Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, kakos said:

για πειτε ρε παληκάρια. 

γιατί το φλας δεν λειτουργεί στην κάμερα όταν επιλέξω κάτω από 1x;

υπάρχει ρύθμιση γι αυτό το πρόβλημα;

 

"Δεν διατίθεται για χρήση υπερευρυγώνιου φακού",βγάζει κι εμένα..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Lorgan21 said:

Τι γίνεται παιδιά, μας ξέχασε η Samsung αυτόν τον μήνα; Τα S21 και S22 πήραν το security update του Μαΐου.

S21+ ελληνικό που έχω, δεν έχει πάρει ακόμα ενημέρωση Μαΐου…

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:

τελικά πόσα nits οθόνη έχει ;

Σύμφωνα με το review του gsmarena, 385 στο χειροκίνητο κ 792 στο auto. 

https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s21_fe_5g-review-2365p3.php

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, rapsodos1979_ said:

"Δεν διατίθεται για χρήση υπερευρυγώνιου φακού",βγάζει κι εμένα..

μα δε λέω για χρήση υπερευθυγώνιου φακού. όμως στη θέση 1Χ είναι κατάσταση κάτι σαν λίγο ζούμ και επειδή δεν είναι σωστό αυτό που γράφω, θέλω να πω δεν χωράει πολύ εικόνα στη φωτογραφία. 

έπρεπε να έχει χρήση φλάς έστω μέχρι τη θέση 0,8Χ

έχω και το παλιό μου κινητό το galaxy s8 και μου κάνει τεράστια εντύπωση, που τελικά και οι φωτογραφίες που βγάζει είναι καλύτερες και έχει λειτουργίες καλύτερες, π.χ. όταν θέλεις να βγάλεις μια φωτογραφία με φλάς, κάνεις ένα κλίκ στην οθόνη και αυτόματα ανάβει το φλας ώστε να δεις τι θα τραβήξεις, κάτι που δεν έχει το s21fe!

 

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kakos said:

μα δε λέω για χρήση υπερευθυγώνιου φακού. όμως στη θέση 1Χ είναι κατάσταση κάτι σαν λίγο ζούμ και επειδή δεν είναι σωστό αυτό που γράφω, θέλω να πω δεν χωράει πολύ εικόνα στη φωτογραφία. 

έπρεπε να έχει χρήση φλάς έστω μέχρι τη θέση 0,8Χ

έχω και το παλιό μου κινητό το galaxy s8 και μου κάνει τεράστια εντύπωση, που τελικά και οι φωτογραφίες που βγάζει είναι καλύτερες και έχει λειτουργίες καλύτερες, π.χ. όταν θέλεις να βγάλεις μια φωτογραφία με φλάς, κάνεις ένα κλίκ στην οθόνη και αυτόματα ανάβει το φλας ώστε να δεις τι θα τραβήξεις, κάτι που δεν έχει το s21fe!

 

Το κατάλαβα..Όντως κι εγώ δεν το είχα προσέξει..Περίεργο "ελάττωμα"..Το ίδιο ισχύει κ για το βίντεο! 

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Lorgan21 said:

Σύμφωνα με το review του gsmarena, 385 στο χειροκίνητο κ 792 στο auto. 

https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s21_fe_5g-review-2365p3.php

Έχει απίστευτη φωτεινότητα στέκεται στα ίσια περίπου δίπλα στο s21 U δοκιμασμένα πρόσφατα δίπλα δίπλα στις ίδιες συνθήκες κάτω από τον ήλιο, καμία σχέση με το s20 Fe. Τρομερή αναβάθμιση...μην ασχολείσαι με τα Nits δες το live. Hμουν έτοιμος να προχωρήσω σε αγορά s22+ είναι τόσο καλό το s21 Fe 5g δεν ασχολούμαι καν πια με τίποτα άλλο θυσιάζοντας ευχρηστία ευκολία χρήσης και συνδυασμό βάρους και διαστάσεων συνολικά.

Το Mi 11i το οποίο έχει από τις πιο καλές εργαστηριακές μετρήσεις ( 943 Nits αν θυμάμαι καλά) το οποίο επίσης έχω, δεν στέκεται δίπλα στο s21 Fe οφθαλμοφανέστατη η διαφορά κάτω από τον ήλιο υπό όποια γωνία θέασης καί πάντα φυσικά στο  Auto η φωτεινότητα για να πάρει το αντίστοιχο boost στην φωτεινότητα η συσκευή...

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να έχω πρόβλημα με τον συγχρονισμό του φάκκελου των φωτογραφιών, της κάμερας του κινητού με το one drive.

Αν αφήσω την κατάσταση στην αυτόματη διαδικασία συγχρονισμού, μπορεί να κάνει από 2 ως 10 ώρες για να συγχρονίσει.

Αν πάω στις ρυθμίσεις του one drive στο κινητό και πατήσω συγχρονισμός τώρα, η διαδικασία ξεκινάει αμέσως. 

Να πω ότι το πρόβλημα του συγχρονισμού υπάρχει μόνο με τον φάκκελο της κάμερας του κινητού, οι υπόλοιποι φάκκελοι συγχρονίζουν αμέσως. 

Το πρόβλημα είναι πως αυτή η διαδικασία είναι ορισμένες φορές πρόβλημα για μένα, μήπως κάποιος γνωρίζει την λύση;

 

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση, έχει ασχοληθεί κανείς με gcam στο κινητό? Αν έχει ασχοληθεί κάποιος είναι εύκολο σαν διαδικασία? Υπάρχει οποιοδήποτε κίνδυνος /μειονέκτημα στη χρήση του? Διάφορες σε σχέση με τη βασική κάμερα?

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο θα το έχω στα χέρια μου και εγώ. Για να δούμε τι  συμπεριφορά θα έχει; 😀

Το μόνο που με προβληματίζει είναι η μπαταρία του... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χθες βγήκε γύρω στις 10 από την ασύρματη φόρτιση με ποσοστό μπαταρίας στο 88%. Το πρωί λοιπόν σερφάρισμα κάνα μισάωρο περίπου και άλλο τόσο ίσως και παραπάνω κλήσεις πάντα με Bluetooth hands free. Μεσημεράκι πάλι χαζεύοντας Τσιτσιπα σερφάρισμα σίγουρα πάνω από μισή ώρα με WiFi στο σπίτι. Έκτακτο ταξίδι 5 ωρών περίπου πήγαινε έλα επιστροφή στις 10 κ μισή το βράδυ με χρήση πάνω από μια ώρα κλήσεων δύο ώρες ανοιχτοί χάρτες τοποθεσία κλπ με δεδομένα εννοείται και φυσικά οι κλήσεις με Bluetooth hands free όπως προανέφερα. Φωτεινότητα στο αυτόματο. Το τηλεφωνάκι επέστρεψε με 51% ποσοστό μπαταρίας...η συσκευή αρχίζει να πετάει και σε θέμα μπαταρίας πια....να τονίσω ότι οι περισσότερες φορτίσεις έχουν γίνει με τον γνήσιο ασύρματο φόρτιση της Samsung με το αντίστοιχο καλώδιο ώστε να φτάνει τα 10W ( τα οχτώ είναι σίγουρο) συνήθως φορτίζω μεταξύ 30 με 85 τοις εκατό και μόνο δύο μέχρι πλήρη φόρτιση στο διάστημα αυτό του ενός μήνα που έχω την συσκευή. Επίσης δύο φορές έχει φορτιστεί με αργό φορτιστή ενσύρματα των 1.5Α. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σουπερ φαινεται αλλα... Η καραμελα δεν θα αλλαξει ποτε. Φταινε οι μπαταριες και ποτε οι χρηστες!🤣

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, konakis said:

Καλημέρα! Χθες βγήκε γύρω στις 10 από την ασύρματη φόρτιση με ποσοστό μπαταρίας στο 88%. Το πρωί λοιπόν σερφάρισμα κάνα μισάωρο περίπου και άλλο τόσο ίσως και παραπάνω κλήσεις πάντα με Bluetooth hands free. Μεσημεράκι πάλι χαζεύοντας Τσιτσιπα σερφάρισμα σίγουρα πάνω από μισή ώρα με WiFi στο σπίτι. Έκτακτο ταξίδι 5 ωρών περίπου πήγαινε έλα επιστροφή στις 10 κ μισή το βράδυ με χρήση πάνω από μια ώρα κλήσεων δύο ώρες ανοιχτοί χάρτες τοποθεσία κλπ με δεδομένα εννοείται και φυσικά οι κλήσεις με Bluetooth hands free όπως προανέφερα. Φωτεινότητα στο αυτόματο. Το τηλεφωνάκι επέστρεψε με 51% ποσοστό μπαταρίας...η συσκευή αρχίζει να πετάει και σε θέμα μπαταρίας πια....να τονίσω ότι οι περισσότερες φορτίσεις έχουν γίνει με τον γνήσιο ασύρματο φόρτιση της Samsung με το αντίστοιχο καλώδιο ώστε να φτάνει τα 10W ( τα οχτώ είναι σίγουρο) συνήθως φορτίζω μεταξύ 30 με 85 τοις εκατό και μόνο δύο μέχρι πλήρη φόρτιση στο διάστημα αυτό του ενός μήνα που έχω την συσκευή. Επίσης δύο φορές έχει φορτιστεί με αργό φορτιστή ενσύρματα των 1.5Α. 

Αυτό με την ποικιλόμορφη φόρτιση,  πολύ με αγχώνει...Εγώ πήρα τον original 25w κι έχω κι έναν original 15w..Ανάλογα με την περίπτωση, χρησιμοποιώ έκαστο..20-90%!Παρόλαυτα, για τη χρήση μου,φτάνω 20% κάθε βράδυ..Με αντίστοιχη χρήση, το s10lite που είχα μου έμενε το βράδυ με 35%+..

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι... Κι εμένα στην αρχή την έπινε σχετικά νεράκι την μπαταρία. Όταν ζεστάνει ο καιρός η ασύρματη θα μπει συρτάρι από μεριάς μου 😁 από φθινώπορο πάλι να 'μαστε καλά...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και το σεταρα μόλις 

Η οθόνη εντύπωσιακη. 

Είναι γρήγορο και στο κατέβασμα των εφαρμογών ανέβασε θερμοκρασία. Οχι κάτι τραγικό. 

Η μπαταρία ηταν στο 85% και μετά από την όλη διαδικασία τώρα είναι στο 55%

Link to comment
Share on other sites

Γενικη ερωτηση αν ξερει καποιος. Αν ενεργοποιησουμε φορτιση εως 85% και κλεισουμε το κινητο και το φορτιζουμε κλειστο. Θα φορτισει εως 85%?

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, ilka71 said:

υπάρχει AOD με ΑΝΑΛΟΓΙΚΌ ρολόι στο galaxy store;Εκτός από τις προεγκατεστημενες AOD .

Τσέκαρε το Samsung GoodLock , έχει πολλά customization για την lock / aod screen

2022-05-14-07.04.37.jpg

2022-05-14-07.04.44.jpg

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Όποτε κάνω επανεκκίνηση, μετά μου ζητάει να βάλω τον αριθμό τηλεφώνου μου..Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, rapsodos1979_ said:

Όποτε κάνω επανεκκίνηση, μετά μου ζητάει να βάλω τον αριθμό τηλεφώνου μου..Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό; 

Μάλλον το βρήκα..Είναι bug της custom εφαρμογής μηνυμάτων..Όταν βάλω προεπιλογή τα messages της Google, δεν το ζητάει..Κάτι με τις ρυθμίσεις "Λειτουργίες συζήτησης "  φταίει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, νεος κατοχος και εγω απο προχθες.

Ολα καλα με το κινητο , γενικα για τα λεφτα του 400-450 μεταχειρισμενο εννοωντας ειναι αρκετα καλο.

Το μονο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι εαν με ενεργοποιημενο το auto hdr γίνεται κανονικα το processing στα δικα σας, γιατι εχω την ετνυπωση οτι δε λειτουργει σε μενα σωστά στην κυρια καμερα, ενω στην selfie λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,παρακολουθώ την συσκευή εδώ και μέρες και πιστεύω στα 600€ και με δώρο τα ακουστικά είναι πολύ τίμια συσκευή

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής πως είναι η σταθεροποιηση στο 4k video βγαίνει σταθερό? 

Link to comment
Share on other sites

6GB ή 8GB έχετε προτιμήσει?
Είναι κάποιος που τα έχει δουλέψει και τα 2 να μας πει αν έχει αισθητή διαφορά?

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Με εχει πιασει μια φαγουρα για αλλαγη με τη λογικη οτι αν δωσω τωρα το S20+ και παω στο S21 FE  θα μου κοστισει πιστευω καπου 200 ευρω η συσκευη....

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...