Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά περιμένω και εγώ να παραλάβω το συγκεκριμένο κινητό. Προερχόμενος από xiaomi, πρώτη φορά σε Samsung και μάλιστα σε τέτοιου επιπέδου συσκευή. Κοιτάζω διάφορους οδηγούς και πολλοί προτείνουν στην αρχή να κάνουμε factory reset ή debloat τις διάφορες εφαρμογές. Πιστεύετε ότι χρειάζεται κάτι τέτοιο; Το έχει κάνει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, skare said:

Παιδιά περιμένω και εγώ να παραλάβω το συγκεκριμένο κινητό. Προερχόμενος από xiaomi, πρώτη φορά σε Samsung και μάλιστα σε τέτοιου επιπέδου συσκευή. Κοιτάζω διάφορους οδηγούς και πολλοί προτείνουν στην αρχή να κάνουμε factory reset ή debloat τις διάφορες εφαρμογές. Πιστεύετε ότι χρειάζεται κάτι τέτοιο; Το έχει κάνει κάποιος;

Για την ωρα , μην κανεις τιποτα....
Δούλεψε το λίγο, δες τι εφαρμογές δεν χρειάζεσαι στην πορεία, και κάνε τις disable ή uninstall...
Το factory reset αστο για μετά απο κανένα major firmware update!

Κοίτα να το χαρείς και μην αγχώνεσαι, με τέτοιες μνήμες και επεξεργαστή δεν χρειάζεται να αρχίσεις τις εγχειρισεις απο την πρωτη στιγμή όπως εμείς τις εποχές του Galaxy SII κτλ κτλ

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DimitrisAndNiki said:

Για την ωρα , μην κανεις τιποτα....
Δούλεψε το λίγο, δες τι εφαρμογές δεν χρειάζεσαι στην πορεία, και κάνε τις disable ή uninstall...
Το factory reset αστο για μετά απο κανένα major firmware update!

Κοίτα να το χαρείς και μην αγχώνεσαι, με τέτοιες μνήμες και επεξεργαστή δεν χρειάζεται να αρχίσεις τις εγχειρισεις απο την πρωτη στιγμή όπως εμείς τις εποχές του Galaxy SII κτλ κτλ

Ευχαριστώ για την απάντηση,  ακριβώς αυτό που ήθελα να ακούσω! Ανυπομονώ να το παραλάβω!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, skare said:

Παιδιά περιμένω και εγώ να παραλάβω το συγκεκριμένο κινητό. Προερχόμενος από xiaomi, πρώτη φορά σε Samsung και μάλιστα σε τέτοιου επιπέδου συσκευή. Κοιτάζω διάφορους οδηγούς και πολλοί προτείνουν στην αρχή να κάνουμε factory reset ή debloat τις διάφορες εφαρμογές. Πιστεύετε ότι χρειάζεται κάτι τέτοιο; Το έχει κάνει κάποιος;

το κινητό πάει μπάλα δεν κάνει κιχ όποτε θεωρώ και εγώ δεν χρειάζεται πείραγμα.

Link to comment
Share on other sites

το κινητό πάει μπάλα δεν κάνει κιχ όποτε θεωρώ και εγώ δεν χρειάζεται πείραγμα.
Αυτά θέλω ν'ακούω μπάλα να πούμε λαδωμένο ρουλεμάν!!!
Έτσι ε όχι κ να ρίχνουμε 60fps κ να τα κλείνουμε ολα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, rapsodos1979_ said:

Με wind,ακόμα δεν έχω δει 5g!Άραγε, πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση; 

Εάν βρίσκεσαι σε περιοχή που έχει κάλυψη 5g και δεν μπορείς να πιάσεις με το κινητό, κάλεσε δωρεάν το 13700 που είναι η τεχνική ομάδα της wind και ζήτησε να σου το ενεργοποιήσουν.

Θα γίνει άμεσα.

Μια επανεκκίνηση της συσκευής και είσαι έτοιμος.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, p_k said:

Εάν βρίσκεσαι σε περιοχή που έχει κάλυψη 5g και δεν μπορείς να πιάσεις με το κινητό, κάλεσε δωρεάν το 13700 που είναι η τεχνική ομάδα της wind και ζήτησε να σου το ενεργοποιήσουν.

Θα γίνει άμεσα.

Μια επανεκκίνηση της συσκευής και είσαι έτοιμος.

Ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

Τους πήρες; 

Ενεργοποιήθηκε; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

παντως προσωπικά εγω δεν εχω την αναγκη να βάλω 5g μου φαίνεται για την ώρα άχρηστο.
με 4g plus το λειτουργω το κινητό και δεν θέλω κάτι αλλο.

Edited by modechristo
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, rapsodos1979_ said:

Πώς απενεργοποιώ τον ήχο κλείστρου της φωτογραφικής; 

απενεργοποιείς τον ήχο από την ρύθμιση ήχου σύστημα 

η πρώτη επιλογή από αριστερά.

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, kakos said:

απενεργοποιείς τον ήχο από την ρύθμιση ήχου σύστημα 

η πρώτη επιλογή από αριστερά.

Έτσι τα κλείνεις όλα του συστήματος..Έψαξα κ βρήκα  μέσω Bixby routines..Όταν ανοίγεις κάμερα,να κλείνεις τον ήχο συστήματος..κομπλέ 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα , έχετε παρατηρήσει κατά την διάρκεια των κλήσεων να κάνει κάτι σαν διακοπές να το πω. 😅
δεν ξερω πως να το περιγραψω.. 
έχετε αντιληφθεί τίποτα?
 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, modechristo said:

παιδιά καλησπέρα , έχετε παρατηρήσει κατά την διάρκεια των κλήσεων να κάνει κάτι σαν διακοπές να το πω. 😅
δεν ξερω πως να το περιγραψω.. 
έχετε αντιληφθεί τίποτα?
 

Εγώ όχι...Αλλά, μιλάω μέσω buds2 πιο πολύ κι ίσως δεν έχω δώσει σημασία 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάζω αγγελίες μεταχειρισμένων και βλέπω πολλά s21+ fe καινούργια-σφαγισμένα από κωτσόβολο κτλ να πωλούνται γύρω στα 450ε. Μερικοί πωλητές βάζουν 2 ή 3 αγγελίες πχ 1 με 128 και 1 με 256. Τι εξήγηση υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2022 at 11:13 ΜΜ, rapsodos1979_ said:

Έτσι τα κλείνεις όλα του συστήματος..Έψαξα κ βρήκα  μέσω Bixby routines..Όταν ανοίγεις κάμερα,να κλείνεις τον ήχο συστήματος..κομπλέ 

ρώτησα κάτι άλλα ΑΚΥΡΟ

 

 

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, andval said:

Κοιτάζω αγγελίες μεταχειρισμένων και βλέπω πολλά s21+ fe καινούργια-σφαγισμένα από κωτσόβολο κτλ να πωλούνται γύρω στα 450ε. Μερικοί πωλητές βάζουν 2 ή 3 αγγελίες πχ 1 με 128 και 1 με 256. Τι εξήγηση υπάρχει;

ακριβά τα έχουν https://www.bestprice.gr/item/2157241730/samsung-galaxy-s21-fe-5g-6gb-128gb.html

 

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι από κωστοβολο, plaisio κλτ θα έχουν imei που θα δείχνει καλύτερη προέλευση κατασκευής και σίγουρα τα 2 χρόνια εγγύηση αντιπροσωπίας.

Τα πρώτα μαγαζιά του bestprice έχουν εγγύηση αντιπροσωπίας; Δεν έχω αγοράσει και πολλά κινητά στη ζωή μου.

Αυτοί τώρα πως βρίσκουν τα κινητά με απόδειξη των 600+ και τα πουλάνε; από τις επιδοτήσεις κτλ;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, andval said:

Κοιτάζω αγγελίες μεταχειρισμένων και βλέπω πολλά s21+ fe καινούργια-σφαγισμένα από κωτσόβολο κτλ να πωλούνται γύρω στα 450ε. Μερικοί πωλητές βάζουν 2 ή 3 αγγελίες πχ 1 με 128 και 1 με 256. Τι εξήγηση υπάρχει;

Ότι τα πήραν πακέτο για να μαζέψουν alpha bonus κ δωροεπιταγες +buds2...Και τώρα, τα σπρώχνουν...Κι εγώ από κάποιον το πήρα που το είχε  αγοράσει με αυτό το τρόπο...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapsodos1979_ said:

Ότι τα πήραν πακέτο για να μαζέψουν alpha bonus κ δωροεπιταγες +buds2...Και τώρα, τα σπρώχνουν...Κι εγώ από κάποιον το πήρα που το είχε  αγοράσει με αυτό το τρόπο...

Έτσι κ εγώ.. Πήρα σφραγισμένο το 6/128 + τα buds 2 στα 390.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Lorgan21 said:

Έτσι κ εγώ.. Πήρα σφραγισμένο το 6/128 + τα buds 2 στα 390.. 

Το βρήκες σε φόρουμ, facebook, αλλού;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...