική-Matte-Black-Galaxy-S21-FE-5G.html

https://www.skroutz.gr/s/33341319/Nillkin-Super-Frosted-Shield-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Galaxy-S21-FE-5G.html

Ευχαριστώ.

Εγώ πήρα αυτή https://www.skroutz.gr/s/33338980/Spigen-Optik-Crystal-Back-Cover-Πλαστικό-Σιλικόνης-Chrome-Grey-Galaxy-S21-FE-5G.html?from=catspan

Τέλεια..Καλύπτει κ τις κάμερες..Αφήνει ουσιαστικά μόνο τον φακό εκτός..Κι εννοείται tempered glass spigen...Άψογη εφαρμογή 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι

Συγκρίνω το a52s vs s21fe καθως είδα παρόμοια χαρακτηριστικά με το a52s και επίσης παρατήρησα πολλά βίντεο στο YT από YouTubers να κάνουν βίντεο σύγκρισης πράγμα ότι η συσκευες και οι δύο είναι παρόμοιες ( οπότε δεν μιλάμε για σύγκριση fiat - Ferrari)..

 

Ερώτηση: αξίζει τα λεφτά του το s21fe 5g; (128gb) 

Κάποιος που να είχε το S10+ και να έχει τώρα το s21FE υπάρχει να μας πει γνώμες και διάφορες ουσιαστικές και αντικειμενικές;

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, feik said:

Καλησπέρα και πάλι

Συγκρίνω το a52s vs s21fe καθως είδα παρόμοια χαρακτηριστικά με το a52s και επίσης παρατήρησα πολλά βίντεο στο YT από YouTubers να κάνουν βίντεο σύγκρισης πράγμα ότι η συσκευες και οι δύο είναι παρόμοιες ( οπότε δεν μιλάμε για σύγκριση fiat - Ferrari)..

 

Ερώτηση: αξίζει τα λεφτά του το s21fe 5g; (128gb) 

Κάποιος που να είχε το S10+ και να έχει τώρα το s21FE υπάρχει να μας πει γνώμες και διάφορες ουσιαστικές και αντικειμενικές;

 

Σας ευχαριστώ

Στο YouTube συγκρίνουν ότι να ναι για τα views. Εδώ κάνουν συγκριτικό iphone 13 vs poco x3 pro, τι πάει να πει, ότι είναι παρόμοιες συσκευές; Αν έχεις μάθει σε ναυαρχίδα πάς στο A52s, που είναι εξαιρετική συσκευή, μόνο για οικονομικούς λόγους. Το S21 FE  είναι σχεδόν ναυαρχίδα ενώ το Α 52 s ένα εξαιρετικό midrange κινητό, ίσως το καλύτερο στην κατηγορία του. Μην μπαίνεις στη διαδικασία της σύγκρισης γιατί είναι διαφορετικές κατηγορίες. Το μόνο που υπερέχει το A52s είναι η μπαταρία που και αυτή στο S21FE ίσως βελτιωθεί με τις αναβαθμίσεις. Σε όλα τα άλλα σημεία το S21 FE είναι μια κατηγορία πιο πάνω. Ακόμα και στο θέμα των αναβαθμίσεων όντας νεότερη συσκευή θα πάρει ένα χρόνο επιπλέον αναβαθμίσεις λειτουργικού και ασφαλείας. Αν βρεις το S21FE σε καμία αγγελία σφραγισμένο με 450€ το 6/128 ή λίγο πάνω από τα 500 € το 8/256, ναι αξίζει. Κανένα κινητό δεν αξίζει τα χρήματα που πωλούνται στην αρχική τους τιμή στις μεγάλες αλυσίδες.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, vastegial_74 said:

Στο YouTube συγκρίνουν ότι να ναι για τα views. Εδώ κάνουν συγκριτικό iphone 13 vs poco x3 pro, τι πάει να πει, ότι είναι παρόμοιες συσκευές; Αν έχεις μάθει σε ναυαρχίδα πάς στο A52s, που είναι εξαιρετική συσκευή, μόνο για οικονομικούς λόγους. Το S21 FE  είναι σχεδόν ναυαρχίδα ενώ το Α 52 s ένα εξαιρετικό midrange κινητό, ίσως το καλύτερο στην κατηγορία του. Μην μπαίνεις στη διαδικασία της σύγκρισης γιατί είναι διαφορετικές κατηγορίες. Το μόνο που υπερέχει το A52s είναι η μπαταρία που και αυτή στο S21FE ίσως βελτιωθεί με τις αναβαθμίσεις. Σε όλα τα άλλα σημεία το S21 FE είναι μια κατηγορία πιο πάνω. Ακόμα και στο θέμα των αναβαθμίσεων όντας νεότερη συσκευή θα πάρει ένα χρόνο επιπλέον αναβαθμίσεις λειτουργικού και ασφαλείας. Αν βρεις το S21FE σε καμία αγγελία σφραγισμένο με 450€ το 6/128 ή λίγο πάνω από τα 500 € το 8/256, ναι αξίζει. Κανένα κινητό δεν αξίζει τα χρήματα που πωλούνται στην αρχική τους τιμή στις μεγάλες αλυσίδες.

Κατανοητό όπως το θέτεις τώρα.

Από σοβαρά bugs ξέρουμε; 

Όπως drain battery που είχαν πολλά Samsung , κάτι ροζ οθόνες πράσινες γραμμές.... 

Το έχει αγοράσει κανείς από best price;

Να προτείνει μαγαζί;

https://www.bestprice.gr/item/2157241730/samsung-galaxy-s21-fe-5g-6gb-128gb.html

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, feik said:

Ερώτηση: αξίζει τα λεφτά του το s21fe 5g; (128gb) 

Κάποιος που να είχε το S10+ και να έχει τώρα το s21FE υπάρχει να μας πει γνώμες και διάφορες ουσιαστικές και αντικειμενικές;

Τα είχα και τα δύο, το s10+ περίπου 2 χρόνια (ακόμα και σήμερα έχει μείνει ένα στην οικογένεια) και το s21fe για κανα μήνα (θα το ξαναπάρω όταν διορθώσει η τιμή του). Το s10+ ήταν η ναυαρχίδα της Samsung όταν βγήκε, το s21fe είναι "σαν" ναυαρχίδα και το βγάζει η samsung για να μπορέσουμε να το αγοράσουμε με τις τιμές που έχει βάλει (όχι μόνο αυτή) στις ναυαρχίδες της και πάλι η αγορά του δεν μπορεί να γίνει Day1!!!

Τα υπέρ του s10+ είναι φυσικά η ποιότητα κατασκευής του (νιώθεις ότι κρατάς premium συσκευή, κάτι που δεν ισχύει για το s21fe απόλυτα), η ανάλυση της οθόνης του, η curved οθόνη και η γυάλινη πλάτη (για άλλους αυτά είναι μειονεκτήματα...), η εξαιρετική φωτογραφική του, η θύρα jack 3.5 και το γεγονός ότι παίρνει micro sd. Η οθόνη του s10+ για μένα είναι πιο χορταστική αν και στις ίδιες ίντσες με του s21fe.

Τώρα ο επεξεργαστής του s10+ ακόμα ρολάρει πολύ καλά αλλά φυσικά καταλαβαίνεις ότι δεν μπορεί να συγκριθεί με τον 888 του s21fe που σκοτώνει και που θα σε βγάλει άνετα μια 3ετία ακόμα (δεν ξέρω βέβαια τώρα το καλοκαίρι αν θα έχει θέματα υπερθέρμανσης...). Επίσης το s21fe είναι πιο compact συσκευή (κάτι που βολεύει, ειδικά τώρα το καλοκαίρι), η οθόνη του είναι πιο φωτεινή και οι φωτογραφίες του αρκετά καλές και θεαματικά αναβαθμισμένες σε σχέση με τον προκάτοχο του (s20fe). Από την μπαταρία του εγώ δεν είχα παράπονο (δεν παίζω παιχνίδια βέβαια).

Εν κατακλείδι αν βαρέθηκες το s10+, θες να αναβαθμιστείς και να συνεχίσεις με samsung και το budget σου είναι μέχρι 500ε, το s21fe είναι μονόδρομος!!! Απλά ζύγισε καλά το θέμα της χωρητικότητας και το αν σε καλύπτουν τα 128GB γιατί δεν παίρνει microsd το s21fe!!!

ΥΓ Sorry για το offtopic, απλώς ήθελα να βοηθήσω τον συμφορουμίτη στο ερώτημά του😃

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μιας και σας έχω εδώ και σας ρωτάω, εκτός από θήκη και τζαμάκι, μήπως έχετε να προτείνετε και βάση αυτοκινήτου και φορτιστή για αυτοκίνητο;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την συσκευή δυστυχώς δεν πρόλαβα να ασχοληθώ πολύ ούτε ώρα,πάντως οι πρώτες εντυπώσεις άριστες,ο 888 κατάπιε τα πάντα άνετα ενημερώσεις λογισμικού εφαρμογές βίντεο με την κάμερα(εννοώ ότι μπορούσα να κάνω ταυτόχρονα για να το ζορίσω)όλα κομπλέ και πολύ smooth έχοντας και τα 120hz,αυτο που θα τεστάρω τις επόμενες ημέρες είναι το βίντεο και ειδικά θέλω να δω το hdr πως τα καταφέρνει γενικά η κάμερα του είναι αρκετά δυνατή,οθόνη εξαιρετική,ήχος μέτριος για μπαταρία ξόδεψε ένα 20% σε αυτό το χρονικό διάστημα μου φαίνεται αρκετά λογικό κάνοντας και μια επαναφορά 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, rapsodos1979_ said:

Εγώ πήρα αυτή https://www.skroutz.gr/s/33338980/Spigen-Optik-Crystal-Back-Cover-Πλαστικό-Σιλικόνης-Chrome-Grey-Galaxy-S21-FE-5G.html?from=catspan

Τέλεια..Καλύπτει κ τις κάμερες..Αφήνει ουσιαστικά μόνο τον φακό εκτός..Κι εννοείται tempered glass spigen...Άψογη εφαρμογή 

Θα μπορούσες ν ανεβάσεις μερικές φώτο? Σκέφτομαι κ εγώ να την πάρω.. 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος/α που να έχει αγοράσει το s21fe μέσω bestprice https://www.bestprice.gr/item/2157241730/samsung-galaxy-s21-fe-5g-6gb-128gb.html

Να μας πει εντυπώσεις από καταστήματα;

Ερωτήσεις:

1. Είδα πολλά βίντεο που αναφέρονται  πως υπεθερμενεται η συσκευή χωρίς να παίζουν παιχνίδια με τον exynos( στην Ελλάδα τι κυκλοφορεί δεν έχω καταλάβει)

2. Το refresh rate λένε έχει θέμα και αναγκάζονται να γυρίσουν στα 60hz διότι δεν είναι smooth και κάνει ένα shuttering

Ισχύουν αυτά;

 

 

Edited by feik
Link to comment
Share on other sites

Από το netmobile αγόρασα.
Άψογοι.
Μάλλον από Γερμανία είναι το δικό μου

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, feik said:

Κάποιος/α που να έχει αγοράσει το s21fe μέσω bestprice https://www.bestprice.gr/item/2157241730/samsung-galaxy-s21-fe-5g-6gb-128gb.html

Να μας πει εντυπώσεις από καταστήματα;

Ερωτήσεις:

1. Είδα πολλά βίντεο που αναφέρονται  πως υπεθερμενεται η συσκευή χωρίς να παίζουν παιχνίδια με τον exynos( στην Ελλάδα τι κυκλοφορεί δεν έχω καταλάβει)

2. Το refresh rate λένε έχει θέμα και αναγκάζονται να γυρίσουν στα 60hz διότι δεν είναι smooth και κάνει ένα shuttering

Ισχύουν αυτά;

 

 

Snapdragon 888 έχει, όχι Exynos αυτό που κυκλοφορεί εδώ. Αν ψάξεις στις αγγελίες σε γειτονικό forum θα βρεις το 6/128 στα 450€ σφραγισμένο και αγορασμενο και με απόδειξη από μεγάλο κατάστημα, όχι από μαγαζάκι του best price ή του skroutz με ότι αυτό συνεπάγεται στο θέμα της υποστήριξης μετά την αγορά.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

On 31/5/2022 at 1:00 ΠΜ, imarg said:

Ξανά γειά σας παιδιά,

ήθελα να σας ενημερώσω ότι πριν λίγο τελικά παρήγγειλα το S21 FE 8/256.

Ήθελα να το πάρω από την επίσημη σελίδα της SAMSUNG που έδινε 2 ζευγάρια ακουστικών δωρεάν αλλά δε πρόλαβα 8/256, έμειναν μόνο 6/128 (θα το έπαιρνα ως Ε.Ε. που είναι η γυναίκα μου, χωρίς ΦΠΑ).

Έτσι το πήρα από το public στη κανονική τιμή (επειδή σύντομα θέλει να πάρει και σύζυγος και δε γίνεται να πάρουμε τόσο κοντά 2 τηλ χωρίς ΦΠΑ σύμφωνα με το λογιστή) αλλά εκμεταλλευόμενος τη προσφορά με τα yellows (~140E σε yellows, ουσιαστικά τελική τιμή ~560). Χρώμα olive (ήθελα graphite αλλά δεν είχε).

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας και τη βοήθειά σας.

Τώρα μένει να παραγγείλω τζαμάκι και θήκη. Αν και τζαμάκι έχω καταλάβει ότι όλοι προτείνουν το

https://www.skroutz.gr/s/33361857/Spigen-ALM-GLAS-tR-Slim-FC-Tempered-Glass-2τμχ-Galaxy-S21-FE-5G.html

(έχει και για τη κάμερα τζαμάκι μέσα ή πρέπει να πάρω ξεχωριστά;).

Για θήκη θέλω μια μάλλον λεπτή, έχω δει να προτείνονται (και να μου προτείνουν) τις παρακάτω:

https://www.skroutz.gr/s/33338656/Spigen-Thin-Fit-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Galaxy-S21-FE-5G.html

https://www.skroutz.gr/s/33368997/Nillkin-CamShield-Pro-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Galaxy-S21-FE-5G.html

Επίσης τι γνώμη έχετε και για τις εξής:

https://www.skroutz.gr/s/33338597/Spigen-Liquid-Crystal-Back-Cover-Σιλικόνης-Διάφανο-Galaxy-S21-FE-5G.html

https://www.skroutz.gr/s/33338948/Spigen-Rugged-Armor-Back-Cover-Σιλικόνης-Ανθεκτική-Matte-Black-Galaxy-S21-FE-5G.html

https://www.skroutz.gr/s/33341319/Nillkin-Super-Frosted-Shield-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Galaxy-S21-FE-5G.html

Ευχαριστώ.

Ήρθε η παραγγελία σήμερα αλλά δεν είχε τα ακουστικά που ήταν δώρο.

Σε επικοινωνία μαζί τους με ρώτησαν αν είχα προσθέσει τα ακουστικά στο καλάθι. Δε το είχα κάνει, δε φαινόταν από πουθενά ότι έπρεπε να κάνω κάτι τέτοιο (και είχα και την απορία δε θα έπρεπε κάπου να φαινόταν ότι θα μου στείλουν και ακουστικά; ή η δυνατότητα να διαλέξω χρώμα;).

Όπως και να έχει μου είπαν ότι θα με καλέσει κάποιο άλλο τμήμα για να δούμε τι θα γίνει με αυτό το θέμα. Ακόμα δε με έχουν πάρει και είμαι λίγο αγχωμένος αν και είναι αλήθεια ότι έχουν περάσει μόλις 2 ώρες και κάτι από όταν μου το είπαν. Δε ξέρω. Μέχρι να σιγουρευτώ ότι θα λυθεί το θέμα δε θέλω να ανοίξω το κουτί του κινητού.

Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, imarg said:

Ήρθε η παραγγελία σήμερα αλλά δεν είχε τα ακουστικά που ήταν δώρο.

Σε επικοινωνία μαζί τους με ρώτησαν αν είχα προσθέσει τα ακουστικά στο καλάθι. Δε το είχα κάνει, δε φαινόταν από πουθενά ότι έπρεπε να κάνω κάτι τέτοιο (και είχα και την απορία δε θα έπρεπε κάπου να φαινόταν ότι θα μου στείλουν και ακουστικά; ή η δυνατότητα να διαλέξω χρώμα;).

Όπως και να έχει μου είπαν ότι θα με καλέσει κάποιο άλλο τμήμα για να δούμε τι θα γίνει με αυτό το θέμα. Ακόμα δε με έχουν πάρει και είμαι λίγο αγχωμένος αν και είναι αλήθεια ότι έχουν περάσει μόλις 2 ώρες και κάτι από όταν μου το είπαν. Δε ξέρω. Μέχρι να σιγουρευτώ ότι θα λυθεί το θέμα δε θέλω να ανοίξω το κουτί του κινητού.

Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;

Από που το πηρες?Μπορει να περασουν δυο μερες π.χ. 2 ωρες δεν είναι τίποτα

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, imarg said:

Ήρθε η παραγγελία σήμερα αλλά δεν είχε τα ακουστικά που ήταν δώρο.

Σε επικοινωνία μαζί τους με ρώτησαν αν είχα προσθέσει τα ακουστικά στο καλάθι. Δε το είχα κάνει, δε φαινόταν από πουθενά ότι έπρεπε να κάνω κάτι τέτοιο (και είχα και την απορία δε θα έπρεπε κάπου να φαινόταν ότι θα μου στείλουν και ακουστικά; ή η δυνατότητα να διαλέξω χρώμα;).

Όπως και να έχει μου είπαν ότι θα με καλέσει κάποιο άλλο τμήμα για να δούμε τι θα γίνει με αυτό το θέμα. Ακόμα δε με έχουν πάρει και είμαι λίγο αγχωμένος αν και είναι αλήθεια ότι έχουν περάσει μόλις 2 ώρες και κάτι από όταν μου το είπαν. Δε ξέρω. Μέχρι να σιγουρευτώ ότι θα λυθεί το θέμα δε θέλω να ανοίξω το κουτί του κινητού.

Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;

Ασε να μαντεψω public

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tollisth said:

Από που το πηρες?Μπορει να περασουν δυο μερες π.χ. 2 ωρες δεν είναι τίποτα

Ναι 2 ώρες δεν είναι τίποτα. Αυτό εννοούσα, ότι πέρασαν μόνο 2 ώρες και εγώ παρόλα αυτά αγχώνομαι ενώ είναι "νωρίς". Πλέον βέβαια πέρασε και το ωράριο των καταστημάτων οπότε πάμε για αύριο.

1 hour ago, MAFAdo said:

Ασε να μαντεψω public

Public, ναι, το έλεγα στο αρχικό για αυτό δεν επανέλαβα. Είναι γνωστό θέμα;

Edited by imarg
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, imarg said:

Ναι 2 ώρες δεν είναι τίποτα. Αυτό εννοούσα, ότι πέρασαν μόνο 2 ώρες και εγώ παρόλα αυτά αγχώνομαι ενώ είναι "νωρίς". Πλέον βέβαια πέρασε και το ωράριο των καταστημάτων οπότε πάμε για αύριο.

Public, ναι, το έλεγα στο αρχικό για αυτό δεν επανέλαβα. Είναι γνωστό θέμα;

Γνωστο δεν ξερω παντος ολες οι αλλες μεγαλες αλυσιδες τα βαζουν αυτοματα στο καλαθι αλλα το public μολις βαζει αυτο το 20% με τα yellows οπως και τον μαρτιο που μας περασε που το πηρα εγω σταματαει να το αναφερει σταματαει να το διαφημιζει αλλα εγω τελευταια στιγμη τα προσθεσα μονος μου στο καλαθι και προς εκπληξη μου μου τα χρεωνε 0.01 οποτε τα ελαβα...αν εκανες την παραγγελια μεχρι τελος μαιου θα τα παρεις γιατι 1 ιουνιου σταματησε η προσφορα και μειωσαν κατα 30 ευρω τα τηλεφωνα

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, imarg said:

Ήρθε η παραγγελία σήμερα αλλά δεν είχε τα ακουστικά που ήταν δώρο.

Σε επικοινωνία μαζί τους με ρώτησαν αν είχα προσθέσει τα ακουστικά στο καλάθι. Δε το είχα κάνει, δε φαινόταν από πουθενά ότι έπρεπε να κάνω κάτι τέτοιο (και είχα και την απορία δε θα έπρεπε κάπου να φαινόταν ότι θα μου στείλουν και ακουστικά; ή η δυνατότητα να διαλέξω χρώμα;).

Όπως και να έχει μου είπαν ότι θα με καλέσει κάποιο άλλο τμήμα για να δούμε τι θα γίνει με αυτό το θέμα. Ακόμα δε με έχουν πάρει και είμαι λίγο αγχωμένος αν και είναι αλήθεια ότι έχουν περάσει μόλις 2 ώρες και κάτι από όταν μου το είπαν. Δε ξέρω. Μέχρι να σιγουρευτώ ότι θα λυθεί το θέμα δε θέλω να ανοίξω το κουτί του κινητού.

Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;

Και σε μένα έγινε αυτό. Αποφάσισα μετά από 4 χρόνια να αλλάξω κινητό και αφενός είχα το θέμα με τα ακουστικά, μου είπαν δεν τα είχα βάλει στο καλάθι, ενώ δεν έλεγε πουθενά να κάνω κάτι τέτοιο, κάτι που όμως θα μου το έλυναν επί τόπου (είχα βάλει παραλαβή σε κατάστημα). Αφετέρου είχα θέμα με τα yellows, μου είπαν ότι δεν συνδυάζεται η προωθητική ενέργεια για την επιστροφή 20% σε yellows με τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ. Έτσι είχα πάρει το tablet πριν κάποια χρόνια, αλλά μάλλον άλλαξαν οι όροι. Δεν έκατσα να ασχοληθώ παραπάνω, το άφησα κι έφυγα. Το S9+ θα ζήσει κι άλλο 😅

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν δίνεις βάση στα 120hz(οτιδήποτε λιγότερο στα δικά μου μάτια είναι λες και είναι χαλασμένο) και στον υπέρ ευρυγώνιο φακό τότε μια χαρά είσαι ακόμη με το s9+ 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, konakis said:

Άμα δεν δίνεις βάση στα 120hz(οτιδήποτε λιγότερο στα δικά μου μάτια είναι λες και είναι χαλασμένο) και στον υπέρ ευρυγώνιο φακό τότε μια χαρά είσαι ακόμη με το s9+ 

Δε θα διαφωνήσω. Οθόνη 2k και χωρίς τρύπα καταμεσής, που να την αφήσω;😇🤩

Σόρρυ για το offtopic

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, il_tifosi said:

Και σε μένα έγινε αυτό. Αποφάσισα μετά από 4 χρόνια να αλλάξω κινητό και αφενός είχα το θέμα με τα ακουστικά, μου είπαν δεν τα είχα βάλει στο καλάθι, ενώ δεν έλεγε πουθενά να κάνω κάτι τέτοιο, κάτι που όμως θα μου το έλυναν επί τόπου (είχα βάλει παραλαβή σε κατάστημα). Αφετέρου είχα θέμα με τα yellows, μου είπαν ότι δεν συνδυάζεται η προωθητική ενέργεια για την επιστροφή 20% σε yellows με τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ. Έτσι είχα πάρει το tablet πριν κάποια χρόνια, αλλά μάλλον άλλαξαν οι όροι. Δεν έκατσα να ασχοληθώ παραπάνω, το άφησα κι έφυγα. Το S9+ θα ζήσει κι άλλο 😅

Όπα, κάτσε. Ή ακουστικά ή yellows; Αυτό δεν είναι καλό. Εγώ τα αγόρασα με τη λογική ότι θα πάρω και τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα βλέπω ότι λέει

Quote

να χρεωθεί το ποσό για την απόκτηση smartphone, ξεχωριστά από λοιπές αγορές προϊόντων

και εγώ έβαλα και ένα φορτιστή μαζί .. δλδ παίζει να μη πάρω τα yellows;

Μου φαίνεται θα τα επιστρέψω όλα πίσω, λογικά μπορώ. Δεν έχω ανοίξει τίποτα. Ξέρει κανείς τι ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, imarg said:

Και τώρα βλέπω ότι λέει

και εγώ έβαλα και ένα φορτιστή μαζί .. δλδ παίζει να μη πάρω τα yellows;

Μου φαίνεται θα τα επιστρέψω όλα πίσω, λογικά μπορώ. Δεν έχω ανοίξει τίποτα. Ξέρει κανείς τι ισχύει;

Τα yellows θα τα παρεις αυτο ειναι το μονο σιγουρο 5 ημερες μετα την αγορα σου βαζουν το 10% και μετα απο 1 η 2 μηνες σου βαζουν και το αλλο 90% ειναι περιπου 70 χιλιαδες yellows

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MAFAdo said:

Τα yellows θα τα παρεις αυτο ειναι το μονο σιγουρο 5 ημερες μετα την αγορα σου βαζουν το 10% και μετα απο 1 η 2 μηνες σου βαζουν και το αλλο 90% ειναι περιπου 70 χιλιαδες yellows

Κι όμως φίλε μου όχι.

Επειδή θορυβήθηκα (ξανα)πήρα τηλ.

Για το θέμα των ακουστικών μου είπαν ότι και καλά είχαν εξαντληθεί και επειδή η προσφορά ήταν μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων για αυτό δε μπήκαν αυτόματα στο καλάθι και ότι δε τα δικαιούμαι.

Για τα yellows μου είπαν ότι επειδή στην απόδειξη είχα και άλλο προϊόν δε θα πάρω την επιστροφή.

Δηλαδή με λίγα λόγια από εκεί που νόμιζα ότι θα πάρω το τηλ σε μια τιμή ~560Ε (700 - 20% σε yellows) και δώρο ακουστικά, τελικά θα πληρώσω 700 και όχι ακουστικά.

Για μένα είναι μονόδρομος πλέον η επιστροφή. Όσο καλό και να είναι το κινητό ήταν για μένα επιλογή λόγω των προσφορών (τουλάχιστον στις τιμές των αλυσίδων, από skrοutzομάγαζα θα το σκεφτώ). Αλλά δεν είναι μόνο το οικονομικό. Νοιώθω σαν να με κορόιδεψαν και δε μου αρέσει. Πάλι καλά που δεν πρόλαβα να παραγγείλω θήκη και τζαμάκι.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, imarg said:

Κι όμως φίλε μου όχι.

Επειδή θορυβήθηκα (ξανα)πήρα τηλ.

Για το θέμα των ακουστικών μου είπαν ότι και καλά είχαν εξαντληθεί και επειδή η προσφορά ήταν μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων για αυτό δε μπήκαν αυτόματα στο καλάθι και ότι δε τα δικαιούμαι.

Για τα yellows μου είπαν ότι επειδή στην απόδειξη είχα και άλλο προϊόν δε θα πάρω την επιστροφή.

Δηλαδή με λίγα λόγια από εκεί που νόμιζα ότι θα πάρω το τηλ σε μια τιμή ~560Ε (700 - 20% σε yellows) και δώρο ακουστικά, τελικά θα πληρώσω 700 και όχι ακουστικά.

Για μένα είναι μονόδρομος πλέον η επιστροφή. Όσο καλό και να είναι το κινητό ήταν για μένα επιλογή λόγω των προσφορών (τουλάχιστον στις τιμές των αλυσίδων, από skrοutzομάγαζα θα το σκεφτώ). Αλλά δεν είναι μόνο το οικονομικό. Νοιώθω σαν να με κορόιδεψαν και δε μου αρέσει. Πάλι καλά που δεν πρόλαβα να παραγγείλω θήκη και τζαμάκι.

Φιλε μου και καλα θα κανεις....παρε τα χρηματα σου πισω πλεον δεν αξιζει η αγορα χωρις yellows και χωρις ακουστικα..Χιλιες φορες best price

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...