Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, GMF80 said:

Γιατι υπαρχει τοση μεγαλη διαφορα τιμης απο Bestprice σε Σκρουτζ;

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Διαφορετικά καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Και ο Tech Spurt / Chris Barraclough στο review του επιβεβαιώνει ότι η μπαταρία του S21FE είναι απογοητευτική.

https://youtu.be/bqvg9Xx5qCw?t=397

 

Link to comment
Share on other sites

Τετοια διαβαζω και με βαζουν σε πειρασμο. Αυτα λεγαν και για το S20+ και με το στησιμο μου 20 μηνες μετα μου δινει ακομα 7:30 ωρες οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλαν τον σάπιο 888 και δυστυχώς το κατέστρεψαν, θα αναγκαστούν σε μελλοντικό update να ρίξουν επιδόσεις για να σώσουν την μπαταρία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

'Ορισμένα reviews πάντως λένε καλύτερα πράγματα για την αυτονομία. Μου θυμίζει την περίπτωση του απλού s21 που άλλοι το θάβουν και άλλοι είναι πιo ευχαριστημένοι Σε κάθε περίπτωση βέβαια η αυτονομία του σίγουρα δεν είναι αισθητά βελτιωμένη σε σχέση με το s21.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχε 6.7 οθονη οπως το S20 + θα περιμενα να πεσει στο 500αρι και θα το χτυπουσα.

Link to comment
Share on other sites

@GMF80 Είδες συνήθισε το μάτι στην "πλούσια" οθόνη. Εμένα με δελεάζει ο συνδυασμός βάρους και μεγέθους του, θα είναι ότι πρέπει στο χέρι και 6.4" δεν τις λες και λίγες...όμως και το s20 plus που έχεις είναι εξαιρετικό σε αναλογία  οθόνης και bezels ούτε είναι βαρύ επίσης.  Αφού είσαι ευχαριστημένος μαζί του πιστεύω ξεκάθαρα ότι ακόμη και σήμερα δύσκολα κάτι άλλο θα σε συγκινήσει - ενθουσιάσει.  Εμένα π.χ. με ενθουσίασε σε εντυπωσιακό βαθμό θα έλεγα για αυτό ακριβώς που ήθελα το mi 11i.  Έψαχνα συσκευή με πολύ φωτεινή οθόνη, φλατ για να μπαίνει καλά γυαλί ( δίχως κόλλα) δαχτυλικο αποτύπωμα στο πλάι ( με μια λέξη σφαίρα) ελαφρύ σε σχέση με ότι κυκλοφορεί από xiaomi  ειδικά ( είναι 7.8 Χιλ.πάχος και 196γρ.) Και το κουφότερο από όλα που δεν το περίμενα το MIUI πυροβολεί στο συγκεκριμένο μοντέλο τόσο σμουθ γρήγορο με τον 888 ...απολαμβάνω εξαιρετική οθόνη 1300nits super amoled και μοναδικό ήχο. Από τους καλύτερους που έχω ακούσει τόσο σε καθαρότητα όσο και σε μπάσο. 360 ευρώ έδωσα όχι 850 όπως στο s21U κι έχω την έκδοση 8/256 με snapdragon 888. Έλεγα να δώσω το s20 fe 5g για αλλαγή και να έχω ζευγάρι με το s21 fe όμως και το s20 fe 5g παραμένει μια καλή συσκευή. Το μόνο σίγουρο είναι ότι το Mi 11i θα παραμείνει σίγουρα!! Χα χα χα 

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αν οι 6.4 ηταν σε αναλογια 18:9 πχ θα τις προτιμουσα απο 6.7 σε αναλογια 20:9...

Κανενα παραπονο με το S20+. Τρεχει αψογα οπως την 1η μερα και τωρα που ξεφορτωθηκα και την προστασια οθονης το ευχαριστιεμαι περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ακουγεται super το Mi11 παντως. Βεβαια δεν αλλαζω με τιποτα το One UI και τη σιγουρια του service της Samsung.

Αν αυτη τη στιγμη παθαινε κατι το S20+ ( χτυπαω ξυλο) θα πηγαινα στο S21 Fe. Οι τιμες των S22 ειναι απαγορευτικες για καθε σκεψη.

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, GMF80 said:

Ακουγεται super το Mi11 παντως. Βεβαια δεν αλλαζω με τιποτα το One UI και τη σιγουρια του service της Samsung.

Αν αυτη τη στιγμη παθαινε κατι το S20+ ( χτυπαω ξυλο) θα πηγαινα στο S21 Fe. Οι τιμες των S22 ειναι απαγορευτικες για καθε σκεψη.

 

Kαλά και τα 639 για το 6/128 ή τα 715 για το 8/256 δεν τα λες και λίγα. Είπαμε samsung αλλά το έχουν παραχ....σει και αυτοί.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Bestprice ειναι 570 τωρα για τα 6/128. Οταν πεσει κατω απο 500 θα ναι σουπερ. Οποιος βιαζεται πληρωνει....

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GMF80 said:

Ακουγεται super το Mi11 παντως. Βεβαια δεν αλλαζω με τιποτα το One UI και τη σιγουρια του service της Samsung.

Αν αυτη τη στιγμη παθαινε κατι το S20+ ( χτυπαω ξυλο) θα πηγαινα στο S21 Fe. Οι τιμες των S22 ειναι απαγορευτικες για καθε σκεψη.

 

Όπως είσαι μείνε μην κάνεις κακές σκέψεις...✌️

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χαχα ναι. Δεν εχω σχεδια αλλαγης. Αλλα οταν ακουω για σαπιους snapdragon τοσο καιρο με σαπιο exynos μπαινω στον πειρασμο! 🤣

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος Κάτοχος και εγώ  το τηλέφωνο για τα λεφτά του πολύ καλό και σιγαρα πολύ πιο value από την ερχόμενη S σειρά που έρχεται. Android 12 με δυνατότητα να φτάσει το 15 ακόμα πιο φωτεινη και ποιοτική οθόνη, μέγεθος ιδανικό στο χέρι χωρίς θυσίες, φωτογραφίες πολύ καθαρές επιπέδου ναυαρχίδας το μόνο μελανό σημείο που βλέπω εινάι η μπαταρία που δεν κρατάει πολύ και πιθανόν να θέλει στρώσιμο... Overall μια πολύ καλή συσκευή που σε αυτά που προσφέρει, η τιμή της ειναι απόλυτα δικαιολογημένη τουλάχιστον όχι η επίσημη.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, finisher said:

Καινούργιος Κάτοχος και εγώ  το τηλέφωνο για τα λεφτά του πολύ καλό και σιγαρα πολύ πιο value από την ερχόμενη S σειρά που έρχεται. Android 12 με δυνατότητα να φτάσει το 15 ακόμα πιο φωτεινη και ποιοτική οθόνη, μέγεθος ιδανικό στο χέρι χωρίς θυσίες, φωτογραφίες πολύ καθαρές επιπέδου ναυαρχίδας το μόνο μελανό σημείο που βλέπω εινάι η μπαταρία που δεν κρατάει πολύ και πιθανόν να θέλει στρώσιμο... Overall μια πολύ καλή συσκευή που σε αυτά που προσφέρει, η τιμή της ειναι απόλυτα δικαιολογημένη τουλάχιστον όχι η επίσημη.

Καλημέρα, είσαι ο πρώτος εδώ καλορίζικο! Πες μας εντυπώσεις μετά από λίγες μέρες. Η μπαταρία θα στρώσει κάπως λογικά. 

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! 

Το πρώτο που μου έκανε εντύπωση είναι το μέγεθος του που για μένα ισορροπεί ιδανικά χωρίς να θυσιάσεις οθόνη αλλά να μπορείς και να το μεταφέρεις εύκολα. Έπειτα η οθόνη σε κερδίζει κλασσική amoled Samsung αλλά στα καλύτερα της. Η κάμερα που είδα λίγο βγάζει καθαρές και ποιοτικές φωτογραφίες νομίζω ότι βγάζει λίγο καλύτερα από s20 fe η τουλάχιστον γίνεται καλύτερη επεξεργασία. Το Android 12 με ui 4 πολύ καλό βελτιωμένο στα σημεία σε σχέση με το προηγούμενο μπαταρία είναι νωρίς ακόμα για συμπεράσματα αλλά νομίζω πως θα είναι η αχίλλειος πτέρνα της συσκευής χωρίς όμως να είναι κακή. Τέλος ο λόγος που την προτίμησα είναι ότι θα είναι πολύ πιο οικονομική από τα s22 που έρχονται όντας όμως τηλέφωνο του 22 με βελτιωμένα χαρακτηριστικά και 3 χρόνια αναβαθμίσεις. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, finisher said:

Καλημέρα σε όλους! 

Το πρώτο που μου έκανε εντύπωση είναι το μέγεθος του που για μένα ισορροπεί ιδανικά χωρίς να θυσιάσεις οθόνη αλλά να μπορείς και να το μεταφέρεις εύκολα. Έπειτα η οθόνη σε κερδίζει κλασσική amoled Samsung αλλά στα καλύτερα της. Η κάμερα που είδα λίγο βγάζει καθαρές και ποιοτικές φωτογραφίες νομίζω ότι βγάζει λίγο καλύτερα από s20 fe η τουλάχιστον γίνεται καλύτερη επεξεργασία. Το Android 12 με ui 4 πολύ καλό βελτιωμένο στα σημεία σε σχέση με το προηγούμενο μπαταρία είναι νωρίς ακόμα για συμπεράσματα αλλά νομίζω πως θα είναι η αχίλλειος πτέρνα της συσκευής χωρίς όμως να είναι κακή. Τέλος ο λόγος που την προτίμησα είναι ότι θα είναι πολύ πιο οικονομική από τα s22 που έρχονται όντας όμως τηλέφωνο του 22 με βελτιωμένα χαρακτηριστικά και 3 χρόνια αναβαθμίσεις. 

 

Εγώ είναι ανάμεσα σε αυτό και το S21, οπότε ότι περισσότερο μας πεις θα βοηθήσει.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! 
Το πρώτο που μου έκανε εντύπωση είναι το μέγεθος του που για μένα ισορροπεί ιδανικά χωρίς να θυσιάσεις οθόνη αλλά να μπορείς και να το μεταφέρεις εύκολα. Έπειτα η οθόνη σε κερδίζει κλασσική amoled Samsung αλλά στα καλύτερα της. Η κάμερα που είδα λίγο βγάζει καθαρές και ποιοτικές φωτογραφίες νομίζω ότι βγάζει λίγο καλύτερα από s20 fe η τουλάχιστον γίνεται καλύτερη επεξεργασία. Το Android 12 με ui 4 πολύ καλό βελτιωμένο στα σημεία σε σχέση με το προηγούμενο μπαταρία είναι νωρίς ακόμα για συμπεράσματα αλλά νομίζω πως θα είναι η αχίλλειος πτέρνα της συσκευής χωρίς όμως να είναι κακή. Τέλος ο λόγος που την προτίμησα είναι ότι θα είναι πολύ πιο οικονομική από τα s22 που έρχονται όντας όμως τηλέφωνο του 22 με βελτιωμένα χαρακτηριστικά και 3 χρόνια αναβαθμίσεις. 
Καλορίζικο. Συμφωνώ με τους λόγους που το τσίμπησες, είμαι της ίδιας άποψης. Περιμένουμε feedback από σένα για την αυτονομία της συσκευής. Εύχομαι να χαρείς τη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, left_ace said:
3 ώρες πριν, finisher said:
Καλημέρα σε όλους! 
Το πρώτο που μου έκανε εντύπωση είναι το μέγεθος του που για μένα ισορροπεί ιδανικά χωρίς να θυσιάσεις οθόνη αλλά να μπορείς και να το μεταφέρεις εύκολα. Έπειτα η οθόνη σε κερδίζει κλασσική amoled Samsung αλλά στα καλύτερα της. Η κάμερα που είδα λίγο βγάζει καθαρές και ποιοτικές φωτογραφίες νομίζω ότι βγάζει λίγο καλύτερα από s20 fe η τουλάχιστον γίνεται καλύτερη επεξεργασία. Το Android 12 με ui 4 πολύ καλό βελτιωμένο στα σημεία σε σχέση με το προηγούμενο μπαταρία είναι νωρίς ακόμα για συμπεράσματα αλλά νομίζω πως θα είναι η αχίλλειος πτέρνα της συσκευής χωρίς όμως να είναι κακή. Τέλος ο λόγος που την προτίμησα είναι ότι θα είναι πολύ πιο οικονομική από τα s22 που έρχονται όντας όμως τηλέφωνο του 22 με βελτιωμένα χαρακτηριστικά και 3 χρόνια αναβαθμίσεις. 

Καλορίζικο. Συμφωνώ με τους λόγους που το τσίμπησες, είμαι της ίδιας άποψης. Περιμένουμε feedback από σένα για την αυτονομία της συσκευής. Εύχομαι να χαρείς τη συσκευή.

Ευχαριστώ ! ελπίζω να βοηθήσω όσο μπορώ η αυτονομία βελτιωθήκε αν και είμαι στη δεύτερη φόρτιση ακόμα αλλά βλέπω διαφορά. 

 

2 ώρες πριν, Rayden1 said:

 

Εγώ είναι ανάμεσα σε αυτό και το S21, οπότε ότι περισσότερο μας πεις θα βοηθήσει.

Και εγώ ήμουν σε αυτό το δίλλημα, αλλά προτίμησα το fe λόγω ότι έχει λίγο μεγαλύτερη οθόνη και επίσης είναι πιο φρέσκο σαν συσκευή αλλά πιο πολλές αναβαθμίσεις σε σχέση με το s21.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, finisher said:

Και εγώ ήμουν σε αυτό το δίλλημα, αλλά προτίμησα το fe λόγω ότι έχει λίγο μεγαλύτερη οθόνη και επίσης είναι πιο φρέσκο σαν συσκευή αλλά πιο πολλές αναβαθμίσεις σε σχέση με το s21.

Ενώ εγώ θα προτιμούσα το λίγο μικρότερο μέγεθος του s21 αν και το fe βολικό μου κάθεται σε σχέση με τη συσκευή που έχω τώρα. Πολύ σημαντικό θα είναι αν έχει έστω και μικρή, άλλα αισθητή διαφορά στην αυτονομία σε σχέση με το s21. Αναμένουμε.

Από ποιο κατάστημα το πήρες αν επιτρέπεται;

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Με βάση τα σπεκς και μόνο η οθόνη του πρέπει να είναι πολύ φωτεινή παίζει στα ίσια με τις ναυαρχίδες της εταιρείας πλην s21U φυσικά. Επίσης αυτό που έχω γράψει και παραπάνω επανειλημμένα ότι οι διαστάσεις και το βάρος του χωρίς να θυσιάζεται η οθόνη το καθιστούν πραγματικά ένα πολύ εύχρηστο κινητό. Το βασικό δίλημμα για όλους εμάς τους υποψήφιους αγοραστές είναι προσωπικά για μένα η έκδοση 256 ή 128. Κουτσά στραβά και με το γνωστό after sales της Samsung ιδιαιτέρως μέσω της γνωστής Smartec, δεν έχω να πολύ φιβηθώ αφού και να το λιώσει κάποιος με 20 ευρώ αντε και κάτι παραπάνω στον 2ο χρόνο αλλάζεις μπαταρία και είσαι κομπλέ. 5ετη υποστήριξη με αναβαθμίσεις και επίπεδα ασφαλείας συν εγγυημένο σέρβις Smartec είναι μονόδρομος όταν τα ποσά ανεβαίνουν και κάποιος θέλει android συσκευή κι όχι μήλο 🍎 .

Να το χαρείς περιμένουμε συνεχή νέα σου από την καθημερινή χρήση σου. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι μονόδρομος η Samsung αν θέλει κάποιος Android συσκευή, αξιόπιστη από services μέχρι και υποστήριξη στο λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, konakis said:

Με βάση τα σπεκς και μόνο η οθόνη του πρέπει να είναι πολύ φωτεινή παίζει στα ίσια με τις ναυαρχίδες της εταιρείας πλην s21U φυσικά. Επίσης αυτό που έχω γράψει και παραπάνω επανειλημμένα ότι οι διαστάσεις και το βάρος του χωρίς να θυσιάζεται η οθόνη το καθιστούν πραγματικά ένα πολύ εύχρηστο κινητό. Το βασικό δίλημμα για όλους εμάς τους υποψήφιους αγοραστές είναι προσωπικά για μένα η έκδοση 256 ή 128. Κουτσά στραβά και με το γνωστό after sales της Samsung ιδιαιτέρως μέσω της γνωστής Smartec, δεν έχω να πολύ φιβηθώ αφού και να το λιώσει κάποιος με 20 ευρώ αντε και κάτι παραπάνω στον 2ο χρόνο αλλάζεις μπαταρία και είσαι κομπλέ. 5ετη υποστήριξη με αναβαθμίσεις και επίπεδα ασφαλείας συν εγγυημένο σέρβις Smartec είναι μονόδρομος όταν τα ποσά ανεβαίνουν και κάποιος θέλει android συσκευή κι όχι μήλο 🍎 .

Να το χαρείς περιμένουμε συνεχή νέα σου από την καθημερινή χρήση σου. 

Έτσι ακριβώς το βλέπω και εγώ δεν πρέπει μόνο να βλέπουμε τα specs αλλά και τις αναβαθμίσεις, το service, το ui και άλλους παράγοντες, που αν το δεις συνολικά θεωρώ ότι τα 575 περίπου που κοστίζει η συσκευή παίρνεις ένα πολύ καλό πακέτο για τα επόμενα χρόνια. Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και εύχομαι κάποια στιγμή να την δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περιμένω λίγο για S22. Μέχρι το καλοκαίρι πιστεύω θα έχουμε μια λογική τιμή να ψωνίσουμε κινητάκι S22.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...