Jump to content

Κι άλλα bugs στο Pixels 6...


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

31 minutes ago, leo06 said:

Τα nexus ήταν developers, τα pixel όχι. Το ότι παίρνουν πρώτα ενημερώσεις δεν σημαίνει ότι είναι developers. Ακόμη και developers να ήταν μετά από εβδομάδες με bug που δεν σε αφήνει να κάνεις κλήσεις είναι για γέλια. Έπρεπε να είχε ήδη διορθωθεί το το σοβαρό bug.

Οταν λες εβδομάδες;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, baiosss said:

Πάμε πάλι. Το ότι τα Pixels όπως και τα Nexus παλαίοτερα, ήταν developer phones, δεν σημαίνει ότι θα τα διαθέσουν μόνο σε developers. Τι μας λες με το παραπάνω λοιπόν; Ότι τα Nexus στο παρελθόν δεν είχαν την αντίστοιχη προώθηση και διαφήμιση; H ότι τα έστελναν μόνο σε developers στο XDA;

Καταρχήν από που ακριβώς προκύπτει ότι τα pixel είναι developer phones? Επειδή το λες εσύ;  εφόσον απευθύνονται και προορίζονται για το ευρύ κοινό με μια τεράστια διαφημιστική καμπάνια δεν προκύπτει κάτι τέτοιο.  δεν είδα εγώ την Google να λέει στις εκατοντάδες διαφημίσεις του υπάρχουν ότι θα δώσετε 800£ για να πάρετε ένα developer phone με λειτουργικό που μόλις έχει βγει χωρίς έλεγχο και με πολλά bugs. Εσύ γιατί προσπαθείς να τη δικαιολογησεις δεν καταλαβαίνω. Δηλαδή αν 1000 άτομα πάνε και πάρουν pixel βλέποντας τις διαφημίσεις της Google και έχουν bugs, θα βγεις εσύ και θα τους πεις "α Συγγνώμη, τα pixel είναι developer phones με αρκετά bugs. Έπρεπε να το ξέρετε "; 

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, koutsis said:

Καταρχήν από που ακριβώς προκύπτει ότι τα pixel είναι developer phones? Επειδή το λες εσύ;  εφόσον απευθύνονται και προορίζονται για το ευρύ κοινό με μια τεράστια διαφημιστική καμπάνια δεν προκύπτει κάτι τέτοιο.  δεν είδα εγώ την Google να λέει στις εκατοντάδες διαφημίσεις του υπάρχουν ότι θα δώσετε 800£ για να πάρετε ένα developer phone με λειτουργικό που μόλις έχει βγει χωρίς έλεγχο και με πολλά bugs. Εσύ γιατί προσπαθείς να τη δικαιολογησεις δεν καταλαβαίνω...

Πότε ακριβώς το έκανε αυτό ρωτάω; Το έκανε μήπως με τα Nexus που ήταν στα ράφια όλων των καταστημάτων; Αυτα δεν τα διέθετε στο ευρύ κοινό δηλαδή; Στο κάτω κάτω Google είναι. Αν δεν διαφημίσει το προϊόν της, ποια θα το κάνει;

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, baiosss said:

Πότε ακριβώς το έκανε αυτό ρωτάω; Το έκανε μήπως με τα Nexus που ήταν στα ράφια όλων των καταστημάτων; Στο κάτω κάτω Google είναι. Αν δεν διαφημίσει το προϊόν της, ποια θα το κάνει;

Άρα που διαφωνούμε;  τα pixel λοιπόν διαφημιζονται ως ευρείας κυκλοφορίας consumer phones, αλλά στα κρυφά η Google τα αντιμετωπίζει ως developer phones και κάνει ανυποψιαστους χρήστες beta testers για τις νέες εκδόσεις Android! Κι εσύ το θεωρείς normal όλο αυτό;; 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, koutsis said:

Άρα που διαφωνούμε;  τα pixel λοιπόν διαφημιζονται ως ευρείας κυκλοφορίας consumer phones, αλλά στα κρυφά η Google τα αντιμετωπίζει ως developer phones και κάνει ανυποψιαστους χρήστες beta testers για τις νέες εκδόσεις Android! Κι εσύ το θεωρείς normal όλο αυτό;; 

Άρα τώρα συμφωνείς ότι είναι developers phones.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, baiosss said:

Άρα τώρα συμφωνείς ότι είναι developers phones.

Φίλε μου δεν ξέρω τι είναι. Ας μας το απαντήσει η Google αυτό! Εγώ ξέρω ότι εσύ λες ότι είναι developer phones κι εγώ σου λέω ότι η Google τα διαφημίζει και τα προοριζει ως κάτι διαφορετικό για το ευρύ κοινό. Άρα σου λέω ότι αν η Google τα αντιμετωπίζει ως developer phones αλλά τα διαφημίζει ως κάτι αντίθετο είναι λάθος της! Τι δεν καταλαβαίνεις από το point μου;  εσενα σου αρέσει αυτό που κάνει; 

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, koutsis said:

Φίλε μου εσύ λες ότι είναι developer phones κι εγώ σου λέω ότι η Google τα διαφημίζει και τα προοριζει ως κάτι διαφορετικό για το ευρύ κοινό. Άρα σου λέω ότι αν η Google τα αντιμετωπίζει ως developer phones αλλά τα διαφημίζει ως κάτι αντίθετο είναι λάθος της! Τι δεν καταλαβαίνει από το point μου;  εσενα σου αρέσει αυτό που κάνει; 

Και σου ξαναγράφω, ότι και τα Nexus που τα προωθούσε για τους geeks τεχνολογίας τότε, τα έβρισκες στα ράφια όλων των καταστημάτων κι έκανε τις αντίστοιχες διαφημιστικές κινήσεις. Γι' αυτό άλλωστε δεν έχουν και την μαζική αποδοχή του κόσμου.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, baiosss said:

Και σου ξαναγράφω, ότι και τα Nexus που τα προωθούσε για τους geeks τεχνολογίας τότε, τα έβρισκες στα ράφια όλων των καταστημάτων κι έκανε τις αντίστοιχες διαφημιστικές κινήσεις. 

Άρα αυτό που τόση ώρα λέω είναι ότι ειναι μεγάλο fail της Goole αυτό που έκανε με τα nexus  και συνεχίζει να κάνει με τα pixel. Οκ;  συμφωνούμε επιτέλους ;

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, koutsis said:

Άρα ειναι μεγάλο fail της Goole αυτό που έκανε και συνεχίζει να κάνει. Οκ;  συμφωνούμε επιτέλους ;

Εξαρτάται πως το βλέπει κανείς. Google είναι κι ότι θέλει κάνει. Αύριο μπορεί να αποφασίσει να καταργήσει την Pixel σειρά και να τα ονομάσει κάπως αλλιώς. Όπως έχει κάνει με πληθώρα εφαρμογών της στο παρελθόν.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, baiosss said:

Εξαρτάται πως το βλέπει κανείς. Google είναι κι ότι θέλει κάνει. Αύριο μπορεί να αποφασίσει να καταργήσει την Pixel σειρά και να τα ονομάσει κάπως αλλιώς. Όπως έχει κάνει με πληθώρα εφαρμογών της στο παρελθόν.

Το οτι μπορεί να κάνει ότι θέλει είναι δεδομένο αλλά δεν μου λέει κάτι όταν ζητάει 800-900£ για τα κινητά της, ούτε κάνει την αντιμετώπιση της προς τους καταναλωτές (beta testers) σωστή! Εσύ το " είναι η Google και κάνει ότι θέλει " το λες προς υπεράσπιση της; 🤔

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Just now, koutsis said:

Το οτι μπορεί να κάνει ότι θέλει είναι δεδομένο αλλά δεν μου λέει κάτι όταν ζητάει 800-900£ για τα κινητά της, ούτε κάνει την αντιμετώπιση της προς τους καταναλωτές (beta testers) σωστή! Εσύ το " είναι η Google και κάνει ότι θέλει " το λες προς υπεράσπιση της; 🤔

Και γυρνάμε πάλι πίσω. Βγάζει λεφτά η Google από τα Pixels; Έχει κέρδος από αυτά; 650 ευρώ έκανε το Pixel 6 την τελευταία φορά που κοίταξα και 900 το Pro.

Να την υπερασπιστώ σε τι; Είμαστε σε κάποιο δικαστήριο και δεν το ξέρω;

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, baiosss said:

Και γυρνάμε πάλι πίσω. Βγάζει λεφτά η Google από τα Pixels; Έχει κέρδος από αυτά; 650 ευρώ έκανε το Pixel 6 την τελευταία φορά που κοίταξα και 900 το Pro.

Να την υπερασπιστώ σε τι; Είμαστε σε κάποιο δικαστήριο και δεν το ξέρω;

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι θες να πεις τόση ώρα! Εφόσον η Google βγάζει κέρδος από τα κινητά της και τα πουλάει σε όλους τους καταναλωτές ΔΕΝ θα έπρεπε να τα αντιμετωπίζει ως developer devices ούτε τους αγοραστές της σαν beta testers όπως εσύ λες ότι κάνει! Και ούτε εσύ θα έπρεπε να τη δικαιολογείς για αυτή της την τακτική όπως κάνεις τόση ώρα. Δεν μπορώ να το πω πιο απλά και δεν καταλαβαίνω καθόλου εσύ τι προσπαθείς να πεις στις παραπάνω απαντήσεις σου....

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, koutsis said:

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι θες να πεις τόση ώρα! Εφόσον η Google βγάζει κέρδος από τα κινητά της και τα πουλάει σε όλους τους καταναλωτές ΔΕΝ θα έπρεπε να τα αντιμετωπίζει ως developer devices ούτε τους αγοραστές της σαν beta testers όπως εσύ λες ότι κάνει! Και ούτε εσύ θα έπρεπε να τη δικαιολογείς για αυτή της την τακτική όπως κάνεις τόση ώρα. Δεν μπορώ να το πω πιο απλά και δεν καταλαβαίνω καθόλου εσύ τι προσπαθείς να πεις στις παραπάνω απαντήσεις σου....

Ποιο κέρδος βγάζει η Google από τις συσκευές της; Προσωπικά αγοράζω Pixels για πολλούς και διάφορους λόγους, που δεν χρειάζεται να αναλύσω εδώ. Είναι μία επιλογή μου, όπως είναι επιλογή του καθενός να μην αγοράσει Google Pixel. Γνωρίζω πολύ καλά πριν αγοράσω, σε τι χάνω και σε τι κερδίζω. Δεν έχω λόγο να την υπερασπιστώ, ούτε και να την κατακρίνω. Αύριο, μεθαύριο, μπορεί ως καταναλωτής να επιλέξω Samsung η και iPhone.Αν μπορώ όμως να κάνω κάτι, είναι ότι μπορώ να την δικαιολογήσω σε κάποιο βαθμό, γιατί βάσει της εμπερίας μου με τα Pixels, είμαι 100% σίγουρος ότι θα λύσει το 99% των όποιων software ζητημάτων της. 

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, baiosss said:

Ποιο κέρδος βγάζει η Google από τις συσκευές της; Προσωπικά αγοράζω Pixels για πολλούς και διάφορους λόγους, που δεν χρειάζεται να αναλύσω εδώ. Είναι μία επιλογή μου, όπως είναι επιλογή του καθενός να μην αγοράσει Google Pixel. Γνωρίζω πολύ καλά πριν αγοράσω, σε τι χάνω και σε τι κερδίζω. Δεν έχω λόγο να την υπερασπιστώ, ούτε και να την κατακρίνω. Αύριο, μεθαύριο, μπορεί ως καταναλωτής να επιλέξω Samsung η και iPhone.Αν μπορώ όμως να κάνω κάτι, είναι ότι μπορώ να την δικαιολογήσω σε κάποιο βαθμό, γιατί βάσει της εμπερίας μου με τα Pixels, είμαι 100% σίγουρος ότι θα λύσει το 99% των όποιων software ζητημάτων της. 

Φίλε μου τώρα μου απαντάς τι κάνεις εσύ προσωπικά που ξέρεις τι κάνεις και τι να περιμένεις. Εμένα δεν με ενδιαφέρει τι κάνεις εσύ ή γιατί το κάνεις. Εγώ σχολιάζω ότι αν αυτό που λες εσύ ότι κάνει η Google (κάνει τους αγοραστές της beta testers χωρίς να το ξέρουν) ισχύει, είναι μεγάλο λάθος της. Αν και έχω αμφιβολίες αν το βλέπει ακόμα έτσι η Google...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, koutsis said:

Φίλε μου τώρα μου απαντάς τι κάνεις εσύ προσωπικά που ξέρεις τι κάνεις και τι να περιμένεις. Εμένα δεν με ενδιαφέρει τι κάνεις εσύ ή γιατί το κάνεις. Εγώ σχολιάζω ότι αν αυτό που λες εσύ ότι κάνει η Google (κάνει τους αγοραστές της beta testers χωρίς να το ξέρουν) ισχύει, είναι μεγάλο λάθος της. Αν και έχω αμφιβολίες αν το βλέπει ακόμα έτσι η Google...

Beta testers είμαστε όλοι! Και το γνωρίζουμε ότι είμαστε. Ότι καινούριο κυκλοφορεί στην αγορά έχει τα προβλήματα του. Από απλά software ζητήματα, πράσινες και ροζ οθόνες, μέχρι αναφλέξεις και ανακλήσεις συσκευών. Υπάρχει iPhone που δεν έχει αντιμετωπίσει ανάλογα προβλήματα στο παρελθόν; Η μήπως η Samsung που έχει τραβήξει πίσω updates ουκ ολίγες φορές; Το θέμα είναι τα διορθώνουν η όχι; 

Έπειτα ζούμε στο 2021-2022. Δεν μπορεί η Google και η κάθε Google να σου πλασάρει συσκευές με την ταμπέλα του developer phone. Πέρασαν αυτές οι εποχές ανεπιστρεπτί κι ελάχιστοι ασχολούνται με το άθλημα. Γι' αυτό κι ελάχιστοι αγοράζουν Google Pixels. Όπως δεν μπορούσε η Oneplus να σου πλασάρει τα smartphones της πάντα με την ταμπέλα του VFM η του Flagship Killer, η όπως δεν μπορούσαν άλλες κινέζικες εταιρίες να πουλάνε για πάντα σε χαμηλές τιμές. Αν δεν σε ικανοποιεί η δεν σου φτάνει λοιπόν η προσωπική μου εμπειρία, κάτι παραπάνω από εσένα θα ξέρουμε εγώ και οι υπόλοιποι "μαζόχες" που αγοράζουμε αυτό το προϊόν. 

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bill33 said:

Οταν λες εβδομάδες;

Από το τελευταίο update που εμφανίστηκε το πρόβλημα.

2 ώρες πριν, baiosss said:

Δεν χρειάζεται να στο πει. Είναι αυτονόητο. Pixel δεν αγοράζει προφανώς και η κουτσή Μαρία.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

 

Γιατί να μην αγοράζει η κουτσή Μαρία; Δεν διατίθεται η συσκευή προς πώληση από την google? 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην αγοράζει η κουτσή Μαρία; Δεν διατίθεται η συσκευή προς πώληση από την google? 
Γιατί δεν τα αγοράζει. Εμένα ρωτάς;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην αγοράζει η κουτσή Μαρία; Δεν διατίθεται η συσκευή προς πώληση από την google? 
Στις 13-12 βγήκε όποτε είναι δύο οι εβδομάδες.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, bill33 said:

Στις 13-12 βγήκε όποτε είναι δύο οι εβδομάδες.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Οποτε είναι εβδομάδες.

7 minutes ago, baiosss said:

Γιατί δεν τα αγοράζει. Εμένα ρωτάς;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Ποιος σου είπε ότι δεν τα αγοράζει; Όσοι τα αγοράζουν είναι developers?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, leo06 said:
Ποιος σου είπε ότι δεν τα αγοράζει; Όσοι τα αγοράζουν είναι developers?

Αν θες να δημιουργήσεις εντυπώσεις οκ. Δε ξέρω βέβαια που εξυπηρετεί αυτο αλλά συνεχίστε να τσακωνεστε . Έχει πλάκα

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

 

Nα διευκρινίσω ότι η απαντηση μου αφορούσε το "Οποτε είναι εβδομάδες. " Τωρα γιατί το ταπαταλκ κρατησε την δευτερη απαντηση σου δεν το ξερω.

Edited by bill33
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bill33 said:

Αν θες να δημιουργήσεις εντυπώσεις οκ. Δε ξέρω βέβαια που εξυπηρετεί αυτο αλλά συνεχίστε να τσακωνεστε . Έχει πλάκα

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Πλάκα έχει κάποιοι να προσπαθούν να δικαιολογήσουν μια εταιρία λες και τους χάρισε την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια... γιατί κάποιοι θέλετε τόσο πολύ να αγοράσετε μια συσκευή Pixel? Τόσα χρόνια έχουν προβλήματα... και το γνωρίζετε! Αλλά τα αγοράζετε... και μετά κράζετε!

Εγώ το γνωρίζω και εξακολουθώ να τα αγοράζω! Αλλά δεν κλαίγομαι! Ξέρω ότι σε 2-3 μήνες τα προβλήματα θα λυθούν και σε 1 χρόνο από τώρα θα ετοιμαστώ για την επόμενη γενιά!

Και ναι... δεν μου την χάρισαν! Την αγόρασα! Μαζοχάρα... όπως οι iPhonάκιδες, Tsaomάκιδες, Samsungάκιδες.... κλπ!

"It wouldn't be a Google phone without some problems!!!"

maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole... και ας μην κάνω κλήση ποτέ!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα έχει κάποιοι να προσπαθούν να δικαιολογήσουν μια εταιρία λες και τους χάρισε την συσκευή.
Πλάκα εχεις,ίσως αν κοίταζες πιο παλιά μου ποστ να έβλεπες ότι έχω αναφέρει τα προβλήματα που έχουν παρουσιαστεί σε εμένα. Την δικαιολόγηση δεν θα την βρεις βέβαια αλλά δεν πειράζει,μην στο χαλάω.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, bill33 said:

Πλάκα εχεις,ίσως αν κοίταζες πιο παλιά μου ποστ να έβλεπες ότι έχω αναφέρει τα προβλήματα που έχουν παρουσιαστεί σε εμένα. Την δικαιολόγηση δεν θα την βρεις βέβαια αλλά δεν πειράζει,μην στο χαλάω.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Δεν αναφέρομαι σε σένα αν και έκανα παράθεση το δικό σου μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου είπε ότι δεν τα αγοράζει; Όσοι τα αγοράζουν είναι developers?
Οι πωλήσεις προφανώς το λένε. Κάνε όμως μια βόλτα και ρώτα τον μέσο Γερμανό, τον μέσο Ολλανδό, τον μέσο Ιταλό, αν ξέρουν ότι η Google βγάζει smartphones. Οι πιο πολλοί ιδέα δεν έχουν. Και στην ελληνική αγορά ακόμα ακόμα, κανείς δεν ήξερε ότι τα Nexus ήταν της Google όταν αυτά ερχόντουσαν στα δικά μας ράφια. Όσο για το αν τα αγοράζουν developers, έχω δώσει την απάντηση μου πιο πάνω.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk



Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...