Jump to content

OnePlus Nord 2 5G


adricla
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μάλλον αυτό πρέπει να είναι δεν το σκέφτηκα.. Ευχαριστώ!Για το τζαμάκι μάλλον..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα παιδια θελω να παρω οneplus καποιο απο τα οικονομικα μοντελα αλλα δεν εχω βγαλει ακρη σε ποια υπιοστηριζει η vodafone το 5G.μπορειτε να με βοηθησετε?

Link to comment
Share on other sites

Το Nord 2 δεν υποστηρίζει αυτόματα, ούτε volte σε 4g δεν βγάζει. Υπάρχει ένας τρόπος να βάλεις 5g καρφωτό με μια εφαρμογή που μου δούλεψε παλιότερα σε wind αλλά δεν έχω 5g σήμα της voda εδώ που είμαι να δοκιμάσω.

Γενικά η υποστήριξη των Nord από ελληνικές εταιρίες είναι ανύπαρκτη και οι επιλογές στο κινητό κλειδωμένες (για 5g, volte, vowifi) οπότε δε θα σου το συνιστούσα αν δεν θες να μπλέξεις.

Εγώ σκέφτομαι να το δώσω μόνο και μόνο για αυτό.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Σε cosmote 5g και volte-vowifi. με το που άλλαξα τη sim από Vodafone.

Και έλεγα να το αλλάξω γι'αυτό το λόγο.

Ευτυχώς γιατί κατά τα άλλα είναι φοβερό κινητό 

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή 5g network manager μπορείς να κλειδώσεις 5g και στην Vodafone παρόλο που δεν βγάζει επιλογή η συσκευή. Βρήκα σήμα σήμερα και τέσταρα.

Volte και vowifi σε nova και voda με την καμία όμως, είναι κλειδωμένα εκτός από την 1+

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο σημαντικό για άλλους,πάντως για μένα είναι θέμα πρακτικό καθημερινής χρήσης. Αγόρασα το nord 2 λόγω value for money κάμερας στη μεσαία κατηγορία,μετά απο πέντε χρόνια ευτυχής κατοχής xiaomi mi note 3,αγορασμένο με τα ίδια κριτήρια. Με μεγάλη μου λύπη διαπίστωσα ότι δεν μπορώ να πληρώσω ανέπαφα (NFC), απλούστατα γιατί δεν αποθηκεύει τις κάρτες μου το google wallet. Ούτε με επανεγκατάσταση ούτε με τίποτα,ενώ οι κάρτες υπάρχουν μέσα στο google pay κανονικά.Υπάρχει κανενας απο ελλάδα που να έχει το ίδιο πρόβλημα?  Στο xiaomi mi note 3 με android 7 είναι αποθηκευμένες κανονικότατα. Και με μεγαλύτερη λύπη μου διαπιστωσα ότι το πρόβλημα είναι παγκόσμιο σε όλα τα μοντέλα της oneplus,  και δεν υπάρχει υποστήριξη απο τη μαμά εταιρια. Αν οποιοσδήποτε ξέρει τίποτα θα ήταν μεγάλη βοήθεια, την εποχή που οι πληρωμές είναι ηλεκτρονικές να μην υπάρχει λύση για αυτό το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Έμενα λειτουργεί στο Nord 2 το χρησιμοποιώ καθημερινά. Έχω περάσει δύο κάρτες, η μια είναι η ελληνική (άλφα).

Τι ακριβώς πρόβλημα αντιμετωπίζεις;

Link to comment
Share on other sites

Όντως κάτι παίζει καθως και εμένα λειτουργεί κανονικά αν και χρησιμοποιώ τις εφαρμογές της κάθε τράπεζας απο Άλφα και ΕΤΕ μόλις τις πρόσθεσα και τις βλέπω κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2023 at 11:47 ΜΜ, kostas_22 said:

Σε cosmote 5g και volte-vowifi. με το που άλλαξα τη sim από Vodafone.

Και έλεγα να το αλλάξω γι'αυτό το λόγο.

Ευτυχώς γιατί κατά τα άλλα είναι φοβερό κινητό 

Καλημέρα. Μια επιβεβαίωση. Σε cosmote λειτουργεί πλέον κανονικά volte - vowifi και 5g?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες παρέλαβα το OnePlus Nord 2t και δηλώνω ενθουσιασμένος. Έκανα τις αναβαθμίσεις και όλα καλά. Δεν έχω καταφέρει να ενεργοποιήσω το 5G όμως. Έστειλα μήνυμα στο 1333 και πήρα την γνωστή απάντηση. Έχω επιλέξει αυτόματη επιλογή δικτύου 5G/4G κτλ

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση δοκίμασες; Αν δεν παίξει έτσι και άλλος με 2t δεν επιβεβαιώσει ότι παίζει βάλε την εφαρμογή 5g network manager και θέσε την επιλογή σε κάτι που ξεκινά από NR στην sim που έχεις την κάρτα να δεις τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

OxygenOS 13.0 | Android 13 μόλις πριν λίγο.. Μου αρέσει πάρα πολύ.. Θα επιστρέψω να πω εντυπώσεις παραπάνω γιατί ακόμα ψάχνω.. Κάτοχος πάντα Nord 2 5G 8/128

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Πες αν θες τι δίκτυο έχεις και αν συνεχίζει να εμφανίζει 5G ή και volte/vowifi. Για τα τελευταία αμφιβάλλω, για το πρώτο διάβασα ότι σε κάποια δίκτυα εξαφανίστηκε και σε άλλα εμφανίστηκε.

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2023 at 7:44 ΜΜ, Fotis7_75 said:

OxygenOS 13.0 | Android 13 μόλις πριν λίγο.. Μου αρέσει πάρα πολύ.. Θα επιστρέψω να πω εντυπώσεις παραπάνω γιατί ακόμα ψάχνω.. Κάτοχος πάντα Nord 2 5G 8/128

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Ακόμη δεν έχει έρθει κάτι σε μένα . 

Τι διαφορές βλέπεις ?? 

Σε κάμερα έχει διαφορά ?? 

( έχει πολύ καλή κάμερα , μην τυχόν και την έχουν χαλάσει ) 

Η μπαταρία είναι βελτιωμένη ?? 

Καλό βράδυ 

Edited by Polson
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikosst said:

Πέρασα κι εγώ τη 13 (μέσω vpn) πριν λίγο. Πλέον έχουμε 5g και wifi calling και στη Vodafone!

Ωπ, αυτό και αν είναι έκπληξη! Για volte είδες;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, spiliot said:

Ωπ, αυτό και αν είναι έκπληξη! Για volte είδες;

Ναι μου το εμφανίζει όταν κάνω κλήση οπότε κι αυτό παίζει!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν έχει έρθει κάτι σε μένα . 
Τι διαφορές βλέπεις ?? 
Σε κάμερα έχει διαφορά ?? 
( έχει πολύ καλή κάμερα , μην τυχόν και την έχουν χαλάσει ) 
Η μπαταρία είναι βελτιωμένη ?? 
Καλό βράδυ 
Από κάμερα το ίδιο πάνω κάτω (για την κατηγορία για μένα τα σπάει ειδικά η νυχτερινές) από μπαταρία σε μένα λίγο ίσως καλύτερη.. Μου αρέσει πολύ το νέο περιβάλλον κ ενώ είναι βούτυρο τις περισσότερες φορές κάποιες φορές τρώει κάποιο σκάλωμα στο scrolling..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nikosst said:

Ναι μου το εμφανίζει όταν κάνω κλήση οπότε κι αυτό παίζει!

VPN από ποια χώρα έβαλες; Γιατί εγώ σε μερικές που προσπάθησα τζιφος

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, spiliot said:

VPN από ποια χώρα έβαλες; Γιατί εγώ σε μερικές που προσπάθησα τζιφος

Ισπανία αν θυμάμαι σωστά 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά.

Εκνευριστικα σήμερα. Είδα το τζαμί της πλάτης σπασμένο παρόλο που του είχα θήκη.

Τι κάνουμε τώρα?

Έχετε κάποιο αξιοπιστο επισκευαστικο κατάστημα στην Αθήνα να μου το αλλάξει?

Ξέρετε κόστος?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, enduras1 said:

Καλημέρα παιδιά.

Εκνευριστικα σήμερα. Είδα το τζαμί της πλάτης σπασμένο παρόλο που του είχα θήκη.

Τι κάνουμε τώρα?

Έχετε κάποιο αξιοπιστο επισκευαστικο κατάστημα στην Αθήνα να μου το αλλάξει?

Ξέρετε κόστος?

Έτσι ξαφνικά έσπασε ή μετά από πτώση; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...