Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγώ συμφωνώ απόλυτως.

από κορυφαία εταιρία στον χώρο προστασίας των κινητών. 

εύκολη τοποθέτηση με τον οδηγό που έχει μέσα στη συσκευασία.

δυο κρύσταλλα, που σημαίνει σου μένει και ένα για την περίπτωση που γίνει κάποιο ατύχημα και σπάσει το πρώτο. 

σε πολύ καλή τιμή. 

και βέβαια το πιο σημαντικό καλύπτει όλη την οθόνη και έχεις τέλεια εικόνα και κανένα πρόβλημα με το δακτυλικό αποτύπωμα. 

 

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, modechristo said:

Καλησπέρα  και εγώ μπορώ να επιβεβαιώσω για το τζαμακι της spigen  πολύ καλό και εύκολο να το βάλει ο καθένας άψογα.. 

 

Για θήκη εγώ πήρα την camshield της nilkin. Πολύ ποιοτική,  προστασία κάμερας φουλ.

https://www.skroutz.gr/s/33368997/Nillkin-CamShield-Pro-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Galaxy-S21-FE-5G.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Το μόνο που με ενοχλεί αλλά δεν ξέρω μήπως με το καιρό χρήσης στρώσει είναι ότι το καπάκι ανοίγει δύσκολα δλδ θέλει προσπάθεια.. 

Και εγω spigen εβαλα. Πολυ καλο! 

Link to comment
Share on other sites

Είχε κάποιος s21 και να πήγε s21fe?? Εκτός της μικρής διαφοράς στις ίντσες ποιο θεωρείτε καλύτερο

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, scorpio3 said:

Είχε κάποιος s21 και να πήγε s21fe?? Εκτός της μικρής διαφοράς στις ίντσες ποιο θεωρείτε καλύτερο

Ειχα για λιγο στα χερια μου το s21. Πιο σμουθ και καλυτερες νυχτερινες το s21 fe. Και λιγο καλυτερη μπαταρια (βεβαια ηταν ενος ετους το s21)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ειχα για λιγο στα χερια μου το s21. Πιο σμουθ και καλυτερες νυχτερινες το s21 fe. Και λιγο καλυτερη μπαταρια (βεβαια ηταν ενος ετους το s21)
Καλημέρα!! Πάνω κάτω πόσες ώρες sot έχεις με το S21 FE? Βγάζει μέρα;

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, longus said:

Καλημέρα!! Πάνω κάτω πόσες ώρες sot έχεις με το S21 FE? Βγάζει μέρα;

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα. Μέτριο μου φαινεται προς το παρον. Ικανοποιητικο βεβαια για μερα αλλα μαλλον δεν φτανει το s20 fe. Θα το δω και τις επομενες μερες που θα στρωσει.

Κανα 5ωρο βγαζει τωρα. Αλλα επειδη ειναι samsung που εχει αρκετη διαφορα μετα τις 10 μερες, θα επανελθω.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μέτριο μου φαινεται προς το παρον. Ικανοποιητικο βεβαια για μερα αλλα μαλλον δεν φτανει το s20 fe. Θα το δω και τις επομενες μερες που θα στρωσει.

Κανα 5ωρο βγαζει τωρα. Αλλα επειδη ειναι samsung που εχει αρκετη διαφορα μετα τις 10 μερες, θα επανελθω.
Ωραία, άμα βγάζει 5 ώρες είναι καλά, περιμένω ένα 8/256 αντικαταστάτη του Mi10T PRO ( βράχος όσο αναφορά την μπαταρία ) και έχω τις επιφυλάξεις μου με αυτά που ακούω - διαβάζω για την μπαταρία του S21 FE.

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, άμα βγάζει 5 ώρες είναι καλά, περιμένω ένα 8/256 αντικαταστάτη του Mi10T PRO ( βράχος όσο αναφορά την μπαταρία ) και έχω τις επιφυλάξεις μου με αυτά που ακούω - διαβάζω για την μπαταρία του S21 FE.

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν είχα mi10t pro δε θα το άλλαζα για κανέναν λόγο με αυτό, ο 865 είναι από τους καλύτερους επεξεργαστές ακόμα και σήμερα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν είχα mi10t pro δε θα το άλλαζα για κανέναν λόγο με αυτό, ο 865 είναι από τους καλύτερους επεξεργαστές ακόμα και σήμερα.
Ένα χρόνο σχεδόν στην κατοχή μου έχω να πω τα καλύτερα, το μόνο μείον για εμένα το βάρος...με κούρασε. Σε συνδυασμό με την πολύ καλή τιμή που βρήκα το S21 FE 8/256 με έβαλε σε πειρασμό, αλλιώς δεν θα το επιχειρούσα.

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, longus said:

Ένα χρόνο σχεδόν στην κατοχή μου έχω να πω τα καλύτερα, το μόνο μείον για εμένα το βάρος...με κούρασε. Σε συνδυασμό με την πολύ καλή τιμή που βρήκα το S21 FE 8/256 με έβαλε σε πειρασμό, αλλιώς δεν θα το επιχειρούσα.

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

λογικό! 218 gr. διαβάζω! εδώ με ενοχλούν τα 191 του Mi 9T Pro.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, longus said:

Ένα χρόνο σχεδόν στην κατοχή μου έχω να πω τα καλύτερα, το μόνο μείον για εμένα το βάρος...με κούρασε. Σε συνδυασμό με την πολύ καλή τιμή που βρήκα το S21 FE 8/256 με έβαλε σε πειρασμό, αλλιώς δεν θα το επιχειρούσα.

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε βάρος και διαστάσεις πραγματικά είναι εξαιρετικό. Ίσως η πιο τίμια επιλογή σε σχετικά μαζεμένη (για τα σημερινά δεδομένα) συσκευή.

Επίσης να πω ότι είναι τρελά smooth. Δεν έχω δει ούτε ένα frame drop.

Link to comment
Share on other sites

Σε βάρος και διαστάσεις πραγματικά είναι εξαιρετικό. Ίσως η πιο τίμια επιλογή σε σχετικά μαζεμένη (για τα σημερινά δεδομένα) συσκευή.
Επίσης να πω ότι είναι τρελά smooth. Δεν έχω δει ούτε ένα frame drop.
Αντρέα σε σχέση με το S20 Fe που είχες στην κατοχή σου, εντοπίζεις διάφορες;

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, stapd_21 said:

Αντρέα σε σχέση με το S20 Fe που είχες στην κατοχή σου, εντοπίζεις διάφορες;

Sent from my SM-G781B using Tapatalk
 

Ναι. Ελαφρύτερη συσκευή, καλύτερη οθόνη και λίγο καλύτερη κάμερα (στα σημεία). 

Απο την άλλη, μάλλον χάνει μπαταρία. Λέω μάλλον γιατί ακόμα δεν έχω κλείσει βδομάδα να στρώσει.

Επίσης να επισημάνω ότι δεν παίρνει sd.

Link to comment
Share on other sites

και μαλλον θα χανει σε μπαταρια γιατι ο 888 ειναι πιο ενεργοβορος απο τον 865. 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Την spigen έβαλα και γω στο S21 FE της συζύγου. Εύκολη τοποθέτηση, με λίγο κόπο και προσοχή έφυγαν 2-3 φουσκαλίτσες και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αλλού χάνει αλλού κερδίζει, για μένα η μόνη πραγματική αιτία αλλαγής είναι η "διατήρηση & ανανέωση" ενός κεφαλαίου απ'τα χρήματα που δίνει κάποιος για κινητό ( εφόσον τον ενδιαφέρει κάτι τέτοιο) η πιο κόμπακτ και ελαφρύτερη συσκευή και η πιο μακροχρόνια φυσικά υποστήριξη. Δεν τα λες και λίγα βέβαια... όταν πέσει η τιμή του s22+ πιστεύω ότι εκεί είναι η ουσιαστική αναβάθμιση σε σχέση με το s20 fe. 

https://nanoreview.net/en/phone-compare/samsung-galaxy-s21-fe-5g-vs-samsung-galaxy-s20-fe-5g

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αλλού χάνει αλλού κερδίζει, για μένα η μόνη πραγματική αιτία αλλαγής είναι η "διατήρηση & ανανέωση" ενός κεφαλαίου απ'τα χρήματα που δίνει κάποιος για κινητό ( εφόσον τον ενδιαφέρει κάτι τέτοιο) η πιο κόμπακτ και ελαφρύτερη συσκευή και η πιο μακροχρόνια φυσικά υποστήριξη. Δεν τα λες και λίγα βέβαια... όταν πέσει η τιμή του s22+ πιστεύω ότι εκεί είναι η ουσιαστική αναβάθμιση σε σχέση με το s20 fe. 
https://nanoreview.net/en/phone-compare/samsung-galaxy-s21-fe-5g-vs-samsung-galaxy-s20-fe-5g
Αλλά για να πέσει σε χαμηλα επίπεδα θα περάσει καιρός...

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να συγχρονίζω όλες τις φωτογραφίες από το κινητό.

office lens, screen shot, κ.λ.π. με το one drive; 

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, stapd_21 said:

Αλλά για να πέσει σε χαμηλα επίπεδα θα περάσει καιρός...

Sent from my SM-G781B using Tapatalk
 

To αντίστοιχο S21+ (8/128) πέρσι έπεσε από τα €1100 περίπου τέλη Ιαν στα €770 τέλη Μάη. Μετά σταθεροποιήθηκε και κατά καιρούς τσίμπαγε λίγο προς τα πάνω. Οπότε περίπου τέλη Μάη με αρχές Ιούνη όποιος ενδιαφέρεται. 

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, ea6gka said:

και μαλλον θα χανει σε μπαταρια γιατι ο 888 ειναι πιο ενεργοβορος απο τον 865. 

Ναι παίζει. Αλλά όταν στρώσει θα έχω πιο ασφαλή συμπεράσματα.

Βέβαια δεν είναι μόνο soc. Ας πούμε, το 1+8t, παρότι έχει τον 865, σε μένα τουλάχιστον είχε χειρότερη μπαταρία.

Αυτό που βλέπω γενικά, από όσα κινητά έχω πιάσει με snap 888, έχει σίγουρα καλύτερη αυτονομία (αναφέρομαι σε 1+9pro και mi 11 που έχω δουλέψει αν και εκείνα είχαν και μεγαλύτερη ανάλυση).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και ένα στατιστικό μπαταρίας. Το κινητό το σεταρα Πέμπτη βράδυ. Οπότε πιστεύω πως μπορεί να βελτιωθεί και άλλο.

Στη σημερινή χρήση που βλέπετε είχα 50 λεπτά χάρτες, 9 ώρες δεδομένα (τις υπόλοιπες ήμουν σε wifi), μερικές φωτογραφίες και αυτόματη φωτεινότητα. 

Screenshot_20220322-002048_GSam Battery Monitor.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η παραπάνω αυτονομία δεν φαίνεται άσχημη, αν και παίζουν πολλά άλλα ρόλο, όπως το σήμα κινητής, οι κλήσεις, ποιες εφαρμογές έκανες χρήση, τα Hz της οθόνης, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Η παραπάνω αυτονομία δεν φαίνεται άσχημη, αν και παίζουν πολλά άλλα ρόλο, όπως το σήμα κινητής, οι κλήσεις, ποιες εφαρμογές έκανες χρήση, τα Hz της οθόνης, κλπ.

 

Βγήκε update για OneUI 4.1

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, stefan_city said:

Η παραπάνω αυτονομία δεν φαίνεται άσχημη, αν και παίζουν πολλά άλλα ρόλο, όπως το σήμα κινητής, οι κλήσεις, ποιες εφαρμογές έκανες χρήση, τα Hz της οθόνης, κλπ.

120 hz. Το σημα μετριο. Κλησεις ειχα μόνο Skype. 

Με 50 λεπτα χάρτες και 9 ωρες δεδομένα εχεις καλυτερα στατιστικά;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Antretng said:

120 hz. Το σημα μετριο. Κλησεις ειχα μόνο Skype. 

Με 50 λεπτα χάρτες και 9 ωρες δεδομένα εχεις καλυτερα στατιστικά;

Δεν έχω καν τη συσκευή, αλλά παρακολουθώ το νήμα γιατί με ενδιαφέρει.

Τα κυριότερα σημεία για μένα είναι η αυτονομία και η φωτογραφική μηχανή. Το πόσο γρήγορο και smooth μπορεί να είναι, το θεωρώ δεδομένο πλέον για όλες τις συσκευές σε αυτό το εύρος τιμής.

Δεδομένου ότι παντού λένε τα χειρότερα για την αυτονομία, η δική σου μου φάνηκε αρκετά ικανοποιητική, αν και σίγουρα θα μπορούσε και καλύτερα.

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...