Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως κ 8 gen 1 είναι ψηστηρι στα κάρβουνα πιο πολύ από τον 888....φετος σαλάτα τα έκαναν....η Apple τους έσκισε.... τώρα ο exynos 2200 δεν ξέρω τι παίζει με την amd κάρτα κ cpu με χρονισμό χαμηλότερο...... αλλά δεν αξίζει τόσα λεφτά για s22+....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chios said:

Αντρικο το ότι πήρες τον τάφο και τον άλλαξες στον μήνα πάνω δεν λέει κάτι, η μπαταρία του είναι μαύρο χάλι και αν το παιδί που ρωτάει για 3 χρόνια να το κρατήσει δεν είναι ότι καλύτερο. Αν εσύ θεωρείς με τόσα λεφτά κινητό να βγάζει οριακά μέρα οκ πάσο, εγώ λεφτά σε τέτοια άθλια τηλέφωνα δεν τα πετάω, τα υπόλοιπα στο telegram μην χαλάμε το θέμα εδώ.

Chios το έχεις το κινητό?
Η από reviews τα λες όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Chios το έχεις το κινητό?
Η από reviews τα λες όλα αυτά.
Δεν έχω τρελαθεί ακόμα, κινητό με 888, 8 gen, exynos δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσω ποτέ.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πάρει από Παρασκευή και λόγω καταστάσεων κ αναμονής θήκης/tempered, δεν το έχω σκαλισει...Με αυτά που ακούω εδώ, φοβάμαι ότι θα είμαι με τη μπαλαντέζα αγκαλιά...Είχα συνηθίσει το s10lite που στο τέλος της ημέρας είχε 35% και τώρα φοβάμαι ότι την πάτησα...Καμιά αναβάθμιση, λέτε να σώσει τη παρτίδα ή να το σπρωξω απευθείας; 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τρελαθεί ακόμα, κινητό με 888, 8 gen, exynos δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσω ποτέ.
μάλλον θα σε ακούσω άστο καλύτερα άκυρο

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, chios said:

Αντρικο το ότι πήρες τον τάφο και τον άλλαξες στον μήνα πάνω δεν λέει κάτι, η μπαταρία του είναι μαύρο χάλι και αν το παιδί που ρωτάει για 3 χρόνια να το κρατήσει δεν είναι ότι καλύτερο. Αν εσύ θεωρείς με τόσα λεφτά κινητό να βγάζει οριακά μέρα οκ πάσο, εγώ λεφτά σε τέτοια άθλια τηλέφωνα δεν τα πετάω, τα υπόλοιπα στο telegram μην χαλάμε το θέμα εδώ.

Ασε μας ρε Δημητρη τωρα που δεν μετράει η γνώμη μου επειδή άλλαξα στο μήνα και μετρά καλύτερα η δική σου που δεν το είχες ποτέ.

Για να μην μιλήσω για το γεγονός ότι για τα πάντα γράφεις τα ίδια συνέχεια. Κρίνεις με προτιμήσεις ανθρώπου που δεν θα έπαιρνε ποτέ flagship ή upper mid range. Εννοείται πως αν ενας ανθρωπος ικανοποιείται από οθόνη 360 nits, 720p και snapdragon 660 δεν μπορεί να καταλάβει γιατί θα πήγαινε σε κινητό αυτής της κατηγορίας με τις όποιες ενδεχόμενες υποχωρήσεις στη μπαταρία.

2 ώρες πριν, modechristo said:

Chios το έχεις το κινητό?
Η από reviews τα λες όλα αυτά.

Με ένα mi a3 είναι εδώ και 2 χρόνια. Έχει δηλαδή εντελώς άλλα κριτήρια.

2 ώρες πριν, chios said:

Άσε τι λέει ο Αντρέας και εγώ, είμαστε ιδιαίτερες περιπτώσεις, ο Αντρέας αλλάζει δύο κινητά τον μήνα εγώ κάθε 3 χρόνια, προφανώς ο ένας δεν τον νοιάζει η μπαταρία εμένα που τα κρατάω με νοιάζει στα 3 χρόνια να βγάζω μέρα.
Βάλτα κάτω τι θέλεις και αποφάσισε.

Γιατι δεν με ενδιαφέρει η μπαταρία ρε Δημήτρη; Ξεχνάς τη χρήση μου; Ξέρεις πολλούς με καθημερινά 9ωρα δεδομένα και 50λεπτα χάρτες; Και να πεις οτι δεν μιλάμε καθημερινά στο telegram να πω. 

2 ώρες πριν, scorpio3 said:

Μετά το oneplus 7 που κλείνει 3 χρόνια κ έμεινα τέρμα ευχαριστημένος έχω το ίδιο σκεπτικό για 3-4 χρόνια να αλλάξω πάλι

*Μία μπαταρία ιδίως σε Samsung(υποστήριξη) εύκολα θεωρώ αλλάζεις
 

Άμα σε βγάζει το 1+7, μια χαρά θα σε βγάλει και το s21 fe. Τώρα αν εχεις γνώμονα αποκλειστικά τη μπαταρία, πάρε το realme gt neo 2 που έπαθα πλάκα με την αυτονομία του. 

Η μπαταρία ξαναλέω είναι λιγο καλύτερη απο oneplus 8t, oneplus 8 pro και αρκετά καλύτερη από oneplus 9 pro οταν την συγκρίνεις στο 20%. Αυτά τα αναφέρω μιας και τα πέρασα ένα χέρι πρόσφατα. Οπότε απο εκεί και πέρα κρίνετε εσείς το αν θα σας καλύψει. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapsodos1979_ said:

Εγώ το έχω πάρει από Παρασκευή και λόγω καταστάσεων κ αναμονής θήκης/tempered, δεν το έχω σκαλισει...Με αυτά που ακούω εδώ, φοβάμαι ότι θα είμαι με τη μπαλαντέζα αγκαλιά...Είχα συνηθίσει το s10lite που στο τέλος της ημέρας είχε 35% και τώρα φοβάμαι ότι την πάτησα...Καμιά αναβάθμιση, λέτε να σώσει τη παρτίδα ή να το σπρωξω απευθείας; 

Υπόψιν, θέλει και κανα 2 βδομάδες να στρώσει. Στα samsung ειναι έντονη η διαφορά μετά τις 10 μέρες. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Με τη δική μου χρήση, όλα ανοιχτά,ρολόι-ακουστικά ή Bluetooth αυτοκινήτου μου βγάζει περίπου 1.5 ημέρα.
Είναι λίγο καλύτερη από το s21 που είχα.
https://photos.app.goo.gl/kkCS2qhnoBVhr3nAA
https://photos.app.goo.gl/StSqUkK1AwukV6wcA
https://photos.app.goo.gl/VB1P26HVGRPJ1dDT9

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τη δική μου χρήση, όλα ανοιχτά,ρολόι-ακουστικά ή Bluetooth αυτοκινήτου μου βγάζει περίπου 1.5 ημέρα.
Είναι λίγο καλύτερη από το s21 που είχα.
https://photos.app.goo.gl/kkCS2qhnoBVhr3nAA
https://photos.app.goo.gl/StSqUkK1AwukV6wcA
https://photos.app.goo.gl/VB1P26HVGRPJ1dDT9

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Όπως το είπες Με την δική σου χρήση, γιατί 3 ώρες οθόνη είναι απλά τραγικό, που για κάποιους θα θέλει 2 φορτίσεις την μέρα, η καλύτερη λύση για τον φίλο να μην τον μπερδεύουμε είναι να το αγοράσει και να δει μόνος του πως πάει, αν δεν τον καλύπτει το πουλάει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, chios said:
19 minutes ago, gfilip said:
Με τη δική μου χρήση, όλα ανοιχτά,ρολόι-ακουστικά ή Bluetooth αυτοκινήτου μου βγάζει περίπου 1.5 ημέρα.
Είναι λίγο καλύτερη από το s21 που είχα.
https://photos.app.goo.gl/kkCS2qhnoBVhr3nAA
https://photos.app.goo.gl/StSqUkK1AwukV6wcA
https://photos.app.goo.gl/VB1P26HVGRPJ1dDT9

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όπως το είπες Με την δική σου χρήση, γιατί 3 ώρες οθόνη είναι απλά τραγικό, που για κάποιους θα θέλει 2 φορτίσεις την μέρα, η καλύτερη λύση για τον φίλο να μην τον μπερδεύουμε είναι να το αγοράσει και να δει μόνος του πως πάει, αν δεν τον καλύπτει το πουλάει.

Τα έχεις όλα αυτά που λέει ανοιχτά και δεν σου κλείνει ο τάφος σου Μήτσο; Θα μας τρελάνεις; 😅

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις όλα αυτά που λέει ανοιχτά και δεν σου κλείνει ο τάφος σου Μήτσο; Θα μας τρελάνεις;
Ακόμα πάνω από 5 ώρες βγάζει χαλαρά, καινούργιο βέβαια ήταν πάνω από 8.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, chios said:
4 minutes ago, Antretng said:
Τα έχεις όλα αυτά που λέει ανοιχτά και δεν σου κλείνει ο τάφος σου Μήτσο; Θα μας τρελάνεις; emoji28.png

Ακόμα πάνω από 5 ώρες βγάζει χαλαρά, καινούργιο βέβαια ήταν πάνω από 8.

Δεν απάντησες αν έχεις όλα αυτά ανοιχτά. Που προφανώς δεν γίνεται να τα έχεις όλα αυτά ανοιχτά γιατί δεν μπορεί οθόνη σου καν να βάλει 120hz 1080p. 

Τέλος πάντων. Στην περίπτωση που δεν το έχετε καταλάβει ο Δημήτρης συγκρίνει το κινητό με το mi a3

Link to comment
Share on other sites

Δεν απάντησες αν έχεις όλα αυτά ανοιχτά. Που προφανώς δεν γίνεται να τα έχεις όλα αυτά ανοιχτά γιατί δεν μπορεί οθόνη σου καν να βάλει 120hz 1080p. 
Τέλος πάντων. Στην περίπτωση που δεν το έχετε καταλάβει ο Δημήτρης συγκρίνει το κινητό με το mi a3
Άλλα νταλον, έκανες πολύ καλή σύγκριση.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όπως το είπες Με την δική σου χρήση, γιατί 3 ώρες οθόνη είναι απλά τραγικό, που για κάποιους θα θέλει 2 φορτίσεις την μέρα, η καλύτερη λύση για τον φίλο να μην τον μπερδεύουμε είναι να το αγοράσει και να δει μόνος του πως πάει, αν δεν τον καλύπτει το πουλάει.
Ότι είναι 1 μισή μερα ανοιχτό το είδες;

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, chios said:
19 minutes ago, Antretng said:
Δεν απάντησες αν έχεις όλα αυτά ανοιχτά. Που προφανώς δεν γίνεται να τα έχεις όλα αυτά ανοιχτά γιατί δεν μπορεί οθόνη σου καν να βάλει 120hz 1080p. 
Τέλος πάντων. Στην περίπτωση που δεν το έχετε καταλάβει ο Δημήτρης συγκρίνει το κινητό με το mi a3

Άλλα νταλον, έκανες πολύ καλή σύγκριση.

Άσε μας ρε τρολ 😘

 

1 minute ago, Mpeliaris said:

Ότι είναι 1 μισή μετά ανοιχτό το είδες;

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχω ανεβάσει και δικά μου στατιστικά πάντως χωρίς bt με διπλάσιο sot. Όλα είναι πάντα σχετικά με τη χρήση σου. Αυτό έλεγα πριν στο Δημήτρη. Ότι είναι εντελώς λάθος η σύγκριση του.

Και στη τελική δεν νομίζω να είναι κάποιος εδώ μέσα ανάμεσα στο s21 fe και το α3. Εννοείται ότι όσο ανεβαίνει η "ιπποδύναμη" χάνεις σε μπαταρία. Αν και στη περίπτωση του α3 ποτέ δεν μου φάνηκε κατι τρομερό αλλά τώρα βγαίνουμε εντελώς offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην ακούτε ότι να ναι. Του έχω κάνει 3 φορτίσεις. Η μπαταρία για την ώρα είναι οκ. Δεν τα σπάει αλλά ούτε και δεν σε βγάζει την μέρα. Την μέρα θα την βγάλεις άνετα. Τώρα αν στρώσει μετά είναι άλλο θέμα. Δεν έχει σχέση με huawei που δεν τελείωνε πότε αλλά είναι οκ. Το τηλέφωνο ειναι καλό και έχω αλλάξει αρκετά. Οθόνη πολύ καλή. Δεν ζεσταίνετε λόγο επεξεργαστή. Μην λέμε ότι θέλουμε. Κάνω βαριά χρυσή και δεν έχει κολλήσει πότε. Η κάμερα με iphone 12 pro που κάναμε ένα χαζό τεστ ήταν για να μην πω καλύτερη που είπε ο φίλος μου θα πω ισάξια. Δεν τα λέω επειδή είναι δικό. Πχ η φόρτιση του είναι για κλοτσιες. Mate 20 pro και p30 pro που είχα φόρτιζαν για πλάκα. Επίσης δεν έχει ταχυφορτιστή. Τραγικό πρέπει να αγορασετε. Δεν ξέρω τι κριτήρια έχει ο καθένας σας. Εγώ ερχόμενος από παλιές ναυαρχίδες της huawei με το s21fe ειμαι αρκετά ικανοποιημένος. Αν στρώσει και η μπαταρία αργότερα θα είναι ακόμα καλύτερο.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είναι πολύ λίγα τηλέφωνα flagship που κρατάει η μπαταρία τους 1,5 και 2 μέρες.
οπότε αυτό είναι στον μέσο όρο. τπτ παραπάνω τπτ λγότερο.
Τον μέσο χρήστη σίγουρα θα τον καλύψει!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με εδιαφέρει κ εμένα να βγάζει την μέρα σαν μέσος χρήστης δεν έχω κόλλημα με μπαταρια να κοιτάω sot κ τέτοια ..... είναι ένα πολύ καλο σύνολο με καλή τιμή κ η πλάτη δεν με νοιαζει που είναι πλαστική..... κοίταξα κ κάτι με 870 π.χ neo 2 αλλα δεν μου γεμίζει το μάτι η κάμερα το software που δεν αναβαθμίζεται όπως one ui πλέον....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, chios said:

Δεν έχω τρελαθεί ακόμα, κινητό με 888, 8 gen, exynos δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσω ποτέ.

Με το συμπάθιο κιόλας αλλά, αφού δεν έχεις το κινητό, πώς βρίσκεσαι σε θέση να το κρίνεις;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, seranata said:

Με το συμπάθιο κιόλας αλλά, αφού δεν έχεις το κινητό, πώς βρίσκεσαι σε θέση να το κρίνεις;

Κλασσικά η κατσίκα του γείτονα... 😛 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται πολύ ντόρος και κουβέντα για το τίποτα πιστεύω. Το κινητό δεν είναι τέρας μπαταρία αλλά με τίποτα δεν θα έχει πρόβλημα ο μέσος χρήστης. Το έχω το κινητό το δουλεύω καθημερινά και μάλιστα με τη μπαταρία να φορτίζει μέχρι 85 τοις εκατό και δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα μες τη μέρα μου. Αν τώρα κάποιος θέλει το κινητό για παιχνιδομηχανη μπορεί και να έχει θέμα δεν ξέρω. Αλλά μην τρομάζετε τον μέσο χρήστη τσάμπα και βερεσέ.. 

22 ώρες πριν, oasisAthens said:

Το έχει κάνει κανείς να δουλεύει με Bluetooth αυτ-του? Ενώ συνδέετε κανονικά και στο αυτοκίνητο και όλα κομπλέ συνεχίζει την κλήση να την στέλνει στο ηχείο του κινητού....

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ φίλε μου το χρησιμοποιώ στο bluetooth του αυτοκινήτου. Όταν ανοίγεις bluetooth στην αρχή δεν σου δίνει να επιλέξεις από ποια συσκευή να γίνεται αναπαραγωγή ήχου? 

Link to comment
Share on other sites




Εγώ φίλε μου το χρησιμοποιώ στο bluetooth του αυτοκινήτου. Όταν ανοίγεις bluetooth στην αρχή δεν σου δίνει να επιλέξεις από ποια συσκευή να γίνεται αναπαραγωγή ήχου? 


Όχι το επιλέγει από μόνο του.... Εν το μεταξύ παρατήρησα ότι το πρόβλημα πρέπει να είναι στην εφαρμογή Huawei Health κάτι πρέπει να παίζει μσ τις άδειες λογικά. Όταν συνδέω και τις 2 συσκευές με Bluetooth χωρίς να κάνω εγκατάσταση κανένα πρόβλημα λειτουργούν και οι 2 όταν χτυπάει το τηλ απαντάω από το αυτοκίνητο. Όταν κάνω εγκατάσταση το HUAWEI HEALTH τότε πρόβλημα.... Όταν χτυπάει το τηλ άσχετα εαν είναι συνδεδεμένες και οι 2 συσκευές με το που χτυπάει κλήση την απαντάω από το Bluetooth. Εαν δοκιμάσω να πάρω εγώ όμως τότε δεν μπορώ κάνει κλήση κανονικά αλλά γυρνάει στο ηχείο του κινητού... Επίσης όταν πάω στις ρυθμίσεις του ρολογιού τότε βλέπω την κλήση αχνή και όχι ενεργοποιημένη και δεν ενεργοποιειται

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, oasisAthens said:


 

 


Όχι το επιλέγει από μόνο του.... Εν το μεταξύ παρατήρησα ότι το πρόβλημα πρέπει να είναι στην εφαρμογή Huawei Health κάτι πρέπει να παίζει μσ τις άδειες λογικά. Όταν συνδέω και τις 2 συσκευές με Bluetooth χωρίς να κάνω εγκατάσταση κανένα πρόβλημα λειτουργούν και οι 2 όταν χτυπάει το τηλ απαντάω από το αυτοκίνητο. Όταν κάνω εγκατάσταση το HUAWEI HEALTH τότε πρόβλημα.... Όταν χτυπάει το τηλ άσχετα εαν είναι συνδεδεμένες και οι 2 συσκευές με το που χτυπάει κλήση την απαντάω από το Bluetooth. Εαν δοκιμάσω να πάρω εγώ όμως τότε δεν μπορώ κάνει κλήση κανονικά αλλά γυρνάει στο ηχείο του κινητού... Επίσης όταν πάω στις ρυθμίσεις του ρολογιού τότε βλέπω την κλήση αχνή και όχι ενεργοποιημένη και δεν ενεργοποιειται

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Αν πατήσεις συνεχόμενα το σήμα του bluetooth, σου βγάζει τις αντιστοιχισμενες συσκευές. Διπλα σε κάθε μια έχει ένα κουμπάκι με ρυθμίσεις. Εκεί όταν έχεις εγκατεστημένη και την εφαρμογή παραμένει κλικαρισμενο το κλήσεις για την συσκευή bluetooth που χρησιμοποιείς στο αυτοκίνητο? Τηλέφωνο όταν κάνεις εσύ κλήση, το κάνεις μέσω του κινητού ή μέσο του multimedia player του αυτοκινήτου? 

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις συνεχόμενα το σήμα του bluetooth, σου βγάζει τις αντιστοιχισμενες συσκευές. Διπλα σε κάθε μια έχει ένα κουμπάκι με ρυθμίσεις. Εκεί όταν έχεις εγκατεστημένη και την εφαρμογή παραμένει κλικαρισμενο το κλήσεις για την συσκευή bluetooth που χρησιμοποιείς στο αυτοκίνητο? Τηλέφωνο όταν κάνεις εσύ κλήση, το κάνεις μέσω του κινητού ή μέσο του multimedia player του αυτοκινήτου? 
Έχω δοκιμάσει να κάνω κλήση και μέσω του κινητού και μέσω του αυτοκινήτου το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.... Η κλήση ακούγεται από το τηλέφωνο. Εαν αποσυνδεσω το watch η κλήση γίνεται κανονικά από το αυτοκίνητο. Εαν έχω το ρολόι σε σύνδεση και δεν έχω κατεβάσει το HUAWEI HEALTH η κλήση γίνεται από το αυτοκίνητο κανονικά. Με το που κατεβάσω το health τότε μπλοκάρει και ενώ χειρίζομαι το κινητό από το αυτοκίνητο όταν πατάω κλήση ακούγεται από το κινητό.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι για κάποιο λόγο δεν έχει ενεργοποιημενο στος ρυθμίσεις τις κλήσεις

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...