Jump to content

Realme GT 2 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
18 minutes ago, left_ace said:
12 ώρες πριν, suspect21 said:
Ρε παιδιά επειδή το λέτε και το ξανά λέτε, που το είδατε ότι η realme προσφέρει 3 χρόνια updates και 4 security patches?

Γενικά το θέμα του software στα Realme είναι με ερωτηματικό. Ρώτησα παραπάνω αλλά ουδείς απάντησε.

Έχουν απαντήσει λίγα post πίσω… https://myphone.gr/forum/topic/191285/?do=findComment&comment=7044668

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 424
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 minutes ago, athanaso77 said:

Έχουν απαντήσει λίγα post πίσω… https://myphone.gr/forum/topic/191285/?do=findComment&comment=7044668

 

Το διάβασα, άλλο εννοώ. Θα προτιμούσα το feedback κάποιων κατόχων να μας πούνε πως συμπεριφέρεται το skin της Realme; Έχεις bugs, τα διορθώνουν; Ρολλάρει καλά; Είναι σταθερό; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, left_ace said:

Το διάβασα, άλλο εννοώ. Θα προτιμούσα το feedback κάποιων κατόχων να μας πούνε πως συμπεριφέρεται το skin της Realme; Έχεις bugs, τα διορθώνουν; Ρολλάρει καλά; Είναι σταθερό; 

Χρησιμοποίησα για 2-3 μέρες το Realme GT Neo 2 και μόνο τα καλύτερα έχω να πω. Δεν το δουλεψα εκτενως για να αντιμετωπίσω bugs ή να καταλάβω επακριβώς τη σταθερότητα του, αλλά όσο το δούλεψα μου φάνηκε ταχύτατο, πολύ όμορφο και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα, αρκετά σταθερό μου φάνηκε. Αν κρίνω από OnePlus 6 που το ειχα 3 χρόνια, καποια πολυ μικρα bugs ισως να τα έχει, αλλά μιλάμε για bugs που δεν ενοχλούν στην καθημερινότητα ή επηρρεάζουν τη χρήση ή την γενικότερα καλή εικόνα του κινητού. Βέβαια το θέμα είναι πόσο συχνά θα ενημερώνει η εταιρία το κινητό, πέρα απο τα 3 χρονια OS και 4 χρονια security updates. Αν δεν είχα πάρει μεταχειρισμένο πριν κάνα 2μηνο το Samsung S21 λογικά θα το χτυπούσα αυτό του θέματος μετά τη μικρή εμπειρία μου από το GT Neo 2.

Edited by metalmike
Link to comment
Share on other sites

Στη FB σελίδα τους αναφέρουν σήμερα πως το GT 2 θα είναι διαθέσιμο σε 3 μέρες. Αν κατάλαβα καλά, αναφέρονται στο απλό, αλλά θα μου έκανε εντύπωση αν δεν έφερναν επίσημα και το pro. Μένει να δούμε αν θα ισχύσει η early bird τιμή και για εμάς ή αν θα παίξει καπέλο.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο pro2 gt έχω κανονικά 5g και σε wind και σε Cote. Λίγα bugs έχει αλλά θα τα φτιάξουν.

Αυτό που δεν φτιάχνει είναι το πόσο γλιστράει χωρίς θήκη. Δυστυχώς με θήκη και λόγο μεγέθους είμαι στο όριο να το χειρίζομαι με το ένα χέρι.

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2022 at 10:01 ΠΜ, left_ace said:

Το διάβασα, άλλο εννοώ. Θα προτιμούσα το feedback κάποιων κατόχων να μας πούνε πως συμπεριφέρεται το skin της Realme; Έχεις bugs, τα διορθώνουν; Ρολλάρει καλά; Είναι σταθερό; 

Γενικά το skin της realme έχει λάβει αρκετά θετικά λόγια από τον κόσμο.

Το πρόβλημα με την Realme από πλευράς software είναι ότι πάσχει και αυτή αρκετά στο κομμάτι των αναβαθμίσεων/updates και γενικής υποστήριξης.

Στο reddit πέρυσι, τα περισσότερα σχόλια ήταν παράπονα για την κακή software υποστήριξη της εταιρείας,ειδικά σε παλιότερα μοντέλα.

Και στο θέμα του Realme GT τον προηγούμενο μήνα δεν γράφονται τα καλύτερα στις τελευταίες σελίδες.

Αυτά απλά να τα έχουν υπόψη τους όσοι κοιτάζουν μόνο ξερά specs ή όσοι κοιτάζουν μόνο την συμπεριφορά του κινητού όταν πρωτο βγαίνει και όχι σε βάθος χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας το gt 5g  μπορω να πω οτι σε σχεση με το miui ειναι πολυ καλυτερο .το 11 ηταν bugless ,το 12 εχει καναδυο ψιλοbugs αλλα σε σχεση με miui πολυ καλυτερο ..στη τελικη πιο ui ειναι αψογο?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, greg2310 said:

Εχοντας το gt 5g  μπορω να πω οτι σε σχεση με το miui ειναι πολυ καλυτερο .το 11 ηταν bugless ,το 12 εχει καναδυο ψιλοbugs αλλα σε σχεση με miui πολυ καλυτερο ..στη τελικη πιο ui ειναι αψογο?

Σε σχέση με miui και εγώ προσωπικά το προτιμώ.

Το πρόβλημα με την Realme είναι ότι και αυτή ακολουθεί τον δρόμο της Xiaomi,κοινώς ανακοινώνει συσκευές με το τσουβάλι(και άρα πέφτει απαξίωση μεταξύ των ίδιων της των μοντέλων),και σαν νέα εταιρεία είναι αναμενόμενα δύσκολο να προσφέρει ανάλογη υποστήριξη.

Τώρα βέβαια όταν αγοράζεις συσκευές μέχρι πχ 300ευρώ όπως έχει τώρα το Neo 2 ή ακόμα φθηνότερα το master edition,δεν τα πολύ σκέφτεσαι αυτά.

Οταν όμως περνάμε τα 700 ή και 800ευρώ όπως στο GT 2 pro,εκεί αλλάζει το πράγμα.

Ενας από τους κύριους λόγους που η Oneplus έγινε παλιότερα τόσο γνωστή ήταν γιατί συνδίαζε καλές τιμές με ακόμα καλύτερη υποστήριξη, βάζοντας(παλιότερα)τα γυαλιά και σε πολύ μεγαλύτερες.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι της άποψης όταν δίνεις πολλά λεφτά πας σε πιο safe επιλογές, υπάρχουν 2 realme στην οικογένεια mid ~200€ και παίζουν άψογα 1 χρόνο τώρα ούτε το παραμικρό μπαγκ δεν έχουν και μπαταρία 2-3 μέρες, για τα λεφτά τους άψογα, αν είναι να δώσω 500+ σίγουρα θα κοιτούσα κάτι άλλο ούτε xiaomi ούτε realme.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, elteo said:

άρα μονόδορμος ένα Samsung από τις σειρές S21, S22 πλην των Ultra ή το S21 FE.

Οχι δεν είναι μονόδρομος ένα Samsung.

Ο καθένας ανάλογα τις ανάγκες του και τι ζητάει συνολικά(όπως και την χρονική περίοδο που κοιτάζει), τα βάζει κάτω και ψωνίζει ανάλογα.

Και με αυτό βάζω μέσα και το ενδεχόμενο του να περιμένεις μια συσκευή να πέσει  σε τιμή.

Το S21FE πχ που αναφέρεις,όταν πρωτοβγήκε με αρχική τιμη τα 780 με 850ευρώ ήταν κακή πρόταση σε σχέση με αυτά που προσέφερε. Τώρα που έπεσε αισθητά η τιμή του είναι που αξίζει περισσότερο.

Το Realme GT 2 pro στα 650ευρω early bird, προσφέρει αυτή την στιγμή το καλύτερο hardware του 2022 της αγοράς στην τιμή του αν και έχει κάποιες ελλειψεις σε κάμερα,ασυρματη φόρτιση και αδιαβροχοποίηση.

Αν κάποιος κοιτάζει σε αυτά συγκεκριμένα,τότε είναι εξαιρετική πρόταση σε αυτά τα χρήματα.

Αλλοί μπορεί να θέλουν να περιμένουν ειτε να πέσει η τιμή του, ειτε να δουν τι άλλο θα κυκλοφορήσει αργότερα.

Τα καλά(και τα κακά)του Android είναι αυτά. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν ανακοινωθεί επίσημα για την Ελληνική αγορά ακόμα. Θα το καταλάβετε όταν τα φέρουν οι μεγάλες αλυσίδες και σίγουρα θα έχουν και καπέλο στην τιμή.

Πέρυσι το Realme GT είχε 100ευρώ καπέλο.

Επίσης όπως και πέρυσι, δεν θα έρθουν ολοι οι συνδιασμοί/μοντέλα από πλευράς ram/χώρου.

 

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα, η ναυαρχιδα της realme ειναι το GT 2 pro ή οχι? γιατι εχει τοσα μοντελα που εχασα τη μπαλα. Απλα δεν ειδα να εχει φακο ζουμ και ελεγα μηπως εχει αλλο πιο πληρες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα, η ναυαρχιδα της realme ειναι το GT 2 pro ή οχι? γιατι εχει τοσα μοντελα που εχασα τη μπαλα. Απλα δεν ειδα να εχει φακο ζουμ και ελεγα μηπως εχει αλλο πιο πληρες
Το gt2 pro είναι το πιο πλήρες ναι.
Μεθαύριο βγαίνει το gt neo 3 αυτό το περιμένω περισσότερο θα βγει με mediatek 8100 που σε sustained είμαι αρκετά καλύτερος από 8 gen 1 και με τιμή κάτω από 500. Γενικά βλέπω dominance από realme σε κάθε κατηγορία η xiaomi έχει ξεφύγει σε τιμές αξίζουν τα περσινά μοντέλα poco F3 πχ και 11T φέτος δεν.
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, athanasios1112 said:

Η συσκευή έχει και αρνητικά σχόλια στο skroutz.

Οπως την παρακατω;;

 

Quote

Το ότι την πάτησα από iphone 11 pro και s20 ultra και πήρα αυτό τα βάζω με τον εαυτό μου.πουλημα στην Χρυσή ευκαιρία.ουστ!!

Ομολογω οτι με επεισε ο τυπος με τα επιχειρηματα του! Οσκαρικος λογος.

Link to comment
Share on other sites

Ο Κωτσόβολος το έχει 770 ευρώ, προπαραγγελεία.

Είναι πολλά λεφτά. , Θα περιμένω τα review. Δεν δίνω πάνω από 500 για κινητό, ότι χαρακτηριστικά και να έχει.

(Θα κυκλοφορήσει το neo 3.).

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, king2009 said:

Μεθαύριο βγαίνει το gt neo 3

Βγαίνει πράγματι τόσο σύντομα παγκοσμίως? Διότι δεν υπάρχει καν πχ στο GSMA ενώ το GT 2 Pro ηταν από τις αρχές του χρόνου στο site και κυκλοφόρησε τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...