Jump to content

Realme GT 2 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστούμε φίλε για το αναλυτικό review! Το OnePlus 10 Pro σε τι τιμή περιμένεις να πέσει από περιέργεια; Να σου πω την αλήθεια εγώ σκεφτόμουν Ανρί για το realme και το OnePlus 9 Pro που έχει πέσει η τιμή του τώρα...
Για μεταχειρισμένο βασικά και μέχρι 650 με 700.
Για one plus 9pro τώρα.σίγουρα είναι καλή επιλογή αλλα προτίμησα το πιο φρέσκο realme.
Το skroutz, amazon.de
το έχουν 750€. Είναι πολλά λεφτά, μετά από 6 μήνες, ίσως έναν χρόνο, ίσως πέσει η τιμή στα 500€, και αν..
Ενδέχεται να είναι πολλοί αυτοί που περιμένουν.., όπως και εγώ.
Έχει τόσο καλή οθόνη;
Πιστεύω ότι θα πέσει γρήγορα.
Ναι η οθόνη του άψογη.

Sending from my beast Gt2 Pro

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 423
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το περσινό GT είχε πέσει από Ιούνιο και μετά. Λογικό! Το καλοκαίρι οι προτεραιότητες του καταναλωτικού κοινού αλλάζουν. 

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Από 750€ , να πέσει σε 500€, είναι το ένα τρίτο της τιμής, που δεν νομίζω ότι θα συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2022 at 1:55 ΠΜ, athanasios1112 said:

Το skroutz, amazon.de

το έχουν 750€. Είναι πολλά λεφτά, μετά από 6 μήνες, ίσως έναν χρόνο, ίσως πέσει η τιμή στα 500€, και αν..

Ενδέχεται να είναι πολλοί αυτοί που περιμένουν.., όπως και εγώ.

Έχει τόσο καλή οθόνη;

Η οθόνη του είναι από τα μεγάλα ατού της συσκευής, γιατί όλο το υπόλοιπο πακέτο(πέραν του gen1 snapdrag)το έχει και το πολύ φθηνότερο GT 2.

Και επειδή ακριβώς η οθόνη του δεν είναι φθηνή, μην περιμένετε να πέσει πολύ η τιμή του. Τα είδαμε πέρυσι και με το Xiaomi Mi11 που και αυτό φορούσε ανάλογη οθόνη, πόσο έπεσε μέσα σε ένα χρόνο.

Edited by OwlOfChaos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Υπάρχει κάποια ρύθμιση στον default launcher ώστε στους φακέλους να είναι περισσότερες από 3 εφαρμογές ανά γραμμή;

Sent from my 21051182G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από θεμα εγγύηση στα κινητά realme γνωρίζουμε τι ισχύει;

Οι συσκευές από skroutz που είναι Ευρωπαϊκές έχουν εγγύηση αντιπροσωπείας ;

Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2022 at 11:37 ΜΜ, dim74 said:

Από θεμα εγγύηση στα κινητά realme γνωρίζουμε τι ισχύει;

Οι συσκευές από skroutz που είναι Ευρωπαϊκές έχουν εγγύηση αντιπροσωπείας ;

Δε βλέπω λόγω να μην έχουν. Από ο, τί ξέρω είναι Ευρωπαϊκή νομοθεσία. Αν είναι από Ευρωπαϊκή χώρα και έχει εδώ υποστήριξη έχεις δύο χρόνια. Αν κάποιος ξέρει κάτι διαφορετικό ας μας πει. Μπορείς να πάρεις και την αντιπροσωπεία εδώ.

Παρεμπιπτόντως η τιμή του πέφτει... Διάβασα και κάποια καινούρια reviews. Βλέπω γκρίνια για το λειτουργικό ότι έχει πολύ bloatware. Και της εταιρείας και 3ων. Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Πείτε κάνα νεοτερο σχόλιο από κατόχους για το κινητό παιδιά . Οθόνη -καμερα- μπαταρία με ενδιαφέρουν . Έλεγα να πάω στο s22 ultra ,αλλά έχω διαβάσει πολλά θέματα . Θέλω να πάρω ένα δυνατό κινητο και να αφησω το άψογο realme 8 pro στην γυναίκα

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να προτείνει κανείς ενσύρματα handsfree που να λειτουργούν σίγουρα με το τηλέφωνο? Πήρα αυτά  ''Samsung EO-IC100''  αλλά δεν τα βλέπει καν η συσκευή. 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να προτείνει κανείς ενσύρματα handsfree που να λειτουργούν σίγουρα με το τηλέφωνο? Πήρα αυτά  ''Samsung EO-IC100''  αλλά δεν τα βλέπει καν η συσκευή. 
Developer mode
Multimedia section
Disable USB audio routing
Δες στις επιλογές για προγραμματιστές αυτήν τη ρύθμιση.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, chios said:

Developer mode
Multimedia section
Disable USB audio routing
Δες στις επιλογές για προγραμματιστές αυτήν τη ρύθμιση.

Οι επιλογές για προγραμματιστές που είναι ?

Link to comment
Share on other sites

https://c.realme.com/in/post-details/1222720550372114432
Δες πως τις ενεργοποιεις

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, mits200 said:

Οι επιλογές για προγραμματιστές που είναι ?

Σε ευχαριστώ φίλε, κατάφερα μπήκα και βρήκα το Disable USB audio routing,  αλλά πάλι δεν τα βλέπει τα ακουστικα

Edited by mits200
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω λόγω να μην έχουν. Από ο, τί ξέρω είναι Ευρωπαϊκή νομοθεσία. Αν είναι από Ευρωπαϊκή χώρα και έχει εδώ υποστήριξη έχεις δύο χρόνια. Αν κάποιος ξέρει κάτι διαφορετικό ας μας πει. Μπορείς να πάρεις και την αντιπροσωπεία εδώ.
Παρεμπιπτόντως η τιμή του πέφτει... Διάβασα και κάποια καινούρια reviews. Βλέπω γκρίνια για το λειτουργικό ότι έχει πολύ bloatware. Και της εταιρείας και 3ων. Ισχύει;
Bloatware???το gt 2pro?
Δεν παίζει.πολύ ελαφρύ ui πού θυμίζει oxygen.

Sending from my beast Gt2 Pro

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:

Bloatware???το gt 2pro?
Δεν παίζει.πολύ ελαφρύ ui πού θυμίζει oxygen.

Sending from my beast Gt2 Pro

Το ό,τι είναι ελαφρύ δε σημαίνει απαραίτητα ότι δεν έχει. Με τέτοια specs που έχει πάντα ελαφρύ θα φαίνεται...

'Ενα απλό search στο google και θα δεις τί έχει. Σε πολλά review βάζουν ως αρνητικό το λειτουργικό (πχ δες το απο κάτω). Αν και προφανώς το έχεις οπότε μπορείς να επαληθεύσεις τι όντως έχει. Βέβαια από την άλλη εξαρτάται και με τί το συγκρίνεις

https://www.androidauthority.com/realme-gt-2-pro-review-3148559/

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, yorgos00 said:

 

2-3 άχρηστες εφαρμογές είχε αλλά έγιναν απεγκατασταση αυτά σε ευρωπαϊκή έκδοση

Στη κινεζική που πήρε φίλος, είχε μέσα τη σάρα και τη μάρα από εφαρμογές που αρκετές ήθελε πατέντες για την απεγκατασταση

Μετά από κάνα μήνα με το κινητό το λειτουργικό το θεωρώ άψογο με αρκετή παραμετροποίηση είναι πολύ κοντά στο oxygen, κάτι που έκανε την μετάβαση μου από το op 6 αρκετά ομαλή

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, evoluti0n said:

2-3 άχρηστες εφαρμογές είχε αλλά έγιναν απεγκατασταση αυτά σε ευρωπαϊκή έκδοση

Στη κινεζική που πήρε φίλος, είχε μέσα τη σάρα και τη μάρα από εφαρμογές που αρκετές ήθελε πατέντες για την απεγκατασταση

Μετά από κάνα μήνα με το κινητό το λειτουργικό το θεωρώ άψογο με αρκετή παραμετροποίηση είναι πολύ κοντά στο oxygen, κάτι που έκανε την μετάβαση μου από το op 6 αρκετά ομαλή

ΟΚ! Άρα προφανώς για αυτό το μπέρδεμα. Ευρωπαϊκή μόνο τότε. Άσχετο αλλά εδώ υπάρχει σε κάποιο κατάστημα να το δεις live?

Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2022 at 12:45 ΠΜ, mits200 said:

Μπορεί να προτείνει κανείς ενσύρματα handsfree που να λειτουργούν σίγουρα με το τηλέφωνο? Πήρα αυτά  ''Samsung EO-IC100''  αλλά δεν τα βλέπει καν η συσκευή. 

Ο μόνος τρόπος που έχω βρει  για να δει τα ακουστικά είναι με την ενεργοποίηση του OTG. Ωστόσο η σύνδεση κρατάει μόνο 10 λεπτά γιατί μετά απενεργοποιείται αυτόματα το OTG.

Μπορεί να προτείνει κανείς κάποια άλλη λύση?  

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που έχω W L1 uhd και hdr10 στο Netflix δεν έχω .. ενώ έχω κανονικά στις τηλεοράσεις σπίτι.

 

Έχουμε καμία ελπίδα να το ενεργοποιήσουν στο μέλλον?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 16/5/2022 at 10:09 ΜΜ, yorgos00 said:

Δε βλέπω λόγω να μην έχουν. Από ο, τί ξέρω είναι Ευρωπαϊκή νομοθεσία. Αν είναι από Ευρωπαϊκή χώρα και έχει εδώ υποστήριξη έχεις δύο χρόνια. Αν κάποιος ξέρει κάτι διαφορετικό ας μας πει. Μπορείς να πάρεις και την αντιπροσωπεία εδώ.

Παρεμπιπτόντως η τιμή του πέφτει... Διάβασα και κάποια καινούρια reviews. Βλέπω γκρίνια για το λειτουργικό ότι έχει πολύ bloatware. Και της εταιρείας και 3ων. Ισχύει;

Το λειτουργικό είναι είναι ακριβώς όπως της oneplus 

Αν κρίνω από το περσινό gt 5g που έχω δε βλέπω boalt 

Είναι σχεδόν στο στοκ android . Ότι πιο κοντινό υπάρχει πιστεύω 

Link to comment
Share on other sites

Ποιος έχει την αντιπροσωπεία; Ο Κωτσόβολος δεν το έχει καν.

(Δεν θα το πάρω, είναι πολύ ακριβά, έχω το gt.).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ήρθε νέο update 11_A.17 και το σκέφτομαι... έχουμε κανέναν τολμηρό;

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. 

Έχω σοβαρό πρόβλημα με το bluetooth. 

Σε σύνδεση με την ενδοεπικοινωνία του κράνους της μηχανής (SENA 5S) όταν μιλάω με ορισμένους (όχι με όλους), αυτοί δεν με ακούν καθόλου αλλά ακούν την φωνή τους. Με τον ίδιο άνθρωπο μπορεί να μιλάω κανονικά και σε 2 λεπτά αν επαναλάβω την κλήση να μην ακούγομαι. Το ίδιο έχει συμβεί και όταν το είχα συνδεδεμένο στο ενσωματωμένο bluetooth του αυτοκινήτου (Volvo V40). 

Επίσης με άλλη ενδοεπικοινωνία (Midland Bt Next) δεν με ακούει κανένας αλλά εγώ ακούω κανονικά. 

Όταν εμφανίζεται το πρόβλημα, αν αποσυνδέσω την ενδοεπικοινωνία και συνδέσω ένα μικρό bluetooth ακουστικό (Plantronics M70 ή Lenovo LP40), ακούγομαι μια χαρά. 

Έχω κάνει άπειρες δοκιμές με επανεκινήσεις, διαγραφή δεδομένων δικτύων, ενεργοποίηση airplain mode, διαγραφή και σύζευξη συσκευών από την αρχή κλπ αλλά το πρόβλημα συνεχίζει. 

Έχει κανείς καμια ιδέα; 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, akkonst said:

Καλησπέρα σε όλους. 

Έχω σοβαρό πρόβλημα με το bluetooth. 

Σε σύνδεση με την ενδοεπικοινωνία του κράνους της μηχανής (SENA 5S) όταν μιλάω με ορισμένους (όχι με όλους), αυτοί δεν με ακούν καθόλου αλλά ακούν την φωνή τους. Με τον ίδιο άνθρωπο μπορεί να μιλάω κανονικά και σε 2 λεπτά αν επαναλάβω την κλήση να μην ακούγομαι. Το ίδιο έχει συμβεί και όταν το είχα συνδεδεμένο στο ενσωματωμένο bluetooth του αυτοκινήτου (Volvo V40). 

Επίσης με άλλη ενδοεπικοινωνία (Midland Bt Next) δεν με ακούει κανένας αλλά εγώ ακούω κανονικά. 

Όταν εμφανίζεται το πρόβλημα, αν αποσυνδέσω την ενδοεπικοινωνία και συνδέσω ένα μικρό bluetooth ακουστικό (Plantronics M70 ή Lenovo LP40), ακούγομαι μια χαρά. 

Έχω κάνει άπειρες δοκιμές με επανεκινήσεις, διαγραφή δεδομένων δικτύων, ενεργοποίηση airplain mode, διαγραφή και σύζευξη συσκευών από την αρχή κλπ αλλά το πρόβλημα συνεχίζει. 

Έχει κανείς καμια ιδέα; 

Εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω επειδή  η μοναδική σύνδεση bluetooth (και απροβληματιστη) που έχω είναι με ένα Huawei Talkband B6.

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...