Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 4/4/2022 at 7:31 ΜΜ, chios said:

Δεν έχω τρελαθεί ακόμα, κινητό με 888, 8 gen, exynos δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσω ποτέ.

Βλέπω μια εμπάθεια από μεριά σου φίλε chios.

Δέχομαι πως το κινητό, μπορεί όχι απλά να μη σου αρέσει, αλλά να το σιχαίνεσαι.

Χρησιμοποιείς χαρακτηρισμούς όπως, άθλιο, τραγικό και δε θυμάμαι τι άλλα έχεις γράψει ως τώρα.

Το ότι ενδεχομένως δεν καλύπτει τις δικές σου ανάγκες, δεν σημαίνει πως ισχύει το ίδιο και για τους άλλους και ούτε είσαι κάποιος πιστοποιημένος αξιόπιστος χρήστης για να έχει κάποιο ειδικό βάρος η άποψη σου.

Το κινητό ενώ ΔΕΝ το έχεις έχεις πει τα χειρότερα! παρότι είναι ένα κινητό που προφανώς είναι, αν όχι το καλύτερο, από τα καλύτερα στην κατηγορία της τιμής του. 

Δες τις αξιολογήσεις στους δυο πιο γνωστούς στην Ελλάδα χώρους ηλεκτρονικής πώλησης, skroutz και bestprice που οι αγοραστές το έχουν στην κορυφή, το ίδιο και στο διεθνές amazon.

Τι είναι αυτό που σε κάνει να πιστεύεις πως εσύ που δεν το έχεις γνωρίζεις καλύτερα από αυτούς και που με τον τρόπο σου επειρεάζεις δυστυχώς τους υποψήφιους αγοραστές, δίνοντας λάθος μηνύμα;

Εγώ για παράδειγμα είμαι πολύ ευχαριστημένος με φόρτιση κάθε δεύτερη μέρα, με ανοιχτά μόνιμα το gps το wifi η 5g  και υπόλοιπο 30%, αν όμως είχα διαβάσει αυτά που γράφεις εδώ μέσα, σίγουρα θα το σκεφτόμουν δευτερη και τρίτη φορά πριν το πάρω και αν δεν το έπερνα, θα είχα κάνει ένα τραγικό λάθος εξ αιτίας σου. 

Γι αυτό πες την άποψη σου και μην γίνεσαι πρσβλητικός προς μια από τις καλύτερες συσκευές τις αγοράς. 

 

https://www.skroutz.gr/s/33294886/Samsung-Galaxy-S21-FE-5G-6GB-128GB-Graphite.html https://www.bestprice.gr/item/2157241729/samsung-galaxy-s21-fe-5g-8gb-https://www.amazon.com/Samsung-Unlocked-Smartphone-Intelligent-Graphite/dp/B09BFTMQH9/ref=pd_rhf_cr_s_pd_crcd_sccl_1/142-0180644-5854937?pd_rd_w=sWvWB&pf_rd_p=ecb2692f-0365-4eca-a102-58ef51a608ce&pf_rd_r=HVE4Z16TGWG6096NH1RE&pd_rd_r=bfa69db8-e6ef-4c21-aa2b-c0680c24f7c9&pd_rd_wg=bmL2A&pd_rd_i=B09BFTMQH9&psc=1

Screenshot_20220401-003714_Device care.jpg

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μια εμπάθεια από μεριά σου φίλε chios.
Δέχομαι πως το κινητό, μπορεί όχι απλά να μη σου αρέσει, αλλά να το σιχαίνεσαι.
Χρησιμοποιείς χαρακτηρισμούς όπως, άθλιο, τραγικό και δε θυμάμαι τι άλλα έχεις γράψει ως τώρα.
Το ότι ενδεχομένως δεν καλύπτει τις δικές σου ανάγκες, δεν σημαίνει πως ισχύει το ίδιο και για τους άλλους και ούτε είσαι κάποιος πιστοποιημένος αξιόπιστος χρήστης για να έχει κάποιο ειδικό βάρος η άποψη σου.
Το κινητό ενώ ΔΕΝ το έχεις έχεις πει τα χειρότερα! παρότι είναι ένα κινητό που προφανώς είναι, αν όχι το καλύτερο, από τα καλύτερα στην κατηγορία της τιμής του. 
Δες τις αξιολογήσεις στους δυο πιο γνωστούς στην Ελλάδα χώρους ηλεκτρονικής πώλησης, skroutz και bestprice που οι αγοραστές το έχουν στην κορυφή, το ίδιο και στο διεθνές amazon.
Τι είναι αυτό που σε κάνει να πιστεύεις πως εσύ που δεν το έχεις γνωρίζεις καλύτερα από αυτούς και που με τον τρόπο σου επειρεάζεις δυστυχώς τους υποψήφιους αγοραστές, δίνοντας λάθος μηνύμα;
Εγώ για παράδειγμα είμαι πολύ ευχαριστημένος με φόρτιση κάθε δεύτερη μέρα, με ανοιχτά μόνιμα το gps το wifi η 5g  και υπόλοιπο 30%, αν όμως είχα διαβάσει αυτά που γράφεις εδώ μέσα, σίγουρα θα το σκεφτόμουν δευτερη και τρίτη φορά πριν το πάρω και αν δεν το έπερνα, θα είχα κάνει ένα τραγικό λάθος εξ αιτίας σου. 
Γι αυτό πες την άποψη σου και μην γίνεσαι πρσβλητικός προς μια από τις καλύτερες συσκευές τις αγοράς. 
 
https://www.skroutz.gr/s/33294886/Samsung-Galaxy-S21-FE-5G-6GB-128GB-Graphite.html https://www.bestprice.gr/item/2157241729/samsung-galaxy-s21-fe-5g-8gb-https://www.amazon.com/Samsung-Unlocked-Smartphone-Intelligent-Graphite/dp/B09BFTMQH9/ref=pd_rhf_cr_s_pd_crcd_sccl_1/142-0180644-5854937?pd_rd_w=sWvWB&pf_rd_p=ecb2692f-0365-4eca-a102-58ef51a608ce&pf_rd_r=HVE4Z16TGWG6096NH1RE&pd_rd_r=bfa69db8-e6ef-4c21-aa2b-c0680c24f7c9&pd_rd_wg=bmL2A&pd_rd_i=B09BFTMQH9&psc=1
1889000023_Screenshot_20220401-003714_Devicecare.thumb.jpg.49e54812b76d0e9552fa848b0342eeab.jpg
Νομίζω αυτό ήταν αποστομοτικο!!! Αν σου βγάζει τόσο πολύ φίλε τότε πάει πολύ καλά η συσκευή.... σίγουρα κ το λειτουργικό κάνει κ αυτό την δουλειά

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Στις κριτικες στο Σκρουτζ ακομα και σε τηλεφωνα με καλες αυτονομιες παντα κλαιγονται για τη μπαταρια. Η αποψη μου ειναι οτι πρεπει να ξερεις να το χρησιμοποιεΙς. 

Κακο τηλεφωνο κατα τη γνωμη μου δεν υπαρχει στις καλες εταιριες αν πληρωσεις ενα ποσο, απλα υπαρχουν χρηστες που δεν ξερουν η δεν θελουν να το χρησιμοποιησουν σωστα.

Επισης δεν καταλαβαινω αυτους που θαβουν συσκευες λες και υπαρχει μονο μια και τους υποχρεωνουν να την αγορασουν...

Link to comment
Share on other sites

Αδελφέ αν δεν είχα το s20 Fe 5g εννοείται πως θα είχα κάνει την μετάβαση με τα μπούνια. Έχω όπως έχω γράψει και σε άλλο νήμα το εξαιρετικό Mi 11i με τον 888 το οποίο τηλεφωνάκι σπέρνει πραγματικά. Η δε φόρτιση του είναι πραγματικά αστεία γρήγορη όποτε το χρειαστεί κάποιος. Απλά τα έβαλα κάτω και εκτίμησα την γνώμη του Αντρέα ότι οι έχοντες s20 Fe 5g δεν θα πουν και Wow κάνοντας την συγκεκριμένη μετάβαση. Όσοι φυσικά δεν το έχουν και θέλουν Samsung συσκευή αξίζει και με το παραπάνω! Έτσι σκέφτηκα να περιμένω την πτώση τιμής του s22+ που θεωρώ ενδιαφέρον για τα γούστα μου και το γλυκοκοιτάζω...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αν ειχε οθονη 6.7 το χα παρει χθες. Και εγω για του χρονου με βλεπω σε S22+ η Α73 5G.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, kakos said:

Βλέπω μια εμπάθεια από μεριά σου φίλε chios.

Δέχομαι πως το κινητό, μπορεί όχι απλά να μη σου αρέσει, αλλά να το σιχαίνεσαι.

Χρησιμοποιείς χαρακτηρισμούς όπως, άθλιο, τραγικό και δε θυμάμαι τι άλλα έχεις γράψει ως τώρα.

Το ότι ενδεχομένως δεν καλύπτει τις δικές σου ανάγκες, δεν σημαίνει πως ισχύει το ίδιο και για τους άλλους και ούτε είσαι κάποιος πιστοποιημένος αξιόπιστος χρήστης για να έχει κάποιο ειδικό βάρος η άποψη σου.

Το κινητό ενώ ΔΕΝ το έχεις έχεις πει τα χειρότερα! παρότι είναι ένα κινητό που προφανώς είναι, αν όχι το καλύτερο, από τα καλύτερα στην κατηγορία της τιμής του. 

Δες τις αξιολογήσεις στους δυο πιο γνωστούς στην Ελλάδα χώρους ηλεκτρονικής πώλησης, skroutz και bestprice που οι αγοραστές το έχουν στην κορυφή, το ίδιο και στο διεθνές amazon.

Τι είναι αυτό που σε κάνει να πιστεύεις πως εσύ που δεν το έχεις γνωρίζεις καλύτερα από αυτούς και που με τον τρόπο σου επειρεάζεις δυστυχώς τους υποψήφιους αγοραστές, δίνοντας λάθος μηνύμα;

Εγώ για παράδειγμα είμαι πολύ ευχαριστημένος με φόρτιση κάθε δεύτερη μέρα, με ανοιχτά μόνιμα το gps το wifi η 5g  και υπόλοιπο 30%, αν όμως είχα διαβάσει αυτά που γράφεις εδώ μέσα, σίγουρα θα το σκεφτόμουν δευτερη και τρίτη φορά πριν το πάρω και αν δεν το έπερνα, θα είχα κάνει ένα τραγικό λάθος εξ αιτίας σου. 

Γι αυτό πες την άποψη σου και μην γίνεσαι πρσβλητικός προς μια από τις καλύτερες συσκευές τις αγοράς. 

 

https://www.skroutz.gr/s/33294886/Samsung-Galaxy-S21-FE-5G-6GB-128GB-Graphite.html https://www.bestprice.gr/item/2157241729/samsung-galaxy-s21-fe-5g-8gb-https://www.amazon.com/Samsung-Unlocked-Smartphone-Intelligent-Graphite/dp/B09BFTMQH9/ref=pd_rhf_cr_s_pd_crcd_sccl_1/142-0180644-5854937?pd_rd_w=sWvWB&pf_rd_p=ecb2692f-0365-4eca-a102-58ef51a608ce&pf_rd_r=HVE4Z16TGWG6096NH1RE&pd_rd_r=bfa69db8-e6ef-4c21-aa2b-c0680c24f7c9&pd_rd_wg=bmL2A&pd_rd_i=B09BFTMQH9&psc=1

Screenshot_20220401-003714_Device care.jpg

Αυτη η διαχειριση ενεργειας ειναι χαλι μαυρο επιεικως απαραδεκτη.Σε σχεδον 2  24ωρα εχει μια μεση αναλογια 1συν ωρα σοτ καθε 24ωρο μαλιστα με ελαχιστη χρηση οταν η πρωτη εφαρμογη ειναι 27 λεπτα χρησης.Τετοιο χαλι εχω να δω απο εποχη  S6.

Και ρωτω μια και αυτο θεωρειται "ικανοποιητικο" το αντιθετο δηλαδη το μη ικανοποιητικο ποιο θα ηταν να εβγαζε μιση ωρα σοτ καθε 24 ωρες ?

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, s_wind said:

Αυτη η διαχειριση ενεργειας ειναι χαλι μαυρο επιεικως απαραδεκτη.Σε σχεδον 2  24ωρα εχει μια μεση αναλογια 1συν ωρα σοτ καθε 24ωρο μαλιστα με ελαχιστη χρηση οταν η πρωτη εφαρμογη ειναι 27 λεπτα χρησης.Τετοιο χαλι εχω να δω απο εποχη  S6.

Δεν έγραψα πως η διαχείριση της μπαταρίας διεκδικεί δάφνες, την οποία ίσως με κάποια αναβάθμιση να βελτιώσει η samsung.

Αναφέρθηκα στα τρόπο που σχολιάστηκε, γενικά αν αξίζει σαν συσκευή και στον πραγματικό χρόνο που διαρκεί, 

Προσωπικά την πρώτη μέρα που την αγόρασα, μου έβγαλε 5 ώρες συνεχούς χρήσης και δίχως να σημαίνει πως δεν θα ήθελα ακόμη μεγαλύτερη αυτονομία, με ικανοποιεί άνετα. 

Αν αυτή η συσκεύη καλύπτει η όχι, τις ανάγκες του εκάστοτε χρήστη, είναι επιλογή του να αποφασίσει αν του κάνει για να προχωρήσει στην αγορά της η όχι.

Κανείς δεν είπε πως το δυνατό σημείο της συσκεύης είναι η μπαταρία, ούτε όμως και μπορείς να πεις πως για αυτά που προσφέρει, (πάρα πολλά) δεν είναι μια αξιόλογη πάρα πολύ καλή συσκευή που καλύπτει τις απαιτήσεις πολλών χιλιάδων χρηστών, κάτι που φαίνεται όπως έγραψα και παραπάνω στις αξιολογίσεις χρηστών που έχουν την συσκευή. 

 

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, s_wind said:

Αυτη η διαχειριση ενεργειας ειναι χαλι μαυρο επιεικως απαραδεκτη.Σε σχεδον 2  24ωρα εχει μια μεση αναλογια 1συν ωρα σοτ καθε 24ωρο μαλιστα με ελαχιστη χρηση οταν η πρωτη εφαρμογη ειναι 27 λεπτα χρησης.Τετοιο χαλι εχω να δω απο εποχη  S6.

Και ρωτω μια και αυτο θεωρειται "ικανοποιητικο" το αντιθετο δηλαδη το μη ικανοποιητικο ποιο θα ηταν να εβγαζε μιση ωρα σοτ καθε 24 ωρες ?

Τα δικά μου στατιστικά που είναι κοντά στο 6ωρο sot τα είδες; 

Ρε παιδιά δεν είναι όλες οι χρήσεις ίδιες. Παρτε το τηλέφωνο και τότε να εκφέρεται γνώμη για αυτό. Όχι συγκρίνοντας τη δική σας χρήση με τη χρήση του άλλου. Τεχνολογικό φόρουμ κινητών είμαστε. Υποτίθεται τα ξέρουμε αυτά.

Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2022 at 5:54 ΜΜ, Antretng said:

Ορίστε και screenshot. Προσέξτε την αναμονή που είναι πάνω από 24ωρο.

Πιστεύω οριακά μου έβγαζε και τη σημερινή δεύτερη μέρα. Αλλά τώρα θα μπει πρίζα.

(Αυτόματη φωτεινότητα, 120hz, κοντά 6 ώρες mobile data και κάποιες φωτογραφίες)

Screenshot_20220326-175307_GSam Battery Monitor.jpg

Δείτε στο quote το τελευταίο στατιστικό που είχα ανεβάσει όπου και είχαν περάσει περίπου δύο εβδομάδες από το στήσιμο (δηλαδή είχε πλέον στρώσει). Γενικά στο 20% είχα συνήθως πάνω από 5 ώρες sot ενώ είχα ενεργή μόνιμα αυτόματη φωτεινότητα, 120hz και κάπου 9 ώρες δεδομένα και 50 λεπτά χάρτες (τους βάζω για να βρίσκω τη βέλτιστη διαδρομή στη κίνηση).

Δεν λέω ότι είναι τοπ. Ας πούμε το a52s μου έβγαζε καμιά ώρα sot παραπάνω. Είναι όμως πια τόσο τεράστια η διαφορά για να γράφονται τέτοια κραξίματα; Μέχρι και για throttle διάβασα ενώ δεν είδα καν να ανεβάζει θερμοκρασίες. Δηλαδή και κάπου λιγο έλεος με τους παντογνώστες εδώ μέσα που κρίνουν χωρίς καν να το έχουν πιάσει. 

Προσωπικά το κινητό το έδωσα γιατί έχω καλομάθει με gcam σε κάποιες σκηνές που εδώ δεν παίζει. Εννοείται πως έχει αρνητικά (εμφάνιση, αθλια ταχύτητα φόρτισης χωρίς καν φορτιστή, αφαίρεση sd slot που είχε προκάτοχος κλπ). Αλλά από την άλλη είναι ότι πιο smooth έχω πιάσει φέτος με τρομερή οθόνη (πρώτη φορά είδα 100% uniformity) και απίστευτα μαζεμένο τόσο σε διαστάσεις όσο και σε βάρος. Και η αυτονομία ξαναλέω είναι ίσως η καλύτερη που εχω δει με αυτό το soc. 

Τώρα αν εσείς το κρινετε με βάσει κανένα mid range τύπου a52s, εαν δεν σας ενοχλεί η κατώτερη οθόνη, επιδόσεις και frame drops αυτών τότε καλά κάνατε και το επιλέξατε. Αν ομως θες "ιπποδύναμη", δεν γίνεται να μην χάσεις σε μπαταρία. Τεχνολογικό forum ειμαστε, υποτίθεται τα ξέρουμε αυτά. Εκτός αν προτιμάτε να περιμένετε 2-3 χρόνια μήπως βγει κάποιος πιο efficient soc. Αλλά τώρα αυτούς έχουμε (snap 888 και 8 gen1) με αυτούς πορευόμαστε. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Antretng said:

Τα δικά μου στατιστικά που είναι κοντά στο 6ωρο sot τα είδες; 

Ρε παιδιά δεν είναι όλες οι χρήσεις ίδιες. Παρτε το τηλέφωνο και τότε να εκφέρεται γνώμη για αυτό. Όχι συγκρίνοντας τη δική σας χρήση με τη χρήση του άλλου. Τεχνολογικό φόρουμ κινητών είμαστε. Υποτίθεται τα ξέρουμε αυτά.

Εφοσον ο φορουμιτης ειναι Οκ με την χρηση του δεν του ειπε κανεις κατι.

Τα στατιστικα ομως δεν ειναι καλα . Ε τι να κανουμε τωρα ντε και καλα να πω κατι αλλο αντε να πω πολυ ωραια στατιστικα με ανυπαρκτη χρηση...

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, s_wind said:

Εφοσον ο φορουμιτης ειναι Οκ με την χρηση του δεν του ειπε κανεις κατι.

Τα στατιστικα ομως δεν ειναι καλα . Ε τι να κανουμε τωρα ντε και καλα να πω κατι αλλο αντε να πω πολυ ωραια στατιστικα με ανυπαρκτη χρηση...

 

Είσαι παλιό μέλος και υποτίθεται και γνώστης. Μια χαρά ξέρεις ότι χρήστης από χρήστη διαφέρει. Εσύ μπορεί να κλείνεις τα πάντα όλα και να την βγάζεις μονίμως indoor και άλλος να είναι οδηγός που να μονίμως με δεδομένα, να τρώει συνέχως αλλαγές κυψέλης και φωτεινότητα στο 100%. Ίδιο sot θα έχετε;

Προσωπικά, όπως έγραψα και παραπάνω, στη χρήση μου είχε περίπου μια ώρα sot λιγότερο από το a52s και όπως έχω βαρεθεί να γράφω ξανά και ξανά, άπο όσα έχω πιάσει με αυτό το soc έχει τη καλύτερη αυτονομία. Αλλά εσείς που δεν το έχετε το κινητό κάτι παραπάνω θα ξερετε μάλλον... Μέχρι και για throttle γράφτηκε... 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Antretng said:

Είσαι παλιό μέλος και υποτίθεται και γνώστης. Μια χαρά ξέρεις ότι χρήστης από χρήστη διαφέρει. Εσύ μπορεί να κλείνεις τα πάντα όλα και να την βγάζεις μονίμως indoor και άλλος να είναι οδηγός που να μονίμως με δεδομένα, να τρώει συνέχως αλλαγές κυψέλης και φωτεινότητα στο 100%. Ίδιο sot θα έχετε;

Προσωπικά, όπως έγραψα και παραπάνω, στη χρήση μου είχε περίπου μια ώρα sot λιγότερο από το a52s και όπως έχω βαρεθεί να γράφω ξανά και ξανά, άπο όσα έχω πιάσει με αυτό το soc έχει τη καλύτερη αυτονομία. Αλλά εσείς που δεν το έχετε το κινητό κάτι παραπάνω θα ξερετε μάλλον... 

Ενταξει μη λες πραγματα που δεν ισχυουν  και μεινε σε οτι βλεπεις και τι ανεβαζει ο καθε κατοχος.

Ο ανθρωπος παραπανω κρινουμε την φωτο οχι τον ανθρωπο  ανεβασε μια φωτο με τα ποσοστα του τα οποια η μεγαλυτερη καταναλωση ειναι 27 λεπτα  με σοτ 2μιση ωρες σε 1ημερα και 20 ωρες.

Η χρηση φαινεται.

Κρινεται καλη η κακη .

Δεν υπαρχει καμια χρηση ειναι κακη.Αυτα λενε τα νουμερα οχι εγω επειδη το αναφερω .

Ο ιδιος ομως δηλωνει Οκ δεν τον μαλωσε κανεις προςθεου οτι αρεσει στον καθενα.

Δεν ειπε κανεις οτι ειναι κακη η συσκευη .

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, s_wind said:

Ενταξει μη λες πραγματα που δεν ισχυουν  και μεινε σε οτι βλεπεις και τι ανεβαζει ο καθε κατοχος.

Ο ανθρωπος παραπανω κρινουμε την φωτο οχι τον ανθρωπο  ανεβασε μια φωτο με τα ποσοστα του τα οποια η μεγαλυτερη καταναλωση ειναι 27 λεπτα  με σοτ 2μιση ωρες σε 1ημερα και 20 ωρες.

Η χρηση φαινεται.

Κρινεται καλη η κακη .

Δεν υπαρχει καμια χρηση ειναι κακη.Αυτα λενε τα νουμερα οχι εγω επειδη το αναφερω .

Δεν ειπε κανεις οτι ειναι κακη η συσκευη .

 

Μήπως στα στατιστικά φαίνεται και τα db του σήματος ή τι συγχρονισμούς είχε ενεργούς; Έλα τωρα...

Και γιατι δεν κρίνεις και τα δικά μου στατιστικά ή αυτά που ανέφεραν άλλοι χρήστες για 5ωρο sot?

Το να πιάνετε επιλεκτικά ένα στατιστικό και να το κρίνετε δεν βοηθά κανέναν. Και στη τελική ο καλύτερος κριτής είναι ο ιδιος σου ο εαυτός και να πεις "παιδια αυτό το κινητό, σε σχέση με το τάδε προηγούμενο μου, έχει X% διαφορά σε αυτονομία".

Τέλος πάντων. Εγώ τα έγραψα και από εκεί και πέρα ας κάνει ο κόσμος ότι θέλει. Αν προτιμά να ακούσει ανθρώπους που δεν το είχαν καν το κινητό δικό του πρόβλημα. 😛 . Δεν ειναι μεν Mid range σε μπαταρία αλλά σε καμία περίπτωση δεν ειναι κακό για flagship soc.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antretng said:

Και γιατι δεν κρίνεις και τα δικά μου στατιστικά ή αυτά που ανέφεραν άλλοι χρήστες για 5ωρο sot?

Έλα τωρα. Το να πιάνετε επιλεκτικά ένα στατιστικό και να το κρίνετε δεν βοηθά κανέναν. Και στη τελική ο καλύτερος κριτής είναι ο ιδιος σου ο εαυτός και να πεις "παιδια αυτό το κινητό, σε σχέση με το τάδε προηγούμενο μου, έχει X% διαφορά σε αυτονομία".

Τέλος πάντων. Εγώ τα έγραψα και από εκεί και πέρα ας κάνει ο κόσμος ότι θέλει. Αν προτιμά να ακούσει ανθρώπους που δεν το είχαν καν το κινητό δικό του πρόβλημα. 😛 

Αν ζητας την προσωπικη μου αποψη και επειδη ειμαστε σε τεχνολογικο φορουμ πρεπει να ανεβαζεις καθε 2-3 φορτισεις στατιστικα για να εχει ο καθενας μια πληρη εικονα και οχι το μεγιστο που πιανει καποιος μια φορα.  Το συνολο των κατοχων απο τις 7 μερες την εβδομαδα τις 5 κανουν σχεδον ομοια προσωπικη τους χρηση οπως εγω αλλα και εκατονταδες αλλοι. Εκει τοτε μπορει καποιος να βγαλει ενα συμπερασμα.

 

Link to comment
Share on other sites

Αν ζητας την προσωπικη μου αποψη και επειδη ειμαστε σε τεχνολογικο φορουμ πρεπει να ανεβαζεις καθε 2-3 φορτισεις στατιστικα για να εχει ο καθενας μια πληρη εικονα και οχι το μεγιστο που πιανει καποιος μια φορα.  Το συνολο των κατοχων απο τις 7 μερες την εβδομαδα τις 5 κανουν σχεδον ομοια προσωπικη τους χρηση οπως εγω αλλα και εκατονταδες αλλοι. Εκει τοτε μπορει καποιος να βγαλει ενα συμπερασμα.
 
Ρε παιδιά εγώ δεν κατάλαβαινω τι κολοπιλαλα σας έχει πιάσει με την μπαταρία; αυτοί που το έχουμε το τηλέφωνο λέμε ότι είναι οκ. Δεν είναι επιπέδου huawei παρόλα αυτά είναι οκ. Το έχετε υπεραναλυσει νομίζω.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη ειναι καλη,απλα υπαρχουν καλυτερα σε μπαταρια. Βεβαια αν ειναι συγκρισιμα κινητα,ειναι σχετικο,δε βαζουν ολοι τα σαμσουνγκ ισα με κινεζικα.
Ο ανταγωνισμος στα upper midrange εχει παει στα 5000mah μπαταρια. Επισης παίζουν στο αυτοματο στo refresh rate , κάτι που εδω αφαιρεσε η σαμσουνγκ σε σχεση με τα s21. Oλα αυτα δεν μπορει να μην έχουν επιπτωση.
Αν δουμε τυποποιημενα τεστ σε σχεση με τον ανταγωνισμο πχ 11t pro, gt 2 σε κανα phonearena,gsmarena,noteboocheck κτλ σε onscreeen tests ειναι πισω απο 20 εως 80%. Αυτα ειναι ενδεικτικα οτι κινεζικα ειναι απλως δυνατοτερα σε μπαταρια ,οχι οτι το fe ειναι αντικειμενικα χαλια,γιατι αυτο εξαρταται απ το μοντέλο χρησης. Πχ στο sammobile και το xda στα reviews εμειναν ικανοποιημενοι. Επισης ολα σχεδον τα sites βαθμολογησαν σα συνολο ανωτερο το s21 απ τα κινεζικα,μετρανε πολλα πραγματα. Και η μπαταρια εν τελει πιο ευκολα αλλαζεται στο σερβις στην ελλαδα στα σαμσουνγκ,τρεχα γυρευε στα κινεζικα.
Για αντικειμενικους ομως λογους(mah, refresh rate) απ τα κινητα με τον 888 διαβαζω το σαμσουνγκ δεν ειναι το δυνατοτερο,αν και σχεδον ολα εχουν προβλημα στο standby. Επισης και το moto g200 με ips,888 plus, 144hz ειναι αρκετα καλυτερο στην αυτονομια

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, spazoklabanias said:

Αν δουμε τυποποιημενα τεστ σε σχεση με τον ανταγωνισμο πχ 11t pro, gt 2 σε κανα

Αυτά τα συγκριτικά συνήθως είναι πριν τα updates και πολλές φορές πριν καν κλείσουν 2 εβδομάδες. Ειδικά στα samsung είναι ακόμα πιο σημαντική η διαφορά μετά το στρώσιμο.

Εμένα προσωπικά τα πήγαινε πολύ καλύτερα από 1+9 Pro και το Mi11. Καλύτερα τα πήγαινε ακόμα και από το 1+8t που έχει snap 865. Απλά τη σύγκριση πρέπει να την κάνεις χαμηλά (πχ 20%) και όχι στο 50% καθώς στους κινέζους είναι πολύ πιο έντονη η διαφορά της πτώσης καθώς πέφτει το ποσοστό. Βλέπεις στο 100% να κρατάνε σαν 5 ποσοστιαίες μονάδες, στη συνέχεια να πέφτουν νορμαλ αλλά μετά το 50 να πέφτουν εντελώς αέρα. Ακόμα και τα huawei, που συμφωνώ ότι έχουν επική αυτονομία, το 15-20% ήταν σαν 5%. 

Τέλος πάντων. Ότι θα αναγκαζόμουν να γράψω τόσα πολλά μηνύματα σε κινητό που δεν έχω πλέον καν στη κατοχή μου, μόνο στο myphone παιδιά... 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, spazoklabanias said:

Η συσκευη ειναι καλη,απλα υπαρχουν καλυτερα σε μπαταρια. Βεβαια αν ειναι συγκρισιμα κινητα,ειναι σχετικο,δε βαζουν ολοι τα σαμσουνγκ ισα με κινεζικα.
Ο ανταγωνισμος στα upper midrange εχει παει στα 5000mah μπαταρια. Επισης παίζουν στο αυτοματο στo refresh rate , κάτι που εδω αφαιρεσε η σαμσουνγκ σε σχεση με τα s21. Oλα αυτα δεν μπορει να μην έχουν επιπτωση.
Αν δουμε τυποποιημενα τεστ σε σχεση με τον ανταγωνισμο πχ 11t pro, gt 2 σε κανα phonearena,gsmarena,noteboocheck κτλ σε onscreeen tests ειναι πισω απο 20 εως 80%. Αυτα ειναι ενδεικτικα οτι κινεζικα ειναι απλως δυνατοτερα σε μπαταρια ,οχι οτι το fe ειναι αντικειμενικα χαλια,γιατι αυτο εξαρταται απ το μοντέλο χρησης. Πχ στο sammobile και το xda στα reviews εμειναν ικανοποιημενοι. Επισης ολα σχεδον τα sites βαθμολογησαν σα συνολο ανωτερο το s21 απ τα κινεζικα,μετρανε πολλα πραγματα. Και η μπαταρια εν τελει πιο ευκολα αλλαζεται στο σερβις στην ελλαδα στα σαμσουνγκ,τρεχα γυρευε στα κινεζικα.
Για αντικειμενικους ομως λογους(mah, refresh rate) απ τα κινητα με τον 888 διαβαζω το σαμσουνγκ δεν ειναι το δυνατοτερο,αν και σχεδον ολα εχουν προβλημα στο standby. Επισης και το moto g200 με ips,888 plus, 144hz ειναι αρκετα καλυτερο στην αυτονομια

Αυτα ολα που αναφερεις καλα κανεις αλλωστε ετσι ειναι , ειναι ενα συστημα να τα βγαζουν ολα καλα δεν προσφερουν τιποτα παρα μονο παραπλανηση .

Καθε χρονο στις καλυτερες mid-range αλλα και στις μεγαλες κατηγοριες θα βγει κατι καλο η καλο.

Σε τεχνολογικες Υπο-ενοτητες ομως δεν γινεται να λεμε  οτι λενε πληρωμενα σαιτ.

Υπαρχουν  διαφημιστικες ενοτητες που ολοι λενε αχ τι καλες που ειναι πωωω .  . .Εχουν ισοπεδωθει τα παντα .

Οκ καπου καπου ομως πρεπει αραια και που να λεμε και οτι βλεπουμε.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, s_wind said:

Οκ καπου καπου ομως πρεπει αραια και που να λεμε και οτι βλεπουμε.

Ναι αλλα να τα βλέπουμε ολα ομως. Όχι επιλεκτικά. 😉 

Ή ακόμα καλύτερα, αφήστε απλά να γράψουν αυτούς που το έχουν και ο κόσμος μετά κρίνει μόνος του. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Antretng said:

Ναι αλλα να τα βλέπουμε ολα ομως. Όχι επιλεκτικά. 😉 

Ε εσενα σε παρελειψα γιατι εισαι ικανοποιημενος😛

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, s_wind said:

Αν ζητας την προσωπικη μου αποψη και επειδη ειμαστε σε τεχνολογικο φορουμ πρεπει να ανεβαζεις καθε 2-3 φορτισεις στατιστικα για να εχει ο καθενας μια πληρη εικονα και οχι το μεγιστο που πιανει καποιος μια φορα.  Το συνολο των κατοχων απο τις 7 μερες την εβδομαδα τις 5 κανουν σχεδον ομοια προσωπικη τους χρηση οπως εγω αλλα και εκατονταδες αλλοι. Εκει τοτε μπορει καποιος να βγαλει ενα συμπερασμα.

 

Για αυτό ανεβάζω GSAM που κράταει και μέσες τιμές. Αλλά δεν σε είδα να το σχολιάζεις αυτό. Τεσπα. 

2 minutes ago, s_wind said:

Ε εσενα σε παρελειψα γιατι εισαι ικανοποιημενος😛

Οταν λεω οτι εισαι επιλεκτικος... Μα και το άλλο παιδί ικανοποιημένος έλεγε οτι ειναι. 

Και άσε εμενα. Τα άλλα παιδιά που λενε για 5 ώρες sot γιατι δεν τα σχολίασες. Γιατι τόσο δράμα ρε παιδια;

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antretng said:

Για αυτό ανεβάζω GSAM που κράταει και μέσες τιμές. Αλλά δεν σε είδα να το σχολιάζεις αυτό. Τεσπα. 

Εψαξα Τα ειδα πριν λιγο πολυ ωραια και κατατοπιστικα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, s_wind said:

Τα ειδα πριν λιγο πολυ ωραια και κατατοπιστικα.

Δεν λεω οτι ειναι τέρας. Αλλά οτι ειναι κομπλέ για flagship.

Το να ρωτά ας πούμε το άλλο το παιδι αν θα έχει αντίστοιχη αυτονομία με το τριετίας 1+7 του και να του λένε "μη μακριά" που και εκείνο δεν ήταν ποτέ κανένα τέρας, τι να πω; 

Πολύ δράμα ρε παιδιά χωρίς λόγο. Αν πάλι θέλετε μπαταριακά τέρατα σε αυτή τη κατηγορία επιδόσεων, σας προτείνω τα realme gt neo 2 και pixel 6 (σκέτο). Αυτά ήταν όντως πολύ ανώτερα. Τα υπόλοιπα όμως (mi11, oppo find x2 pro, oneplus 9 pro, oneplus 8 pro, oneplus 8t) μόνο κατώτερα μου φάνηκαν.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ευγενική υπενθύμιση ότι τίποτα δεν είναι τέλειο στη ζωή , κάπου χάνεις κάπου κερδίζεις ….έτσι και τέλεια συσκευή δεν υπάρχει . 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ειναι. Υπαρχουν συσκευες για ολα τα γουστα και πορτοφολια. Διαλεγεις κ παιρνεις. Το οτι δεν κανει για εναν μια συσκευη δεν σημαινει οτι το ιδιο θα ισχυει για ολους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...