Jump to content

OnePlus Nord 2 5G


adricla
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα σε όλους, είμαι και εγώ κάτοχος του Nord 2, έχω ζητήσει κατά διαστήματα την γνώμη σας για διάφορα θέματα, τώρα θέλω να ρωτήσω το εξής υπάρχει η δυνατότητα να αποκτήσω με ένα μικρό κόστος το 2t. Πρώτον αξίζει η αλλαγή; Και δεύτερον επειδή δεν έχει καθοριστεί αυτό το μικρό κόστος, ποιο θα ήταν βάσει λογικής αυτό το ποσό; Να πω ότι το 2t  έχει ένα μήνα περίπου αγοραστεί από επίσημο σάιτ και είναι σχεδόν αδούλευτω 

Just now, tamp said:

Καλημέρα σε όλους, είμαι και εγώ κάτοχος του Nord 2, έχω ζητήσει κατά διαστήματα την γνώμη σας για διάφορα θέματα, τώρα θέλω να ρωτήσω το εξής υπάρχει η δυνατότητα να αποκτήσω με ένα μικρό κόστος το 2t. Πρώτον αξίζει η αλλαγή; Και δεύτερον επειδή δεν έχει καθοριστεί αυτό το μικρό κόστος, ποιο θα ήταν βάσει λογικής αυτό το ποσό; Να πω ότι το 2t  έχει ένα μήνα περίπου αγοραστεί από επίσημο σάιτ και είναι σχεδόν αδούλευτω  επίσης θέλω να ρωτήσω το 2t έχει με τη. Αναβάθμιση σε 12 είναι οκ ; ή έχει θέματα 

 

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά μεταξύ του 2 με του 2T, εκτός του ότι το 2T θα πάρει μία αναβάθμιση σε μεγάλη έκδοση android παραπάνω στο μέλλον, αν και όποτε γίνει γιατί τα πράγματα με τα update έχουν εκτροχιαστεί.

Αν αλλάζεις τηλέφωνο κάθε 2 χρόνια κράτα τα λεφτά σου και δώσε τα σε όποιο νέο τηλέφωνο βγει του χρόνου που θεωρείς ότι αξίζει. Αν αλλάζεις κάθε 3-4 χρόνια, ίσως να σε ενδιαφέρει το ότι το 2Τ μάλλον θα πάρει μία ακόμα έκδοση πριν το αλλάξεις. Μέχρι τότε ποιος ξέρει όμως.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, spiliot said:

Πρακτικά δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά μεταξύ του 2 με του 2T, εκτός του ότι το 2T θα πάρει μία αναβάθμιση σε μεγάλη έκδοση android παραπάνω στο μέλλον, αν και όποτε γίνει γιατί τα πράγματα με τα update έχουν εκτροχιαστεί.

Αν αλλάζεις τηλέφωνο κάθε 2 χρόνια κράτα τα λεφτά σου και δώσε τα σε όποιο νέο τηλέφωνο βγει του χρόνου που θεωρείς ότι αξίζει. Αν αλλάζεις κάθε 3-4 χρόνια, ίσως να σε ενδιαφέρει το ότι το 2Τ μάλλον θα πάρει μία ακόμα έκδοση πριν το αλλάξεις. Μέχρι τότε ποιος ξέρει όμως.

Καλησπέρα, σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η  αλήθεια είναι ανά  3 χρόνια αλλάζω κινητό. Πάντως με βοήθησες με την άποψη αρκετά 

Link to comment
Share on other sites

On 29/10/2022 at 9:45 ΜΜ, abc827 said:

Παιδιά Καλησπέρα!

Στο κινητό της συζύγου δεν μπαίνει στα δεδομένα με τίποτα.

Μπορείτε να μου πείτε τι μπορεί να φταίει?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Το ίδιο και σε εμένα, μετά την τελευταία αναβάθμιση. Χάνει στα καλά καθούμενα τα δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε εμένα, μετά την τελευταία αναβάθμιση. Χάνει στα καλά καθούμενα τα δεδομένα
Παιδιά στείλτε στην oneplus μπας και φιλοτιμηθεί και δώσει καμία ενημέρωση... Στην επίσημη σελίδα μπείτε και στείλτε

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω σήμερα ότι ξεκίνησε να κυκλοφορεί η C11 και Ευρώπη, εμένα πάντως δεν έχει έρθει ακόμα.
Η διόρθωση και καλά είναι αυτό? Αντε να δούμε

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι είναι μόνο οι αλλαγές για να δουλεύει με 5G στην Ινδία και το security update Οκτώβρη, επίσης έχει ενημερωθεί μία εφαρμογή προβολής αρχείων. Μακάρι να έχουν φτιάξει και κάτι άλλο αλλά από μια γρήγορη ματιά δεν έχει αναφερθεί κάτι.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα δεν μ στελνει sms με τιποτα .καμμια ιδεα .εχω απενεργοποιησει συζητησεις , τηλ δυκτιου για μηνυματα .ολα αυτα τα εχω κανει αλλα δεν ...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε επαναφορά το carrier services της google, αυτό ευθύνεται για πολλά προβλήματα.

Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις με το QKSMS, θα πρέπει να το θέσεις σαν προεπιλεγμένη εφαρμογή για να πάρει δικαιώματα να δει υπάρχοντα μηνύματα ή να προσθέσεις τα δικαιώματα χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι είναι μόνο οι αλλαγές για να δουλεύει με 5G στην Ινδία και το security update Οκτώβρη, επίσης έχει ενημερωθεί μία εφαρμογή προβολής αρχείων. Μακάρι να έχουν φτιάξει και κάτι άλλο αλλά από μια γρήγορη ματιά δεν έχει αναφερθεί κάτι.
Λες να είναι και για τα θέματα με τα δεδομένα δικτύου που έχουμε αρκετοί θέμα? Ας ελπίσουμε να έγιναν αλλαγές

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους.

Πηρε ο ξαδερφος μου το εν λογω κινητο κι εχει ενα θεμα με το messenger app.

Οταν ανοιγει το app δεν του το εμφανιζει με fullscreen αλλα σε μικρη οθονη.

Για να σας δωσω να καταλαβετε το εψαξα λιγο και το συζητανε και στο παρακατω link της oneplus.

https://community.oneplus.com/thread/1502395

Eχεις κανεις το ιδιο προβλημα και να μου πει αν βρηκε η αν υπαρχει καποια λυση?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους.
Πηρε ο ξαδερφος μου το εν λογω κινητο κι εχει ενα θεμα με το messenger app.
Οταν ανοιγει το app δεν του το εμφανιζει με fullscreen αλλα σε μικρη οθονη.
Για να σας δωσω να καταλαβετε το εψαξα λιγο και το συζητανε και στο παρακατω link της oneplus.
https://community.oneplus.com/thread/1502395
Eχεις κανεις το ιδιο προβλημα και να μου πει αν βρηκε η αν υπαρχει καποια λυση?
 
Ευχαριστω.
Έτσι είναι από την πρώτη στιγμή και δεν αλλάζει όσο και να ψάξει ... Γενικά πρέπει να είναι έτσι σε αρκετά κινητά, το έχω δει και σε xiaomi πολύ αυτό

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου Nord 2 CE Lite αγορασμενο πολύ πρόσφατα ήταν με την android 12. Άμεσα με το πρώτο άνοιγμα έκανε μια πολύ μεγάλη ενημέρωση. Χθες έκανε τη δεύτερη ενημέρωση του με 323 ΜΒ (για θέματα ασφάλειας έλεγε). Σαν έκδοση τώρα εμφανίζει την CPH 2409 -11-A13. 

Πάντως δεν βλέπω κάποια διαφορά σε τίποτε. 

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Υπάρχει διαδικασία να μεταφέρω από το προηγούμενο κινητό (honor 7 lite) τα sms που είχα στο νέο Nord CE 2. ??? 

Edited by hal9000dp
hal9000dp
Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2022 at 1:46 ΠΜ, Avitor said:

Kαλημερα σε ολους.

Πηρε ο ξαδερφος μου το εν λογω κινητο κι εχει ενα θεμα με το messenger app.

Οταν ανοιγει το app δεν του το εμφανιζει με fullscreen αλλα σε μικρη οθονη.

Για να σας δωσω να καταλαβετε το εψαξα λιγο και το συζητανε και στο παρακατω link της oneplus.

https://community.oneplus.com/thread/1502395

Eχεις κανεις το ιδιο προβλημα και να μου πει αν βρηκε η αν υπαρχει καποια λυση?

 

Ευχαριστω.

αυτος ηταν ενας απο τους λογους που ειχα ξενερωσει με τη συσκευη και την εδωσα δε το φτιαξανε ποτε

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hal9000dp said:

Το δικό μου Nord 2 CE Lite αγορασμενο πολύ πρόσφατα ήταν με την android 12. Άμεσα με το πρώτο άνοιγμα έκανε μια πολύ μεγάλη ενημέρωση. Χθες έκανε τη δεύτερη ενημέρωση του με 323 ΜΒ (για θέματα ασφάλειας έλεγε). Σαν έκδοση τώρα εμφανίζει την CPH 2409 -11-A13. 

Πάντως δεν βλέπω κάποια διαφορά σε τίποτε. 

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Υπάρχει διαδικασία να μεταφέρω από το προηγούμενο κινητό (honor 7 lite) τα sms που είχα στο νέο Nord CE 2. ??? 

Δεν έχει μια εφαρμογή της one plus που λέγεται clone phone? Αν όχι μπορείς να την εγκαταστήσεις από το play store (θέλει και στις δύο συσκευές) και γενικά κάνει δουλίτσα.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, spiliot said:

Δεν έχει μια εφαρμογή της one plus που λέγεται clone phone? Αν όχι μπορείς να την εγκαταστήσεις από το play store (θέλει και στις δύο συσκευές) και γενικά κάνει δουλίτσα.

Την εχει σαν  εφαρμογη το Nord CE 2  αλλα σε μενα με το Honor 7 lite απέτυχε να δουλέψει ... δεν ξερω γιατι ... προφανως κατι τρεχει με το Honor 7 ... Δοκιμασα την ασυρματη ζευξη με ΒΤ γιατι καλωδιο συνδεση με USB C νεου τυπου με USB micro του HONOR ... δεν ειχα και που να το βρεις. 

 

hal9000dp
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κάνει wifi hotspot από το One Plus στο άλλο τηλέφωνο, δε χρειάζεται καλώδιο. Ίσως πρέπει να δώσεις με το χέρι δικαιώματα στο clone phone και στις δύο πλευρές για να διαβάσει/γράψε τα sms. Σε εμένα πάντως είχε δουλέψει χωρίς πρόβλημα για τα sms αλλά είχε πρόβλημα με τον τηλεφωνικό κατάλογο γιατί είχα κλείσει όλα τα δικαιώματα στο google play και παρόμοιες υπηρεσίες google που δεν χρησιμοποιούσα και φαίνεται ότι τα χρειαζόταν εσωτερικά παρόλο που δεν έβγαζε σφάλμα.

Αν αποτύχει και αυτό, τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιες από τις εφαρμογές που κάνουν backup sms, ή το QKSMS που αν δεν κάνω λάθος μπορεί να δημιουργήσει αρχείο export μαζί με τα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα η C11, εντάξει παιδιά μιλάμε απίστευτο, δεν... άλλαξε τίποτα
Τι θα έπρεπε να αλλάξει; τι διορθώσεις υποτίθεται ότι είχε;

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αστειεύομαι, στην ευρωπαϊκή έκδοση αναφέρουν μόνο το security update, ούτε καν τις αλλαγές για το 5g που κάνανε στην Ινδία. Υποτίθεται ότι άλλαζε και μια εφαρμογή αρχείων αλλά έτσι και αλλιώς δεν την χρησιμοποιώ και δεν ξέρω αν έγινε κάτι.

Τώρα γιατί είναι 770mb για κάτι που θα μπορούσε να ήταν 5-10 μόνο αυτοί ξέρουν

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλά security patch με κάποιες ενημερώσεις? Ή θα διορθώσει και θέματα άλλα? Όλως αυτό με τα δεδομένα πχ... Ξέρουμε τίποτα γιαυτό;

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας άλλαξε και σας το εικονίδιο στα μηνύματα? Ή μόνο εγώ ξύπνησα και το είδα διαφορετικό? Χαχα

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...