Jump to content

Xiaomi 12


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 ώρες πριν, mplets7 said:

Εμένα lad με WiFi μου βγάζει περίπου 4,5 με 5 ώρες οθόνη στο 24ωρο χωρίς να παίζω παιχνίδια.. Με data υπολόγισε κάνα 45λεπτο λιγότερο οθόνη..

Το έχω παραγγείλει θα τα δω. Πρώτη φορά Xiaomi ελπίζω να μην έκανα βλακεία 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 217
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οι κατοχοι του κινητου,μετα απο οσο καιρο το εχετε και με τις αναβαθμισεις, πως τα παει με υπερθερμανση και μπαταρια?

Νομιζω με μετρια χρηση (οχι παιχνιδια,μονο φωτογραφιες) που κατα κανονα κανω, θα ειναι μια χαρα.

Επισης,τα κινητα μου συνηθιζω να τα εχω χωρις θηκες κλπ οποτε αυτο θα βοηθουσε.

Κοιταω και το 12Χ που εχει τον φοβερο SD870 αλλα δεν το θεωρω αναβαθμιση τοσο σημαντικη σε σχεση με τωρα που εχω SD865 και λειπει και η ασυρματη.

Οποτε το 12 μου φαινεται πιο λογικη επιλογη,παρολα οσα λεγονται για τον SD 8 gen1.

Οι αναβαθμισεις android και security patches ποσες ακουγεται οτι θα ειναι? WIFI Calling/VoLTE παιζουν?

Ωραιο το γκρι αλλα το γαλαζιο ειναι ερωτας.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν το έχω μια βδομάδα ακόμα σε μπλέ χρώμα και με την χρήση που του κάνω δεν έχω θέμα με υπερθέρμανση. Πριν είχα το Μi 11i και μέχρι τώρα μπορώ να πω ότι είναι πάνω κάτω στα ίδια από επεξεργαστή αλλά αυτό βγάζει καλύτερες φωτογραφίες και έχει καλύτερη οθόνη αλλά λίγο χειρότερη μπαταρία μέχρι τώρα αλλά είναι καινούργιο ακόμα και γι'αυτό. Και στο  mi 11i  στην αρχή είχα παράπονο με την μπαταρία αλλά από το δίμηνο και μετά από κάποιες φορτίσεις άλλαξε προς το καλύτερο που μου είχε κάνει εντύπωση. Αυτά μέχρι τώρα, και κάτι τελευταίο είναι πολύ καλύτερο γιατί έχει αλουμινένιο πλαίσιο ενώ το mi 11i είχε πλαστικό. 

 Και εννοείται έχει και και WiFi calling και volte και σε Vodafone  και σε cosmote.

 

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

To εβαλα παραγγελια απο eshop σε μπλε. 8/256 στα 489 ευρω με 2 ετη εγγυηση του eshop (μ αυτους εχω να κανω αν χρειαστεί οπως μιλησαμε στο τηλεφωνο, ευρωπαικης αποθηκης το κινητο).

Μετα απο απειρο διαβασμα αναμεσα σε αυτο και το 12Χ, θεωρω οτι εκανα μια πιο ουσιαστικη αναβαθμιση απο το xperia 5ii, με τον 8 gen1 απο sd 865 κι ας γραφονται πολλα για θερμοκρασιες-καταναλωση, την 4500 μπαταρια απο 4000 που επεσε σχεδον στα 3100 τωρα,την ασυρματη φορτιση, την ενσυρματη 67w εναντι 21w τωρα, τις 3 εκδοσεις android και 4 ετη security patches που υποσχεθηκαν στην Xiaomi οποτε λογικα μεχρι android 15(η sony παρατησε το 5αρι απο πέρσυ τον Οκτωβριο, ακριβως στα 2 χρονια), την λιγο μεγαλυτερη οθονη αλλα σε συνολικα πιο κοντη συσκευη,volte/vowifi.Oι λογοι που δεν πηγα στο 12Χ των 420 ευρω απο amazon.fr σε γκρι χρωμα αντι μπλε, με τον εξαιρετικο αλλα παλιοτερο sd870 ειναι η απουσια ασυρματης φορτισης και οτι ξεκινησε με το android 11 και στην καλυτερη θα φτασει μια εκδοση πισω το 12αρι (δεν το πιστευω ουτε αυτο να γινει).

Στα χαρτια εχουν βγει πιο πληρη τηλεφωνα σε παρομοιες κομπακτ διαστασεις (ειδα σοβαρα το S22/S23,Xperia 5/10 iv και Xiaomi 13/lite,pixel 6a/7) ομως οι τιμες ειναι στο Θεο,καποια εχουν σοβαρες ελλειψεις και στο χερι δεν ξετρελαθηκα απ οσα επιασα πλην του xperia 5 iv. 

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Φίλε θα πάρει μέχρι android 15 σίγουρα. Η Xiaomi στις ναυαρχίδες δίνει 3 αναβαθμίσεις android. 

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσα με τα updates και στησιμο του κινητου.

Απορω που λενε για υπερθερμανση κλπ για να γεμιζουν αρθρα... Το κινητο μπορω να πω οτι ζεσταθηκε λιγοτερο απο την αλλη συσκευη μου με τον SD 865. O 8 gen1 απλα δεν χαμπαριασε τιποτα μαι μιλαμε για 2 γενναια updates συνολικα 8+ GB συν ολες τις εφαρμογες και ρυθμισεις-σκαλισμα). 

Αποτυπωμα βουτυρο,γρηγορο και αξιοπιστο αλλα θα επρεπε να φαινεται πιο εντονα στην σβηστη οθονη και λιγο πιο ψηλα. Συνηθιζεται ομως. Μπαταρια μια χαρα στο stand by με 5G εκτος σπιτιου. Εντος σπιτιου δεν ειναι δικαιο να συγκρινω με αλλη συσκευη γιατι βαζω πτηση και wifi calling που δουλεψε αμεσως (vodafone). Αλλα αφου υπαρχει αυτη η ευκολια, παει στα πολυ + της συσκευης. Το volte παιζει αλλα δεν δειχνει καποια ενδειξη στην μπαρα. Μονο το vowifi δειχνει.

Η οθονη εξαιρετικη και η αυτοματη φωτεινοτητα δουλευει σωστα. Φωτογραφιες εχει σωστα χρωματα και οξυτητα χωρις υπερβολες. Δεν ξερω αν ξανασχοληθω με gcam αλλα πρωτα θα τσεκαρω βραδινες ληψεις.

Φορτιση χονδρικα 45 λεπτα για 0-100 και αρκετα περισσοτερο με ασυρματο φορτιστη belkin 10w αλλα δεν εχω αλλον πιο ισχυρο.

Πολυ ευχαριστημενος με το κινητο και το θεωρω αδικημενο. Υπαρχει πατεντα που κανεις downgrade τον στοκ launcher για να δουλευεις αλλους launchers (εχω nova prime) με gestures σε πληρη οθονη (με εφαρμογη τυπου fluid gesture,full screen gestures κλπ).

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, r31134 said:

Τελειωσα με τα updates και στησιμο του κινητου.

Απορω που λενε για υπερθερμανση κλπ για να γεμιζουν αρθρα... Το κινητο μπορω να πω οτι ζεσταθηκε λιγοτερο απο την αλλη συσκευη μου με τον SD 865. O 8 gen1 απλα δεν χαμπαριασε τιποτα μαι μιλαμε για 2 γενναια updates συνολικα 8+ GB συν ολες τις εφαρμογες και ρυθμισεις-σκαλισμα). 

Αποτυπωμα βουτυρο,γρηγορο και αξιοπιστο αλλα θα επρεπε να φαινεται πιο εντονα στην σβηστη οθονη και λιγο πιο ψηλα. Συνηθιζεται ομως. Μπαταρια μια χαρα στο stand by με 5G εκτος σπιτιου. Εντος σπιτιου δεν ειναι δικαιο να συγκρινω με αλλη συσκευη γιατι βαζω πτηση και wifi calling που δουλεψε αμεσως (vodafone). Αλλα αφου υπαρχει αυτη η ευκολια, παει στα πολυ + της συσκευης. Το volte παιζει αλλα δεν δειχνει καποια ενδειξη στην μπαρα. Μονο το vowifi δειχνει.

Η οθονη εξαιρετικη και η αυτοματη φωτεινοτητα δουλευει σωστα. Φωτογραφιες εχει σωστα χρωματα και οξυτητα χωρις υπερβολες. Δεν ξερω αν ξανασχοληθω με gcam αλλα πρωτα θα τσεκαρω βραδινες ληψεις.

Φορτιση χονδρικα 45 λεπτα για 0-100 και αρκετα περισσοτερο με ασυρματο φορτιστη belkin 10w αλλα δεν εχω αλλον πιο ισχυρο.

Πολυ ευχαριστημενος με το κινητο και το θεωρω αδικημενο. Υπαρχει πατεντα που κανεις downgrade τον στοκ launcher για να δουλευεις αλλους launchers (εχω nova prime) με gestures σε πληρη οθονη (με εφαρμογη τυπου fluid gesture,full screen gestures κλπ).

Καλημέρα και καλό μήνα. Φίλε και γω από το Xiaomi Mi 11i που είχα και πήγα σε αυτό μέχρι τώρα πολύ ευχαριστημένος. Να ξέρεις ότι η δυναμική της μπαταρίας μετά τους 2 μήνες θα την δεις. Και στο  mi 11i και στο Poco f3 που είχα πριν το ίδιο είχε γίνει με την μπαταρία. Το έχω παρατηρήσει σε όλα τα Xiaomi που έχουν περάσει από τα χέρια μου αυτό με την μπαταρία. 

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι, εννοειται.Καλο μηνα. Παντως ο Νο.1 ενεργοβορος παραγοντας σε stand by που ειναι το κακιστο σημα της vodafone στο σπίτι μου, δεν υπαρχει πλεον. Ηδη η μπαταρια μου αρεσει οποτε σε λιγο καιρο που θα δουλευτει η συσκευη και η μπαταρια, θα ειναι ακομη καλυτερη.

Θα ηθελα να έχει προγραμμα προστασιας κατά τη φορτιση και να σταματαει μεταξυ 80-90% παρα να περιμενω να μαθει την "ρουτινα" μου η συσκευη, επειδη συνηθιζα να φορτιζω τα κινητα μου το βραδυ που κοιμαμαι ως το πρωινο ξυπνητηρι. Θα το προσαρμοσω κι αυτο μιας και η φορτιση ειναι πλεον πολυ γρηγορη.

Μια προχειρη λυση που παραδοξως δουλευει ο nova launcher με χειρονομιες του αλλα και της συσκευης ταυτοχρονα (κρυμμενα τα κατω κουμπια) ειναι να μην τον κλεινω απο τις προσφατες εφαρμογες. Οποτε εχω διπλο tap για κλειδωμα οθονης, swipe down για προσφατες εφαρμογες συνδυαστικα με τις χειρονομιες του miui σε πληρη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εμένα έχει 14.0.7.0 με security patch Μαρτίου.

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα είναι θέμα παρτίδων τα update οπότε λογικά θα έρθει και σε εμάς.

Πήρα την γνήσια θήκη πλάτης, σε γαλάζιο, στα 5€ από τo mi store εδώ Θεσσαλονίκη. Τρέχει προσφορά για αυτή την θήκη και άλλα προϊόντα γενικά. Είναι πολύ καλύτερη από την σιλικονατη που είχε στο κουτι στο θέμα αίσθησης και εμφάνισης.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Κάθε μέρα όλο και πιο ευχαριστημένος με το κινητό. Το wifi calling+πτήση εντός σπιτιού με έχει σώσει και σε θέμα ποιότητας κλησεων και σε τρελή εξοικονόμησης μπαταρίας. Ενδεικτικά, για την δική μου μέση χρήση, το προηγούμενο τηλέφωνο ήθελε φόρτιση στο τέλος κάθε ημέρας ενώ τώρα βγάζω άνετα 2 ολόκληρες ημέρες και μάλιστα λόγω κακού wifi στη δουλειά, έχω μονίμως 4g ανοιχτά. Το 5G πρακτικά δεν έχει καμία διαφορά σε απόδοση εδώ που είμαι και δεν μου προσφέρει κάτι έξτρα. 

Η κάμερα και η νυχτερινή λήψη έχουν σωστά χρώματα χωρίς υπερκορεσμο και φυσιολογική οξύτητα, όπως επίσης και η ενσωματωμένη λειτουργία εγγραφών με έχει βολεψει αφανταστα.

Η φόρτιση αστεία γρήγορη χωρίς να καίει η συσκευή. Και η ασύρματη φόρτιση Καλή, αν και ο φορτιστής μου είναι μόνο 10w.

Θα ήθελα κάποιο πρόγραμμα προστασίας φόρτισης ώστε να κόβει σε συγκεκριμένο ποσοστό αλλά τώρα περίπου στο 20-30λεπτο ξέρω ότι αποσυνδεω.

Η εργοστασιακή ζελατίνα, έχει καλή υφή αλλά μαζεύει πολύ χνούδι.

Το αποτύπωμα κορυφή και αλαθανστο. Τόσο καλή υλοποίηση,πλην χαμηλής σχετικά θέσης, είχα στο oneplus 7 pro.

To miui για όποιον φοβάται, συνηθίζεται όπως ολα τα πράγματα στα κινητά. Δεν έχω κανένα κόλλημα,λαγκαρισμα,reboot,υπερθέρμανση κλπ και ο επεξεργαστής, όσα κι αν λένε είναι βράχος.

Συνδεσιμότητα bluetooth με ηχοσύστημα και συναγερμό αυτοκινήτου έπαιξε αμέσως χωρίς θέματα. Έχω καλύτερο σήμα δικτυου στους ίδιους χώρους απ' ότι με το xperia 5 ii.

Υπέρυθρες δεν μπόρεσα να συνδέσω με το κλιματιστικό μου αν και είναι σχετικά παλιό μοντέλο.

Ο ήχος θα ήθελα να είναι πιο γεμάτος και δυνατός αλλά είναι καθαρός. Απευθείας σύγκριση με το παλιό τηλέφωνο και καταλαβαίνεις ότι ακούς περισσότερες λεπτομέρειες αλλά με πιο αδύναμη ένταση και λιγότερα μπάσα.

Το τέλειο μέγεθος για κινητό και ευκολοδουλευτο με ένα χέρι. Πότε ξανά πλακάκια ασηκωτα. Οθοναρα χορταστική

Η official θήκη πλάτης έχει smooth υφή και κράτημα ώστε να μη γλιστράει σε σημείο που να με εμποδίζει να το βάζω στην εσωτερικη τσέπη από το τσαντάκι μου. Ωστόσο δίνει ελάχιστο όγκο και είναι ανοιχτή η κάτω πλευρά. Προστατεύει ακόμα και αν αφήσεις το κινητό με την οθόνη κάτω, σε επίπεδες επιφάνειες λογω ελαφρώς ανασηκωμενων γωνιών.

Για 490€, το κινητό είναι απόλυτο vfm για ότι έψαχνα και μου έλειπε από παλιότερες συσκευές μου. Και ευτυχώς ακόμα με δυνατό φορτιστή εντός συσκευασίας. Χαίρομαι που δεν πήγα στο 12Χ με λιγότερα χρήματα αλλά υποχωρήσεις βασικές. Θα το βρείτε και φθηνότερα αλλά πιθανών με εγγύηση 1 έτους. Στο amazon παιζει χοντρικά σε παραπλήσιο πόσο.

Δεν υπάρχει κίνηση στο τοπικ αλλά ας μείνουν αυτά ως feedback διότι η αγορά παλιότερων ναυαρχιδων μοιάζει η χρυσή τομή με τις τιμές να καλπάζουν και χωρίς φορτιστές μέσα και αντί mid-range κινητών.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Εγκρίνω και εγώ ότι λέει ο r31134 . Το τηλέφωνό είναι πολύ καλό και εγώ από μετάβαση από mi 11i είμαι πολύ ευχαριστημένος. Και από ενημερώσεις ήδη το έχω 2 βδομάδες και παίρνει δεύτερη ενημέρωση MIUI 14 και android 13 με ενημέρωση ασφαλείας Απριλίου.

Screenshot_2023-05-11-11-55-33-429_com.android.settings.jpg

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Από 94% που το έβγαλα από τη φόρτιση χθες το βράδυ πριν 19+ ώρες είμαι στο 33% και από το digital wellbeing έχω 5 ώρες στρογγυλές χρήση,κυρίως tik tok 1.5h,facebook 1h, browsing + youtube στον browser1.5h και άλλη 1h α τα υπολοιπα. Οι 8 ώρες με data εκτός σπιτιου και μέτρια χρήση .Πιστεύω πάνω 7 ώρες χρήσης (sot)βγάζει άνετα η μπαταρία στη δική μου χρήση. Θυμίζω ότι στο σπίτι είμαι με πτήση+wifi calling που βοηθάει πάρα πολύ αλλά αφού το παρέχει η συσκευή, δεν μπορούμε να το παραβλέψουμε ή να θέλουμε ντε και καλά να μειώσουμε την λειτουργία αυτή.

Είμαι ήδη απόλυτα ικανοποιημένος και με αυτό το θέμα της μπαταριας και αναμένεται περαιτέρω βελτιωση σύμφωνα με τα λεγόμενα όλων,όσο περνάει ο καιρός.

Αν ξανασυνηθισω τα soft buttons, ίσως ξαναβάλω nova launcher για να κρύβω τις περιττές εφαρμογές κυριως αλλιώς παραμένω με τον στοκ launcher που είναι αρκετά καλός αλλά έχει ελλείψεις. Μακάρι να λειτουργούν κάποτε στο μέλλον όλοι οι launchers με gestures σε πλήρη οθόνη...ή έστω να μπορούμε να απεγκαθιστουύμε / κρύβουμε ότι περιττό έχουμε μέσα. 

Το face unlock το δουλεύετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγώ με αποτύπωμα και μοτίβο το δουλεύω.

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Πρωην χρήστης miui με mi6. Το άλλαξα μόνο λόγω b20 και μου την έδινε το θέμα διαφημίσεων. 

Θεωρώ ότι με volte κοκ καθώς και με 5g είναι μια χαρά. Η έκδοση του eshop είναι global eu ή κάποια άλλη; 

Εχω το galaxy note 10 lite αλλά με χει κουράσει το μέγεθος συν ότι θέλω μια αλλαγή. Το S22 το θεωρώ πολύ ακριβό (όταν black friday είχε πέσει κάτω από 600) και με προβληματική αυτονομία. 

Για χρήση με 2sim, bt ανοιχτό με smartwatch & ακουστικά, συγχρονισμός με 4 emails, teams & viber βγάζει τη μέρα; 

 

Σαν συσκευή μου αρέσει αλλά με προβληματίζει το watch 3 buds 2 όπου σε non samsung συσκευή χάνεις λειτουργίες. 

Link to comment
Share on other sites

TLCEUXM γραφει αρα ευρωπαικη εκδοση εχω και global miui. Αγορα απο eshop.

Emails κι εγω 4 εχω και viber,facebook,σερφαρισμα,tiktok παιζω αλλα δεν εχω συνδεμενο bt. Αν εισαι σε χωρους με καλο σημα δε πιστευω θα χεις προβλημα αλλιως πτηση+ vowifi και εισαι κομπλε. Δεν ξερω επισης ποση χρηση εχεις με 4G/5G και wifi. Με τον 67αρι φορτιστη ζωη σου θα γινει πολυ ασφαλεστερη αν φοβασαι την αυτονομια.

Ημουν αναμεσα στα wireless charging stands της xiaomi.

To κλασικο απλο των 20w στα 18€ eshop(14€ το χτυπησα τελικα απο stockhouse), το μεσαίο 55w στα 42.5€ eshop και το τουμπανο των 80w στα 60€ plaisio και οτι ειναι το μονο που συνοδευεται απο 120 power brick.

Κατεληξα στο 20w για να εχω νορμαλ "αργη" φορτιση(παλι απο τις πιο γρηγορες της αγορας ειναι τα 20) κι αν επειγει, ξεκουμπωνω το καλωδιο και το βαζω απευθειας στο κινητο για 67w ταχεια. Οποιος θελει τα μεγιστα που υποστηριζει το κινητο, παει σε ενα απο τα αλλα δυο. Ειναι απο τα ελαχιστα κινητα που υποστηριζει 50w ασυρματη οποτε αξιζει αφου εχουμε την τροφοδοσια ετοιμη. Αλλοι κατασκευαστες κλαινε με αυτα τα νούμερα.

Τωρα ειμαι με ενα belkin pad 10w το οποιο ειναι οριακά αποδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Η γρήγορη φόρτιση δεν με ενδιαφέρει τόσο πολύ από την άποψη οτι κοιτάζω όσο μπορώ να είμαι με usb από το pc. 

 

Απλά με την τωρινή συσκευή είμαι στάνταρ 2 φορές τη μέρα φόρτιση με δεδομένα συνέχεια ανοιχτά. Όσο περνάει η ώρα σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση μιας και η διαφορά από τα αντίστοιχα S22 είναι μεγάλη με το οικοσύστημα να μην ξέρω αν αξίζει την διαφορά αυτή. 

Link to comment
Share on other sites

Για το s22 εχω διαβασει τα χειροτερα σε αυτονομια. Για ενα φεγγαρι το σκεφτηκα και εγω μιας και απο το 2020 γυρισα οριστικα σε κομπακτ μοντελα

Αν σε απασχολει τοσο το ρολοι θα πρεπει να μεινεις σε samsung και τα μονα κομπακτ ειναι s22-s23 αλλα το 2ο ειναι πανακριβο.

Γιατι δεν βλεπεις και το 12Χ με τον 870 αλλα χωρις ασυρματη? Λενε οτι εχει καλυτερη αυτονομια απο το 8 gen 1. 

Κανεις σκληρη χρηση λογω data αλλα σε καμια περιπτωση δεν θεωρω θα πας σε 2 φορτισεις

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Από 94% που το έβγαλα από τη φόρτιση χθες το βράδυ πριν 19+ ώρες είμαι στο 33% και από το digital wellbeing έχω 5 ώρες στρογγυλές χρήση,κυρίως tik tok 1.5h,facebook 1h, browsing + youtube στον browser1.5h και άλλη 1h α τα υπολοιπα. Οι 8 ώρες με data εκτός σπιτιου και μέτρια χρήση .Πιστεύω πάνω 7 ώρες χρήσης (sot)βγάζει άνετα η μπαταρία στη δική μου χρήση. Θυμίζω ότι στο σπίτι είμαι με πτήση+wifi calling που βοηθάει πάρα πολύ αλλά αφού το παρέχει η συσκευή, δεν μπορούμε να το παραβλέψουμε ή να θέλουμε ντε και καλά να μειώσουμε την λειτουργία αυτή.
Είμαι ήδη απόλυτα ικανοποιημένος και με αυτό το θέμα της μπαταριας και αναμένεται περαιτέρω βελτιωση σύμφωνα με τα λεγόμενα όλων,όσο περνάει ο καιρός.
Αν ξανασυνηθισω τα soft buttons, ίσως ξαναβάλω nova launcher για να κρύβω τις περιττές εφαρμογές κυριως αλλιώς παραμένω με τον στοκ launcher που είναι αρκετά καλός αλλά έχει ελλείψεις. Μακάρι να λειτουργούν κάποτε στο μέλλον όλοι οι launchers με gestures σε πλήρη οθόνη...ή έστω να μπορούμε να απεγκαθιστουύμε / κρύβουμε ότι περιττό έχουμε μέσα. 
Το face unlock το δουλεύετε;
Νομίζω ότι υπάρχει εφαρμογή πού παίζουν τα gestures με nova.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, r31134 said:

Για το s22 εχω διαβασει τα χειροτερα σε αυτονομια. Για ενα φεγγαρι το σκεφτηκα και εγω μιας και απο το 2020 γυρισα οριστικα σε κομπακτ μοντελα

Αν σε απασχολει τοσο το ρολοι θα πρεπει να μεινεις σε samsung και τα μονα κομπακτ ειναι s22-s23 αλλα το 2ο ειναι πανακριβο.

Γιατι δεν βλεπεις και το 12Χ με τον 870 αλλα χωρις ασυρματη? Λενε οτι εχει καλυτερη αυτονομια απο το 8 gen 1. 

Κανεις σκληρη χρηση λογω data αλλα σε καμια περιπτωση δεν θεωρω θα πας σε 2 φορτισεις

Το Χ δεν το σκέφτομαι καθώς είναι πίσω σε έκδοση και πιστεύω ότι δεν θα το προσέξει. 

Αυτονομία καταλαβαίνω θα μαι καλά καθώς τώρα έχω ίδια μπαταρία, γερασμένη με μεγαλύτερη οθόνη. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:

Νομίζω ότι υπάρχει εφαρμογή πού παίζουν τα gestures με nova.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν εννοεις εφαρμογες τυπου fluid gesture navigation, κλπ, εχεις τα βασικα gestures μ αυτην οπως το back,recent apps και με nova τα υπολοιπα αλλα τα soft buttons ξαναεμφανιζονται κατω μολις "καθαρισεις" και τον ιδιο τον nova απο recent apps. Οπτικο ειναι το προβλημα μου δηλαδή οποτε το αφησα στην ακρη. Εκτος αν κατι κανω λαθος. 

1 hour ago, enigma84 said:

Το Χ δεν το σκέφτομαι καθώς είναι πίσω σε έκδοση και πιστεύω ότι δεν θα το προσέξει. 

Αυτονομία καταλαβαίνω θα μαι καλά καθώς τώρα έχω ίδια μπαταρία, γερασμένη με μεγαλύτερη οθόνη. 

Προς ωρας ειναι στα ιδια αλλα πιθανων οπως λες στο τελος να το αφησει μια εκδοση πισω γιατι ξεκινησε με μια εκδοση πισω. Το εχει φιλος μου και το ειδα πριν κανενα μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Ο ασυρματος φορτιστης 20w της Xiaomi ηρθε σημερα και εκανα ηδη την πρωτη φορτιση μου.

Φορτιζει μια χαρα με turbo φορτιση οπως λεει κουμπωμενος στον φορτιστη 67w που εχουμε.

Ουτε καιει το κινητο ουτε τιποτα περιεργο και ας φορτιζα με θηκη. Φορτιζει και σε οριζοντια θεση απροβληματιστα.

Για να εχετε 20w ασυρματης, πρεπει να ειναι σε φορτιστη τουλαχιστον 27w. Απο εκει και κατω φορτιζει με 10w.

Πολυ μαζεμενος σε διαστασεις και ολο πλαστικο αλλα ποιοτικο. Το εξογκωμα της καμερας ακουμπαει πανω στο φορτιστη σε ορθια θεση

χωρις να επιρεαζει τη φορτιση ή την ευσταθεια. Ωστοσο το μικρο κενο που δημιουργειται τωρα βοηθα στην αποβολη θερμοτητας.

Θα ηθελα να εχει καποιο σαν λαστιχο ή σιλικονατο στοπ στο κατω μερος που καθεται η συσκευη για να μην κανει τιποτα σημαδια στη συσκευη

αν εχετε θηκη με κατω κοψιμο ή καθολου. Εβαλα ενα λεπτο αφρωδες αυτοκολλητο που εχω και ολα καλα.

Για 14 ευρω ,ακομη και για 18 του κουτιου ειναι αξιολογος ασυρματος φορτιστης και πολυ γρηγορος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...