Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

27 minutes ago, GeorgeKa said:

Μπορεις να μου εξηγησεις αυτο τα 60 ή 100 Hz ;;;

60 & 120 είναι. Στο S21 FE δεν είναι adaptive να μεταβάλλεται ανάλογα τις συνθήκες. Αλλά θα είναι καρφωμένο ή στο 60 ή στο 120. Οπου το βάλεις.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, elteo said:

60 & 120 είναι. Στο S21 FE δεν είναι adaptive να μεταβάλλεται ανάλογα τις συνθήκες. Αλλά θα είναι καρφωμένο ή στο 60 ή στο 120. Οπου το βάλεις.

Και πως αλλαζει αυτη η ρυθμιση ;
Φαινεται μεγαλη διαφορα στην οθονη ;

Link to comment
Share on other sites

Και πως αλλαζει αυτη η ρυθμιση ;
Φαινεται μεγαλη διαφορα στην οθονη ;
Βασικά.... Άλλο τηλέφωνο γίνεται. Πιο ομαλό και smooth.
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, left_ace said:
20 ώρες πριν, RetZi said:
Παιδιά στα χρήματα που είναι αυτή την στιγμή θεωρώ ότι είναι μια παρά πολύ καλή περίπτωση. Ως πρώην κάτοχος s7 edge είπα να κάνω μια αλλαγή και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου. Όσο για την αυτονομία με μέτρια χρήση μου βγάζει δύο ημέρες. Και βλέπω ότι μέρα με την μέρα υπάρχει βελτίωση. Και να προσθέσω ότι το συμπεριέλαβε η samsung στις συσκευες που θα πάρουν 4 os upgrades Και 5 χρονια security updates. Καθολου ασχημα !!

Για την υποστήριξη όλοι συμφωνούμε. Το έχεις στα 60hz ή στα 120hz;

120 μόνιμα!!

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, jimteo said:

Είναι εξαιρετική συσκευή στο σύνολό της αλλά σε συνδυασμό με τη μεγάλη υποχώρηση της τιμής του S21, θέλει σκέψη σε ποιο από τα δύο να καταλήξει κανείς.
Ανάλογα βέβαια και με τις προτεραιότητες που θέτει ο καθένας.

Εστάλη από το Google Pixel 6


 

Αδερφέ σε αυτό το δίλημμα ήμουν και εγώ. Αν εξαιρέσεις την πλαστική πλάτη (που εμένα με αφήνει παγερά αδιάφορο γιατί με θήκη το έχει το 90% οπότε στο πλαστικό καταλήγουμε) έχει καλύτερο επεξεργαστή και άμα δεις σε συγκρίσεις η κάμερα είναι ουσιαστικά ίδια. Οι διαφορές είναι ελάχιστες. Και μιλάμε για ένα κινητό που κυκλοφόρησε πριν δύο μήνες και θα φτάσει μέχρι android 16 ενώ τα υπόλοιπα της σειράς s21 μέχρι 15..

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά, δεν το συζητώ.
Ποσως με απασχολεί το πλαστικό. Λες και το άλλο που είναι πιο ποιοτική κατασκευή, το βλέπει κανείς.
Απλά έχω μείνει με την εντύπωση ότι κι κάμερες του 21 είναι, έστω και οριακά, καλύτερες από του 21FE.
Από ότι εχω παρακολουθήσει δηλαδη, γιατί δεν τα είχα και τα δύο ποτέ. Μόνο το S21.

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Διάβασα ότι στο s21 fe παγώνει η GCAM στο viewfinder. Ισχύει ακόμα αυτό; Αν ναι, θέλετε να δούμε μήπως το διορθώσουμε μιας και εχω υποψιαστεί τι φταίει; Θα χρειαστώ κάποιον σε chat. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, left_ace said:
18 ώρες πριν, GeorgeKa said:
Και πως αλλαζει αυτη η ρυθμιση ;
Φαινεται μεγαλη διαφορα στην οθονη ;

Βασικά.... Άλλο τηλέφωνο γίνεται. Πιο ομαλό και smooth.

Aπο που μπορω να κανω την αλλαγη ; Δε βρισκω κατι στο μενου !

 

Επισης αν ξερεις....εχει δυο καρτες SIM, αν μιλαω στο ενα νουμερο και με καλεσουν στο αλλο τι γινεται ;

Την κανει προωθηση σε εκεινη που μιλαω για να μπορεσω να απαντησω ;

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-Οθονη-Ομαλη κινηση.

Εχει επιπτωση στην μπαταρια βεβαια. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά οι κάτοχοι τι γνώμη έχουν για την μπαταρία?
Εγώ θα πώ επειδή το έχει πολύ κοντινό μου πρόσωπο  με τον snap888 πέρα ότι το κινητό πάει μπάλα στα 120 πολύ smooth.
Το έχεi φορτώσει και με 50 Plus  εφαρμογές και σχεδον όλη την ημερα ανοικτο wifi και 4g και την ημέρα την βγάζει πολύ εύκολα.
Εγω θα περιμένω να πέσει λίγο ακόμα και θα το τσιμπήσω.
το s21 είναι λίγο μικρό σε μέγεθος για τα γούστα μου.
το FE είναι τόσο όσο για χρήση ενός χεριού και είναι πανάλαφρο.
 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, modechristo said:

Παιδιά τελικά οι κάτοχοι τι γνώμη έχουν για την μπαταρία?
Εγώ θα πώ επειδή το έχει πολύ κοντινό μου πρόσωπο  με τον snap888 πέρα ότι το κινητό πάει μπάλα στα 120 πολύ smooth.
Το έχεi φορτώσει και με 50 Plus  εφαρμογές και σχεδον όλη την ημερα ανοικτο wifi και 4g και την ημέρα την βγάζει πολύ εύκολα.
Εγω θα περιμένω να πέσει λίγο ακόμα και θα το τσιμπήσω.
το s21 είναι λίγο μικρό σε μέγεθος για τα γούστα μου.
το FE είναι τόσο όσο για χρήση ενός χεριού και είναι πανάλαφρο.
 

Φίλε μου με μέτρια χρήση μου βγάζει οριακα δύο μέρες. Μέτρια χρήση εννοώ νορμάλ χρήση σοσιαλ και μια ώρα gaming την μερα κ αυτόματο φωτισμό οθόνης σε 120hz.  Θα συμφωνήσω με την οθόνη επειδή πριν το επιλέξω τα έβαλα δίπλα δίπλα με το s21 και μου φάνηκε μικρό. Τώρα όσον αφορά την κάμερα νομίζω είναι προτιμοτερη μια έξτρα έκδοση android παρά η ελαφρώς καλύτερη κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Το Fe 8/256 παίζει στα 535€ αυτή την στιγμή.
Τα μαγαζιά αυτά είναι οκ από θέμα κάλυψης εγγύησης ?

Έχω ένα mi 9 lite και σκέφτομαι να κάνω μετάβαση..

Ευχαριστώ!!

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Αν όχι όλα, τα περισσότερα ναι.
Δύο χρόνια εγγύηση της επίσημης.
Ότι και να λεω εγώ όμως, εννοείται ότι πριν προβείς στην αγορά θα ζητήσεις να στο διευκρινίσουν.

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το παραπάνω θέμα, επειδή είχα κι εγώ τις ίδιες ανησυχίες. 

έστειλα email στα δυο πρώτα σε χαμηλώτερη τιμή καταστήματα.   

πάρακάτω η ερώτηση μου και η απάντηση που μου ήρθε από το ένα εκ των δυο. 

Καλησπέρα.

Το Samsung Galaxy S21 FE 5G (8GB/256GB που πουλάτε.                                                                                                                        Έχει εγγύηση;  Πόσο διάστημα;   Από ποιον, από την αντιπροσωπεία, η από εσάς; 

και η απάντηση. 

Καλησπέρα

Όλες οι συσκευές που πωλούνται μέσω του ηλεκτρονικού μας καταστήματος έχουν την εκάστοτε εργοστασιακή εγγύηση των δύο ετών (εκτός κάποιων εξαιρέσεων). Η Samsung έχει δύο χρόνια και είναι εγγύηση αντιπροσωπείας.

Με εκτίμηση
Ομάδα Yoost

LYNX IKE
Β. Δεληγιάννη 50
14452 Μεταμόρφωση
2152151711
info@yoost.gr
www.yoost.gr
0?ui=2&ik=37d32c8250&attid=0.1&permmsgid=msg-a:r2633729836231591811&view=fimg&fur=ip&sz=s0-l75-ft&attbid=ANGjdJ_JBn9CpSf3NEEyQtkbxvfUpqnSxVEjKvhSvxrDp9dFhRDHRN6qktHzIbur5Sr2cv5giO8xTvGm-lHZblaXspvuSMHoDVrOOsgyInkHVYC2mFpMDJSnUFh2ZnM&disp=emb&realattid=17f5b78ce637f7a39e21

 

 
Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kakos said:

σχετικά με το παραπάνω θέμα, επειδή είχα κι εγώ τις ίδιες ανησυχίες. 

έστειλα email στα δυο πρώτα σε χαμηλώτερη τιμή καταστήματα.   

πάρακάτω η ερώτηση μου και η απάντηση που μου ήρθε από το ένα εκ των δυο. 

Καλησπέρα.

Το Samsung Galaxy S21 FE 5G (8GB/256GB που πουλάτε.                                                                                                                        Έχει εγγύηση;  Πόσο διάστημα;   Από ποιον, από την αντιπροσωπεία, η από εσάς; 

και η απάντηση. 

Καλησπέρα

Όλες οι συσκευές που πωλούνται μέσω του ηλεκτρονικού μας καταστήματος έχουν την εκάστοτε εργοστασιακή εγγύηση των δύο ετών (εκτός κάποιων εξαιρέσεων). Η Samsung έχει δύο χρόνια και είναι εγγύηση αντιπροσωπείας.

Με εκτίμηση
Ομάδα Yoost

LYNX IKE
Β. Δεληγιάννη 50
14452 Μεταμόρφωση
2152151711
info@yoost.gr
www.yoost.gr
0?ui=2&ik=37d32c8250&attid=0.1&permmsgid=msg-a:r2633729836231591811&view=fimg&fur=ip&sz=s0-l75-ft&attbid=ANGjdJ_JBn9CpSf3NEEyQtkbxvfUpqnSxVEjKvhSvxrDp9dFhRDHRN6qktHzIbur5Sr2cv5giO8xTvGm-lHZblaXspvuSMHoDVrOOsgyInkHVYC2mFpMDJSnUFh2ZnM&disp=emb&realattid=17f5b78ce637f7a39e21

 

 

Παιδιά καλησπέρα διαβάζω καιρό στο forum αλλά μόλις έκανα account και έχω την εξής απορια. Ενδιαφέρομαι και εγώ για την αγορά του S21 fe. Έχοντας δει και εγώ τη τιμή σε αυτό το κατάστημα, επειδή παρακολουθούσα και περίμενα να πέσει η τιμή του, θέλω να κάνω την εξής ερώτηση. 

Έχω Vodafone Sim. Όσον αφορά το 5g και το volte δουλεύουν κανονικά από σκρουτζομαγαζα? Απαξ δηλαδή και η συσκευή έχει πιστοποίηση 5g και είναι στην λίστα της εταιρείας, παίζει κάποιο ρόλο από που το αγοράζεις? 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να επιβεβαιώσουμε τα λεγόμενα τους σχετικά με την εγγύηση κατασκευαστή?

Μου έκανε αρνητική εντύπωση σε ένα κατάστημα που κάλεσα για επιβεβαίωση των παραπάνω που αφού με διαβεβαίωσε ο πωλητής ότι ναι δουλεύουν κανονικά, άρχισε να μου πλασάρει το Pixel 6 λέγοντας μου ότι στο επόμενο update θα λυθεί το θέμα με την Ελλάδα και ότι βγήκε επίσημη ανακοίνωση επί τούτου. Κάτι που αφού έψαξα δεν βρήκα απολυτως τίποτα σχετικό και μου δημιούργησε δυσπιστία και για τα προηγούμενα λεγόμενα του περί εγγύησης. 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vlavhs said:

Παιδιά καλησπέρα διαβάζω καιρό στο forum αλλά μόλις έκανα account και έχω την εξής απορια. Ενδιαφέρομαι και εγώ για την αγορά του S21 fe. Έχοντας δει και εγώ τη τιμή σε αυτό το κατάστημα, επειδή παρακολουθούσα και περίμενα να πέσει η τιμή του, θέλω να κάνω την εξής ερώτηση. 

Έχω Vodafone Sim. Όσον αφορά το 5g και το volte δουλεύουν κανονικά από σκρουτζομαγαζα? Απαξ δηλαδή και η συσκευή έχει πιστοποίηση 5g και είναι στην λίστα της εταιρείας, παίζει κάποιο ρόλο από που το αγοράζεις? 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να επιβεβαιώσουμε τα λεγόμενα τους σχετικά με την εγγύηση κατασκευαστή?

Μου έκανε αρνητική εντύπωση σε ένα κατάστημα που κάλεσα για επιβεβαίωση των παραπάνω που αφού με διαβεβαίωσε ο πωλητής ότι ναι δουλεύουν κανονικά, άρχισε να μου πλασάρει το Pixel 6 λέγοντας μου ότι στο επόμενο update θα λυθεί το θέμα με την Ελλάδα και ότι βγήκε επίσημη ανακοίνωση επί τούτου. Κάτι που αφού έψαξα δεν βρήκα απολυτως τίποτα σχετικό και μου δημιούργησε δυσπιστία και για τα προηγούμενα λεγόμενα του περί εγγύησης. 

Ευχαριστώ 

Εγώ φίλε μου το πήρα από το one thing και δουλεύει κανονικά και το volte και το 5g. Όσον αφορά την εγγύηση από όπου και να το πάρεις νομίζω ότι κουβαλαει την εργοστασιακη εγγυηση που είναι 2 χρόνια. 

Link to comment
Share on other sites

Aπο που μπορω να κανω την αλλαγη ; Δε βρισκω κατι στο μενου !
 
Επισης αν ξερεις....εχει δυο καρτες SIM, αν μιλαω στο ενα νουμερο και με καλεσουν στο αλλο τι γινεται ;
Την κανει προωθηση σε εκεινη που μιλαω για να μπορεσω να απαντησω ;
Για τις σιμ ισχύει αυτό που γράφεις, δε νομίζω να αλλάζει η διαδικασία από κινητό σε κινητό. Θέμα παρόχου είναι.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ως νεος κατοχος (2 εβδομαδων ) του κινητου, να πω κι εγω μερικα πραγματα μηπως βοηθησω : 

1. Η τιμη του αυτη τη στιγμη, με δεδομενο οτι τα καινουρια s22 κανουν πολυ ακριβοτερα , το s21 θα παρει λιγοτερα update καιτην γενικη κατασταση στην αγορα, ειναι καλη.

2.Το πλαστικο δεν με απασχολει, το κινητο ειναι ομορφο και προπαντων ιδανικο σε μεγεθος.

3.Μεγαλο θεμα η μπαταρια, τη θεωρω τραγικη. Παιχνιδια δεν παιζω, μονο email,χαρτες, ελαχιστα social και browsing. Max 4,5 ωρες , αλλα εχω δει και 3,5 ,χωρις χρηση 4g/5g , ολη μερα σε σπιτι με wifi, adaptive brightness και deep sleep σε πολλες εφαρμογες! 

4.Καμερα εξαιρετικη.

Σκεφτομαι να απευθυνθω σε samsung, γιατι το oneplus 5 που ειχα, με μπαταρια 3300 και τωρινη κατασταση μπαταριας στα 2300 εβγαζε ευκολα τη μερα χωρις να ανησυχεις.

Link to comment
Share on other sites

μόλις το παρήγειλα κι εγώ, στα 535 ευρώ το 256 / 8 

με διαβεβαίωσαν πως έχει κανονικά την εγγύηση της επίσημης ελληνικής αντιπροσωπείας, την οποία πήρα τηλέφωνο και μου ειπαν πως εφόσον πρόκειται για συσκευή που κυκλοφορεί στην ευρώπη, έχει κανονικά εγγύηση δυο χρόνια. 

 

 

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2022 at 12:06 ΜΜ, Solidarity said:

Γεια σας παιδια, ως νεος κατοχος (2 εβδομαδων ) του κινητου, να πω κι εγω μερικα πραγματα μηπως βοηθησω : 

1. Η τιμη του αυτη τη στιγμη, με δεδομενο οτι τα καινουρια s22 κανουν πολυ ακριβοτερα , το s21 θα παρει λιγοτερα update καιτην γενικη κατασταση στην αγορα, ειναι καλη.

2.Το πλαστικο δεν με απασχολει, το κινητο ειναι ομορφο και προπαντων ιδανικο σε μεγεθος.

3.Μεγαλο θεμα η μπαταρια, τη θεωρω τραγικη. Παιχνιδια δεν παιζω, μονο email,χαρτες, ελαχιστα social και browsing. Max 4,5 ωρες , αλλα εχω δει και 3,5 ,χωρις χρηση 4g/5g , ολη μερα σε σπιτι με wifi, adaptive brightness και deep sleep σε πολλες εφαρμογες! 

4.Καμερα εξαιρετικη.

Σκεφτομαι να απευθυνθω σε samsung, γιατι το oneplus 5 που ειχα, με μπαταρια 3300 και τωρινη κατασταση μπαταριας στα 2300 εβγαζε ευκολα τη μερα χωρις να ανησυχεις.

Δεν μου φαίνεται σωστή συμπεριφορά αυτό που λες.
το κινητό θα έπρεπε τουλάχιστον να βγάζει την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, modechristo said:

Δεν μου φαίνεται σωστή συμπεριφορά αυτό που λες.
το κινητό θα έπρεπε τουλάχιστον να βγάζει την ημέρα.

Θα συμφωνήσω την μερα την βγάζει άνετα

Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2022 at 7:34 ΜΜ, RetZi said:

Εγώ φίλε μου το πήρα από το one thing και δουλεύει κανονικά και το volte και το 5g. Όσον αφορά την εγγύηση από όπου και να το πάρεις νομίζω ότι κουβαλαει την εργοστασιακη εγγυηση που είναι 2 χρόνια. 

Είχα πει να μην το αναφέρω στην αρχή αλλά σε αυτό το κατάστημα έγινε ο διάλογος για το Pixel που με προβλημάτισε. 

Να ρωτήσω τη γνώμη σας. Βλέπω στο κωτσοβολο ότι έχει ανέβει "προσφορά" στα 750 το 8αρι με δώρο επιταγή επόμενης αγοράς 70 ευρώ (άρα καλύπτω και φορτιστή, θήκη) συν τα ακουστικά. Παλιότερα είχε δώρο μόνο τα ακουστικά στην αρχή, στη συνέχεια μόνο δώρο επιταγή και τώρα και τα δύο. Τα ακουστικά είτε θα τα πουλήσω είτε θα τα κάνω δώρο καθώς έχω. Πως σας φαίνεται σαν προσφορά? 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, RetZi said:

Θα συμφωνήσω την μερα την βγάζει άνετα

To φορτίζω στο 85% 9 το πρωι : με 3,5 ωρες screen on time , ειχα φτάσει στο 20% κατα τη μια το βραδυ. Το φόρτισα σήμερα το πρωι.

Την έβγαλε τη μέρα, καθώς υπολογίζω πως με φόρτιση στο 100% και εως το 0% θα μπορούσε να είχε sot γύρω στις 5 ωρες.

Το θεμα είναι οτι είναι καπως χαζό σε καινουριο κινητο να κανουμε εκατονταδες αλχημειες (adaptive brightnes, standard refresh rate, περιορισμο εφαρμογων στο παρασκηνιο, πληρης αδρανεια εφαρμογων κλπ) για να φτάσουμε την ημέρα.

Εσεις που λετε οτι βγαζει τη μερα ανετα, θα μπορουσατε να δωσετε καποιο νουμερο, απο ποια ωρα μεχρι ποια ωρα ειναι αυτο το ανετα και με ποση screen on time και με τι ρυθμισεις; Το "ανετα" δεν μου λεει τιποτα.

 

Στο φιλο που ρωταει για τη νεα προσφορα του Κωτσοβολου : ΑΝ μπορουσες να το παρεις χωρις ΦΠΑ και συνυπολογιζοντας τη δωροεπιταγη και τα buds, ναι ειναι καλη προσφορα.

Πιστευω ομως οτι τα 750 ειναι πολλα σαν τιμη για το FE, και ισως για οποιοδηποτε κινητο.

Αν επρεπε να παω τοσο κοντα στα 800 θα επελεγα κανενα s21+ κι ας ειναι πιο ογκωδες.

 

Τελος κατι ακομα για τη μπαταρια : ΟΛΑ τα samsung τηλεφωνα που ειχα, θεωρω πως ειχαν αδυναμη κεραια και για αυτο εχαναν μπαταρια πιο γρηγορα. Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο, οτι τα μονα android εκτος samsung που ειχα, ενα xperia 2 της sony και το Oneplus 5 ,επιαναν εντος του σπιτιου καλυτερο σημα και ειχαν καλυτερη μπαταρια.

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Solidarity said:

To φορτίζω στο 85% 9 το πρωι : με 3,5 ωρες screen on time , ειχα φτάσει στο 20% κατα τη μια το βραδυ. Το φόρτισα σήμερα το πρωι.

Την έβγαλε τη μέρα, καθώς υπολογίζω πως με φόρτιση στο 100% και εως το 0% θα μπορούσε να είχε sot γύρω στις 5 ωρες.

Το θεμα είναι οτι είναι καπως χαζό σε καινουριο κινητο να κανουμε εκατονταδες αλχημειες (adaptive brightnes, standard refresh rate, περιορισμο εφαρμογων στο παρασκηνιο, πληρης αδρανεια εφαρμογων κλπ) για να φτάσουμε την ημέρα.

Εσεις που λετε οτι βγαζει τη μερα ανετα, θα μπορουσατε να δωσετε καποιο νουμερο, απο ποια ωρα μεχρι ποια ωρα ειναι αυτο το ανετα και με ποση screen on time και με τι ρυθμισεις; Το "ανετα" δεν μου λεει τιποτα.

 

Στο φιλο που ρωταει για τη νεα προσφορα του Κωτσοβολου : ΑΝ μπορουσες να το παρεις χωρις ΦΠΑ και συνυπολογιζοντας τη δωροεπιταγη και τα buds, ναι ειναι καλη προσφορα.

Πιστευω ομως οτι τα 750 ειναι πολλα σαν τιμη για το FE, και ισως για οποιοδηποτε κινητο.

Αν επρεπε να παω τοσο κοντα στα 800 θα επελεγα κανενα s21+ κι ας ειναι πιο ογκωδες.

 

Τελος κατι ακομα για τη μπαταρια : ΟΛΑ τα samsung τηλεφωνα που ειχα, θεωρω πως ειχαν αδυναμη κεραια και για αυτο εχαναν μπαταρια πιο γρηγορα. Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο, οτι τα μονα android εκτος samsung που ειχα, ενα xperia 2 της sony και το Oneplus 5 ,επιαναν εντος του σπιτιου καλυτερο σημα και ειχαν καλυτερη μπαταρια.

 

Καλησπέρα φίλε μου και ευχαριστώ για την απάντηση. 

Όντως τα 750 είναι πολλά λεφτά για κινητό και δεν μου περισσεύουν σε καμία περίπτωση. Έως τώρα πότε δεν έχω δώσει τόσα λεφτά για κινητό. Πρώην κάτοχος alcatel idol 3s,4s,iphone 6s( μεταχειρισμένο), xiaomi mi a2, και Huawei nova 5t.Απ όλα αυτά έμεινα πολύ ευχαριστημένος. 

Στο τωρα κοιτάω κινητό τόσο ακριβό γιατι με ενδιαφέρει λόγο επαγγέλματος (ζαχαροπλαστης) να έχω τη δυνατότητα να κάνω μια σχετική προώθηση της δουλειάς μέσω social media οποτε ειναι χρήσιμη μια καλή κάμερα στο κινητό. 

Samsung πρώτη επαφή θα είναι με αυτό το κινητό αν εν τέλει το πάρω. Έχει σπάσει και η οθόνη στο 5t μου και γι αυτό βιάζομαι σχετικά να προβώ σε αφορά καθώς είμαι ήδη έτσι 3 μηνες. Δεν υπάρχει η δυνατότητα να αγοράσω μετρητοίς τόσο ακριβή συσκευή και ο κωτσοβολος βολεύει γιατι εχει άτοκες δόσεις. Συν ότι δεν έχεις έννοια τα περί εγγύησης, 5g κτλπ. 

Σε S21 plus δεν θα πήγαινα γιατί μου φαίνεται τεράστιο για κάποιο λόγο συσκευή στα 6.7.Τα pixel απορριπτονται γιατί δεν έχουν στην Ελλάδα υποστήριξη, ενώ ας πουμε το 5α το θεωρούσα ιδανική συσκευή. 

Το μόνο που με προβληματίζει στο S21 fe είναι το θέμα της μπαταρίας που βλέπω διαφορά σχόλια ότι σε κάποιους βγάζει άνετα τη μέρα και σε κάποιους όχι 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...