Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεωρώ πως είναι ενεργοποιημένη κανονικά και γίνεται χρήση όταν δεσμευτεί μεγάλο μέρος και εξαντλείται η αρχική των 6 GB στην προκειμένη περίπτωση. Έτσι είναι και στο MIUI της Xiaomi που έχω. Είναι ενεργοποιημένη κανονικά όπως φαίνεται από τον διακόπτη όμως ουσιαστικά είναι εικονική ραμ και επεμβαίνει υποθέτω όταν δεσμευτεί ή εξαντλείται η αρχική προσφερόμενη ραμ (8/128 είναι στην περίπτωση του Xiaomi).

 

Screenshot_2022-03-17-19-39-44-717_com.android.settings.jpg

Screenshot_2022-03-17-19-40-10-280_com.cpuid.cpu_z.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως είναι ενεργοποιημένη κανονικά και γίνεται χρήση όταν δεσμευτεί μεγάλο μέρος και εξαντλείται η αρχική των 6 GB στην προκειμένη περίπτωση. Έτσι είναι και στο MIUI της Xiaomi που έχω. Είναι ενεργοποιημένη κανονικά όπως φαίνεται από τον διακόπτη όμως ουσιαστικά είναι εικονική ραμ και επεμβαίνει υποθέτω όταν δεσμευτεί ή εξαντλείται η αρχική προσφερόμενη ραμ (8/128 είναι στην περίπτωση του Xiaomi).
 
Screenshot_2022-03-17-19-39-44-717_com.android.settings.thumb.jpg.11196748a30bb1fb769d61fc1fece04c.jpg
Screenshot_2022-03-17-19-40-10-280_com.cpuid.cpu_z.thumb.jpg.82fb40c1995368d069f93d5e887c648b.jpg
πολύ καλό αυτό κ συμφέρει πολύ το 6/128

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ το παραμικρό δεν έχει κολλήσει σε τίποτα ένα χρόνο και που το έχω, το ίδιο καλό και καλύτερο θα είναι το s21 fe με τον 888 πρέπει να είναι πυραυλάκι αν κρίνω από το mi 11i με τον ίδιο επεξεργαστή. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως είναι ενεργοποιημένη κανονικά και γίνεται χρήση όταν δεσμευτεί μεγάλο μέρος και εξαντλείται η αρχική των 6 GB στην προκειμένη περίπτωση. Έτσι είναι και στο MIUI της Xiaomi που έχω. Είναι ενεργοποιημένη κανονικά όπως φαίνεται από τον διακόπτη όμως ουσιαστικά είναι εικονική ραμ και επεμβαίνει υποθέτω όταν δεσμευτεί ή εξαντλείται η αρχική προσφερόμενη ραμ (8/128 είναι στην περίπτωση του Xiaomi).
 
Screenshot_2022-03-17-19-39-44-717_com.android.settings.thumb.jpg.11196748a30bb1fb769d61fc1fece04c.jpg
Screenshot_2022-03-17-19-40-10-280_com.cpuid.cpu_z.thumb.jpg.82fb40c1995368d069f93d5e887c648b.jpg
Το διακόπτη για την επέκταση μνήμης που ακριβώς σε ποια διαδρομή τον έχει?
Έχω note 10 plus και μου δείχνει αυτό.
Είναι όμως ή όχι ενεργοποιημένο?84c59ea2279a0f0ddde710ddc1d8be60.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


e1e507637157011c156267fb3cba7990.jpg

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τα screen shots είναι από το Xiaomi. Στο Samsung δεν υπάρχει διακόπτης είναι η εικονική ραμ ενεργοποιημένη ήδη εφόσον σου εμφανίζει την ένδειξη ram plus 

https://codepre.com/el/como-acceder-a-samsung-ram-plus.html

https://youtu.be/9rPtIZky3Kk

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει πολύ σαν συσκευή κ τώρα είναι σε πάρα πολύ καλή τιμή το μόνο κόλλημα είναι αυτός ο επεξεργαστής που έχουν ακουστεί τόσα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

παιδιά  αριστερά από την θύρα φόρτισης μαλλον είναι το μικρόφωνο ε?
καταλάθως όταν πήγα να βάλω την σιμ. πίεσα εκεί σχετικά με δύναμη ελπίζω να μην έκανα καμία ζημία. 😒

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, scorpio3 said:

Με ενδιαφέρει πολύ σαν συσκευή κ τώρα είναι σε πάρα πολύ καλή τιμή το μόνο κόλλημα είναι αυτός ο επεξεργαστής που έχουν ακουστεί τόσα

Στο Mi 11i με έχει εντυπωσιάσει, κάνει τους 865 να φαίνονται δυο σκαλιά κάτω. Αυτό το διάστημα ( απ'τα μέσα Γενάρη μέχρι τώρα) δουλεύω καθημερινά τρεις συσκευές s20 Fe 5g & Mi 10 T με 865 και το Mi 11i . Η διαφορά σε όλα είναι εμφανέστατη το δε Miui 13 εξαιρετικό έχει βελτιώσει στα μέγιστα την κατανάλωση μπαταρίας. Εγώ επειδή το πέτυχα σε καλή τιμή είπα να το δοκιμάσω κι από τότε έχω πάθει πλάκα ειδικά και με τις θερμοκρασίες που περίμενα να βράζει δεν έχω νιώσει το παραμικρό και η συσκευή απλά πυροβολάει!! Ίσως επειδή είναι χειμώνας τί να πω πάντως ίδιες θερμοκρασίες παραπλήσιες είναι στις αντίστοιχες εφαρμογές με τα προαναφερθέντα κινητά. Το s20 Fe 5g το κρατώ λόγω ασύρματης φόρτισης compact διαστάσεων χωρά στις τσέπες άνετα και μάλλον θα καταλήξει στην κυρά ενώ το Mi 10 T στον γιο μου που κλείνει σε δυο μήνες περίπου 2 χρόνια με το αθάνατο στα χέρια του ( τί έχει τραβήξει) Redmi Note 9s.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τα screen shots είναι από το Xiaomi. Στο Samsung δεν υπάρχει διακόπτης είναι η εικονική ραμ ενεργοποιημένη ήδη εφόσον σου εμφανίζει την ένδειξη ram plus 
https://codepre.com/el/como-acceder-a-samsung-ram-plus.html

Ναι αυτό ήξερα και εγώ αλλά είδα το screenshot με το διακόπτη που ανέβασες και λέω μήπως μου διαφεύγει κάτι.
Σε ευχαριστώ πολύ πάντως! :)

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, modechristo said:

παιδιά  αριστερά από την θύρα φόρτισης μαλλον είναι το μικρόφωνο ε?
καταλάθως όταν πήγα να βάλω την σιμ. πίεσα εκεί σχετικά με δύναμη ελπίζω να μην έκανα καμία ζημία. 😒

update

Δοκίμασα το μικρόφωνο σε κλήσεις και όλα καλά σήμερα όποτε απλά ελπίζω μην χάλασε κάτι στην αδιαβροχοποίηση.
δεν είναι ότι το έβαλα με πολύ δύναμη αλλά την πίεση την εφάρμοσα όσο να ναι..

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δουλεύει είσαι οκ απ'την άλλη μην το κολυμπήσεις κιόλας είναι ένα εύλογο ερωτηματικό όπως το θέτεις, όμως πιστεύω ότι η "στεγανοποίηση" γίνεται πιο  μέσα οπότε λογικά δεν έχεις να φοβάσαι κάτι. Υπάρχουν κι ορισμένα μέλη που είναι τεχνικοί ή κατέχουν γνώσεις οπότε αν το διαβάσουν θα σου απαντήσουν πιο εμπεριστατωμένα ως γνωστές.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, konakis said:

Εφόσον δουλεύει είσαι οκ απ'την άλλη μην το κολυμπήσεις κιόλας είναι ένα εύλογο ερωτηματικό όπως το θέτεις, όμως πιστεύω ότι η "στεγανοποίηση" γίνεται πιο  μέσα οπότε λογικά δεν έχεις να φοβάσαι κάτι. Υπάρχουν κι ορισμένα μέλη που είναι τεχνικοί ή κατέχουν γνώσεις οπότε αν το διαβάσουν θα σου απαντήσουν πιο εμπεριστατωμένα ως γνωστές.

ευχαριστώ πολύ konakis. θεωρω πως την γλίτωσα..
υπάρχουν παντως άρθα που με καθησύχασαν όπως αυτό.
https://www.smartprix.com/bytes/does-inserting-sim-ejector-tool-in-mic-hole-damage-water-resistance-or-the-mic/

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση όντως,σε ευχαριστούμε που το έβαλες είναι σημαντικό πιστεύω ✌️

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, konakis said:

Καλή φάση όντως,σε ευχαριστούμε που το έβαλες είναι σημαντικό πιστεύω ✌️

πιστεύω πολλά άτομα που έχουν την σειρά s21 το έχουν κάνει με αυτά που διάβασα.

Edited by modechristo
Link to comment
Share on other sites

https://www.androidpolice.com/anyone-who-has-stuck-their-sim-tool-in-a-phones-mic-hole-needs-to-watch-this-new-jre-video/

και φρέσκο άρθρο πριν 12 ώρες έχει και το s22 στις δοκιμές άρα πλέον νομίζω έχει προβλεθεί το σενάριο. 🙂

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, scorpio3 said:

Τελικά ζεσταίνεται εύκολα?
 

Εγώ προσωπικά  δεν έχω καταλάβει κάτι. Αλλά  δεν παίζω και παιχνίδια κιολας

Παιδιά μια επιλογή στις ρυθμίσεις  οθόνης νομίζω που και καλά  αυξάνει την ευαισθησία  όταν κάποιος βαζει τζάμι κλπ κλπ.

Την έχετε ενεργοποιημενη;

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται εσένα πως σου φαίνεται κι αν έχεις βάλει προστασία στην οθόνη;

Εγώ για παράδειγμα στο s20 fe που είναι με την εργοστασιακή του ζελατίνα δεν έχω ενεργοποιήσει την επιλογή αφού δουλεύει default άψογα, άριστα!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα νέος κάτοχος από σήμερα, έχετε να μου προτείνετε κάποια μεμβράνη ή κάποιο καλό τζαμι;Είχε το δικό σας μεμβράνη περασμένη;

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mεμβρανη δικη του περασμενη δεν εχει.

Εγω χρονια τωρα σε ολα μου τα κινητα βαζω τις X-ONE και δεν ειχα ποτε προβλημα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gfilip said:

Σε ευχαριστω για την απαντηση,ουτε το δικο μου ειχε οποτε θα ψαξω γι'αυτη που λες.

Δυσκολα θα βρεις οποτε ψαξε κατι αλλο 😁
Εμενα μου εβαλαν απο το απλο το S21 και ειναι μικρη και περιμενω ακομα να φερουν τη σωστη

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gfilip said:

Καλημέρα νέος κάτοχος από σήμερα, έχετε να μου προτείνετε κάποια μεμβράνη ή κάποιο καλό τζαμι;Είχε το δικό σας μεμβράνη περασμένη;

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Καλησπέρα σας αγόρασα και τοποθέτησα μόνος μου το εξής τζαμακι

https://www.skroutz.gr/s/33361857/Spigen-ALM-GLAS-tR-Slim-FC-Tempered-Glass-2τμχ-Galaxy-S21-FE-5G.html

2 τεμάχια έχει μέσα και με το περίγραμμα που δίνει μαζί κάνει πανεύκολη τη κεντραρισμενη τοποθέτηση. Μια πάρα που μικρή φουσκαλιτσα έμεινε στο πλάι και αυτό από λάθος μου.εχει και εργαλειακι για να σπρώξεις τον αέρα.Πιανει σωστά το τηλ από άκρη σε άκρη . Η αφή αφού έβαλα αυξημένη ευαισθησία στις ρυθμίσεις είναι μια χαρά. Αν το δουλεύεις με αποτυπωμα θα το ξαναπεράσεις αφού βάλεις το τζάμι. Δεν έχω δοκιμάσει αλλά στο παρών κινητό άλλα έμεινα ευχαριστημένος 100%.

Να αναφέρω ότι αγόρασα και τα προστατευτικα τζαμακια που έχει η  η spigen  για τη κάμερα.Εξισου εύκολη τοποθέτηση και είναι συμβατά σύμφωνα με πολλές αν και όλες τις θήκες της εταιρείας. 

Από θήκη έβαλα την thin fit  της  spigen καθώς δεν ήθελα κάποια χοντροκομμενη επιλογή αλλά όσο πιο συμμαζεμενο και φυσικα να καθεται κουτί με τα τζαμακια. Minimal θήκη που δεν ξεφεύγει σε όγκο, ίσως θα ήθελα να έχει πιο καλό  grip λιγάκι αλλά τίποτα ανησυχητικό. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  και εγώ μπορώ να επιβεβαιώσω για το τζαμακι της spigen  πολύ καλό και εύκολο να το βάλει ο καθένας άψογα.. 

 

Για θήκη εγώ πήρα την camshield της nilkin. Πολύ ποιοτική,  προστασία κάμερας φουλ.

https://www.skroutz.gr/s/33368997/Nillkin-CamShield-Pro-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Galaxy-S21-FE-5G.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Το μόνο που με ενοχλεί αλλά δεν ξέρω μήπως με το καιρό χρήσης στρώσει είναι ότι το καπάκι ανοίγει δύσκολα δλδ θέλει προσπάθεια.. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...