Jump to content

OnePlus Nord 2 5G


adricla
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλά λόγια διαβάζω για την συσκευή.ερώτηση.η οθόνη είναι flat?

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 490
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

31 minutes ago, ταξιδιωτης22 said:

Πολύ καλά λόγια διαβάζω για την συσκευή.ερώτηση.η οθόνη είναι flat?

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είναι τελείως flat όσον αφορά τα tempered glass. Στην πολύ άκρη της οθόνης που συνδέεται με το πλαίσιο, κάνει την κλασσική ελάχιστη κούρμπα για να μην είναι απότομη η ακρη, το οποίο το έχουν όλα τα κινητά που δεν έχουν τετραγωνισμένο frame.

Link to comment
Share on other sites

οποιος ψηνετε ανταλλζω Realme GT με Snapdragon 888 με Oneplus Nord 2 επειδη λεω να παει σε αλλη εταιρια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να πάρω το nord 2 12 gb 256 μνήμη. Έχω διαβάσει για την μπροστινή κάμερα κάτι θέματα που έχει σε εφαρμογές ότι κλείνει και τέτοια. Αντιμετώπισε κανένας τέτοιο θέμα? Ή γενικά κάτι με τις κάμερες; γενικά βλέπω ότι σαν επιλογή αξίζει αρκετά το κινητό. Έχει κάποια αρνητικά σοβαρά; Με ενδιαφέρει πολύ η κάμερα και η ταχύτητα κυρίως και σκέφτομαι να το πάρω με την προοπτική να το κρατήσω 3-4 χρόνια

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk






Θα κάνεις την τέλεια επιλογή για μενα.. Αν χαρακτηρίζει κάτι το Nord 2 κ τα δυνατά του σημεία αν θες είναι ακριβώς αυτό.. Ταχύτητα (παει σφαίρα μιλάμε) κ φοβερές κάμερες κ βίντεο για την κατηγορία.. Ειδικά βράδυ βγάζει τρομερές φωτό.. Επίσης έχει κ πάρα πολύ καλή μπαταρία κ οθόνη.. Κ γω για 3 με 4 χρόνια θα το έχω πρώτα ο Θεός..

Με την μπροστινή κάμερα δεν έχω θέμα..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις την τέλεια επιλογή για μενα.. Αν χαρακτηρίζει κάτι το Nord 2 κ τα δυνατά του σημεία αν θες είναι ακριβώς αυτό.. Ταχύτητα (παει σφαίρα μιλάμε) κ φοβερές κάμερες κ βίντεο για την κατηγορία.. Ειδικά βράδυ βγάζει τρομερές φωτό.. Επίσης έχει κ πάρα πολύ καλή μπαταρία κ οθόνη.. Κ γω για 3 με 4 χρόνια θα το έχω πρώτα ο Θεός..

Με την μπροστινή κάμερα δεν έχω θέμα..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κοιτάω το pacman edition αν το βρω όμως αλλά ναι έχω δει πολλά review κτλ και μου άρεσε πολύ... Είχες κανένα θέμα γενικά σε ότι διποτε?

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κανένα τζαμακι της προκοπής χωρίς μαύρο περίγραμμα έχετε να προτείνετε? Κάτι δοκιμασμένο... Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος να το παραγγείλω και εγώ. Εκτός των άλλων καλών φαίνεται ότι έχει δυνατή κάμερα (πίσω μόνο, γιατί η μπροστινή λένε δεν αξίζει). Επίσης λόγω δουλειάς χρειάζομαι την ηχογράφηση κλήσης. Διαθέτει αυτή την λειτουργία? 

Link to comment
Share on other sites

κατοχος απο σημερα και γω του nord 2

ερωτηση

1.Οταν το βαλω να φορτισει δε μου βγαζει μπροστα στην οθονη σε μεγαλο εκεινο το εικονιδιο που εβγαζε οτι φορτιζε σαν το realme με γρηγορη φορτιση

2.στο nessenger οταν σκαει μυνημα και βγαινει η φουσκα την παταω και μου ανοιγει τη συνομιλια σε μικρο παραθυρο και οχι σε ολη την οθονη,φτιαχνετε αυτο ?

3.παιζει καμια gcam με xml να περσουμε στο κινητο ?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω το pacman edition αν το βρω όμως αλλά ναι έχω δει πολλά review κτλ και μου άρεσε πολύ... Είχες κανένα θέμα γενικά σε ότι διποτε?

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο insomnia το χα δει αγγελία.όμορφο οντως.

Στάλθηκε από το RMX3301 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, geokat1291 said:

Ποσες ενημερωσεις παιρνει?

Ξεκιναει με android 11! 

Μέχρι 13 θα πάει

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, suspect21 said:

Μέχρι 13 θα πάει

Να υποθεσω και ενα χρονο σεκιουριτι.

Κριμα! Επρεπε να εχει τουλαχιστον 3 μεγαλες και 4 σεκιουριτι.

περιμενουμε το 2Τ που θα βγει με 1300 ΜΤΚ!

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Tr3LaRaS said:

μεχρι και 13 ?

Για τη σειρά Nord έχει ανακοινωθεί ότι θα θα τα υποστηρίζει για 2 χρόνια ενημερώσεων λογισμικού και 3 για security patches, οπότε εφόσον κυκλοφόρησε με την 11 θα πάει μέχρι την 13

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από σκέψη το παρήγγειλα στα 315€ , για αλλαγή του huawei nova 5t . 

Πρέπει να προσέξω κάτι ?? 

Αν το φορτίζω με απλό φορτιστή πολύ χαμηλής ισχύος ( 2,5 ώρες κάνει το nova 5t να φορτίσει ) θα του κάνω ζημιά ?? 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό Πάσχα !!! 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από σκέψη το παρήγγειλα στα 315€ , για αλλαγή του huawei nova 5t . 
Πρέπει να προσέξω κάτι ?? 
Αν το φορτίζω με απλό φορτιστή πολύ χαμηλής ισχύος ( 2,5 ώρες κάνει το nova 5t να φορτίσει ) θα του κάνω ζημιά ?? 
Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό Πάσχα !!! 
Καλή επιλογή και καλόδουλευτο.θα προτιμούσα βέβαια την 12/256 εκδοσή.
Για την φόρτιση τώρα.όχι δεν έχεις να φοβάσαι κάτι αρκεί να του βάζεις κάποιον καλό και επώνυμο φορτιστή.

Στάλθηκε από το RMX3301 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από σκέψη το παρήγγειλα στα 315€ , για αλλαγή του huawei nova 5t . 
Πρέπει να προσέξω κάτι ?? 
Αν το φορτίζω με απλό φορτιστή πολύ χαμηλής ισχύος ( 2,5 ώρες κάνει το nova 5t να φορτίσει ) θα του κάνω ζημιά ?? 
Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλό Πάσχα !!! 
Πολύ καλή επιλογή έκανες θα το ευχαριστηθείς. Γιατί να φορτίσεις με άλλον φορτιστή από τη στιγμή που έχει φόρτιση μισή ώρα. Τι θα κερδίσεις?

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, kostasQuattro said:

Πολύ καλή επιλογή έκανες θα το ευχαριστηθείς. Γιατί να φορτίσεις με άλλον φορτιστή από τη στιγμή που έχει φόρτιση μισή ώρα. Τι θα κερδίσεις?

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ για την απάντηση..... 

Σκέφτηκα μήπως είναι καλύτερο για την μπαταρία με φορτιστή χαμηλής ισχύος . 

Καλημέρα !!! 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση..... 
Σκέφτηκα μήπως είναι καλύτερο για την μπαταρία με φορτιστή χαμηλής ισχύος . 
Καλημέρα !!! 
Μπα δε νομίζω φίλε, από την στιγμή που η 1+ το έχει βγάλει έτσι. Εξάλλου σκέψου να θες να βγεις και η μπαταρία να είναι στο 30%. Σε ένα τέταρτο θα είναι στο 80%. Ούτε να είσαι μια με αργό μια με τον γρήγορο αξίζει. Η μπαταρία σώζεται με το να μη την αφήνεις ποτέ να πέσει κάτω από 20% και ποτέ να μην φτάσει στο 100%. Από 25%-90% θα είσαι κομπλέ

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Ξαναζητησα μια βοηθεια σχεδον 1 μηνα πριν για το ιδιο θεμα αλλα δεν πηρα απαντηση ... λεω να προσπαθησσω παλι μηπως και φανω πιο τυχερος... 🙃

Εχει δοκιμασει κανεις το Ultra Night Mode στο Nord 2? Εχω συνομιλησει με το live της One+ και μου απαντησαν οτι μονο το NORD 2 το εχει στο software της καμερας ... σε σχετικο τεστ σε γνωστο portal δειχνει να κανει "παπαδες" αλλα η γνωμη πραγματικου κατοχου-χρηστη παντα μετραει περισσοτερο!

Ευχαριστω.

Edited by WIRELESSMAN
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, WIRELESSMAN said:

Καλησπερα σε ολους! Ξαναζητησα μια βοηθεια σχεδον 1 μηνα πριν για το ιδιο θεμα αλλα δεν πηρα απαντηση ... λεω να προσπαθησσω παλι μηπως και φανω πιο τυχερος... 🙃

Εχει δοκιμασει κανεις το Ultra Night Mode στο Nord 2? Εχω συνομιλησει με το live της One+ και μου απαντησαν οτι μονο το NORD 2 το εχει στο software της καμερας ... σε σχετικο τεστ σε γνωστο portal δειχνει να κανει "παπαδες" αλλα η γνωμη πραγματικου κατοχου-χρηστη παντα μετραει περισσοτερο!

Ευχαριστω.

που το εχει αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση..... 
Σκέφτηκα μήπως είναι καλύτερο για την μπαταρία με φορτιστή χαμηλής ισχύος . 
Καλημέρα !!! 
Είναι καλύτερό για την μπαταρία.
Αν σκέφτεσαι να το κρατήσεις για καιρό,σαφώς πάνω του ενός έτους,καλύτερα συνέχισε το έτσι και μόνο αν βιάζεσαι βάζεις τον γνήσιο.

Στάλθηκε από το RMX3301 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπα δε νομίζω φίλε, από την στιγμή που η 1+ το έχει βγάλει έτσι. Εξάλλου σκέψου να θες να βγεις και η μπαταρία να είναι στο 30%. Σε ένα τέταρτο θα είναι στο 80%. Ούτε να είσαι μια με αργό μια με τον γρήγορο αξίζει. Η μπαταρία σώζεται με το να μη την αφήνεις ποτέ να πέσει κάτω από 20% και ποτέ να μην φτάσει στο 100%. Από 25%-90% θα είσαι κομπλέ

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό που ξέρω για να έχεις όσο καλύτερα γίνεται περισσότερους κύκλους φόρτισης κ για να έχεις μια μπαταρία που θα κάνεις ότι καλύτερο για αυτήν είναι τα εξής.. Βέβαια ισχύουν όλα αυτά που είπες.. Τώρα μέχρι 20% άντε κ 15% να την φτάνεις δεν παθαίνει κάτι απ'οτι ξέρω.. Αλλά πιο κατω (θα εξηγήσω πότε το κάνεις να φτάσει 10 με 8%) δεν είναι καλό..

Θέλει όταν φτάσεις την μπαταρία στο 20% ( αυτό είναι κ το πιο σωστό ) αλλά κ στο 50% να είναι κ θες να φύγεις κ πρέπει να το φορτίσεις το κάνεις κ πάντα όχι πλήρης φόρτιση.. Το πας μέχρι 90%.. Αλλά μια φορά τον μήνα θέλει να φτάνεις την μπαταρία μέχρι 10 με 8% κ να κάνεις πλήρης φόρτιση στο 100% κ το αφήνεις κ λίγο παραπάνω όταν πάει 100%.. Έτσι δεν μειώνεις τόσο πολύ την διάρκεια ζωής της μπαταρίας..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξέρω για να έχεις όσο καλύτερα γίνεται περισσότερους κύκλους φόρτισης κ για να έχεις μια μπαταρία που θα κάνεις ότι καλύτερο για αυτήν είναι τα εξής.. Βέβαια ισχύουν όλα αυτά που είπες.. Τώρα μέχρι 20% άντε κ 15% να την φτάνεις δεν παθαίνει κάτι απ'οτι ξέρω.. Αλλά πιο κατω (θα εξηγήσω πότε το κάνεις να φτάσει 10 με 8%) δεν είναι καλό..

Θέλει όταν φτάσεις την μπαταρία στο 20% ( αυτό είναι κ το πιο σωστό ) αλλά κ στο 50% να είναι κ θες να φύγεις κ πρέπει να το φορτίσεις το κάνεις κ πάντα όχι πλήρης φόρτιση.. Το πας μέχρι 90%.. Αλλά μια φορά τον μήνα θέλει να φτάνεις την μπαταρία μέχρι 10 με 8% κ να κάνεις πλήρης φόρτιση στο 100% κ το αφήνεις κ λίγο παραπάνω όταν πάει 100%.. Έτσι δεν μειώνεις τόσο πολύ την διάρκεια ζωής της μπαταρίας..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάντα μιλάω για τον δικό του φορτιστή εγώ όχι με άλλον για περισσότερη ώρα και τέτοια. Τώρα για το άλλο που είπες να το αφήνεις να πέσει τόσο και να πάει στο 100 δε το έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια και σε ξέρω πάλι το λόγο που πρέπει να γίνει, αλλά γενικά στο θέμα μπαταρίας ξέρω πως ότι μα ότι και να κάνεις χρόνο με τον χρόνο η απόδοση και η διάρκεια της πέφτει. Δηλαδή αν τώρα βγάζει 6 ώρες με φουλ χρήση σε ένα χρόνο θα πέσει στις 5 ή 4 ώρες. Αυτό γίνεται στα android. Μόνο αυτό ζηλεύω από τα iPhone που εκεί έχουν τοπ διαχείριση μπαταρίας. Τουλάχιστον προσέχεις όσο μπορείς να μην κάνεις ότι να ναι φορτίσεις και να έχεις μια στάνταρ σειρά λόγω της AI και εκεί ίσως να κρατήσει παραπάνω, αλλά ότι θα πέσει νομίζω είναι αναμενόμενο έτσι κι αλλιώς.

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπερα σε ολους! Ξαναζητησα μια βοηθεια σχεδον 1 μηνα πριν για το ιδιο θεμα αλλα δεν πηρα απαντηση ... λεω να προσπαθησσω παλι μηπως και φανω πιο τυχερος... 
Εχει δοκιμασει κανεις το Ultra Night Mode στο Nord 2? Εχω συνομιλησει με το live της One+ και μου απαντησαν οτι μονο το NORD 2 το εχει στο software της καμερας ... σε σχετικο τεστ σε γνωστο portal δειχνει να κανει "παπαδες" αλλα η γνωμη πραγματικου κατοχου-χρηστη παντα μετραει περισσοτερο!
Ευχαριστω.

Ultra night mode δεν έχω δει. Που το έχει? Εκτός αν εννοείς το ultra dark που μπαίνει αυτόματα με το που ανοίξεις την εφαρμογή για φώτο και με το που πιάσει ίσα ίσα φως σου το βγάζει. Αν εννοείς αυτό ναι βγάζει μια χαρά φωτογραφίες για τόσο λίγο φως που ούτε με το μάτι δε βλέπεις τόσο καθαρά

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Ultra night mode δεν έχω δει. Που το έχει? Εκτός αν εννοείς το ultra dark που μπαίνει αυτόματα με το που ανοίξεις την εφαρμογή για φώτο και με το που πιάσει ίσα ίσα φως σου το βγάζει. Αν εννοείς αυτό ναι βγάζει μια χαρά φωτογραφίες για τόσο λίγο φως που ούτε με το μάτι δε βλέπεις τόσο καθαρά

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Για τον δικό του φορτιστή μιλάω κ γω πάντα εννοείτε.. Πάντος η μπαταρία του Nord 2 κρατάει προς το παρόν μια χαρά.. Βγάζω μιάμιση μέρα με αρκετή χρήση.. Αλλα φορτίζω όπως σου είπα.. Κ όσο κρατήσει.. Το λέω γιατί την συσκευή θα την κρατήσω 4 χρόνια να είμαστε καλά σίγουρα.. Για αυτά που θέλω είναι σούπερ κ ότι πιο βολικό στο χέρι για μένα.. Το νέο Nord που θα είναι καλύτερο έχει πιο μεγάλη οθόνη απ'ότι είδα οπότε κ πάλι το Nord 2 είναι το ιδανικό για τα δικά μου γούστα..


Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...