Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

43 minutes ago, modechristo said:

παιδιά καλησπέρα.
H τιμή του κινητού πέφτει πολύ γρήγορα. σε πολύ λίγο καιρό θα σταθεροποιηθει στα 600 ευρω για την 8/256.
Το οποίο θεωρώ πως είναι καλή αγορά σε σχέση με τα αντίστοιχα s21 και s21 plus.
Tι λέτε και εσείς?

 

αυτο δειχνει τι κερδη βγαζουν σε βαρος μας.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, modechristo said:

παιδιά καλησπέρα.
H τιμή του κινητού πέφτει πολύ γρήγορα. σε πολύ λίγο καιρό θα σταθεροποιηθει στα 600 ευρω για την 8/256.
Το οποίο θεωρώ πως είναι καλή αγορά σε σχέση με τα αντίστοιχα s21 και s21 plus.
Tι λέτε και εσείς?

 

Το S21 256GB εχει 625 αυτη τη στιγμη. Οποτε δε ξερω ποσο καλη αγορα ειναι τα 600 του FE. Εκτος αν θελεις οπωσδηποτε τον 888 ..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, manos_rc said:

Το S21 256GB εχει 625 αυτη τη στιγμη. Οποτε δε ξερω ποσο καλη αγορα ειναι τα 600 του FE. Εκτος αν θελεις οπωσδηποτε τον 888 ..


Θεωρώ καλύτερη συσκευή στα σημεία το s21 fe ακόμα και αν είχαν την ίδια τιμή.
και εξηγούμαι.

s21 fe :
μεγαλύτερη οθόνη
μεγαλύτερη μπαταρία
android 12 out of the box

s21
αυτόματος ρυθμός ανανέωσης 60 - 120 hz
καλύτερος τηλεφακός που εμένα προσωπικά δεν με νοιαζει.

δεν βλώπω κάτι άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι ανάμεσα σε αυτό το κινητό και το Oppo Find X3 Neo. Ο μόνος λόγος που σκέφτομαι το Samsung είναι γιατί έχει πιστοποίηση IP68 και λόγο λογισμικού. Μπορεί κάποιος που το έχει να πει αν αξίζει όμως πραγματικά τα λεφτά του; Διαβάζω για υπερθέρμανση με αυτό τον επεξεργαστή και για κακή διάρκεια μπαταρίας. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο oppo θα πήγαινα σε 888 δεν θα πήγαινα με τίποτα, εντελώς άθλιος με τραγική διαχείριση μπαταρίας.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, chios said:

Εγώ στο oppo θα πήγαινα σε 888 δεν θα πήγαινα με τίποτα, εντελώς άθλιος με τραγική διαχείριση μπαταρίας.

Αυτό ήταν και εμένα η πρώτη μου επιλογή αλλά με ενοχλεί οτι δεν έχει καθόλου πιστοποίηση IP68 (για νερό και σκόνη) και δεν ξέρω και καθόλου πως τα πάει απο θέμα λογισμικού. 

Και επειδή είδα οτι υπάρχουν κάποιοι κάτοχοι του Galaxy S1 Fe ας μας πούνε πως τους φαίνεται η διάρκεια μπαταρίας και η θερμοκρασία σε καθημερινή χρήση. 

Edited by dimk0
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις :

1) Στα reviews βλεπω οτι το συγκεκριμενο κινητο εχει χαμηλοτερη επιδοση σε σχεση με τα υπολοιπα που εχουν τον ιδιο επεξεργαστη και επισης σχετικα καλη αυτονομια. Αυτο σημαινει οτι η Samsung εχει κανει καποιο tweak στον 888 ;

2) Διαβαζω οτι καποιοι πηραν το κινητο και ειχε android 11. Ηταν οι πρωτες παρτιδες; Το κινητο επισημα ερχεται με android 12; Που σημαινει οτι θα φτασει μεχρι και android 16, αφου θα εχει 4 αναβαθμισεις;

Link to comment
Share on other sites



2 ερωτησεις :
1) Στα reviews βλεπω οτι το συγκεκριμενο κινητο εχει χαμηλοτερη επιδοση σε σχεση με τα υπολοιπα που εχουν τον ιδιο επεξεργαστη και επισης σχετικα καλη αυτονομια. Αυτο σημαινει οτι η Samsung εχει κανει καποιο tweak στον 888 ;
2) Διαβαζω οτι καποιοι πηραν το κινητο και ειχε android 11. Ηταν οι πρωτες παρτιδες; Το κινητο επισημα ερχεται με android 12; Που σημαινει οτι θα φτασει μεχρι και android 16, αφου θα εχει 4 αναβαθμισεις;


1. Ίσως να έχει 'πειράζει' τον επεξεργαστή η Samsung
2. Μου φαίνεται πολύ παράξενο για το Android 11 που γράφεις. Η συσκευή επίσημα έρχεται με android 12 out of the box με One UI 4.0
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου φαίνεται πολύ παράξενο, κανονικά θα έπρεπε out of the box  να έρχεται κατευθείαν με android 12 one Ui 4.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2022 at 12:40 ΜΜ, Lux said:

Το κινητο βλεπω οτι βγαινει και με τον Exynos επεξεργαστη. Παιζει να τον βρουμε Ελλαδα;

https://www.you.gr/tilefonia-tablets/smartphones-ana-brand/ola-ta-smartphones/samsung-galaxy-s21fe-5g-6-4-256gb-8gb-gray-triple?skr_prm=WyI1YWQyYTcwYi04NWVlLTQ1ZDUtODAwMy1kZDdkMzZhM2Y3OGUiLDE2NDUyNTg3NjY1MTEseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiJtNnVCMCJ9XQ

στο you το δείχνει με exynos

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν ξέρω για την μπαταρία σε μερικά reviews λένε ότι είναι οκ σε άλλα όχι.
Μόνο οι κάτοχοι μπορούν να μας το πουν αυτό θεωρώ.

Link to comment
Share on other sites

Εστιάζοντας στον τομέα κάμερα και μόνο, το S21 δεν είναι έστω και οριακά καλύτερο;

Εστάλη από το Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια! Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Δεν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές από το google play. Μου βγάζει ένα μήνυμα ότι είναι σε εκκρεμότητα.. Τι μπορεί να συμβαίνει; να τονίσω ότι αυτό το κάνει μόνο στο wifi. Με δεδομένα κατεβάζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δες στο play store στις ρυθμίσεις > προτιμήσεις δικτύου > προτίμηση λήψης εφαρμογής.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω για τη σύζυγο από μέρα σε μέρα σαν δώρο-έκπληξη. Τώρα έχει Xiaomi MI 9 lite και η επιλογή του 21 FE 8/256 έγινε καθαρά λόγω μεγέθους οθόνης σε σχέση με τα 21 & 21+. Οι 6,4 ίντσες είναι κάπου στη μέση και την έχουν βολέψει.

Το τσίμπησα με 508€ (τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ), τώρα βλέπω πως έπεσε στα 497€.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια!!

Το 8/256 εχει κανονικα εγγυηση εδω ελλαδα?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια!!
Το 8/256 εχει κανονικα εγγυηση εδω ελλαδα?
Από τη στιγμή που το δίνουν επίσημα τα μεγάλα καταστήματα, βλέπε Κωτσόβολος κτλ, ναι.
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, johnnyman25 said:

Kαλημερα παιδια!!

Το 8/256 εχει κανονικα εγγυηση εδω ελλαδα?

Χθες το παρέλαβα από Ελληνικό κατάστημα και το έστησα, από σήμερα σε χρήση. Κανονικά η εγγύηση, ναι.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το παρέλαβα από Ελληνικό κατάστημα και το έστησα, από σήμερα σε χρήση. Κανονικά η εγγύηση, ναι.
Καλορίζικο. Περιμένουμε εντυπώσεις, ειδικά στο θέμα της αυτονομίας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα χρήματα που είναι αυτή την στιγμή θεωρώ ότι είναι μια παρά πολύ καλή περίπτωση. Ως πρώην κάτοχος s7 edge είπα να κάνω μια αλλαγή και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου. Όσο για την αυτονομία με μέτρια χρήση μου βγάζει δύο ημέρες. Και βλέπω ότι μέρα με την μέρα υπάρχει βελτίωση. Και να προσθέσω ότι το συμπεριέλαβε η samsung στις συσκευες που θα πάρουν 4 os upgrades Και 5 χρονια security updates. Καθολου ασχημα !!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα χρήματα που είναι αυτή την στιγμή θεωρώ ότι είναι μια παρά πολύ καλή περίπτωση. Ως πρώην κάτοχος s7 edge είπα να κάνω μια αλλαγή και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου. Όσο για την αυτονομία με μέτρια χρήση μου βγάζει δύο ημέρες. Και βλέπω ότι μέρα με την μέρα υπάρχει βελτίωση. Και να προσθέσω ότι το συμπεριέλαβε η samsung στις συσκευες που θα πάρουν 4 os upgrades Και 5 χρονια security updates. Καθολου ασχημα !!
Για την υποστήριξη όλοι συμφωνούμε. Το έχεις στα 60hz ή στα 120hz;
Link to comment
Share on other sites

Είναι εξαιρετική συσκευή στο σύνολό της αλλά σε συνδυασμό με τη μεγάλη υποχώρηση της τιμής του S21, θέλει σκέψη σε ποιο από τα δύο να καταλήξει κανείς.
Ανάλογα βέβαια και με τις προτεραιότητες που θέτει ο καθένας.

Εστάλη από το Google Pixel 6



Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, left_ace said:
13 ώρες πριν, RetZi said:
 

Για την υποστήριξη όλοι συμφωνούμε. Το έχεις στα 60hz ή στα 120hz;

Μπορεις να μου εξηγησεις αυτο τα 60 ή 100 Hz ;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...