Jump to content

Περί... εφαρμογών & παιχνιδιών iOS


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας. Ψάχνω για λογαριασμό ενός φίλου μια εφαρμογή με επιπλέον ρυθμίσεις για την κάμερα, καθώς και φίλτρα. Ποια πιστεύετε οτι είναι η πιο πλήρης;

Έχει πολλές εφαρμογές αλλά οι καλές είναι επί πληρωμή. Οι πιο γνωστές είναι Camera+, ProCamera, Procam 4, MuseCam (free), vcso cam (free). Εγώ αυτές έχω χρησιμοποιήσει κατά καιρούς.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Θα τους τις προτείνω κι ας διαλέξει εκείνος!
Link to comment
Share on other sites

Here maps.Με την τελευταια αναβαθμιση .. τωρα η του app η των χαρτων βλεπω τρελα κολληματα αλλα και κρασαρισματα στην εφαρμογη ... πολλες φορες βαζω διαδρομη και ενω η ομιλια προχωραει κανονικα ο χαρτης ακινητος και μαλιστα δεν μπορεις να ζουμαρεις δηλαδη καμια ανταποκριση στο αγγιγμα.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι μεχρι τωρα ολα καλα... δεν ξερω αν εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα μετα απο το τελευταιο update της εφαρμογης.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα

Ψάχνω μια εφαρμογή όπου να μου υπενθυμίζει κάποιες υποχρεώσεις που έχω κάθε μήνα όπου να μπορω να ορίσω να με ειδοποιεί καθημερινά Π.χ. απο τις 20-28 του μήνα, και να έχει την επιλογή done η κατι τέτοιο όπου όταν το επιλέγω να σταματά τις ειδοποιήσεις. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια σχετική εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μετά από πολλά χρόνια έχω iOS. Χρειάζομαι να επισκέπτομαι κάποιες σελίδες οι οποίες είναι διαθέσιμες μόνο από μέσα από http proxy. Μάλιστα για να ολοκληρωθεί η σύνδεση, θα χρειαστεί να βάλω τα προσωπικά μου credentials.

 

Το πρόβλημα είναι ότι ο proxy αυτός μπορεί να ανοίξει μόνο τις συγκεκριμένες σελίδες, άρα χρειάζομαι να τον αναιγοκλείνω συνέχεια. Το να παιγαίνω στα settings κάθε τόσο είναι άβολο. Στο PC χρησιμοποιώ το foxyproxy στον firefox.

 

Λαμβάνοντας υπόψιν τους περιορισμούς του iOS και αφού μάλλον είναι αδύνατον να έχω ένα app που θα ανοιγοκλείνω το proxy, μου αρκεί ένα browser app που να υποστηρίζει proxy, ώστε να το έχω για αυτό το λόγο και μόνο. Δοκίμασα Google Chrome & Dolphin αλλά δεν βρήκα τέτοια επιλογή.

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό.

Δυστυχώς μου βγάζει αυτό το μήνυμα

Access control configuration prevents your request from being allowed at this time. Please contact your service provider if you feel this is incorrect.

 

Υποψιάζομαι ότι φταίει το πρόγραμμα, αλλά δεν δοκιμάσω και στο laptop αν επίσης το κάνει, δεν μπορώ να στείλω στο αντιμ κάτι. Υποψιάζομαι ότι φταίει το app, γιατί κρασαράει συνέχεια.

 

Όποιος έχει να προτείνει παρόμοια εφαρμογή, μετά χαράς να την δοκιμάσω την πρόταση του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρειάζομαι ένα μετρητή που να μπορεί να μετράει αντίστροφα, περισσότερες από 24 ώρες.

Συγκεκριμένα θέλω 308 ώρες. Θα πρέπει να υπάρχει η δυνατότητα να παγώνει όποτε επιθυμώ.

Οπότε δεν μπορώ να βάλω υπενθύμιση ημέρας διότι εξαρτάται από το πόσες φορές το πάγωσα.

 

Επίσης θα πρέπει να είναι συμβατό με ios 8

Το ιδανικό θα ήταν αν φαινόταν και στη lockscreen

 

Καμία πρόταση;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Σε μια συζήτηση που είχα με κάποιους φίλους μου είπαν ότι υπάρχουν συγκεκριμένα apps για iPhone με τα οποία μπορείς να αυξήσεις τους ακόλουθους στο Instagram.

Γνωρίζει κάποιος κάτι γι αυτό.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αλλά για ποιο λόγο μωρε να γεμίσεις fake followers;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

To κινητό της γυναίκας μου είναι Iphone 4 (Ios 7.1.2).

Πρίν από μερικές μέρες κράσαρε το viber και το έκανε uninstall και ξανά install.

Από τότε δε μπορεί να το ξανα εγκαταστήσει και συμβαίνουν τα εξής περίεργα.

1. Μία φορά που τα κατάφερε, ξανα-κράσαρε

2. Από εκείνη τη φορά και μετά, όποτε ζητάει κωδικό με sms, δεν έρχεται, και αυτός που δίνουν μέσω τηλεφώνου δεν είναι έγκυρος.

3. Δεν μπορεί να έχει ούτε καν στο laptop (Winodows 10) γιατί της ζητάει επιβεβαίωση από το τηλέφωνο.

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα; :cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το γραφω εδω περα για να μην ανοιγω νεο θεμα. Αν και δεν το θεωρω ακριβως προβλημα, αλλα ας ρωτησω.

 

Οι επαφες στο κινητο μου ειναι ολες με ονοματεπωνυμο και εμφανιζεται πρωτα το επωνυμο και μετα το ονομα στο viber τις εμφανιζει ακριβως αναποδα, κατα αλφαβητικη σειρα μεν βαση επωνυμου αλλα πρωτα εμφανιζει το ονομα. Στα settings δεν βρηκα για το display των επαφων, μηπως δεν παρατηρησα σωστα και μου διεφυγε κατι;

 

Update post: Τελικα μετα την χθεσινη ενημερωση που εβγαλαν στο viber εστρωσε.

Edited by manolog3

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα,

Έφτιαξα ένα νέο gmail account στο οποίο πέρασα αρκετές επαφές (>1000) μέσω αρχείου CSV.

Πρόσθεσα και το account στο τηλέφωνο και οι επαφές περάστηκαν κανονικά.

 

Τώρα πώς θα γίνει να στείλω sms σε όλες τις επαφές σ'εκείνο το account μόνο;

 

Έχει κανείς να προτείνει κάποια εφαρμοφή;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Καλησπερα! θα ήθελα τη βοήθεια σας για να βρω μια εφαρμογή (free ή ακόμη και επι πληρωμή) στο iphone που να αποθηκεύει τις φωτογραφίες και να μπορεί να οργανώνω τις φωτογραφίες με οποια σειρα θέλω και όχι χρονολογική... Επίσης να δημιουργώ δικούς μου φακέλους επιλέγοντας οποιες φωτογραφίες θέλω Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! θα ήθελα τη βοήθεια σας για να βρω μια εφαρμογή (free ή ακόμη και επι πληρωμή) στο iphone που να αποθηκεύει τις φωτογραφίες και να μπορεί να οργανώνω τις φωτογραφίες με οποια σειρα θέλω και όχι χρονολογική... Επίσης να δημιουργώ δικούς μου φακέλους επιλέγοντας οποιες φωτογραφίες θέλω Ευχαριστω

 

Google Photos?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα, τον τελευταιο καιρό δεν εμφανίζεται το εικονίδιο του marketplace στην εφαρμογή του Facebook. Δεν ξέρω τι συμβαίνει. Έκανα αναφορά προβλήματος και τιποτα. Μπαίνω στην κεντρική σελίδα του marketplace community στο Facebook και σε κάθε λινκ μου εμφανίζει αυτό το παρακάτω μήνυμα . Ξερεις κανεις τι συμβαίνει ;
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα σας,

παρατηρησα ότι με την εγκατασταση του ios12 δεν βρισκω την εφαρμογή insomnia.

 

το εχει συναντησει και άλλος?

 

ευχαριστω για τις απαντησεις σας

Link to comment
Share on other sites

Εχει εξαφανιστει εδω και καιρο !

 

και μετά την τεράστια αναβάθμιση που έγινε πρόσφατα και ουσιαστικά κάθε λειτουργία της desktop έκδοσης υπάρχει και στην mobile, μην περιμένεις να ξαναβγεί :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Θέλω να κάνω δώρο γενεθλίων ένα συγκεκριμένο app σε άλλο πρόσωπο. Το μόνο που ξέρω είναι αριθμός κινητού και προφανώς ότι έχει iPhone. Δεν θέλω iTunes card καθώς δεν μου αρέσει η ιδέα δώρου το οποίο επί της ουσίας είναι χρήματα. Να ρωτήσω το Apple ID δεν παίζει, καθώς εκτός δεν θα βγάλουμε άκρη και επίσης προδιαθέτει τι σκοπό έχω. Εγώ έχω ενεργό iTunes λογαριασμό (για το ipad μου).

 

Υ.γ.: Δεν θέλω σχόλια για το είδος του δώρου - είμαι geek και είμαι περήφανος :) :lol: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
καλησπερα.μια βοηθεια παρακαλω.ποιο ειναι το πιο αξιοπιστο προγραμμα για μεταφορα φωτο,επαφων,κτλ απο iphone σε iphone;βασικα ειδα μερικα αλλα δεν ξερω ποιο να διαλεξω
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Εκανα προχτες το update των google maps και εκτοτε κατα τη διαρκεια της πλοηγησης ετσι και αλλαξω δρομολογιο (για τον χ,ψ λογο πχ επειδη εχασα μια στροφη) σε σχεση με αυτο που η εφαρμογη μου υποδεικνυει, το google maps δεν επανυπολογιζει νεα διαδρομη αλλα επιμενει σε αυτη που αρχικα μου υπεδειξε και καποιες φορες μαλιστα εξαφανιζεται και ο χαρτης της περιοχης, η δειχνει μονο το προτεινομενο δρομολογιο χωρις τους γειτονικους δρομους. Μεχρι και το update δουλευε μια χαρα. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτοπ? Ξερετε τι μπορει να φταιει η αν ειναι καποιο προβλημα της τελευταιας ενημερωσης?
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Καλησπέρα! Βρήκα αυτό το θέμα σχετικό και θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Τελευταία που μπαίνω μέσω tapatalk στο φόρουμ, δε μου φορτώνει η εφαρμογή. Φταίει κάτι στις ρυθμίσεις ή είναι στην εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... εφαρμογών & παιχνιδιών iOS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...