Jump to content

Dedicated IP


Highways
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την φιλοξενία.

Ειμαι εξωτερικό κ θέλω  να δουλέψω απο Ελλάδα χωρις να το γνωριζει η εταιρία μου. Η εταιρία μ θεωρείται οτι εχει το super wow security γιατι κανει αμυντικα συστηματα κ δεν δουλεύει τπτ απο αλλη χωρα.

Μου ειπανε οτι η μονη λυση ειναι NordVpn, αγορα dedicated IP στη χωρα που μενω μεσω του nordvpn κ αγορα travel router που θα το κανω set up να μπαινει μεσω αυτης της IP, γιατι με απλο vpn το IT μπορει να το δει κ να πει γιατι χρησιμοποιείς VPN απο το σπιτι; Συμφωνειτε με αυτο;  υπαρχει περιπτωση να το ανιχνευσουν; 

Υπαρχει αλλη λυση; Ενας μ λεγε να κανω το ρουτερ μ vpn server κ να μπαινω μεσω αυτου. 

 

Ποσο ευκολο ειναι να τα κανει αυτα ενας ασχετος σαν κ μενα;

 

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι αν ειναι τοσο καλη οπως λες σας εχει δωσει κλειδωμενα laptop που συνδεονται μονο με VPN δικο της πανω στο δικτυο της εταιριας σας, σωστα;

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, trod said:

Φανταζομαι αν ειναι τοσο καλη οπως λες σας εχει δωσει κλειδωμενα laptop που συνδεονται μονο με VPN δικο της πανω στο δικτυο της εταιριας σας, σωστα;

Τι απαντάς; Δε βλέπεις το φαιδρό του πράγματος; Και καλά "αμυντικά συστήματα" και ειρωνεύεται την ασφάλεια τους; Πιτσιρικάς είναι και ψάχνει να βρει τρόπο να ξεπεράσει το μπλοκ της ΑΕΠΙ ή όπως αλλιώς τη λένε για να κατεβάσει καμία τσόντα ή ταινία.

 

Αν ήταν πραγματικά σε τέτοια εταιρία θα ήξερε πως οποιαδήποτε κίνηση ίσως τον έφερνε αντιμέτωπο με κατηγορίες περί βιομηχανικής και όχι μόνο κατασκοπίας.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την φιλοξενία.

Ειμαι εξωτερικό κ θέλω  να δουλέψω απο Ελλάδα χωρις να το γνωριζει η εταιρία μου. Η εταιρία μ θεωρείται οτι εχει το super wow security γιατι κανει αμυντικα συστηματα κ δεν δουλεύει τπτ απο αλλη χωρα.

Μου ειπανε οτι η μονη λυση ειναι NordVpn, αγορα dedicated IP στη χωρα που μενω μεσω του nordvpn κ αγορα travel router που θα το κανω set up να μπαινει μεσω αυτης της IP, γιατι με απλο vpn το IT μπορει να το δει κ να πει γιατι χρησιμοποιείς VPN απο το σπιτι; Συμφωνειτε με αυτο;  υπαρχει περιπτωση να το ανιχνευσουν; 

Υπαρχει αλλη λυση; Ενας μ λεγε να κανω το ρουτερ μ vpn server κ να μπαινω μεσω αυτου. 

 

Ποσο ευκολο ειναι να τα κανει αυτα ενας ασχετος σαν κ μενα;

 

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας



Dedicated ip δεν..
Τα vpn εχουν στατικες ip
Δεν πας για ρακές καλύτερα;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Αρχισαν να έρχονται και εδώ τα γνωστά θέματα του μπλα-μπλα του γειτονικού φόρουμ?

Edited by bbbb
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tiffany said:

Τι απαντάς; Δε βλέπεις το φαιδρό του πράγματος; Και καλά "αμυντικά συστήματα" και ειρωνεύεται την ασφάλεια τους; Πιτσιρικάς είναι και ψάχνει να βρει τρόπο να ξεπεράσει το μπλοκ της ΑΕΠΙ ή όπως αλλιώς τη λένε για να κατεβάσει καμία τσόντα ή ταινία.

 

Αν ήταν πραγματικά σε τέτοια εταιρία θα ήξερε πως οποιαδήποτε κίνηση ίσως τον έφερνε αντιμέτωπο με κατηγορίες περί βιομηχανικής και όχι μόνο κατασκοπίας.

 

Εκει ηθελα να το καταληξω και να του πω οτι ακομα και αν ισχυει αυτο που λεει αυτη η εταιρια εχει μηχανισμους για να σε ελενξει και να σε πιασει αμα χρειαστει.

 

5 minutes ago, zerokill said:

 


Dedicated ip δεν..
Τα vpn εχουν στατικες ip
Δεν πας για ρακές καλύτερα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Το NordVPN εχει αυτο για να μην σου δινει shared IP:

https://nordvpn.com/features/dedicated-ip/

  • Like 1

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Βρήκε τώρα αυτός φόρουμ για να πάρει πληροφορίες για το πως θα κοροϊδέψει την εταιρία που τον ταΐζει… 

Κλείδωμα και τέλος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...