Jump to content

Realme GT 2 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, athanasios1112 said:

Ο Κωτσόβολος το έχει 770 ευρώ, προπαραγγελεία.

Είναι πολλά λεφτά. , Θα περιμένω τα review. Δεν δίνω πάνω από 500 για κινητό, ότι χαρακτηριστικά και να έχει.

(Θα κυκλοφορήσει το neo 3.).

με τιμολογιο απο αμαζον βγαινει περιπου στα 500, αν ισχυει το 649 που αναφερει  ο φιλος παραπανω

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 423
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 ώρα πριν, Finwe said:

Βγαίνει πράγματι τόσο σύντομα παγκοσμίως? Διότι δεν υπάρχει καν πχ στο GSMA ενώ το GT 2 Pro ηταν από τις αρχές του χρόνου στο site και κυκλοφόρησε τώρα..

Βγαινει για Κινα λενε αρχικα αλλα δεν θα αργησει και Ευρωπη μιας και η realme τα παει περιφημα στα μερη μας. Το Νeo 3 λενε θα εχει τον mediatek 8100 ειναι σαν τον 888 αλλα πολυ πιο κρυος και σταθερος στο sustained performance γιατι κατασκευαζετε με tsmc ενω ο 888 και ο 8 gen 1 με samsung οποτε μιλαμε για πολυ καλυτερο efficiency. 150watt φορτιστη 120hz amoled κλασικα τωρα απο τιμουλα πιστευω κατω απο 500 η 256αρα εκδοση. Gaming κινητο οπως εχει αναφερει η realme οποτε περιμενω να ειναι ενα flagship killer με τα ολα του.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, king2009 said:

Βγαινει για Κινα λενε αρχικα αλλα δεν θα αργησει και Ευρωπη μιας και η realme τα παει περιφημα στα μερη μας. Το Νeo 3 λενε θα εχει τον mediatek 8100 ειναι σαν τον 888 αλλα πολυ πιο κρυος και σταθερος στο sustained performance γιατι κατασκευαζετε με tsmc ενω ο 888 και ο 8 gen 1 με samsung οποτε μιλαμε για πολυ καλυτερο efficiency. 150watt φορτιστη 120hz amoled κλασικα τωρα απο τιμουλα πιστευω κατω απο 500 η 256αρα εκδοση. Gaming κινητο οπως εχει αναφερει η realme οποτε περιμενω να ειναι ενα flagship killer με τα ολα του.

https://gr.gizchina.com/2022/03/20/realme-gt-neo-3-flagship-camera-sensor-ois/

 

Για το neo 3.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Με Χ2 PRO 12GB/256GB UFS 3.0 εχω να πω τα καλυτερα μετα απο 2 χρονια συνεχους χρησης. 

- Κανενα κολλημα. Super μπαταρια και fast charging! Super VOOC και τα μυαλα στα μιξερ! Ασε τους αλλους με ασυρματες φορτισεις και power banks. Kαρφωνεις το Super VOOC πας για ενα γρηγορο χεσιμο και τσιμπας 50%. Eχω ξεχασει τι θα πει φορτιζω το κινητο.

-Ποτε δεν με αναγκασε να κανω reset. Εσωτερικη μνημη να φανε και οι κοτες!

- Κορυφαιο σημα με 6 κεραιες! GPS που λοκαρει σε 1 sec! Δυο καρτες sim που κανεις παπαδες!

Τωρα updates, ειμαστε στο 11αρι. Το κινητο πεταει ? Σκοτωνει! 

Το επομενο μου τηλεφωνο ? Realme με TSMC και εφυγα ταμειο! 

 

Σχετικα με το GT 2 PRO ? Σκοτωνει η συσκευη! ...με UI απο αλλο πλανητη!

....και το πρωτο κινητο με 7 κεραιες! Θα πιανει σημα και σε κατακομβες! 

+ μεγαλη βελτιωση σε καμερες και βιντεο. Δαγκωνει στην πλατη τους μεγαλους (apple + samsung)! 😜

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Sebastian13 said:

....και το πρωτο κινητο με 7 κεραιες! Θα πιανει σημα και σε κατακομβες! 

 

Ακτινοβολια;

Link to comment
Share on other sites

Το εχει ενας φιλος μου το κινητο 5 μερες και η μπαταρια κατεβαινει νερακι , ακόμα και να μην κάνει κάτι η μπαταρία πέφτει πολύ. Δεν ξέρω αν φταίει το ότι είναι καινούργιο και ότι θέλει μπαταρία να μάθει το χρήστη θα επανέλθω σε μία εβδομάδα. Γενικά σα σκεύη είναι value for money. Έχω το huawei p30 pro new edition και κάμερα του realme είναι ανώτερη.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρουμε την χρήση που κάνει, το σήμα κτλ. Δύσκολο να πιστέψω ότι έχει κακή αυτονομία 5000 μπαταρία, color os κτλ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν παίζει και τόσο ρόλο η μεγάλη μπαταρία είναι και θέμα λογισμικού, πιστεύω θα στρώσει με update, δυστυχώς φοράει και τον άθλιο 8gen1 που δεν τα πάει και τόσο καλά σε κατανάλωση.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και το gt με τον 888 , το φορτίζω δύο φορές κάθε μέρα., μάλλον αποτυχία η αγορά του gt, και το ίδιο συμβαίνει σε όλους, όχι μόνον σε εμένα.

Θα κυκλοφορήσει το neo 3.

Το gt Master edition βγάζει την μέρα.

Δεν ξέρω τι συμβαίνει με τις CPU! 

Link to comment
Share on other sites

Τι να πουν δηλαδή και οι κάτοχοι του απλού S22 ή του S21 FE.
Καλά άστα αφτα, όταν κάποιος δίνει τόσα λεφτά για σαβουρες προφανώς δεν τον νοιάζει η μπαταρία εστιάζει αλλού, για μένα κινητό Day one = μπαταρία 2 μέρες γεμάτες για να την παλέψει μετά από 3 χρόνια που θα αλλάξω. Καθένας μας έχει τις προτεραιότητες του.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

 Δεν έχω θέμα με την μπαταρία. Παιχνίδια δεν παίζω , bt nfc 5g πάντα ανοιχτά μου βγάζει εύκολα τη μέρα με 120hz και την μεγάλη ανάλυση.

Εάν έχω θέμα 30 λεπτά στο dart και έχει γεμίσει

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, chios said:
3 ώρες πριν, elteo said:
Τι να πουν δηλαδή και οι κάτοχοι του απλού S22 ή του S21 FE.emoji23.png

Καλά άστα αφτα, όταν κάποιος δίνει τόσα λεφτά για σαβουρες προφανώς δεν τον νοιάζει η μπαταρία εστιάζει αλλού, για μένα κινητό Day one = μπαταρία 2 μέρες γεμάτες για να την παλέψει μετά από 3 χρόνια που θα αλλάξω. Καθένας μας έχει τις προτεραιότητες του.

Mπα είσαι υπερβολικός στο 2 μέρες. Το Mi9t Pro που έχω 3 χρόνια βγάζει άνετα μέρα ακόμα και τώρα αλλά ακόμα και αν ξεμείνω με τον 17αρι "ταχυφορτιστή" γεμίζει ένα 30-40% πολύ γρήγορα. Σκέψου το GT2 Pro με τον 65αρι!!! 

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, chios said:
7 ώρες πριν, elteo said:
Τι να πουν δηλαδή και οι κάτοχοι του απλού S22 ή του S21 FE.emoji23.png

Καλά άστα αφτα, όταν κάποιος δίνει τόσα λεφτά για σαβουρες προφανώς δεν τον νοιάζει η μπαταρία εστιάζει αλλού, για μένα κινητό Day one = μπαταρία 2 μέρες γεμάτες για να την παλέψει μετά από 3 χρόνια που θα αλλάξω. Καθένας μας έχει τις προτεραιότητες του.

Πολύ σωστό σχόλιο σου. Σε επίπεδο ναυαρχίδων όμως που μιλάμε, ποιες συσκευές έχεις/προτείνεις που να βγάζουν 2 ημέρες γεμάτες, γιατί εγώ από όλους όλο για 1ημέρα βλέπω να αναφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, OwlOfChaos said:

Πολύ σωστό σχόλιο σου. Σε επίπεδο ναυαρχίδων όμως που μιλάμε, ποιες συσκευές έχεις/προτείνεις που να βγάζουν 2 ημέρες γεμάτες, γιατί εγώ από όλους όλο για 1ημέρα βλέπω να αναφέρουν.

Παίδες όλα σχετικά είναι. Το gt2 pro πχ δεν έχει κάμερες ζουμ κτλ. Το θέμα αυτονομία σήμερα έχει λυθεί σχεδόν από όλους, εντός αν είστε όλη μέρα σε κάνα βουνό και δεν έχετε πρόσβαση σε ρεύμα ενώ κάνετε χρήση τέτοια που δε φτάνει και παράλληλα δεν έχετε δυνατότητα για power bank. Αν συντρεχουν όλα αυτά οκ, αλλιώς ρεύμα βρίσκεις, κάμερα με ζουμ πχ, πλήρες λογισμικό κτλ δε βρίσκεις τόσο εύκολα 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο αλλά δεν το αναφέρω για αυτό το λόγο.

Ο συμφορουμίτης πιο πάνω λέει ότι έχει σαν προτεραιότητα να βγάζει τουλάχιστον 2 γεμάτες ημέρες το κινητό του.

Δεν νομίζω κανένας να μην θέλει να έχει μεγάλη αυτονομία.

Θα ήθελα λοιπόν να αναφέρει και σε εμάς τους υπόλοιπους συσκευές με 120hz οθόνη που να βγάζουν τουλάχιστον 2 γεμάτες ημέρες όπως λέει για να τις έχουμε υπόψη μας σαν εναλλακτικές σε αυτά τα χρήματα.

Τέλος κατανοώ απόλυτα αυτό που λές ,αλλά το θέμα είναι ότι έχουμε τόσα άλλα πράγματα να μας απασχολούν στις ημέρες μας που δεν έχουμε πρόθεση να προσθέσουμε σε αυτά να φορτίζουμε πχ καθημερινά το κινητό και το smartwatch μας, ούτε σε πολλούς από μας μας αρέσει να κουβαλάμε μαζί power bank.

Link to comment
Share on other sites

Just now, OwlOfChaos said:

Εχεις δίκιο αλλά δεν το αναφέρω για αυτό το λόγο.

Ο συμφορουμίτης πιο πάνω λέει ότι έχει σαν προτεραιότητα να βγάζει τουλάχιστον 2 γεμάτες ημέρες το κινητό του.

Δεν νομίζω κανένας να μην θέλει να έχει μεγάλη αυτονομία.

Θα ήθελα λοιπόν να αναφέρει και σε εμάς τους υπόλοιπους συσκευές με 120hz οθόνη που να βγάζουν τουλάχιστον 2 γεμάτες ημέρες όπως λέει για να τις έχουμε υπόψη μας σαν εναλλακτικές σε αυτά τα χρήματα.

Τέλος κατανοώ απόλυτα αυτό που λές ,αλλά το θέμα είναι ότι έχουμε τόσα άλλα πράγματα να μας απασχολούν στις ημέρες μας που δεν έχουμε πρόθεση να προσθέσουμε σε αυτά να φορτίζουμε πχ καθημερινά το κινητό και το smartwatch μας, ούτε σε πολλούς από μας μας αρέσει να κουβαλάμε μαζί power bank.

Να μου έλεγες ότι δε θες ηλεκτρικό αμάξι να μην φορτισεις κάθε μέρα μα το καταλάβω το επιχείρημα. Το κινητό, το ρολόι και τα ακουστικά, χοντρικά είναι καθημερινή ανάγκη μα τα πετάς στη φόρτιση. Το θέμα είναι να μην σε αφήνουν μες τη μέρα, ειδικά το κινητό δηλαδή. 

Τώρα αν αντί για κάθε μέρα, πας κάθε 2η οκ πάσο, αλλά αν αυτό απαιτεί να στερηθω μια καλύτερη κάμερα, πχ οπτικό ζουμ που δεν χει το συγκεκριμένο κινητό εδώ ή άλλα που τότε καλύτερα μια φόρτιση παραπάνω. Να ήταν μια φορά την εβδομάδα και να μιλάμε για κάθε μέρα να πω είναι διαφορά.

Τώρα αν είναι ζητούμενο για κάποιον αυτό ας πάρει iPhone  pro max,  δε νομίζω ότι υπάρχει καλύτερο σε αυτονομία. Εγώ πχ παραλίγο να το σπάσω από τα νεύρα με το λογισμικό που έχει, τι να την κάνω την αυτονομία άμα είναι για πέταμα το μενού ( για τα δικά μου θέλω) 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρά είναι η κάμερα για τους περισσότερους. Οπτικό ζουμ κτλ είναι αναλόγως τι θέλει ο καθένας. Εμένα δεν με ενδιαφέρουν. Οπότε περί ορέξεως που λέει και ο λαός.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, elteo said:

Mια χαρά είναι η κάμερα για τους περισσότερους. Οπτικό ζουμ κτλ είναι αναλόγως τι θέλει ο καθένας. Εμένα δεν με ενδιαφέρουν. Οπότε περί ορέξεως που λέει και ο λαός.

Καλά προφανώς. Απλά το ζουμ αν λείπει η κάμερα δεν το έχεις ενώ αυτονομία αν βγάζεις τη μέρα, θεωρητικά δεν χάνεις κάτι. Άσε που εγώ με τo S22 ultra βγάζω 2 μέρες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε ακριβά κινητά μόνο pro max παίζει δυνατά σε μπαταρία, στο δικό μου price range 200-300€ ευτυχώς παίζουν πολλά με πολύ καλή αυτονομία και ευτυχώς ακόμα δεν είναι μισά όπως οι ναυαρχίδες.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, athanasios1112 said:

 H ερώτηση: θέλει δύο φορές φόρτιση την ημέρα;

(Όπως το realme gt).

Το είπα και ποιο πάνω .. όχι. Με QHD+ , 120 Hz 5G κτλπ έχει 6 ώρες SOT.

Εάν βάλεις FHD 4g και 60hz σίγουρα θα τσιμπήσει 1-2 εύκολα. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το pro max δεν είναι στα ίδια χρήματα με το realme Gt 2 pro για να το αναφέρουμε σαν αντιπρόταση.

Επίσης και στα 650ευρώ που ξεκινάει το 8/128, δεν υπάρχουν και πολλές φοβερές εναλλακτικές(άρα και σε κάμερες)με τον φετινό snapdragon.

Ετσι ακριβώς ήταν και τα flagship killer της Oneplus,εποχές Oneplus 7pro.

Κορυφαία οθόνη, πολύ γρήγορη ταχυφόρτιση,ωραια ποιότητα κατασκευής,καλή αυτονομία και καλη κάμερα σε ανάλογα χρήματα.

Η αντιπρόταση που υπάρχει αυτή την στιγμή στα χρήματα αυτά από φετινές συσκευές με τον Gen1 είναι το Xiaomi 12 που είναι και ακριβότερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...