Jump to content

Realme GT 2 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, gibrilm said:

Ξερει κανεις πως απενεργοποιείται το google feed απο αριστερα του menu . Υπαρχει περιπτωαη να φταίει για την καταναλωση μπαταριας . . ? ?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

ούτε καν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 423
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έδωσα το s21 και Τετάρτη η πέμπτη το περιμένω. Για να δούμε.

Στα reviews βγαίνει top αλλά θα το δω στη πράξη σύντομα.

Σε samsung φέτος ούτε cent. Κάποτε η samsung έβγαζε τηλέφωνα με design γουστοζικο.τα s22 απέχουν πολύ από αυτό που θα ήθελα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κάποιος να ενεργοποιήσει 5G και volte με wind?

Με Cote δεν έχω κανένα θέμα αλλά με wind δεν βλέπω φως και είμαι στα τηλέφωνα με την εξυπηρέτηση 2 βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω με s21 ultra με dr ketan rom ειμαι υπερ ευχαριστημενος απο ολες τις πλευρες..Παρολα αυτα το ζαχαρωνω καιρο το gt2 pro αλλα ενω σημερα ημουν ετοιμος για αγορα με κολλησε το γεγονος πως usb otg παιζει usb2 !! Χρησημοποιοντας γυρω στα 130GB μονιμα στο κινητο πρεπει καθε φορα να κανω backup και restore στο καινουργιο και φανταζομαι με usb 2 θα θελει πολυ περισοτερο χρονο,πραγματικα με ξενερωσε αυτη η λεπτομερεια..Προσφατα αγορασα ενα kingston 512gb usb usb 3.2 και εχω λυσει το θεμα backup με ελαχιστο χρονο..Βεβαια θα μου πεις μια καλη λυση θα ηταν να κανω restore απο καποιο cloud μιας και αρκετοι εχουμε απεριοριστα data αλλα βλεπω πως ακομα παιζουν θεματα με 5G , απο οτι βλεπω το παλικαρι στο τελευταιο post..Δεν ξερω ακομα αν εν τελει θα το παρω με εχει κολλησει το κινητο αυτο !!

 

The deadly glance of Condor
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρα σήμερα.
Είμαι ακόμα στην διαδικασία εκμάθησής του τηλεφώνου και βρίσκομαι ακόμα σε διαδικασία στησίματος.
Εντυπώσεις ως τώρα.
Ποιοτική συσκευή.
Οθόνη απλά εξαιρετική.προέρχομαι από Samsung.
Ui επίσης εξαιρετικό.μου θυμίζει κάπως το ui της one plus.
Πολύ smooth και με ρυθμίσεις για να το φέρεις στα μέτρα πού θέλεις.αρκετό customization.
Ηχεία πολύ καλά.
Μέγεθος.να πω την αλήθεια είχα καλομαθει με το μέγεθος του s21 και με ξενίζει κάπως η επιστροφή στην μεγάλη οθόνη και συνάμα μεγάλης συσκευής.θα το συνηθίσω όμως.
Το βάρος μέσα στα όρια της λογικής.
Ωραίο στο χέρι.
Για την κάμερα δεν έχω ακόμα άποψη όπως επίσης και για την μπαταρία.προς το παρόν την κατεβάζει σχετικά εύκολα,αν και λογικό καθώς το σεταρω ακόμα.
Με smartwatch galaxy watch 4 κανένα πρόβλημα.απόλυτα συνεργάσιμο.
Η συσκευασία του πληρέστατη.
Θα έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη σε λίγες μέρες.

Στάλθηκε από το RMX3301 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2022 at 9:54 ΜΜ, NetJammer said:

αλλα βλεπω πως ακομα παιζουν θεματα με 5G , απο οτι βλεπω το παλικαρι στο τελευταιο post..

Τελικά ήταν θέμα τις wind. Έπρεπε να μιλήσω με το business exclusive care.

Παίζει μια χαρά volte και στις 2 γραμμές , το ίδιο και το 5G.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:

Το κινητό το πήρα σήμερα.
Είμαι ακόμα στην διαδικασία εκμάθησής του τηλεφώνου και βρίσκομαι ακόμα σε διαδικασία στησίματος.
Εντυπώσεις ως τώρα.
Ποιοτική συσκευή.
Οθόνη απλά εξαιρετική.προέρχομαι από Samsung.
Ui επίσης εξαιρετικό.μου θυμίζει κάπως το ui της one plus.
Πολύ smooth και με ρυθμίσεις για να το φέρεις στα μέτρα πού θέλεις.αρκετό customization.
Ηχεία πολύ καλά.
Μέγεθος.να πω την αλήθεια είχα καλομαθει με το μέγεθος του s21 και με ξενίζει κάπως η επιστροφή στην μεγάλη οθόνη και συνάμα μεγάλης συσκευής.θα το συνηθίσω όμως.
Το βάρος μέσα στα όρια της λογικής.
Ωραίο στο χέρι.
Για την κάμερα δεν έχω ακόμα άποψη όπως επίσης και για την μπαταρία.προς το παρόν την κατεβάζει σχετικά εύκολα,αν και λογικό καθώς το σεταρω ακόμα.
Με smartwatch galaxy watch 4 κανένα πρόβλημα.απόλυτα συνεργάσιμο.
Η συσκευασία του πληρέστατη.
Θα έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη σε λίγες μέρες.

Στάλθηκε από το RMX3301 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστούμε για το αρχικο review. Ενημέρωσε μας μετα από κάποιες μέρες περι μπαταρίας και κάμερας, ειδικά σε συγκριση με το S21 που είχες. Καλοδούλεφτο.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:


Μέγεθος.να πω την αλήθεια είχα καλομαθει με το μέγεθος του s21 και με ξενίζει κάπως η επιστροφή στην μεγάλη

Στάλθηκε από το RMX3301 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλορίζικο το εργαλείο.

Για την οθόνη μην φοβάσαι. Θα την συνηθίσεις και με το παραπάνω μόλις αρχίσεις και την δουλεύεις.

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.
Λοιπόν έτοιμο να μπει για την δεύτερη του φόρτιση.
Θα στρώσει κι άλλο η μπαταρία.c8d0c1070a4224358addedeea0672e20.jpg

Στάλθηκε από το RMX3301 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα gt2 pro (λευκό) τέλος αυτής της βδομάδας αρχή της άλλης από amazon , αρχικά παρατηρώντας λίγο καλύτερα φωτογραφίες και βίντεο είδα ότι εκεί που έχει την υπογραφή είναι πιο υπερυψωμένο , θέλω να ρωτήσω αν δημιουργεί πρόβλημα με aftermarket θήκες

και 2ον έχει να προτείνει κάνεις θήκη και Tζαμακι  ?

Επίσης από που περνώ 2ο φορτιστή?

Edited by evoluti0n
Link to comment
Share on other sites

Να γράψω και εγώ την άποψη μου μετά από μερικές εβδομάδες χρήσης.

Θα ξεκινήσω με τα θετικά και τελειώσω με τα αρνητικά. Όλα είναι υποκειμενικές απόψεις φυσικά.

 

1.Οθοναρα να την απολαμβάνεις σε οποιοδήποτε φωτισμό.

2. Ταχύτατο όσο δεν πάει. Δεν μιλάω απλά για στεγνά νούμερα σε benchmark.  Απλά δεν κολλάει και δεν μασάει πουθενά.

3. Μπαταρία μια χαρά μετά από την απαραίτητη εκμάθηση.

4. Κάμερα πολύ καλή σε οποιοδήποτε συνθήκη την έχω δοκιμάσει.

 

Αρνητικά

Ένα και βασικό που ίσως το δώσω είναι το μέγεθος. Παρόλο που έχω χέρι 2μετρου μπασκετμπολιστα η χρήση με το ένα χέρι είναι κουραστικη. Στα προηγούμενα κινητά μου με curved οθόνες λόγο "στενότητας' δεν είχα κανένα θέμα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Να γράψω και εγώ την άποψη μου μετά από μερικές εβδομάδες χρήσης.
Θα ξεκινήσω με τα θετικά και τελειώσω με τα αρνητικά. Όλα είναι υποκειμενικές απόψεις φυσικά.
 
1.Οθοναρα να την απολαμβάνεις σε οποιοδήποτε φωτισμό.
2. Ταχύτατο όσο δεν πάει. Δεν μιλάω απλά για στεγνά νούμερα σε benchmark.  Απλά δεν κολλάει και δεν μασάει πουθενά.
3. Μπαταρία μια χαρά μετά από την απαραίτητη εκμάθηση.
4. Κάμερα πολύ καλή σε οποιοδήποτε συνθήκη την έχω δοκιμάσει.
 
Αρνητικά
Ένα και βασικό που ίσως το δώσω είναι το μέγεθος. Παρόλο που έχω χέρι 2μετρου μπασκετμπολιστα η χρήση με το ένα χέρι είναι κουραστικη. Στα προηγούμενα κινητά μου με curved οθόνες λόγο "στενότητας' δεν είχα κανένα θέμα. 
 
Συμφωνώ σε όλα.
Στα του μεγέθους τώρα.1 χρόνο είχα s21 και είχα βολευτει το μέγεθος του κάνοντας υποχωρήσεις σε κάποια αλλα θέματα.
Πιο πριν είχα το s20 plus.
Σε αυτά τα μεγέθη συσκευών θεωρώ ότι παίζει σημασία και το μισό του μισού χιλιοστού στο θέμα πλάτους.
Το s20 plus ας πούμε,ήταν για μένα το κινητό με το κατάλληλο μέγεθος.
Εψαξα καλά πριν πάω στην αγορά του gt2 pro.
Σκεφτόμουν το oneplus 9pro.δεν βρήκα κάποιο σε καθαρή κατάσταση.
Για samsung δεν το σκέφτηκα καν φέτος,αν και ήμουν samsung fan όσον αφορά τις ναυαρχιδες της εταιρείας.
Ομως με τις επιεικώς άθλιες από άποψη εμφάνισης συσκευές της σειράς s22,με απομάκρυναν.
Κι έτσι πήγα στο θηρίο αυτό σκεπτόμενος ότι δεν θα χάσω και πολλά χρήματά στην μεταπώληση,καθώς μετά από λίγο καιρό θα πάω στο one plus 10pro.
Η αλήθεια είναι ότι η συσκευή είναι vfm για όλα αυτά πού προσφέρει.
Και το μέγεθος το λες ανεκτό,οπως επίσης και το βάρος του.


Στάλθηκε από το RMX3301 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το σκέφτομαι σοβαρά να παώ σε αυτό... Το Oneplus 10 Pro που επίσης σκεφτόμουν πάει στα 900 τα οποία τα θεωρώ πολλά για το συγκεκριμένο. Σε αυτή τη τιμή δε ξέρω τί άλλο μπορεί να πάρει κανείς με αυτα΄τα specs και με μία καλή κάμερα.

Με ενδιαφέρουν και εμένα τα πραγματικά reviews από τα παιδιά εδώ. Ειδικά αν έχουν μείνει ικανοποιημένοι από τη κάμερα.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NetJammer said:

Dual apps παίζουν κανονικά έχει δοκιμάσει κάποιος? Πχ viber whatsapp?? 

Δεν τα δουλεύω αλλά υπάρχει σαν ρύθμιση

Screenshot_2022-04-16-16-38-10-74_ac4dac0d53384b5d0cfee8292b7b5140.jpg

1 ώρα πριν, yorgos00 said:

Ειδικά αν έχουν μείνει ικανοποιημένοι από τη κάμερα.

Η κάμερα δεν είναι τίποτα ουαου αλλά κάνει δουλειά , δεν έχω ασχοληθεί γιατί έχω κανονικό σύστημα για την φωτογραφία (όταν δεν βαριέμαι να το κουβαλάω)

Βάζω 2 τυχαίες φωτο που έβγαλα εχθές , η πρώτη από gt master και η 3η από το pro2. Υπάρχει μια λάθος απόδοση στα χρώματα ίσως γιατί δοκίμασα 10bit.

IMG20220415144305.jpg

IMG_20220415_151334.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το σκέφτομαι σοβαρά να παώ σε αυτό... Το Oneplus 10 Pro που επίσης σκεφτόμουν πάει στα 900 τα οποία τα θεωρώ πολλά για το συγκεκριμένο. Σε αυτή τη τιμή δε ξέρω τί άλλο μπορεί να πάρει κανείς με αυτα΄τα specs και με μία καλή κάμερα.
Με ενδιαφέρουν και εμένα τα πραγματικά reviews από τα παιδιά εδώ. Ειδικά αν έχουν μείνει ικανοποιημένοι από τη κάμερα.
 
Η κάμερα είναι πολύ καλή.
Ok δεν έχει telephoto ούτε και superzoom,όμως προσωπικά δεν με απασχολούν αυτά,οπότε και δεν μου λείπουν.
Βγάζει αξιοπρεπέστατες φωτογραφίες και στις νυχτερινές καλύτερες από το s21 πού είχα.πολύ λιγότερο noise.
Επίσης ωραίο και στο βίντεο.
Η τιμή του είναι πραγματικά πολύ τίμια.

Στάλθηκε από το RMX3301 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

On 17/4/2022 at 1:09 ΠΜ, ταξιδιωτης22 said:

Η κάμερα είναι πολύ καλή.
Ok δεν έχει telephoto ούτε και superzoom,όμως προσωπικά δεν με απασχολούν αυτά,οπότε και δεν μου λείπουν.
Βγάζει αξιοπρεπέστατες φωτογραφίες και στις νυχτερινές καλύτερες από το s21 πού είχα.πολύ λιγότερο noise.
Επίσης ωραίο και στο βίντεο.
Η τιμή του είναι πραγματικά πολύ τίμια.

Στάλθηκε από το RMX3301 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μόνο αξιοπρεπέστατες; Εντάξει δεν είναι και λίγα τα 750 και θεωρείται και ναυαρχίδα της εταιρείας. Περίμενα περισσότερο ενθουσιασμό 😀. Ναι και εμένα η telephoto δε με νοιάζει αλλά η βασική

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το κινητό ως τώρα πολύ ευχαριστημένος σε όλα (έρχομαι από oneplus 6)

Βρηκα θήκες (ποτέ θα έρθουν από Κίνα μιας και διαθεσιμότητα στην Ελλάδα δεν βρήκα κάτι που να μου άρεσε)

Ψάχνω για προστασία οθόνης αν κάποιος έχει κάτι δοκιμασμένο ας προτείνει

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Realme gt2 pro.
Η άποψη μου.

Το κινητό το έχω στην κατοχή μου 2 βδομάδες.
για πολλά χρόνια ημουν samsung fan και έχω περάσει από όλες οι ναυαρχιδες της.
Πέρυσι επέλεξα το s21,έστω κι αν θεώρησα ότι η samsung έκανε πισωγύρισμα στο θέμα της εμφάνισης.
Περίμενα ότι στα s22 θα έβλεπα ξανά ένα design και μία πολυτέλεια οπως είχε η σειρά s20 plus.
Αντιθέτως είδα ότι συνέχισαν με το ίδιο σχέδιο.
Και μιλάω για το μικρό και το plus.
Για το ultra δεν το συζητάω...καλό αλλα τεράστιο.
Τέλος πάντων επέλεξα να μείνω μακριά από samsung τουλάχιστον για φέτος καθώς στο μάτι δεν μου αρέσουν καθόλου...λες και είναι μοντέλα της σειράς Α.
Αρχισα λοιπόν το ψάξιμο για one plus pro.φυσικά μεταχειρισμένο καθώς δεν θέλω να χάσω χρήματά επιλέγοντας καινούριο λόγω του ότι σε λίγο καιρό θα πάω σε one plus 10pro σε σωστή τιμή.
Καθαρό τηλέφωνο δεν βρήκα.δηλαδή χωρίς ψεγάδι οπότε αρχισα να κοιτάζω για κάτι άλλο.
Αυτό το κάτι άλλο πού είχα βάλει επίσης στο μάτι ήταν το realme gt2 pro.
Είδα reviews και γενικά το μελέτησα αρκετά.
Προχώρησα λοιπόν στην αγορά του με κάποιες αμφιβολίες.
Τελικά η επιλογή ήταν σωστή και οι αμφιβολίες έφυγαν μέσα στις πρώτες κιόλας μέρες.
Πάρα πολύ καλή οθόνη με Καλή απόδοσή και με κόντρα ήλιο.
Πολύ καλά τα ηχεία του.
Καλή ποιότητα συνομιλίας και πολύ καλό σήμα.
Μπαταρία καλή.2 ταυτόχρονα συνδεδεμένες συσκευές Bluetooth.
Δεδομένα πάντα ανοικτά.
Συγχρονισμός off καθώς δεν τον χρειάζομαι ανοιχτό συνέχεια.
Χρησιμοποιώ την εφαρμογή mymail με 9 emails.
Αρκετή χρήση.μεικτή θα έλεγα αν και είμαι περισσότερο με δεδομένα μέσα στη μέρα.ειδικά τις τελευταίες μέρες.
Κάμερα πολύ καλή.ok δεν έχει telephoto και το superzoom όμως ποσώς με ενδιαφέρουν αυτά.
Αξιοπρεπέστατες φωτογραφίες με ωραία χρώματα και στις νυχτερινές καλύτερό σε σχέση με το s21.πολύ λιγότερος θόρυβος εδώ.
Βίντεο επίσης αρκετά καλό.
Φόρτιση ταχύτατη.
Ασύρματη δεν έχει και παρότι είχα κόλλημα με αυτό το χαρακτηριστικό,φέτος έμαθα ότι τελικά δεν είναι και τόσο καλό για την μπαταρία κυρίως.
Σηκώνει τρελή θερμοκρασία κατά την φόρτιση με ασύρματο φορτιστή με αποτέλεσμά να υπάρχει γρήγορη πτώση της μπαταρίας μετά από λίγο καιρό.αν φυσικά κάποιος αλλάζει γρήγορα τις συσκευές,μάλλον πως δεν χρειάζεται να τον ενδιαφέρει αυτό.
Ui...εδώ έχουμε το καλό της υπόθεσής...καθόλου φορτωμένο.
Θυμίζει pure android.
Σαφώς ταχύτατο και πολύ smooth.
Καλές και οι έξτρα ρυθμίσεις για την οθόνη οπως επίσης και κάποιες άλλες πού αφορούν την φροντίδα συσκευής και την αυτονομία.

Θηρίο εννοείται η συσκευή από θέμα επεξεργαστικής ισχύς. φόρτωσε το άφοβα πλήθος εφαρμογών.δεν μασάει και φυσικά άνοιγμα αυτών...ακαριαίο.σφαίρα.
Κρατάει τα πάντα open στο παρασκήνιο και λογικό.12gb ram έχει.
Επίσης δεν παρατήρησα κάτι ενοχλητικό ως προς το θέμα των θερμοκρασιών.πρέπει να χει κάνει καλή δουλειά η εταιρεία όσον αφορά την ψύξη.
Για την αδιάβροχοποιηση τώρα.εγώ προσωπικά είμαι πολύ ψείρας οπότε ούτε κι αυτή η έλλειψη με απασχολεί.ούτε σε πισινα θα το έβαζα ούτε και κάτω από την βρύση και σαφώς προσέχω πού το αφήνω.
Αξίζει λοιπόν η αγορά;
Σαφώς αξίζει.
Παίζει στα ίσα με τον ανταγωνισμό.μην πω ότι τα ρίχνει κιόλας σε κάποιες συσκευές.και το ατού;δεν χρειάζεται να δώσεις χιλιάρικο.
Πολύ καλό σαν σύνολο.
Και δεν είμαι από τους χρήστες πού δεν ξέρουν τι τους γίνεται.έχουν περάσει εκατοντάδες κινητά από τα χέρια μου και στο myphone έχω κάνει μεταπτυχιακό τόσα χρόνια
Επόμενος στόχος...one plus 10pro.

Η μπαταρία οπως θα δείτε και στο screenshot,κρατάει μία χαρά.
Εχω επιλέξει αυτόματη εξοικονόμηση οταν πέφτει στο 30%.

Sending from my beast Gt2 Pro



fa6a6a215361afdced311a89fb824162.jpg

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ χαρακτηριστικά και συμπαθητικό εμφανισιακά το άσπρο (γενικά σαν εμφάνιση δεν λέει πολλά..)

Αν φτάσει στα 500 θα παίζει μόνο του και θα είναι μια αξιόλογη επιλογή

Το έχω στα υπόψιν

Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2022 at 3:07 ΠΜ, ταξιδιωτης22 said:

Realme gt2 pro.
Η άποψη μου.

Το κινητό το έχω στην κατοχή μου 2 βδομάδες.
για πολλά χρόνια ημουν samsung fan και έχω περάσει από όλες οι ναυαρχιδες της.
Πέρυσι επέλεξα το s21,έστω κι αν θεώρησα ότι η samsung έκανε πισωγύρισμα στο θέμα της εμφάνισης.
Περίμενα ότι στα s22 θα έβλεπα ξανά ένα design και μία πολυτέλεια οπως είχε η σειρά s20 plus.
Αντιθέτως είδα ότι συνέχισαν με το ίδιο σχέδιο.
Και μιλάω για το μικρό και το plus.
Για το ultra δεν το συζητάω...καλό αλλα τεράστιο.
Τέλος πάντων επέλεξα να μείνω μακριά από samsung τουλάχιστον για φέτος καθώς στο μάτι δεν μου αρέσουν καθόλου...λες και είναι μοντέλα της σειράς Α.
Αρχισα λοιπόν το ψάξιμο για one plus pro.φυσικά μεταχειρισμένο καθώς δεν θέλω να χάσω χρήματά επιλέγοντας καινούριο λόγω του ότι σε λίγο καιρό θα πάω σε one plus 10pro σε σωστή τιμή.
Καθαρό τηλέφωνο δεν βρήκα.δηλαδή χωρίς ψεγάδι οπότε αρχισα να κοιτάζω για κάτι άλλο.
Αυτό το κάτι άλλο πού είχα βάλει επίσης στο μάτι ήταν το realme gt2 pro.
Είδα reviews και γενικά το μελέτησα αρκετά.
Προχώρησα λοιπόν στην αγορά του με κάποιες αμφιβολίες.
Τελικά η επιλογή ήταν σωστή και οι αμφιβολίες έφυγαν μέσα στις πρώτες κιόλας μέρες.
Πάρα πολύ καλή οθόνη με Καλή απόδοσή και με κόντρα ήλιο.
Πολύ καλά τα ηχεία του.
Καλή ποιότητα συνομιλίας και πολύ καλό σήμα.
Μπαταρία καλή.2 ταυτόχρονα συνδεδεμένες συσκευές Bluetooth.
Δεδομένα πάντα ανοικτά.
Συγχρονισμός off καθώς δεν τον χρειάζομαι ανοιχτό συνέχεια.
Χρησιμοποιώ την εφαρμογή mymail με 9 emails.
Αρκετή χρήση.μεικτή θα έλεγα αν και είμαι περισσότερο με δεδομένα μέσα στη μέρα.ειδικά τις τελευταίες μέρες.
Κάμερα πολύ καλή.ok δεν έχει telephoto και το superzoom όμως ποσώς με ενδιαφέρουν αυτά.
Αξιοπρεπέστατες φωτογραφίες με ωραία χρώματα και στις νυχτερινές καλύτερό σε σχέση με το s21.πολύ λιγότερος θόρυβος εδώ.
Βίντεο επίσης αρκετά καλό.
Φόρτιση ταχύτατη.
Ασύρματη δεν έχει και παρότι είχα κόλλημα με αυτό το χαρακτηριστικό,φέτος έμαθα ότι τελικά δεν είναι και τόσο καλό για την μπαταρία κυρίως.
Σηκώνει τρελή θερμοκρασία κατά την φόρτιση με ασύρματο φορτιστή με αποτέλεσμά να υπάρχει γρήγορη πτώση της μπαταρίας μετά από λίγο καιρό.αν φυσικά κάποιος αλλάζει γρήγορα τις συσκευές,μάλλον πως δεν χρειάζεται να τον ενδιαφέρει αυτό.
Ui...εδώ έχουμε το καλό της υπόθεσής...καθόλου φορτωμένο.
Θυμίζει pure android.
Σαφώς ταχύτατο και πολύ smooth.
Καλές και οι έξτρα ρυθμίσεις για την οθόνη οπως επίσης και κάποιες άλλες πού αφορούν την φροντίδα συσκευής και την αυτονομία.

Θηρίο εννοείται η συσκευή από θέμα επεξεργαστικής ισχύς. φόρτωσε το άφοβα πλήθος εφαρμογών.δεν μασάει και φυσικά άνοιγμα αυτών...ακαριαίο.σφαίρα.
Κρατάει τα πάντα open στο παρασκήνιο και λογικό.12gb ram έχει.
Επίσης δεν παρατήρησα κάτι ενοχλητικό ως προς το θέμα των θερμοκρασιών.πρέπει να χει κάνει καλή δουλειά η εταιρεία όσον αφορά την ψύξη.
Για την αδιάβροχοποιηση τώρα.εγώ προσωπικά είμαι πολύ ψείρας οπότε ούτε κι αυτή η έλλειψη με απασχολεί.ούτε σε πισινα θα το έβαζα ούτε και κάτω από την βρύση και σαφώς προσέχω πού το αφήνω.
Αξίζει λοιπόν η αγορά;
Σαφώς αξίζει.
Παίζει στα ίσα με τον ανταγωνισμό.μην πω ότι τα ρίχνει κιόλας σε κάποιες συσκευές.και το ατού;δεν χρειάζεται να δώσεις χιλιάρικο.
Πολύ καλό σαν σύνολο.
Και δεν είμαι από τους χρήστες πού δεν ξέρουν τι τους γίνεται.έχουν περάσει εκατοντάδες κινητά από τα χέρια μου και στο myphone έχω κάνει μεταπτυχιακό τόσα χρόνιαemoji1787.png
Επόμενος στόχος...one plus 10pro.

Η μπαταρία οπως θα δείτε και στο screenshot,κρατάει μία χαρά.
Εχω επιλέξει αυτόματη εξοικονόμηση οταν πέφτει στο 30%.

Sending from my beast Gt2 Pro



fa6a6a215361afdced311a89fb824162.jpg
 

Ευχαριστούμε φίλε για το αναλυτικό review! Το OnePlus 10 Pro σε τι τιμή περιμένεις να πέσει από περιέργεια; Να σου πω την αλήθεια εγώ σκεφτόμουν Ανρί για το realme και το OnePlus 9 Pro που έχει πέσει η τιμή του τώρα...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Bardar1s said:

Σούπερ χαρακτηριστικά και συμπαθητικό εμφανισιακά το άσπρο (γενικά σαν εμφάνιση δεν λέει πολλά..)

Αν φτάσει στα 500 θα παίζει μόνο του και θα είναι μια αξιόλογη επιλογή

Το έχω στα υπόψιν

Έχει και οκ grip το άσπρο. Το μαύρο χωρίς θήκη δεν μπορείς να το κρατήσεις

Link to comment
Share on other sites

Το skroutz, amazon.de

το έχουν 750€. Είναι πολλά λεφτά, μετά από 6 μήνες, ίσως έναν χρόνο, ίσως πέσει η τιμή στα 500€, και αν..

Ενδέχεται να είναι πολλοί αυτοί που περιμένουν.., όπως και εγώ.

Έχει τόσο καλή οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...