Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, ilka71 said:
8 ώρες πριν, tollisth said:
Από την επίσημη σελίδα της samsung είχα εξτρά κουπόνι για αγορά απευθείας από εκεί το 6/128 εβγαινε στα 576 αν θυμαμαι καλα και στα 629 το 8/256
https://shop.samsung.com/gr/samsung-galaxy-s21-fe-8gb-256gb-graphite 

τώρα λέει 629 το 6/128

Τόσο έλεγε και σε εμένα με την έκπτωση που είχα επιπλέον είναι οι τιμές που ανέφερα 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, imarg said:

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Αν επιτρέπεται, τι είδους επιταγή είναι αυτή που αναφέρεις και από ποιο κατάστημα;

Για 8/256 προσανατολίζομαι και εγώ απλά μπήκα στη διαδικασία να σκεφτώ μήπως τελικά πάω στο A52s. Δεν είμαι σίγουρος ότι έχουν τόσο μεγάλη διαφορά που θα τη νιώσω έντονα και τα 200+- ευρώ διαφορά μπορώ να τα χρησιμοποιήσω για κάτι άλλο.

Ωστόσο επειδή όντως τρώγομαι για το S21 FE ψάχνω μια καλή δικαιολογία να το προτιμήσω.

Θεωρείς ότι ο επεξεργαστής κάνει τόσο μεγάλη διαφορά;

Πως μπορεί να βρει κανείς αυτό το κουπόνι;

Είναι προωθητική από τον Ηρών σε συνεργασία με την Samsung για ορισμένα μοντέλα και αξεσουάρ,μέσα από τον λογαριασμό που έχω μέσω λινκ μου δίνει τις επιλογές που έχει και απευθείας την έκπτωση 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα οποιος ενδιαφερεται για το κινητο και εχει καρτα πειραιως με yellows το αγοραζει 140 ευρω φθηνοτερα απο τα public...τρεχει προσφορα η ιδια προσφορα που ετρεχε και τον μαρτιο την οποια εκμεταλλευτηκα και εγω και το απεκτησα μιλαω παντα για το 8/256

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, makouin said:

Νομίζω ότι μπήκε σε διαδικασία συγκρίσεως ο φίλος διότι του ανάφερα την συσκευή Α52s σαν πρόταση στα λεφτά που διέθετε ενώ σαν βασική επιλογή είχε το S21 FE.

Είχε αναφέρει ότι (αλλάζοντας συσκευή ανά 4 χρόνια περίπου και διαθέτονται 100 ευρώ περίπου τον χρόνο) διαθέτει περίπου 400 ευρώ για νέα συσκευή.

Όσο για την επιλογή 6/128GB ή 8/256GB  δεν τίθεται θέμα επιλογής ούτε καν με βάση την χρηματική διαφορά.

Παίρνεις 8/256GB και ξενοιάζεις....ήταν και το μοναδικό ατόπημα του S20 FE που ερχόταν στην Ελλάδα μόνο με 6/128GB.

 

 

Παιδιά η σύγκριση μεταξύ των δυο αυτών συσκευών ειναι τελείως ανούσια.

Τι συζητάμε τώρα, είναι δυνατόν, καλό το A52s για τα χρήματα του.

Απο εκεί και μετά τι να συγκρίνουμε;

οθονη;

επεξεργαστή;

φωτογραφίες;

βίντεο;

λειτουργικό και αναβαθμίσεις;

ότι πληρώσει θα πάρει, ας είμαστε σοβαροί. 

 

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Δέχεται οποιονδήποτε ανταπτορα για ακουστικά στην type c ή θέλει συγκεκριμένο της Samsung, το έχει δοκιμάσει κανείς;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που  με ψηνει ειναι οτι με πωληση του S20+ θα μου βγει κανα 150αρι να το παρω... Αν κρατησω το  S20+ αλλα 2 χρονια δεν θα εχει νοημα να πουλησω κινητο 4ετιας για να παρω αλλο οποτε θα πληρωσω ολο το ποσο....

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση άσχετου. Τα ασύρματα ακουστικά buds 2, λειτουργούν και σαν hands free; Λογικά αν κρίνω από τα ασύρματα που έχω τώρα φαντάζομαι πως ναι ...

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, GMF80 said:

Αυτο που  με ψηνει ειναι οτι με πωληση του S20+ θα μου βγει κανα 150αρι να το παρω... Αν κρατησω το  S20+ αλλα 2 χρονια δεν θα εχει νοημα να πουλησω κινητο 4ετιας για να παρω αλλο οποτε θα πληρωσω ολο το ποσο....

Μην το σκεφτεσαι καντο το κινητο αξιζει...και εχεις ψηθει και εσυ..

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έστρωσε αρκετά και σε θέμα μπαταρίας η συσκευή όπως και με το τελευταίο προχθεσινό update του Samsung browser η κύλιση βελτιώθηκε σημαντικά και όλη η λειτουργία του πολύ πιο ομαλή. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, MAFAdo said:

Μην το σκεφτεσαι καντο το κινητο αξιζει...και εχεις ψηθει και εσυ..

Ειμαι σιγουρος οτι αξιζει. Και την μπαταρια εγω ξερω πως να τη στρωσω. Απλα το S20+ βγαζει ανετα 2 ετια.. Και δεν θα μου προσφερει τπτ παραπανω απο το S20+.

Απλα μονο και μονο επειδη αξιζει η συσκευη το σκεφτομαι...

 

Επισης τωρα ειμαι πιο ανετος με το κινητο που το χω 2 χρονια. Ξεφορτωθηκα προστασιες οθονης και φορτιζω πιο "απροσεχτα"   

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GMF80 said:

Ειμαι σιγουρος οτι αξιζει. Και την μπαταρια εγω ξερω πως να τη στρωσω. Απλα το S20+ βγαζει ανετα 2 ετια.. Και δεν θα μου προσφερει τπτ παραπανω απο το S20+.

Απλα μονο και μονο επειδη αξιζει η συσκευη το σκεφτομαι...

Είναι υπερβολή νομίζω από πρακτικής απόψεως όπως το λες ανετα σε πάει ακόμη μια 2ετια 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kakos said:

Παιδιά η σύγκριση μεταξύ των δυο αυτών συσκευών ειναι τελείως ανούσια.

Τι συζητάμε τώρα, είναι δυνατόν, καλό το A52s για τα χρήματα του.

Απο εκεί και μετά τι να συγκρίνουμε;

οθονη;

επεξεργαστή;

φωτογραφίες;

βίντεο;

λειτουργικό και αναβαθμίσεις;

ότι πληρώσει θα πάρει, ας είμαστε σοβαροί. 

 

Γιατί έχετε κολλήσει μερικοί με σύγκριση των δύο συσκευών ΔΕΝ έχω καταλάβει....

Ή ΔΕΝ μιλάμε Ελληνικά ή ΔΕΝ τα καταλαβαίνουμε......πφφφφφφ....αλλά αφού το αναφέρεις....

Είπαμε ότι δεν έχουν καμία σχεση τα τηλέφωνα, Το είπαμε.

Εκτός από αυτό όμως φίλε μου kakos μιλάς εμπεριστατωμένα ή τελείως εμπειρικά;

Σε πληροφορώ ότι έχω στην κατοχή μου και τις δύο συσκευές ταυτόχρονα και εκτός της οθόνης, του καλύτερου επεξεργαστή και της ποιότητας κατασκευής (που δεν αναφέρεις) στα υπόλοιπα δεν είναι χαοτικές οι διαφορές...γιατί σε φωτογραφίες και βίντεο ΜΟΝΟ σε χαμηλό φωτισμό βλέπεις την διαφορά σε αυτόματη λήψη.. Σε λειτουργικότητα και αναβαθμίσεις τι;

Θα πάρει λιγότερες το άλλο;

Δεν αναφέρεις και την μπαταρία που είσαι κάτω 20% το λιγότερο, την θύρα ακουστικών και την microSD που σε άλλους είναι βασικά....ή θα σε χαλούσαν να τα είχες στο S21FE;

Εντάξει το αγοράσαμε όλοι εδώ μέσα το κινητό αλλά δεν θα το χρυσόσουμε επειδή κάποια άλλα κάνουν καλά την δουλεία τους παρόλο που κοστίζουν φθηνότερα;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προκάτοχος S10+, επειδή έχει σπάσει η οθόνη και η μπαταρία εξασθενεί από το 50% κλείνει και πάει στο 0% πρέπει να πάρω άλλο κινητό και εννοείται Samsung μιας και έχω δοκιμάσει όλες τις εταιρείες και έχω κατασταλάξει με αυτήν.

Ενδιαφέρομαι για S21 FE 5G η A52S 5G 

Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας καθώς η μία συσκευή είναι 200+ κάτι ευρώ η άλλη στο best price 400 κάτι .

Γενικά κάνω τρελή χρήση του στυλ 5-6 ώρες στο χέρι το κινητό ταινίες εμαιλ browsing

Αξιζει το α52 και γιατί;

Γιατί το s21; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, feik said:

Καλησπέρα, προκάτοχος S10+, επειδή έχει σπάσει η οθόνη και η μπαταρία εξασθενεί από το 50% κλείνει και πάει στο 0% πρέπει να πάρω άλλο κινητό και εννοείται Samsung μιας και έχω δοκιμάσει όλες τις εταιρείες και έχω κατασταλάξει με αυτήν.

Ενδιαφέρομαι για S21 FE 5G η A52S 5G 

Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας καθώς η μία συσκευή είναι 200+ κάτι ευρώ η άλλη στο best price 400 κάτι .

Γενικά κάνω τρελή χρήση του στυλ 5-6 ώρες στο χέρι το κινητό ταινίες εμαιλ browsing

Αξιζει το α52 και γιατί;

Γιατί το s21; Ευχαριστώ

Αξίζει το a52s λόγο τιμής, αυτονομία μπαταρίας, δυνατότητα επέκτασης μνήμης, και audio jack. 

Σε όλα τα άλλα το s21 FE με μικρή η μεγάλη διαφορα. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί έχει ξεκινήσει αυτή η άτυπη σύγκριση. Είναι διαφορετική κατηγορία το ένα από το άλλο. Είναι περίπου σαν να συγκρίνεις ένα Duster με ένα Cayenne. SUV και τα δύο αλλά άλλη κατηγορία με τα πλεονεκτήματα και μειονέκτημάτα του το καθένα.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, vastegial_74 said:

Δεν καταλαβαίνω γιατί έχει ξεκινήσει αυτή η άτυπη σύγκριση. Είναι διαφορετική κατηγορία το ένα από το άλλο. Είναι περίπου σαν να συγκρίνεις ένα Duster με ένα Cayenne. SUV και τα δύο αλλά άλλη κατηγορία με τα πλεονεκτήματα και μειονέκτημάτα του το καθένα.

Συμφωνώ απόλυτα ότι είναι άδικη η σύγκριση και αδικεί και τις 2 συσκευές που είναι πολύ καλές στη κατηγορία τους. Αλλά σε τελείως διαφορετικό εύρος τιμής. 

Link to comment
Share on other sites

Άσχετη ερώτηση.

Δεν προβληματίζει κανέναν ότι το ίδιο ακριβώς κινητό έχει τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή (σχεδόν 70 ευρώ) από το skroutz στο bestprice; Τόσο καιρό το έβλεπα στο skroutz και σήμερα είπα να μπω bestprice και έπαθα σοκ από την διαφορά τιμής. Φυσικά και στα 455 είναι τρελή ευκαιρία αλλά...

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, JimBlack said:

Άσχετη ερώτηση.

Δεν προβληματίζει κανέναν ότι το ίδιο ακριβώς κινητό έχει τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή (σχεδόν 70 ευρώ) από το skroutz στο bestprice; Τόσο καιρό το έβλεπα στο skroutz και σήμερα είπα να μπω bestprice και έπαθα σοκ από την διαφορά τιμής. Φυσικά και στα 455 είναι τρελή ευκαιρία αλλά...

Λογικά είναι πάρα εισαγωγή εξου και αυτές οι τιμές τώρα για την εγγύηση αν  όντως είναι ευρωπαϊκό μοντέλο έχει την εγγύηση κανονικά το θέμα σε αυτά τα καταστήματα είναι το after sale support που μπορεί κάποιες φορές να είναι ανύπαρκτο και αν σου κάτσει από την αρχή πρόβλημα συνήθως δεν βγάζεις άκρη 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, JimBlack said:

Άσχετη ερώτηση.

Δεν προβληματίζει κανέναν ότι το ίδιο ακριβώς κινητό έχει τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή (σχεδόν 70 ευρώ) από το skroutz στο bestprice; Τόσο καιρό το έβλεπα στο skroutz και σήμερα είπα να μπω bestprice και έπαθα σοκ από την διαφορά τιμής. Φυσικά και στα 455 είναι τρελή ευκαιρία αλλά...

Είναι μία ανταγωνίστρια παρόμοια ιστιοσελίδα. Η εγγύησης ισχύουν ότι για όλα τα Ευρωπαϊκά μοντέλα και οι κίνδυνοι είναι οι ίδιοι όπως προανέφερε ο παραπάνω φίλος.

Ειδικά για το τρίτο μαγαζάκι με τις πολλές αξιολογήσεις έχω αγοράσει παλαιότερα 3 φορές και ήταν σε όλα του αξιόπιστο.

Τώρα αν έχει αλλάξει κάτι μετά από τόσο καιρό ποτέ δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Ξανά γειά σας παιδιά,

ήθελα να σας ενημερώσω ότι πριν λίγο τελικά παρήγγειλα το S21 FE 8/256.

Ήθελα να το πάρω από την επίσημη σελίδα της SAMSUNG που έδινε 2 ζευγάρια ακουστικών δωρεάν αλλά δε πρόλαβα 8/256, έμειναν μόνο 6/128 (θα το έπαιρνα ως Ε.Ε. που είναι η γυναίκα μου, χωρίς ΦΠΑ).

Έτσι το πήρα από το public στη κανονική τιμή (επειδή σύντομα θέλει να πάρει και σύζυγος και δε γίνεται να πάρουμε τόσο κοντά 2 τηλ χωρίς ΦΠΑ σύμφωνα με το λογιστή) αλλά εκμεταλλευόμενος τη προσφορά με τα yellows (~140E σε yellows, ουσιαστικά τελική τιμή ~560). Χρώμα olive (ήθελα graphite αλλά δεν είχε).

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας και τη βοήθειά σας.

Τώρα μένει να παραγγείλω τζαμάκι και θήκη. Αν και τζαμάκι έχω καταλάβει ότι όλοι προτείνουν το

https://www.skroutz.gr/s/33361857/Spigen-ALM-GLAS-tR-Slim-FC-Tempered-Glass-2τμχ-Galaxy-S21-FE-5G.html

(έχει και για τη κάμερα τζαμάκι μέσα ή πρέπει να πάρω ξεχωριστά;).

Για θήκη θέλω μια μάλλον λεπτή, έχω δει να προτείνονται (και να μου προτείνουν) τις παρακάτω:

https://www.skroutz.gr/s/33338656/Spigen-Thin-Fit-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Galaxy-S21-FE-5G.html

https://www.skroutz.gr/s/33368997/Nillkin-CamShield-Pro-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Galaxy-S21-FE-5G.html

Επίσης τι γνώμη έχετε και για τις εξής:

https://www.skroutz.gr/s/33338597/Spigen-Liquid-Crystal-Back-Cover-Σιλικόνης-Διάφανο-Galaxy-S21-FE-5G.html

https://www.skroutz.gr/s/33338948/Spigen-Rugged-Armor-Back-Cover-Σιλικόνης-Ανθεκτική-Matte-Black-Galaxy-S21-FE-5G.html

https://www.skroutz.gr/s/33341319/Nillkin-Super-Frosted-Shield-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Galaxy-S21-FE-5G.html

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για θήκη πάντα βάζω την Spigen rugged armor προστατεύει πάρα πολύ καλά,τζαμακι για μπροστά δεν έχω βάλει ποτέ και δεν πρόκειται, πάντως προτιμώ τις συσκευές να είναι η πλάτη από πλαστικό η αλουμίνιο πάρα γυαλί που σπάει πολύ εύκολα και αχρηστεύει όλη την συσκευή 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, makouin said:

Γιατί έχετε κολλήσει μερικοί με σύγκριση των δύο συσκευών ΔΕΝ έχω καταλάβει....

Ή ΔΕΝ μιλάμε Ελληνικά ή ΔΕΝ τα καταλαβαίνουμε......πφφφφφφ....αλλά αφού το αναφέρεις....

Είπαμε ότι δεν έχουν καμία σχεση τα τηλέφωνα, Το είπαμε.

Εκτός από αυτό όμως φίλε μου kakos μιλάς εμπεριστατωμένα ή τελείως εμπειρικά;

Σε πληροφορώ ότι έχω στην κατοχή μου και τις δύο συσκευές ταυτόχρονα και εκτός της οθόνης, του καλύτερου επεξεργαστή και της ποιότητας κατασκευής (που δεν αναφέρεις) στα υπόλοιπα δεν είναι χαοτικές οι διαφορές...γιατί σε φωτογραφίες και βίντεο ΜΟΝΟ σε χαμηλό φωτισμό βλέπεις την διαφορά σε αυτόματη λήψη.. Σε λειτουργικότητα και αναβαθμίσεις τι;

Θα πάρει λιγότερες το άλλο;

Δεν αναφέρεις και την μπαταρία που είσαι κάτω 20% το λιγότερο, την θύρα ακουστικών και την microSD που σε άλλους είναι βασικά....ή θα σε χαλούσαν να τα είχες στο S21FE;

Εντάξει το αγοράσαμε όλοι εδώ μέσα το κινητό αλλά δεν θα το χρυσόσουμε επειδή κάποια άλλα κάνουν καλά την δουλεία τους παρόλο που κοστίζουν φθηνότερα;

 

 

 

Κανένα κόλλημα συμφορουμίτη makouin.

Έγινε όμως πολύ συζήτηση για δύο συσκευές, με ανόμοιες τιμές και άλλης κατηγορίας.

Όπως πολύ έξυπνα έγραψε κάποιος άλλος συμφορουμίτης εδώ μέσα και δανείζομαι το σχόλιο του.

Είναι περίπου σαν να συγκρίνεις ένα Duster με ένα Cayenne, SUV και τα δύο.

Θέλησα λοιπόν να βάλω μια τελεία, με το σχόλιο που σ ενόχλησε.

Γιατί  άλλα θέματα πρέπει να συζητάμε σ αυτόν τον χώρο και επίσης υπάρχει ειδικός χώρος για τη σύγκριση η την επιλογή συσκευής.

Τώρα σχετικά με τα τσιτάτα σου, δεν μιλάμε ελληνικά, πφφφφφφ, κ.λ.π. τα αφήνω ασχολίαστα, όχι γιατί δεν έχω να σου απαντήσω, αλλά για να μη συνεχίσει να ξεφεύγει η συζήτηση από το θέμα.

Σχετικά με το αν θέλω να χρυσώσω την εν λόγω συσκευή, ψάξε τα σχόλια μου πριν λίγο καιρό και θα δεις πως γράφω, ό,τι είναι υποδεέστερη σε κάποια χαρακτηριστικά, ακόμη και από το galaxy s8 που είναι πενταετίας.  

Είναι άλλη όμως η σύγκριση, μιας παλιάς ναυαρχίδας με το κινητό του θέματος και άλλη η σύγκριση μεταξύ δυο ανόμοιων κατηγοριών.

Σταμάτα λοιπόν να λες πως είμαι υπέρμετρος και να μου κάνεις κήρυγμα, περί κολλήματος.

Και τέλος σταμάτα να θίγεσαι δίχως λόγο και να γράφεις ανούσια σχόλια, όπως θα κάνω κι εγώ μ εσένα αν συνεχίσεις.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...