Jump to content

Xiaomi 12X


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 9/6/2022 at 12:21 ΜΜ, georgeapo34 said:

Φοβερό τηλέφωνο.. Καταρχάς το μέγεθος αν και είναι υποκειμενικό για εμένα είναι ότι καλύτερο..Απίστευτη οθόνη..Ειχα πριν ενα realme gt neo 2 που και αυτό έχει amoled οθόνη και είναι η μέρα με τη νύχτα. Φοβερά μαύρα το 12x και φοβερά χρώματα. Μπαταρία πάρα πολύ καλή και φορτιση αστραπή. Έχει και μια ζελατίνη στην οθόνη αλλά είναι τόσο σωστά περασμένη και έχει και τόσο ωραία υφή που δεν την έβγαλα. Συνήθως αυτές τις ζελατίνες δεν τις αντέχω ούτε μέρα. Βίντεο για εμένα είναι πάρα πάρα πολύ καλό.. Όσα χρειάστηκε να τραβήξω όλοι οι γνωστοί μου είναι εντυπωσιασμενοι απο την ποιότητα. Φωτογραφίες πολύ καλές αλλά ήθελα το κάτι παραπάνω το οποίο έλυσα βάζοντας gcam. Απο ταχύτητα και multitasking δεν το συζητάμε είναι σφαίρα.. Γενικά εχω το χούι να αλλάζω κινητά κάθε 2 με 3 μηνες, πρώτη φορά δεν μπορώ να το δώσω. Πραγματικά συνδιαζει τα πάντα και σε μια λογική τιμή για την κατηγορία θεωρώ. Μην βλέπετε νούμερα. Ειχα και realme gt neo 2 και samsung a52s και poco x3.. Οκ δυνατά κινητά είναι και φθηνότερα αλλά πραγματικά εδω βλέπεις διαφορά και σε ταχύτητες και σε ποιότητα κατασκευής κα σε ποιότητα οθόνης. Μόνο το a52s το κοντραρε σε κάμερα.. Μια χαρά κάνεις τη δουλειά σου και με τα παραπάνω εννοείται οπως και με πιο φτηνά κινητα αλλά εδω καταλαβαίνεις οτι κρατας ναυαρχίδα. Επίσης γενικά μετά απο καιρό και τόσα κινητα που εχω δουλέψει οι τριγύρω μου εντυπωσιαζονται με το κινητό..Και εμφανισιακά αλλά και όταν το χειριστούν.. Σόρυ για τα πολλά που γράφω αλλά έχω ενθουσιαστεί χαχαχα

Ποια gcam και XML χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Administrators
7 ώρες πριν, Teo010 said:

4500 ειναι, ειπα και εγω τι εκανε παλι η xiaomi!

Μας πρόδωσε η πηγή. 🙂

Διορθώθηκε. Thanks for the info.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το βλέπω σε προσφορές παίζει στο 400αρι..και το σκέφτομαι,

βλέπω δεν γράφει κανείς και ελπίζω να οφείλεται,στο ότι δεν έχει θέματα.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

On 25/1/2023 at 9:35 ΠΜ, aristidis540 said:

Το βλέπω σε προσφορές παίζει στο 400αρι..και το σκέφτομαι,

βλέπω δεν γράφει κανείς και ελπίζω να οφείλεται,στο ότι δεν έχει θέματα.

Πάρτο είναι καλή συσκευή και το βρίσκεις σε καλά λεφτά. 

Απλά δεν είναι πολύ δημοφιλές για αυτό και το νήμα είναι σχεδόν άδειο

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το τσίμπισα από το Amazon.fr το 256αρι στα 400. Αναμένουμε.

Κάτι που πρέπει να προσέξω; Αξίζει root?

https://www.youtube.com/@HardresetInfo/search?query=xiaomi 12x

Edited by orlox
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 3/3/2023 at 11:22 ΠΜ, orlox said:

Το τσίμπισα από το Amazon.fr το 256αρι στα 400. Αναμένουμε.

Κάτι που πρέπει να προσέξω; Αξίζει root?

https://www.youtube.com/@HardresetInfo/search?query=xiaomi 12x

Το κινητο το παρελαβες και σε ποσες μερες? Εχω βαλει στο ματι το 12/12Χ και η προσφορα του amazon ειναι πολυ δυνατη αλλα μονο στο γκρι χρωμα.

Tυχον ασυμβατοτητες? WIFI Calling/VoLTE παιζουν?

Link to comment
Share on other sites

Όλα παίζουν μια χαρά, είναι φοβερό τηλεφωνακι... Το μόνο που του λείπει είναι ένας γ@μημ€ν0ς τηλεφακός αντί του μάκρο... Κατά τα άλλα είναι αστέρι 

Edited by Krasdimi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

 

Το έχει προσφορά το amazon στα 364€. Είμαι μεταξύ αυτού και του poco x4 gt 5g στα 274. Τι λέτε αξίζει τα 90€ παραπάνω το 12X;

Και μια ερώτηση προς τους κατόχους: O dialer είναι της xiaomi/miui; Επιτρέπει ηχογράφηση κλήσεων; Αν όχι μπορώ να βάλω global rom που να το υποστηρίζει;

Link to comment
Share on other sites

Eγω θα το επαιρνα το 12x γιατι μου αρεσει η curved οθονη σε λογικοτατο μεγεθος 6.2", καλυτερη οθονη, καλυτερο επεξεργαστη (ολοι λενε τα καλυτερα για τον 870 SD).

Προσωπικο γουστο. Εχω επιλεξει το 12 σκετο βεβαια οποτε δεν ειμαι εντελως αντικειμενικος

 

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λιγοστοί φίλοι στο topic αυτό, καλώς σας βρήκα,  το παρήγγειλα, δεν το έχω λάβει ακόμη και θέλω να μάθω επειδή έχω χρόνια τώρα το redmi note 10 pro ως βασική συσκευή, αν σας φάνηκε πολύ μικρή η οθόνη;;; Φοβάμαι μήπως το μετανιωσω που θα πάω από 6,7 σε 6,2 και σε τόσο στενή οθόνη.

Κατά τα άλλα γνωρίζω ότι στα υπόλοιπα θα είναι κλάσεις καλύτερο το 12x.

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, mark1979 said:

Λιγοστοί φίλοι στο topic αυτό, καλώς σας βρήκα,  το παρήγγειλα, δεν το έχω λάβει ακόμη και θέλω να μάθω επειδή έχω χρόνια τώρα το redmi note 10 pro ως βασική συσκευή, αν σας φάνηκε πολύ μικρή η οθόνη;;; Φοβάμαι μήπως το μετανιωσω που θα πάω από 6,7 σε 6,2 και σε τόσο στενή οθόνη.

Κατά τα άλλα γνωρίζω ότι στα υπόλοιπα θα είναι κλάσεις καλύτερο το 12x.

 

 

Καλοριζικο. Η οθονη ειναι μια χαρα και καμπυλωτη. Το κινητο ειναι πολυ πιο πρακτικό απο παντοφλες 6.7++. Ειχα και εγω καποτε και πλεον δεν ξαναπαιρνω τετοιες μεγαλες οθονες. Τον χειρισμο με το ενα χερι δεν το αλλαζω με τιποτα. Και την ευκολια να το βαζω σε τσεπες,θηκες τσαντων κλπ.

Ειχα 6.1' κινητο sony xperia 5 ii σοκοφρετα που ειναι απο τα πλεον στενα και δεν ειχα θεμα, ποσο δε μαλλον με το xiaomi 12.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, r31134 said:

Καλοριζικο. Η οθονη ειναι μια χαρα και καμπυλωτη. Το κινητο ειναι πολυ πιο πρακτικό απο παντοφλες 6.7++. Ειχα και εγω καποτε και πλεον δεν ξαναπαιρνω τετοιες μεγαλες οθονες. Τον χειρισμο με το ενα χερι δεν το αλλαζω με τιποτα. Και την ευκολια να το βαζω σε τσεπες,θηκες τσαντων κλπ.

Ειχα 6.1' κινητο sony xperia 5 ii σοκοφρετα που ειναι απο τα πλεον στενα και δεν ειχα θεμα, ποσο δε μαλλον με το xiaomi 12.

Σ ευχαριστώ. Πρώτη φορά πήρα τόσο γρήγορα κινητό με το που είδα την προσφορά στον Γερμανο στα 269 ευρώ. 

Αγχώθηκα όμως τώρα που βλέπω βιντεάκια στο youtube ειδικά κάποιες συγκρίσεις με κινητά 6,7 ιντσες όπως αυτό που έχω και μου φαίνεται πολύ μικρό.

Επίσης βλέπω ότι σε φωτογραφίες ειδικά με τον υπερευρυγωνιο έχει θέμα, όπως και σε βραδυνές που έχει πολύ θόρυβο σε σχέση με άλλα κινητά με τον ίδιο αισθητήρα όπως το realme 9 pro plus, αν δεν κάνω λάθος. Ειδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Night mode και σταθερο κινητο και μια χαρα βγαζεις νυχτερινες. Ο υπερευρυγωνειος τι θεματα εχει? Μεχρι τωρα οτι εχω βγαλει και οι πολλες λειτουργιες της καμερας με εχουν ευχαριστησει. Αν εννοεις νυχτερινες με υπερευρυγωνειο, δεν ξερω γιατι μονο με τον βασικο βγαζω. Υπαρχουν και gcams στο κατω κατω.Ισως ενα τονο λιγοτερο κορεσμενα χρωματα στον βασικο φακο θα ηθελα. Αν το βρηκες 269 ευρω ειναι η κλοπη του αιωνα.

Πιστευω θα σε καλυψει η οθονη του και η πρακτικοτητα του. Και η 67αρα φορτιση

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...