Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

38 minutes ago, rapsodos1979_ said:

Πάρε το s21+,να τα  κάνουμε τράμπα..Η 6.4" οθόνη δεν είναι για πρεσβύωπες 😂😂

κατατοπιστικότατος...

Edited by bromiaris
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kakos said:

μια απορία που μου δημιουργεί πρόβλημα στη δουλειά. 

με το galaxy s8 που είχα μέχρι πριν λίγο καιρό, μόλις τραβούσα μια φωτογραφία, φόρτωνε αμέσως στο one drive.

τώρα με το s21fe κάνει από αρκετές ώρες μέχρι και την επόμενη μέρα.

υπάρχει κάποια λύση;

Μηπως δεν εχει ακομα συγχρονισει πληρως ο φάκελος; 

Διαφορετικά, αν εισαι σε wifi σπιτιου, πηγαινε ρυθμισεις WiFi και βαλε στο MAC address την φυσικη. 

Link to comment
Share on other sites

Στις πληροφορίες για το λογισμικό μου βγάζει στην ενημέρωση συστήματος Google play 1 Σεπτεμβρίου 2021. Πατάω κ βγάζει διαθεσιμη ενημέρωση με μέγεθος 56mb, πατάω λήψη κ εγκατάσταση αλλά βγάζει αποτυχία ενημέρωσης, οι ενημερώσεις δεν είναι διαθέσιμες προσωρινά δοκιμάστε ξανά αργότερα. 

Συμβαίνει το ίδιο κ σε σας? 

Η συσκευή είναι από Κωτσόβολο. 

Έκδοση λογισμικού παροχέα υπηρεσιών SAOMC_SM-G990B_OXM_EUX_12_0026 EUX/-/EUX/EUX

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Lorgan21 said:

Στις πληροφορίες για το λογισμικό μου βγάζει στην ενημέρωση συστήματος Google play 1 Σεπτεμβρίου 2021. Πατάω κ βγάζει διαθεσιμη ενημέρωση με μέγεθος 56mb, πατάω λήψη κ εγκατάσταση αλλά βγάζει αποτυχία ενημέρωσης, οι ενημερώσεις δεν είναι διαθέσιμες προσωρινά δοκιμάστε ξανά αργότερα. 

Συμβαίνει το ίδιο κ σε σας? 

Η συσκευή είναι από Κωτσόβολο. 

Έκδοση λογισμικού παροχέα υπηρεσιών SAOMC_SM-G990B_OXM_EUX_12_0026 EUX/-/EUX/EUX

Το κοίταξα ξανά τώρα κ μου ζήτησε επανεκκίνηση για να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση. 

Τώρα είναι 1 Μαρτίου 2022. Όλα καλά λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

On 15/4/2022 at 9:53 ΜΜ, rapsodos1979_ said:

Πάρε το s21+,να τα  κάνουμε τράμπα..Η 6.4" οθόνη δεν είναι για πρεσβύωπες 😂😂

Λιγο που το κοιταξα ειναι μικρη η διαφορα. Τα 6.4 του S21 Fe επειδη ειναι πιο κοντανστην αναλογια 19:9 ειναι σαν 6.55 ιντσες στην αναλογια 20:9. Εμβαδον οθονης 104 τετ εκ για το S21 Fe και 107.8 για το S21 plus.

Link to comment
Share on other sites

@GMF80 είσαι ωραίος ✌️😮

@Antretng τρίτη φόρτιση σήμερα πρωί οι δυο τελευταίες με ασύρματη, πάντα  γύρω στο 40 με 85 % η συσκευή δείχνει να βελτιώνεται αισθητά! Σε ευχαριστούμε κι εδώ έπεσες μέσα 100%.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 17/4/2022 at 10:54 ΠΜ, GMF80 said:

Λιγο που το κοιταξα ειναι μικρη η διαφορα. Τα 6.4 του S21 Fe επειδη ειναι πιο κοντανστην αναλογια 19:9 ειναι σαν 6.55 ιντσες στην αναλογια 20:9. Εμβαδον οθονης 104 τετ εκ για το S21 Fe και 107.8 για το S21 plus.

Με απλα λογια γιατι μαλλον σας μπερδεψα.

Το S21 Fe των 6.4 ιντσων εχει μεγαλυτερη οθονη απο το S 20 Fe των 6.5 ιντσων.

S21 Fe 103.9 τετ. εκατοστα οθονης ενω S20 Fe 101 τετ εκατοστα.

Αυτο γινεται γιατι το S21 Fe ειναι λιγο κοντυτερο και φαρδυτερο....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και Χρόνια Πολλά,

Πλέον κάτοχος S21 Fe και πολύ ικανοποιημένος, θέλω να ρωτήσω με ποιον τρόπο μπορώ να βγάλω κάποιο widget ή icon οπου να το βάλω πάνω στην αρχική μου οθόνη και με ενα κλίκ να μπορώ να ενεργοποιώ ή να απενεργοποιώ τα data και επίσης κάτι αντίστοιχο και για το wifi. Ουσιαστικά δεν θέλω να τα απενεργοποιώ απο την μπάρα πάνω που τα έχει ολα μαζεμένα. 

Γνωρίζει κάποιος ? 

Ευχαριστώ πολυ

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GMF80 said:

Με απλα λογια γιατι μαλλον σας μπερδεψα.

Το S21 Fe των 6.4 ιντσων εχει μεγαλυτερη οθονη απο το S 20 Fe των 6.5 ιντσων.

S21 Fe 103.9 τετ. εκατοστα οθονης ενω S20 Fe 101 τετ εκατοστα.

Αυτο γινεται γιατι το S21 Fe ειναι λιγο κοντυτερο και φαρδυτερο....

Δεν γίνετε μια οθόνη με διαγώνιο 6,4 ίντσες να είναι μεγαλύτερη από οθόνη με διαγώνιο 6,5 ίντσες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

Η ελληνικη αντιπροσωπεία καλυπτει με εγγυηση κινητο Samsung αγορασμενο απο το γερμανικο Amazon?

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, olorin.g said:

Καλησπερα σε ολους,

Η ελληνικη αντιπροσωπεία καλυπτει με εγγυηση κινητο Samsung αγορασμενο απο το γερμανικο Amazon?

 

Σας ευχαριστώ

εφοσον αφορα ευρωπαικο μοντελο, ναι.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bromiaris said:

Δεν γίνετε μια οθόνη με διαγώνιο 6,4 ίντσες να είναι μεγαλύτερη από οθόνη με διαγώνιο 6,5 ίντσες.

Και ομως γινεται. Ειναι θεμα αναλογιας οθονης.

Μια συσκευη 16:9 πχ στις 6 ιντσες εχει πολυ μεγαλυτερη οθονη απο μια συσκευη 20:9 στις ιδιες ιντσες.

 

 

Screenshot_20220418-191301_Samsung Internet.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Και ομως γινεται. Ειναι θεμα αναλογιας οθονης.
Μια συσκευη 16:9 πχ στις 6 ιντσες εχει πολυ μεγαλυτερη οθονη απο μια συσκευη 20:9 στις ιδιες ιντσες.
 
 
1147397602_Screenshot_20220418-191301_SamsungInternet.thumb.jpg.c5921b3f9f100533737bbb1cc43aae7d.jpg
Αν γίνετε λέει!!
Το Xiaomi max2 6.44" για παράδειγμα η οθόνη του ήταν θηρίο μπροστά στο Samsung galaxy note 10 plus των 6.8" που έχω τώρα!!
Σε όλα παίζει ρόλο η αναλογία και όχι τόσο η διαγώνιος

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν τυχόν έχει ερωτηθεί ξανά, αλλά επειδή δεν το έχει πάρει το μάτι μου, η συσκευή έχει προστατευτική μεμβράνη στην οθόνη ή έρχεται "γυμνή"; 

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω πως δεν έχει προστασία οθόνης, έρχεται δίχως μεμβράνη όπως είχε για παράδειγμα το s20 Fe.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ πως δεν εχει προστασία οθονης μέσα στην συσκευασία το κινητό. Ωστόσο εγώ αγόρασα την παρακάτω και εχει αποδεχθεί πολύ καθαρή, βολική και ευκολοφόρετη!
https://www.skroutz.gr/s/33361857/Spigen-ALM-GLAS-tR-Slim-FC-Tempered-Glass-2%CF%84%CE%BC%CF%87-Galaxy-S21-FE-5G.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share


Sent from my SM-G990B using Tapatalk

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μετά από 15 μέρες χρήσης έχω να πω πως είναι άψογο 

Σε όλα . 

Μόνο η μπαταρία δε με φτάνει και γι'αυτό το λόγο φεύγει ! Σε συνδιασμό με την αργή φόρτιση 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά που το έχω περίπου 20 μέρες βλέπω ότι εαν το γυρίσω 4g..με φόρτιση από πρωί μου βγάζει την ημέρα! Δεν βλέπω τόσο απαραίτητο το 5g.
Σε όλα τα αλλα δεν έχω κανει καμία υποχώρηση και είναι ΑΨΟΓΟ!

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, manwlis77 said:

Το κινητό μετά από 15 μέρες χρήσης έχω να πω πως είναι άψογο 

Σε όλα . 

Μόνο η μπαταρία δε με φτάνει και γι'αυτό το λόγο φεύγει ! Σε συνδιασμό με την αργή φόρτιση 

70' με τον ταχυφορτιστη της Samsung, δεν το λες κ πολύ  αργή...Δεν είναι κι από τα ατού της συσκευής, αλλά εμένα μου έχει κάτσει πολύ καλά το συγκεκριμένο...Ερχόμενος από s10lite, μόνο η  μικρότερη οθόνη με χαλούσε λίγο, αλλά την συνήθισα..Θα τον κλείσει το χρόνο σίγουρα! 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...