Jump to content

Athena card


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια κ Χρονια Πολλα!

Υπαρχει καποιος τροπος να περασουμε την καρτα στο πορτοφολι? Γνωριζω οτι δεν υπαρχει εφαρμογη για ιος δυστυχως.Τους ειχα ρωτησει μεσω μαιλ κ μου ειχαν απαντησει οτι δεν εχουν λογο του οτι το nfc ειναι κλειδωεμο σε ιος

Link to comment
Share on other sites

On 25/12/2021 at 6:02 ΜΜ, josuts said:

Καλησπερα παιδια κ Χρονια Πολλα!

Υπαρχει καποιος τροπος να περασουμε την καρτα στο πορτοφολι? Γνωριζω οτι δεν υπαρχει εφαρμογη για ιος δυστυχως.Τους ειχα ρωτησει μεσω μαιλ κ μου ειχαν απαντησει οτι δεν εχουν λογο του οτι το nfc ειναι κλειδωεμο σε ιος

Για να περάσει η κάρτα στο Apple wallet θα πρέπει να το υποστηρίζει (η τράπεζα που εκδίδει την κάρτα). 

Η Eurobank, για παράδειγμα, υποστηρίζει το Apple wallet 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
55 minutes ago, eleco said:

Για να περάσει η κάρτα στο Apple wallet θα πρέπει να το υποστηρίζει (η τράπεζα που εκδίδει την κάρτα). 

Η Eurobank, για παράδειγμα, υποστηρίζει το Apple wallet 

Όλες πλέον οι ελληνικές τράπεζες υποστηρίζονται από το Apple Wallet. Ωστόσο ο φίλος ρωτάει για άλλο πράγμα... την Athena card.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, athanaso77 said:

Όλες πλέον οι ελληνικές τράπεζες υποστηρίζονται από το Apple Wallet. Ωστόσο ο φίλος ρωτάει για άλλο πράγμα... την Athena card.

Καλησπερα Αθανασιε κ Χρονια Πολλα! Ναι ακριβως.Τις καρτες των τραπεζων τις εχω περασει στο πορτοφολι κ ολα οκ εκει.

Την Athena card θα ηθελα να περασω καθως θα βολυευε με διπλο κλικ κ να περνας κατευθειαν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 7 months later...

ξέρει κανένας επειδή γυναίκα και υιός έχουν iphone ( μπιαχ χαχαχα) μπορώ να αγοράσω στην δική μου κάρτα 3 εισιτήρια ένα για τον καθένα; και να τα χτυπήσω και τα 3 για τους τρεις μας; έχω ανώνυμη κάρτα όχι προσωποποιημενη

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας επειδή γυναίκα και υιός έχουν iphone ( μπιαχ χαχαχα) μπορώ να αγοράσω στην δική μου κάρτα 3 εισιτήρια ένα για τον καθένα; και να τα χτυπήσω και τα 3 για τους τρεις μας; έχω ανώνυμη κάρτα όχι προσωποποιημενη

Δεν νομίζω, γιατί αν το χτυπήσεις για 2η φορά, θα σου δείξει στην οθόνη το υπόλοιπο του χρόνου που απομένει για την λήξη του πρώτου εισιτηρίου.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites


Δεν νομίζω, γιατί αν το χτυπήσεις για 2η φορά, θα σου δείξει στην οθόνη το υπόλοιπο του χρόνου που απομένει για την λήξη του πρώτου εισιτηρίου.

ναι τελικά θέλει μου είπαν να κάνω για του καθενός την κάρτα νέο λογαριασμό και να κάνω log in με το κάθε λογαριασμό ξεχωριστά και να το χτυπήσω το εισιτήριο. εκείνη την στιγμή δεν θα βολεύει να αλλάζω 3 λογαριασμούς μπροστά στο μηχάνημα. ας ελπίσουμε η apple θα αλλάξει
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν μόνο με την κάρτα, αλλά άκουσα ότι το έχουν στο πρόγραμμα για το μέλλον και είναι στην διαδικασία συννενόησης με τις τράπεζες.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν μόνο με την κάρτα, αλλά άκουσα ότι το έχουν στο πρόγραμμα για το μέλλον και είναι στην διαδικασία συννενόησης με τις τράπεζες.

ε ναι αφού έχουμε το app και το nfc να μην χρειάζεται να κουβαλάμε και την κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω καταλάβει θα αφορά μόνο την αγορά εισιτηρίου μέσω του google pay η τις ανέπαφης πληρωμής της εφαρμογής τράπεζα.

οπότε αυτοί που έχουν μηνιαία κάρτα πάλι δεν θα μπορούμε να χρησιμοποιούμε το κινητό

adok13
Link to comment
Share on other sites

επειδή η γυναίκα μου και ο γιος μου έχουν iphone που δεν υπάρχει αυτή η εφαρμογή για αυτούς έκανα 2 ακόμα λογαριασμούς στην δική μου εφαρμογή, έναν για κάθε κάρτα τους και τους τις φορτισα με το πακέτο 5 διαδρομών.
η ερώτηση είναι η μία διαδρομή είναι ΟΛΌΚΛΗΡΗ ακόμα και εάν αλλάξει γραμμή; δηλαδή από την κόκκινη μπει στην μπλε κλπ; αρκεί να είναι 90 λεπτά;

Link to comment
Share on other sites

επειδή η γυναίκα μου και ο γιος μου έχουν iphone που δεν υπάρχει αυτή η εφαρμογή για αυτούς έκανα 2 ακόμα λογαριασμούς στην δική μου εφαρμογή, έναν για κάθε κάρτα τους και τους τις φορτισα με το πακέτο 5 διαδρομών.
η ερώτηση είναι η μία διαδρομή είναι ΟΛΌΚΛΗΡΗ ακόμα και εάν αλλάξει γραμμή; δηλαδή από την κόκκινη μπει στην μπλε κλπ; αρκεί να είναι 90 λεπτά;
Υες
Επικυρώνει την πρώτη φορά, και αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση των 90 λεπτών. Δεν έχει σημασία που θα πας και πόσα θα αλλάξεις. Απλά κάθε φορά που αλλάζεις και το "χτυπας", σου γράφει τα λεπτά που απομένουν στο εισιτήριο.
Πρόσεχε μόνο με τους χρόνους, μην λήξει ενώ είσαι Μέσα στο μετρό. Βγαίνοντας (εφόσον έχει λήξει) όταν το "χτυπήσεις" για να ανοίξει η μπάρα, θα σου χρεώσει νέο εισιτήριο (γιατί ελειξε το παλιό)

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
είχα αγοράσει πακέτο 5 διαδρομών. χρησιμοποίησα την μια. που δείχνει ότι έχω ακόμα 4;
Μπορείς να μπεις από την εφαρμογή να δεις το υπόλοιπο. Αλλιώς στην επικύρωση του εισητηριου το δείχνει στην οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μπεις από την εφαρμογή να δεις το υπόλοιπο. Αλλιώς στην επικύρωση του εισητηριου το δείχνει στην οθόνη.
που στην εφαρμογή; αυτό δεν βρίσκω
Link to comment
Share on other sites

που στην εφαρμογή; αυτό δεν βρίσκω
Εννοείται κάνεις log in στην εφαρμογή με τους κωδικούς. Αν δεν έχεις, μπορείς να φτιάξεις από την αρχή.
e93b94414a77acd19c4bdf51ea9c6c55.jpgf98323c79fa5b18e30e37180a341f8bc.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την εφαρμογή. Φαίνεται το υπόλοιπο εύκολα και απλά. 6f94c986f7859c21e403905d92898ac4.jpg


έχεις προσωποποιημενη κάρτα;μιλάω για την ανώνυμη. που είναι το μενού που δείχνεις; κατάσταση κάρτας;
f6b1fa20b88f1d69d1097d2f93d6a2e4.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...