Jump to content

OnePlus Nord 2 5G


adricla
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι θέμα είχε;; Δεν ήταν EU ;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 490
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 ώρα πριν, chios said:

Τι θέμα είχε;; Δεν ήταν EU ;

Όχι δεν ήταν το ινδικό, έγραφε 2103.

Open box και κουκουλωμα ήταν το θέμα. Είχαν κόψει από τη μια πλευρά την original ταινία ασφαλείας - για την άλλη δεν είμαι σίγουρος αν ήταν κομμένη ή όχι, μπορεί να είχαν καταφέρει να μη φαίνεται τίποτα! - και ακριβώς από πάνω και στις δύο πλευρές είχαν κολλήσει διαφανές αυτοκόλλητο παρόμοιου σχήματος. 

Φυσικά δεν το είδαν γι' αυτό μου το έστειλαν ήταν η αυτονόητη δικαιολογία.

Τραγικές καταστάσεις... Τότε γιατί κι αυτοί μου επέστρεψαν τα χρήματα και δεν μου έστειλαν άλλο; Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια; ΟΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.

Εμείς μου είπαν στο γραφείο courier που πήγα δεν θα το βλέπαμε καν....ήδη το έχουν πουλήσει ξανά!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει όλες τις μπάντες σαν το ευρωπαϊκό τι πρόβλημα υπάρχει ότι είναι ινδικό;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, chios said:

Αν έχει όλες τις μπάντες σαν το ευρωπαϊκό τι πρόβλημα υπάρχει ότι είναι ινδικό;

Δεν με κατάλαβες....δεν ειναι το θέμα αν ηταν το DN2103 or DN2101 ( και τα δυο δουλεύουν μια χαρα στην Ελλαδα), το προβλημα ειναι ότι μου εστειλαν ανοιγμενη συσκευασια.

Θα μπορουσαν καλλιστα να πουν ότι σου δίνουμε open box γι' αυτο το δίνουμε σε χαμηλη τιμή.

Φυσικα δεν θα έστεκε ο ισχυρισμος αυτος οταν το ιδιο κινητο την περασμενη βδομαδα εκανε 302 ευρώ στο Amazon.

ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ !!!

 

Link to comment
Share on other sites

Τι original και κουραφέξαλα έγραψα...έβαλα τα γυαλιά και έφυγε κι αυτό ασυνόδευτο!!! Προσέξτε παλικάρια όσοι πουλάνε πολύ φτηνά συνήθως η δουλειά βρωμάει...τα μάτια σας δεκατέσσερα. Ελέγχουμε με μικροσκόπιο. Είναι απίστευτοι πως ανοίγουν και ξανακλεινουν τις συσκευασίες. Τύφλα να'χει ο Χουντίνι!!
Φτου κι από την αρχή στο ψάξιμο τώρα.
Αν κανένας πετύχει καμμιά προσφορά από Amazon ρίξτε σύρμα.
Από best price ειναιλιγο περίεργα τα πράγματα... Εγώ πήρα από αμαζον πχ σε πολύ καλή τιμή... Έχει το αμαζον το pacman edition αν σε ενδιαφέρει που είναι 12-256
https://www.amazon.de/OnePlus-Pac-Man-Smartphone-Exclusive-Amazon/dp/B07XWFNB94/ref=mp_s_a_1_3?keywords=oneplus+nord+2&qid=1659984661&refinements=p_n_feature_eight_browse-bin%3A14210576031&rnid=14210568031&s=telephone&sr=1-3
Ρίξε μια ματιά άμα τυχόν

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Χτύπησα αρχες Ιουνιου τελικα το 12/256 σε γαλαζια αποχρωση και το κινητο απλα πετάει.

Υπερευχαριστημενος απο φωτο και βιντεο καθως ο OIS τα σπάει.

Τωρα πρεπει να λυσω το θεμα με το 5G που δεν εχω στην VODAFONE.

Edited by enduras1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, enduras1 said:

Καλημέρα στην παρέα.

Χτύπησα αρχες Ιουνιου τελικα το 12/256 σε γαλαζια αποχρωση και το κινητο απλα πετάει.

Υπερευχαριστημενος απο φωτο και βιντεο καθως ο OIS τα σπάει.

Τωρα πρεπει να λυσω το θεμα με το 5G που δεν εχω στην VODAFONE.

Αν δεν κανω λαθος ειναι θεμα της βονταφον το ποτε θα υποστηριξει τη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, greg10 said:

Αν δεν κανω λαθος ειναι θεμα της βονταφον το ποτε θα υποστηριξει τη συσκευη

εβαλα το 5G Switch που γραφουν τα παιδια στην πρωτη σελιδα και ενεργοποιηθηκε.
Τουλαχιστον στην οθονη ενδειξεων βγαζει το εικονιδιο 5G.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος ειναι θεμα της βονταφον το ποτε θα υποστηριξει τη συσκευη
Εγώ με κοσμοτε βγάζει μόνο του 5g και 5g+... Ισχύει ότι γράφει ή θέλει κάποια ενεργοποίηση από την εταιρία να ζητήσω;

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ήταν το ινδικό, έγραφε 2103.
Open box και κουκουλωμα ήταν το θέμα. Είχαν κόψει από τη μια πλευρά την original ταινία ασφαλείας - για την άλλη δεν είμαι σίγουρος αν ήταν κομμένη ή όχι, μπορεί να είχαν καταφέρει να μη φαίνεται τίποτα! - και ακριβώς από πάνω και στις δύο πλευρές είχαν κολλήσει διαφανές αυτοκόλλητο παρόμοιου σχήματος. 
Φυσικά δεν το είδαν γι' αυτό μου το έστειλαν ήταν η αυτονόητη δικαιολογία.
Τραγικές καταστάσεις... Τότε γιατί κι αυτοί μου επέστρεψαν τα χρήματα και δεν μου έστειλαν άλλο; Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια; ΟΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.
Εμείς μου είπαν στο γραφείο courier που πήγα δεν θα το βλέπαμε καν....ήδη το έχουν πουλήσει ξανά!!!
Μια ερώτηση... Το dn2101 και το dn2103 τι διαφορά έχουν?

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Γνωρίζει κανείς τί κάνει αυτή η επιλογή δίπλα στην ένταση του ήχου; 130d4c3734945200eea62d11d1a219f8.jpg

Sent from my DN2103 using Tapatalk




Edit: το βρήκα, ήταν για το select to speak function που σου διαβάζει ότι βλέπεις στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, kostasQuattro said:

Μια ερώτηση... Το dn2101 και το dn2103 τι διαφορά έχουν?

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Από οτι είδα στο kimovil έχουν μικροδιαφορες σε συχνότητες σε 4G - 5G και το ινδικό (DN2101) βγαίνει και σε πράσινο χρωμα.

Ίδια ακριβώς είναι και αφου υπαρχει και στα δυο η οχτακοσαρα μπαντα (Β20) δουλεύουν μια χαρα στην Ελλάδα.

Είδα σε προσφορά τη συλλεκτική έκδοση PAC-MAN στο γερμανικο ΑΜΑΖΟΝ στα 372 ευρώ ΤΕΛΙΚΗ.

Αξίζει, το εχει κανενας απο εσας ?

Link to comment
Share on other sites

Από οτι είδα στο kimovil έχουν μικροδιαφορες σε συχνότητες σε 4G - 5G και το ινδικό (DN2101) βγαίνει και σε πράσινο χρωμα.
Ίδια ακριβώς είναι και αφου υπαρχει και στα δυο η οχτακοσαρα μπαντα (Β20) δουλεύουν μια χαρα στην Ελλάδα.
Είδα σε προσφορά τη συλλεκτική έκδοση PAC-MAN στο γερμανικο ΑΜΑΖΟΝ στα 372 ευρώ ΤΕΛΙΚΗ.
Αξίζει, το εχει κανενας απο εσας ?
Εδώ φίλε ότι θες εγώ χαχαχ.... Από αμαζον γερμανικό το πήρα και γω αλλά έχω κανένα 4μηνο pacman edition.... Κοίτα φίλε άμα σαρεσει το pacman και το ξέρεις αξίζει ναι... Νταξει μη περιμένεις να δεις κάτι τρελό... Έχει την πλάτη που φωσφορίζει έχει μια γαματη θήκη pacman και γενικά όλη η συσκευασία είναι ωραία φάση, με ήχους και ταπετσαρίες pacman όλως και θέμα έτσι ρετρό φάση... Εγώ παράδειγμα μόλις είδα ότι είναι pacman edition τα έδωσα τα παραπάνω γιατί μαρεσε χωριά ότι θα έχεις κάτι συλλεκτικό και ιδιαίτερο... Και τελωνείο από Γερμανία δεν είχα πληρώσει τίποτα

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από οτι είδα στο kimovil έχουν μικροδιαφορες σε συχνότητες σε 4G - 5G και το ινδικό (DN2101) βγαίνει και σε πράσινο χρωμα.
Ίδια ακριβώς είναι και αφου υπαρχει και στα δυο η οχτακοσαρα μπαντα (Β20) δουλεύουν μια χαρα στην Ελλάδα.
Είδα σε προσφορά τη συλλεκτική έκδοση PAC-MAN στο γερμανικο ΑΜΑΖΟΝ στα 372 ευρώ ΤΕΛΙΚΗ.
Αξίζει, το εχει κανενας απο εσας ?
Νταξει εγώ έχω το 2103 οπότε όλα κομπλέ

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Και το ινδικό (DN2101) να είχες δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Φίλος έχει το ινδικό redmi note 10pro και είναι άψογο σε όλα. Έχει μάλιστα 64άρα κάμερα!!!

Τώρα για το pac man επειδή δεν είναι για μένα το κινητό - είμαι αμετανόητος ΧΙΑΟΜΑΚΙΑΣ - το ψάχνω λίγο παραπάνω και βλέπουμε..σ' ευχαριστώ πάντως για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Και το ινδικό (DN2101) να είχες δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Φίλος έχει το ινδικό redmi note 10pro και είναι άψογο σε όλα. Έχει μάλιστα 64άρα κάμερα!!!
Τώρα για το pac man επειδή δεν είναι για μένα το κινητό - είμαι αμετανόητος ΧΙΑΟΜΑΚΙΑΣ - το ψάχνω λίγο παραπάνω και βλέπουμε..σ' ευχαριστώ πάντως για τις πληροφορίες.
Είναι ωραίο κινητό πάντως.... Καλά τα xiaomi αλλά νομίζω θα αλλάξεις γνώμη... Και γω δυστακτικος ήμουνα και ευτυχώς αποδείχτηκε ότι έκανα λάθος τόσα χρόνια... Δες το φίλε και όπου καταλήξεις

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι κάποια πράγματα που μας κρατάνε στα Xiaomi τόσα χρόνια, μακάρι να τα βρίσκαμε και αλλού.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι κάποια πράγματα που μας κρατάνε στα Xiaomi τόσα χρόνια, μακάρι να τα βρίσκαμε και αλλού.
Δε διαφωνώ με κανέναν και καμιά άποψη.... Ο καθένας ότι τον βολεύει

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους μετα απο δυο βδομαδες ακριβως το εστειλαν!!

Να δουμε ποτε θα παραλαβω τωρα, με UPS εφυγε ελπιζω να μην μπλεκονται τα ΕΛΤΑ..

Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2022 at 2:53 ΜΜ, ganag27 said:

γεια σας εχω wind εχει καποιος ενεργοποιησει 5g ? ενας που ανεφερε το 5g switch ισχυει ? πρεπει να περιμενουμε το android 12 για 5g ?

Εγώ το έκανα σε Vodafone και ενώ τους κάλεσα κ μου είπαν δεν υποστηρίζει τη συσκευή μας μου έδειξε κανονικά 5G.

Αλλά σε speed test είτε με 4 είτε με 5 G είχα ίδια αποτελέσματα οπότε το ξηλωσα.

 

Παιδιά αντιμετωπίζετε πρόβλημα με τις πληρωμές με κάρτες πχ my alpha wallet?

Μου κλείνει την εφαρμογή και θέλει επανεκκίνηση για να στρώσει και αυτό μόνο για λίγο.

 

Τέλος να σας δείξω μια θήκη που βρήκα και θεωρώ τέλεια για την προστασία του πιο σημαντικού χαρακτηριστικού του κινητού μας.

Τις κάμερες.

https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/thiki-oneplus-oneplus-nord-2-5g-tpu-mavro-27390/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα σε Vodafone και ενώ τους κάλεσα κ μου είπαν δεν υποστηρίζει τη συσκευή μας μου έδειξε κανονικά 5G.
Αλλά σε speed test είτε με 4 είτε με 5 G είχα ίδια αποτελέσματα οπότε το ξηλωσα.
 
Παιδιά αντιμετωπίζετε πρόβλημα με τις πληρωμές με κάρτες πχ my alpha wallet?
Μου κλείνει την εφαρμογή και θέλει επανεκκίνηση για να στρώσει και αυτό μόνο για λίγο.
 
Τέλος να σας δείξω μια θήκη που βρήκα και θεωρώ τέλεια για την προστασία του πιο σημαντικού χαρακτηριστικού του κινητού μας.
Τις κάμερες.
https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/thiki-oneplus-oneplus-nord-2-5g-tpu-mavro-27390/
Φίλε για την θήκη αυτό το πορτακι που έχει εγώ φοβάμαι ότι μετά από λίγα άνοιξε κλείσε θα τα παίξει... Άσε που δε ξέρω πόσο κοντά είναι με την κάμερα... Εγώ μια φορά spigen πήρα όπως κάνω σε όλα μου τα κινητά εδώ και χρόνια... Πολύ ποιοτική και προστατεύει παντού...
Αυτή έχω σε όλα τα κινητά...
https://pc-xperts.gr/index.php?route=product/product&path=576_577&product_id=440892&skr_prm=WyJiNDI0ZDNhNi1lYzI4LTRmOGUtYWIxMC0yN2JiZjA5MTFiYjEiLDE2NjA0MTI4NzAzNjMseyJhcHBfdHlwZSI6Im5hdGl2ZSIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

Αλλά τώρα επειδή έχω το pacman edition και ήθελα να φαίνεται από πίσω το μοτίβο του pacman για να μην το χάσω αυτό πήρα αυτή εξίσου άψογη σε όλα

https://microcenter.gr/index.php?route=product/product&product_id=35709&skr_prm=WyJiNDI0ZDNhNi1lYzI4LTRmOGUtYWIxMC0yN2JiZjA5MTFiYjEiLDE2NjA0MTI5MTc4OTYseyJhcHBfdHlwZSI6Im5hdGl2ZSIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0
Και στις δύο θήκες εξέχει το λάστιχο από τις κάμερες για να μην υπάρχει κίνδυνος να ακουμπήσουν πουθενά

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Κώστα ευχαριστώ.

Το θέμα δεν είναι να μην βρει κάτω ακουμπώντας το σε επίπεδη επιφάνεια αλλά καμία φορά μπαίνει σε τσέπη με άλλα αντικείμενα όπως και σε τσάντα πλάτης και εκεί οι φακοί είναι εκτεθειμένοι.

2 μήνες τώρα λειτουργεί άψογα και μάλιστα όσο σφικτά ήταν και στην αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι ειμαι σε τοπικ του oneplus  θελω ομως μια ειλικρινη απαντηση
Εχω ενα a52s  το οποιο θα το δωσω στον αδερφο μου μιας και ειναι 1 ετους και θα παρω καινουργια συσκευη εγω
ευχαριστιμενος απο την συσκευη αλλα επειδη γενικα μου αρεσουν οι αλλαγες σκεφτηκα για το nord 2 
Αξιζει?? (σε σχεση με a52s) ειλικρινη απαντηση σας παρακαλω . διαφορες ? ειχα καποτε oneplus 8Τ ,ευχαριστιμενος πολυ απλα η μπαταρια του με εκανε νερα (μεχρι ενα σημειο επεφτε γρηγορα και μετα κρατουσε )
 
Φιλαράκι θα σου πουν κι άλλοι πιστεύω την γνώμη τους αλλά η δική μου είναι ότι δεν έχει καμία επαφή με το α52... Ακόμα και σε review αν το ψάξεις και τα συγκρίνεις θα δεις διαφορά... Εγώ πρώτη φορά έχω oneplus και πήρα το nord 2 είμαι ευχαριστημένος από όλα μέχρι στιγμής... Για μπαταρία που λες νταξει είναι και η χρήση... Την χρήση που του κάνω εγώ social φουλ και βιντεακια που χαζεύω και τέτοια βγάζει μια μέρα σχεδόν... Αν είσαι απόν πάνω του συνέχεια πιστεύω 5-6 ωριτσες τις βγάζει,αλλά έχεις ένα καλό, το βάζεις να φορτίσει και σε 20-25 λεπτά φόρτισε... Αυτά λίγο πολύ, αν θες κάτι συγκεκριμένο να σου πω πες μου αλλά πιστεύω είναι μια πόλη καλή επιλογή και εννοείται αν το αποφασίσεις πάρε το 12/256, μη σκεφτείς καν για το 8/128 (γνώμη μου)

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Γνωριζει ανεις καποιο app που να ενεργοποιειε το φλασ και την δονηση σε χαμενες κλησεις και sms? Να δουλευει παιδια εχω δοκιμασει πολλα αλλα μου βγηκαν μουφα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...