Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας και από μενα, εχω σαν κυριο τηλέφωνο αυτη την στιγμη ενα oneplus 5t και ψαχνω ενα κινητο που να μου κρατησει παλι πεντε χρονια τουλάχιστον χωρις κολλήματα, θεωρείτε οτι το s21fe μπορει να αντέξει τόσο πολύ και αν εχει παει καποιος απο oneplus σε sumsung πρόσφατα πως του φάνηκε η μετάβαση. Ευχαριστώ οποιος απαντήσει..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, filkatsxlt said:

Γεια σας και από μενα, εχω σαν κυριο τηλέφωνο αυτη την στιγμη ενα oneplus 5t και ψαχνω ενα κινητο που να μου κρατησει παλι πεντε χρονια τουλάχιστον χωρις κολλήματα, θεωρείτε οτι το s21fe μπορει να αντέξει τόσο πολύ και αν εχει παει καποιος απο oneplus σε sumsung πρόσφατα πως του φάνηκε η μετάβαση. Ευχαριστώ οποιος απαντήσει..

Αν θεωρείται πρόσφατα,οι 16 μήνες πριν που πέρασα από one+6t σε s10lite, τότε εγώ θα σου πω ότι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος...

Link to comment
Share on other sites

Εγκυκλοπαιδικά να σας αναφέρω ότι μετά την αλλαγή από το HONOR VIEW 20 αν και 4000 mAh αντί των 4500.mAh είμαι απογοητευμένος με την διαρκειά της. Το Honor μετά από 3 χρόνια μου έβγαζε άνετα μέχρι το βράδυ (στις αρχές έβγαζε άνετα μια μισή μέρα) τώρα με το S21 fe βγάζει με το ζόρι μισή μέρα με 3/4. Η χρήση η ίδια και στα 2. Ελπίζω να φτιάξει σε μερικές μέρες.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ήθελες μπαταρία κακός πήγες σε αυτό το τηλέφωνο είναι άθλια, αν τώρα καινούργια είναι τόσο χάλια φαντάζεσαι τι θα είναι σε λίγο καιρό, εγώ που κρατάω περίπου 3 χρόνια τα κινητά μου κοιτάω να βγάζουν καινούργια γεμάτες 2 μέρες.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα να είναι κοντά με υο προηγούμενο μιας και στις μετρήσεις ήταν κοντά στα site αλλά και ονομαστικά ήταν 500mAh παραπάνω.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει τον 888 ο οποίος σε θέματα efficiency δεν είναι καλος. Το s21 fe φέτος έχει κάποια πολύ μεγάλα αρνητικά ενα από αυτό είναι η μπαταρία. Μείνετε μακριά όσοι θέλετε καλή μπαταρία.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τόσο χάλια είναι ρε παιδιά την μέρα δεν την βγάζει δηλαδή?

IPhone 15 Pro 

Link to comment
Share on other sites

@king2009 συμφωνώ φυσικά με το θέμα της μπαταρίας όμως ποια είναι τα υπόλοιπα μεγάλα αρνητικά; Ρωτάω για να ενημερωθώ (-ουμε όσοι δεν έχουμε την συσκευή και σκεφτόμαστε την αγορά της) και όχι για να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου...οκ η έλλειψη SD card ισχύει ουσιαστικά για όλη την σειρά flagship της Samsung από πέρυσι φυσικά εκτός κι αν το κάνεις Vs με το προηγούμενο μοντέλο s20 Fe. H ποιότητα κατασκευής της πλάτης του κινητού πολλοί την θεωρούν κάπως από διάφορα reviews σε YouTube που έχω δει. Κάτι πιο "ουσιαστικό" αν μπορείς να προσθέσεις θα με βοηθούσε διότι όπως ανέφερα το έχω στα υπόψιν μου με την τρέχουσα τιμή που έχει πέσει...thx 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τόσο χάλια είναι ρε παιδιά την μέρα δεν την βγάζει δηλαδή?
Με την χρήση την δική μου όχι δεν την βγάζει την ημέρα. Και υπόψην δεν παίζω παιχνίδια, απλώς έχω συνέχεια ανοικτά δεδομένα και Bluetooth καθώς και κάνω συχνή χρήση κλήσεων και Internet.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@king2009 συμφωνώ φυσικά με το θέμα της μπαταρίας όμως ποια είναι τα υπόλοιπα μεγάλα αρνητικά; Ρωτάω για να ενημερωθώ (-ουμε όσοι δεν έχουμε την συσκευή και σκεφτόμαστε την αγορά της) και όχι για να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου...οκ η έλλειψη SD card ισχύει ουσιαστικά για όλη την σειρά flagship της Samsung από πέρυσι φυσικά εκτός κι αν το κάνεις Vs με το προηγούμενο μοντέλο s20 Fe. H ποιότητα κατασκευής της πλάτης του κινητού πολλοί την θεωρούν κάπως από διάφορα reviews σε YouTube που έχω δει. Κάτι πιο "ουσιαστικό" αν μπορείς να προσθέσεις θα με βοηθούσε διότι όπως ανέφερα το έχω στα υπόψιν μου με την τρέχουσα τιμή που έχει πέσει...thx 
Ακριβώς αυτά που ανέφερες φίλε μου συγκριτικά με το περσινό fe που ήταν αξιολογοτατο. Ο 888 είναι αγκάθι δυστυχώς με το throttle αρχίζουν κολλήματα μπαταρία φεύγει νεράκι. Μεγάλο θετικό η υποστήριξη σε αναβαθμίσεις για όποιον το κρατήσει χρόνια.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος όταν έχω δύο πηγές Bluetooth πώς μπορώ να επιλέξω μια ως προτεινόμενη για διαχείριση κλήσεων? Έξοδος κτλ? Πχ έχω το αυτοκίνητο και το ρολόι και ενώ κάνω κλήση από το αμάξι ακούγεται το μεγάφωνο του ρολογιού

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τόσο χάλια είναι ρε παιδιά την μέρα δεν την βγάζει δηλαδή?
Φίλε μου αν βάλεις την συχνότητα στα 60hz και αλλάξεις από 5g σε 4g θα την βγάλεις την μέρα. Εγω τώρα έχω 57% και έχω οθόνη 3ωρες σχεδόν. Με λίγο προσοχή την βγάζεις την μέρα. Οριακά αλλά θα την βγάλεις. Τώρα αν τα βάλεις όλα στο φουλ δεν θα την βγάλεις. Μεγάλο μείον επίσης είναι τα 25wat φόρτισης. Προερχόμενος από p30 pro που φόρτιζε σφαίρα και η μπαταρία κρατούσε αιώνες. Τώρα κάμερα έχει φανταστική. Πολύ καλύτερη από p30 pro. Και μπροστά και πίσω. Αισθητά πιο γρήγορα. Οθόνη φοβερή. Ειναι μικρό και ελαφρύ. Το πλαστικό δεν με ξενίζει. Έχω θήκη πάντα στο τηλέφωνο. Μέχρι 500 ευρώ τα αξίζει άνετα. Αν είχε και υπέρυθρες που τις δουλεύω φουλ θα ήμουν πολύ ικανοποιημένος. Η θύρα για ακουστικά αδιάφορη. 5 χρόνια τώρα είμαι με ασύρματα.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσεις συγχρονισμός αν το βάλεις σε λειτουργία πτήσης θα βγάλεις και δεύτερη μέρα, απλά τραγικό να διαβάζω τέτοια πράγματα, αν είναι να τα έχεις όλα κλειστά γιατί να πάρεις 120hz 5G συσκευή; Αντί να τα κόψεις όλα πολύ απλά δεν αγοράζεις σαβουρες συσκευές.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσεις συγχρονισμός αν το βάλεις σε λειτουργία πτήσης θα βγάλεις και δεύτερη μέρα, απλά τραγικό να διαβάζω τέτοια πράγματα, αν είναι να τα έχεις όλα κλειστά γιατί να πάρεις 120hz 5G συσκευή; Αντί να τα κόψεις όλα πολύ απλά δεν αγοράζεις σαβουρες συσκευές.
Φίλε το p30 pro δεν είχε ούτε 5g ούτε 120hz. Πως θες να τα συγκρίνεις; αν δεν σου αρέσει αυτό που γράφω αλλά προσπερνά το και μην σχολιάζεις.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να συνδεσω ενσυρματα ακουστικα Xiaomi με ανταπτορα (USB male /3.5mm female) αλλα μου βγαζει μηνυμα "Αγνωστη συσκευη USB" και δεν συνδεεται.

Στο Μi8 που ειχα πριν λειτουργουσαν ολα κανονικα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Mpeliaris said:

Φίλε μου αν βάλεις την συχνότητα στα 60hz και αλλάξεις από 5g σε 4g θα την βγάλεις την μέρα. Εγω τώρα έχω 57% και έχω οθόνη 3ωρες σχεδόν. Με λίγο προσοχή την βγάζεις την μέρα. Οριακά αλλά θα την βγάλεις. Τώρα αν τα βάλεις όλα στο φουλ δεν θα την βγάλεις. Μεγάλο μείον επίσης είναι τα 25wat φόρτισης. Προερχόμενος από p30 pro που φόρτιζε σφαίρα και η μπαταρία κρατούσε αιώνες. Τώρα κάμερα έχει φανταστική. Πολύ καλύτερη από p30 pro. Και μπροστά και πίσω. Αισθητά πιο γρήγορα. Οθόνη φοβερή. Ειναι μικρό και ελαφρύ. Το πλαστικό δεν με ξενίζει. Έχω θήκη πάντα στο τηλέφωνο. Μέχρι 500 ευρώ τα αξίζει άνετα. Αν είχε και υπέρυθρες που τις δουλεύω φουλ θα ήμουν πολύ ικανοποιημένος. Η θύρα για ακουστικά αδιάφορη. 5 χρόνια τώρα είμαι με ασύρματα.

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ρε παιδιά εγώ όσο το είχα εβγαζα πολύ άνετα τη μέρα. Όταν μου έστρωσε έβγαζε κοντά 6 ώρες sot με 120hz, 9 ώρες δεδομένα και κανα 50λεπτο χάρτες.

Κάτι που θα πρέπει να προσέξετε στη συγκριση με άλλα κινητά είναι ότι σε αντίθεση με άλλα που η μπαταρία πέφτει σφαίρα μετά το 50%, στο s21 fe δεν αλλάζει ιδιαίτερα ο ρυθμός. Δηλαδή αν το συγκρίνω πχ με το 1+8t στο 50%, φαίνεται να έχει καλύτερη μπαταρία το 1+ αλλά στο 20% μου ήταν ξεκάθαρα ανώτερο το fe. Αντίστοιχα και huawei, μετα το 20% έτρεχες να βρεις πρίζα (βέβαια και πάλι τούμπανα ηταν).

Μια χαρά είναι η μπαταρία του και αρκετά καλύτερα από πολλά που ειναι και καλά πιο efficient ο soc. Η samsung στο τομέα της διαχείρισης έχει κάνει εξαιρετική δουλεία. 

5 ώρες πριν, chios said:

Αν κλείσεις συγχρονισμός αν το βάλεις σε λειτουργία πτήσης θα βγάλεις και δεύτερη μέρα, απλά τραγικό να διαβάζω τέτοια πράγματα, αν είναι να τα έχεις όλα κλειστά γιατί να πάρεις 120hz 5G συσκευή; Αντί να τα κόψεις όλα πολύ απλά δεν αγοράζεις σαβουρες συσκευές.

Ασε μας ρε Μητσο. Λες και δεν ειχες δει τα στατιστικά μου στη μπαταρία. Μείνε εκεί με το τάφο σου και ασε το κόσμο. 😛 Στη τελική εσύ ούτως ή αλλως τα έχεις ήδη ολα κλεισμένα με την 360nits 60hz 720p οθόνη 🤣

 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, king2009 said:

Ακριβώς αυτά που ανέφερες φίλε μου συγκριτικά με το περσινό fe που ήταν αξιολογοτατο. Ο 888 είναι αγκάθι δυστυχώς με το throttle αρχίζουν κολλήματα μπαταρία φεύγει νεράκι. Μεγάλο θετικό η υποστήριξη σε αναβαθμίσεις για όποιον το κρατήσει χρόνια.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ποια throttle ρε παιδια; Μήπως έχετε πάρει άλλο τηλέφωνο; Ή μήπως δεν το έχετε ούτε καν πιάσει;

Και για να μην παρεξηγηθώ, το κινητό το έχω ήδη αλλάξει. Δεν ειναι ότι μου θίξατε το γαιδαρο 😛 . Αλλα σας βρίσκω το λιγότερο υπερβολικούς. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αντρικο το ότι πήρες τον τάφο και τον άλλαξες στον μήνα πάνω δεν λέει κάτι, η μπαταρία του είναι μαύρο χάλι και αν το παιδί που ρωτάει για 3 χρόνια να το κρατήσει δεν είναι ότι καλύτερο. Αν εσύ θεωρείς με τόσα λεφτά κινητό να βγάζει οριακά μέρα οκ πάσο, εγώ λεφτά σε τέτοια άθλια τηλέφωνα δεν τα πετάω, τα υπόλοιπα στο telegram μην χαλάμε το θέμα εδώ.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Με έχετε κάνει να μην το πάρω βέβαια αλλά λέει ο ένα αλλά ο άλλος τι ισχύει τελικά?? Δεν παίζω παιχνίδια αλλά χρήση όπως αναφέρατε την ίδια περίπου.
Μεγάλο ξενέρωμα αν είναι έτσι η μπαταρία αν κ ο Andrew τα λέει αλλιώς
Εννοείτε ότι αν το έπαιρνα δεν θα έκλεινα τίποτα όλα θέλω να πηγαίνουν μπάλα να τρέχουν ρολόι σαν λαδωμένο ρουλεμάν
Ποιος ο λόγος να τα κλείσεις?

IPhone 15 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Άσε τι λέει ο Αντρέας και εγώ, είμαστε ιδιαίτερες περιπτώσεις, ο Αντρέας αλλάζει δύο κινητά τον μήνα εγώ κάθε 3 χρόνια, προφανώς ο ένας δεν τον νοιάζει η μπαταρία εμένα που τα κρατάω με νοιάζει στα 3 χρόνια να βγάζω μέρα.
Βάλτα κάτω τι θέλεις και αποφάσισε.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το oneplus 7 που κλείνει 3 χρόνια κ έμεινα τέρμα ευχαριστημένος έχω το ίδιο σκεπτικό για 3-4 χρόνια να αλλάξω πάλι

*Μία μπαταρία ιδίως σε Samsung(υποστήριξη) εύκολα θεωρώ αλλάζεις

IPhone 15 Pro 

Link to comment
Share on other sites

Το έχει κάνει κανείς να δουλεύει με Bluetooth αυτ-του? Ενώ συνδέετε κανονικά και στο αυτοκίνητο και όλα κομπλέ συνεχίζει την κλήση να την στέλνει στο ηχείο του κινητού....

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...