Jump to content

OnePlus Nord 2 5G


adricla
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακρια απο σαμσουνγκ οντως φιλε, ο,τι χειροτερο σε θεματα υποστηριξης και διαρκειας ζωης του κινητου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μακρια απο σαμσουνγκ οντως φιλε, ο,τι χειροτερο σε θεματα υποστηριξης και διαρκειας ζωης του κινητου
Εντάξει ρε συ αυτά είναι γούστα.. Άλλα θετικά έχεις εκεί κ πάει λέγοντας.. Πάντος φίλος έχει το S21FE κ είναι πολύ καλό.. Εγώ βέβαια πάλι σε Nord 2 θα πήγαινα όπως κ έχω.. Μου αρέσει πολύ περισσότερο το UI κ στα δικά μου μάτια πάει πιο βούτυρο κ μου αρέσουν περισσότερο κ τα animation σε ότι κανείς.. Είπαμε για τα χρήματα αυτά τουλάχιστον για μενα είναι ότι καλύτερο έχει βγει τα τελευταία χρόνια.. Τα έχει όλα σε πάρα πολύ καλό επίπεδο κ ακόμα παραπάνω.. Η κάμερα παντος είναι φοβερή έχω πάθει πλάκα ειδικά οι νυχτερινές..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις. Δεν ειχα ποτε στη ζωη μου Samsung, οποτε δεν μπορω να ξερω για αυτα που λετε. Επειδη η καμερα ειναι το κυριοτερο στοιχειο που με ενδιαφερει, στα συγκριτικα στο youtube βλεπω οτι το a52s εχει καλυτερη αποδοση την ημερα και μεγαλυτερο ευρυγωνιο φακο  ενω το nord 2 εχει καλυτερη αποδοση σε νυχτερινες ληψεις. Η αληθεια ειναι οτι περιμενα περισσοτερα πραγματα απο τον αισθητηρα του nord 2 μιας και φαινεται καλυτερος στα rankings. Καλο ειναι παντως που η τιμη του πεφτει συνεχως ενω του a52s αυξανεται

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, kostasQuattro said:

Εγώ έχω ήδη φίλε emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png άλλο παιδί ρωτάει

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

δε πειραιζει παρε και δευτερο χαχαχ

Link to comment
Share on other sites

....μια βοηθεα ρε παιδια ... δεν μου αναβει ο πλευρικοσ φωτισμος ως ειδοποιηση για χαμενες κλησεις μηνυματα κλπ... ενεργοποιησα μεσα στο αφυπνιση οθονης το μονιμα ενργοποιημενη αφυπνιση αλλα μου δειχνει μονο την ωρα και την ημερομηνια συνεχως οταν σβηνει η οθονη και οχι τα πλερικα κοκκινα φωτα για ειδοποιηση αναπαντητης κλησης μηνυματοσ κλπ.... καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Παιζει η 8αρα στα 274€ (ή 268 με ρεβολουτ και πληρωμη σε λιρες) στο αγγλικο Αμαζον.

Εγω το τιμησα, οποιος προλαβει ακολουθει!

https://www.amazon.co.uk/OnePlus-Nord-5G-UK-Smartphone-Blue-Haze/dp/B096B2XJZL

Link to comment
Share on other sites

On 29/7/2022 at 12:22 ΜΜ, greg10 said:

Παιζει η 8αρα στα 274€ (ή 268 με ρεβολουτ και πληρωμη σε λιρες) στο αγγλικο Αμαζον.

Εγω το τιμησα, οποιος προλαβει ακολουθει!

https://www.amazon.co.uk/OnePlus-Nord-5G-UK-Smartphone-Blue-Haze/dp/B096B2XJZL

Έχει το γκρι στο amazon.de στα 288 μου βγαίνει.

Αξίζει η αγορά απο το amazon αντί απο Ελλάδα? Από Ελλάδα (όχι ετοιμοπαράδοτο) το βρίσκει κάποιος και με 277. Είναι πιο safe απο amazon απο θέμα εγγύησης;;

Πόσες περίπου μέρες κανει να έρθει απο amazon; Μήπως έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία;; Θα το έχω μέχρι 15αυγουστο πιστεύετε;;

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, nikosst said:

Έχει το γκρι στο amazon.de στα 288 μου βγαίνει.

Αξίζει η αγορά απο το amazon αντί απο Ελλάδα? Από Ελλάδα (όχι ετοιμοπαράδοτο) το βρίσκει κάποιος και με 277. Είναι πιο safe απο amazon απο θέμα εγγύησης;;

Πόσες περίπου μέρες κανει να έρθει απο amazon; Μήπως έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία;; Θα το έχω μέχρι 15αυγουστο πιστεύετε;;

Εγώ εν τέλει ακύρωσα και πήρα την 12αρα από Ιταλικό με 302€ (τρελή τιμή) για να μη μπλέκω με Αγγλία για εγγυήσεις/επιστροφές και τελωνεία κάθε φορά (αν και πληρωμένα). Η εγγύηση από amazon είναι η επίσημη της 1+ για δύο χρόνια, από skroutz/bestprice είναι αγορασμένα από Κινα και δίνουν 1-2 χρόνια εγγύηση από το μαγαζί που το αγοράζεις όμως. Οπότε εννοείται πας σε αμαζον και ας κάνει και 20 μέρες να έρθει. Γνώμη μου, δώσε 14€ πάνω και πάρε τη 12αρα από το ιταλικό. Αφήνω το λινκ και καλές αγορές:

https://www.amazon.it/dp/B096B21J4K?tag=lagonika0d-21&creative=21718

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, nikosst said:

Έχει το γκρι στο amazon.de στα 288 μου βγαίνει.

Αξίζει η αγορά απο το amazon αντί απο Ελλάδα? Από Ελλάδα (όχι ετοιμοπαράδοτο) το βρίσκει κάποιος και με 277. Είναι πιο safe απο amazon απο θέμα εγγύησης;;

Πόσες περίπου μέρες κανει να έρθει απο amazon; Μήπως έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία;; Θα το έχω μέχρι 15αυγουστο πιστεύετε;;

Πάρε το ιταλικό, το 12/256gb, αλλά πιστεύω ότι θα παραλάβεις μετά τον 15αυγουστο...όσο για την εγγύηση του Amazon καμία σχέση με Ελλάδα > κλάσεις ανώτερη!!

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το ιταλικό, το 12/256gb, αλλά πιστεύω ότι θα παραλάβεις μετά τον 15αυγουστο...όσο για την εγγύηση του Amazon καμία σχέση με Ελλάδα > κλάσεις ανώτερη!!
Εγώ που είχα πάρει από το γερμανικό αμαζον? Το ίδιο είναι από θέμα εγγύησης Ελλάδα;

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kostasQuattro said:

Εγώ που είχα πάρει από το γερμανικό αμαζον? Το ίδιο είναι από θέμα εγγύησης Ελλάδα;

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όλα τα ευρωπαϊκά (Ε.Ε.) Amazon παρέχουν δύο χρόνια εγγύηση..το Amazon.com 1 χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα ευρωπαϊκά (Ε.Ε.) Amazon παρέχουν δύο χρόνια εγγύηση..το Amazon.com 1 χρόνο.
Εγώ το είχα πάρει από Γερμανία, Amazon.de οπότε κομπλέ είμαι πιστεύω

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kostasQuattro said:

Εγώ το είχα πάρει από Γερμανία, Amazon.de οπότε κομπλέ είμαι πιστεύω

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δυο χρονια επισημη εγγυηση της 1+ εχεις

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κιόλας!! Σε 2 μέρες!! Είχα επιλέξει και το express βέβαια! Απο amazon.it 12/256. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές!

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κιόλας!! Σε 2 μέρες!! Είχα επιλέξει και το express βέβαια! Απο amazon.it 12/256. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές!
Δε νομίζω να σε απογοητεύσει κάπου φίλε....

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, nikosst said:

Παρέλαβα κιόλας!! Σε 2 μέρες!! Είχα επιλέξει και το express βέβαια! Απο amazon.it 12/256. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές!

Καλορίζικο φίλε έκανες την καλύτερη επιλογή. Να το χαρείς.

Αν μπορείς, επειδή περιμένω από Ελλάδα ένα ίδιο στείλε μου σε p.m. φωτογραφία της ταινίας ασφαλείας που είχε το κουτί του. Θέλω να δω κάτι. Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2022 at 1:57 ΜΜ, nikosst said:

Παρέλαβα κιόλας!! Σε 2 μέρες!! Είχα επιλέξει και το express βέβαια! Απο amazon.it 12/256. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές!

Εμένα με τη standard δεν το έχουν στείλει καν 🤣

Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2022 at 12:02 ΠΜ, DragonD said:

Καλορίζικο φίλε έκανες την καλύτερη επιλογή. Να το χαρείς.

Αν μπορείς, επειδή περιμένω από Ελλάδα ένα ίδιο στείλε μου σε p.m. φωτογραφία της ταινίας ασφαλείας που είχε το κουτί του. Θέλω να δω κάτι. Σε ευχαριστώ.

Σε ευχαριστώ πολύ!

Επισυνάπτω φώτο από το κουτί (αφότου το άνοιξα). Και από τις δυο μεριές αυτό το αυτοκόλλητο είχε.

Κυρίως για φωτογραφίες το πήρα και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Το hdr βέβαια περισσότερο τις χαλάει παρά τις φτιάχνει τις φωτογραφίες. Ελπίζω να το φτιάξουν σε επόμενη έκδοση λογισμικού. Κατά τ άλλα είναι πολύ smooth η όλη εμπειρία, ειδικά για τα χρήματά του!

Κανένα καλό τζαμακι έχετε να προτείνετε??? Πήρα της spigen αλλά ήταν μικρο. Δεν με βόλεψε...

 

IMG20220804170942.jpg

Edited by nikosst
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το ίδιο από JMC του best price. Έχει την ίδια ακριβώς ταινία ασφαλείας, οπότε είναι original. Εγγύηση λοιπόν το κατάστημα!!!

Δεν το άνοιξα ακόμα για να τσεκάρω ένα τζαμάκι που έχω πάρει από το e-shop. Αν είναι εντάξει θα σε ενημερώσω!

Σε ευχαριστώ και πάλι.

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!
Επισυνάπτω φώτο από το κουτί (αφότου το άνοιξα). Και από τις δυο μεριές αυτό το αυτοκόλλητο είχε.
Κυρίως για φωτογραφίες το πήρα και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Το hdr βέβαια περισσότερο τις χαλάει παρά τις φτιάχνει τις φωτογραφίες. Ελπίζω να το φτιάξουν σε επόμενη έκδοση λογισμικού. Κατά τ άλλα είναι πολύ smooth η όλη εμπειρία, ειδικά για τα χρήματά του!
Κανένα καλό τζαμακι έχετε να προτείνετε??? Πήρα της spigen αλλά ήταν μικρο. Δεν με βόλεψε...
 
IMG20220804170942.thumb.jpg.b726b8c3e16cbf9ca8e15089fcfcaa81.jpg
Nillkin έχω αρκετά καλύτερο από Spigen.. Καλορίζικο το εργαλείο.. Οι φώτο είναι φοβερές ειδικα σε αυτή την κατηγορία.. Οι νυχτερινές μπορω να σου πω ότι είναι κ σαν ναυαρχίδας η ποιότητα.. Περίπου εντάξει.. Βασικά θα εκπλαγεις με τις νυχτερινές..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, 10 μερες μετα την παραγγελια και δεν το εχουν στειλει ακομη απο Αμαζον. Τους εστειλα τικετ πριν λιγες μερες και μου ειπαν οτι ειναι βεβαιοι πως θα παραλαβω στον εκτιμωμενο χρονο (9-30 Αυγουστου). Εχει τυχει σε καποιο αλλο τοσο μεγαλη καθυστερηση;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, 10 μερες μετα την παραγγελια και δεν το εχουν στειλει ακομη απο Αμαζον. Τους εστειλα τικετ πριν λιγες μερες και μου ειπαν οτι ειναι βεβαιοι πως θα παραλαβω στον εκτιμωμενο χρονο (9-30 Αυγουστου). Εχει τυχει σε καποιο αλλο τοσο μεγαλη καθυστερηση;
Εγώ από γερμανικό αμαζον το είχα σε 10 μέρες... Περίμενε λίγο... Από Ελλάδα παραγγέλνεις και κάνουν πολλές φορές 6-7 μέρες

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, kostasQuattro said:

Εγώ από γερμανικό αμαζον το είχα σε 10 μέρες... Περίμενε λίγο... Από Ελλάδα παραγγέλνεις και κάνουν πολλές φορές 6-7 μέρες

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Επειδη τετοιους χρονους ειχα ακουσει για Αμαζον απορρησα, ηταν και η πρωτη μου παραγγελια και δεν το περιμενα. Και απο Ελλαδα αν αργησει τις μερες που λεει κατευθειαν μειλ στελνω μη νομιζεις, τι τα πληρωνουμε τα μεταφορικα αν δεν τηρουν τους χρονους που υποσχονται..

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τετοιους χρονους ειχα ακουσει για Αμαζον απορρησα, ηταν και η πρωτη μου παραγγελια και δεν το περιμενα. Και απο Ελλαδα αν αργησει τις μερες που λεει κατευθειαν μειλ στελνω μη νομιζεις, τι τα πληρωνουμε τα μεταφορικα αν δεν τηρουν τους χρονους που υποσχονται..
Εε μην το ψάχνεις... Αφού λένε μέχρι 30 Αυγούστου έχεις ακόμα χαχαχ

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2022 at 12:17 ΜΜ, DragonD said:

Μόλις παρέλαβα το ίδιο από JMC του best price. Έχει την ίδια ακριβώς ταινία ασφαλείας, οπότε είναι original. Εγγύηση λοιπόν το κατάστημα!!!

Δεν το άνοιξα ακόμα για να τσεκάρω ένα τζαμάκι που έχω πάρει από το e-shop. Αν είναι εντάξει θα σε ενημερώσω!

Σε ευχαριστώ και πάλι.

 

Τι original και κουραφέξαλα έγραψα...έβαλα τα γυαλιά και έφυγε κι αυτό ασυνόδευτο!!! Προσέξτε παλικάρια όσοι πουλάνε πολύ φτηνά συνήθως η δουλειά βρωμάει...τα μάτια σας δεκατέσσερα. Ελέγχουμε με μικροσκόπιο. Είναι απίστευτοι πως ανοίγουν και ξανακλεινουν τις συσκευασίες. Τύφλα να'χει ο Χουντίνι!!

Φτου κι από την αρχή στο ψάξιμο τώρα.

Αν κανένας πετύχει καμμιά προσφορά από Amazon ρίξτε σύρμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...