Jump to content

Περί... εφαρμογών & παιχνιδιών iOS


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά

Επειδη τυχαίνει να εχω και μια android συσκευή σαν δεύτερη και επειδή εχω εγκαταστήσει τις ιδιες εφαρμογές στο 6 αρι με το android που τυχαίνει να εχω παρατήρησα τα εξής...η μπορεί να είναι ιδέα μου

Εχω παρατηρήσει οτι οταν καμμιά φορά κοιτάζω για ενημερώσεις στο google play οτι για τις ιδιες εφαρμογές που εχω στο 6αρι, στο android αναβαθμίζονται αλλες πιο γρήγορα και αλλες οχι

Εχει αλλάξει τίποτα με τους developers ?

πχ στο one drive εδωσε στο android επιλογη για upload κατα τη φόρτιση ενω στο ios οχι.....στο παιχνιδι quizdom εχει δώσει ενα σωρό futures στο android και στο ios oxi....το ιδιο και στο marine traffic..και αλλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα παιδια. Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο τοπικ απλα ηθελα να ρωτησω για δωρεα gps για iphone. Καποτε ειχα δοκιμασει το navigon οταν ηταν το κινητο μου jailbroken τωρα ψαχνω ενα δωρεαν για να το εγκαταστησω... Υπαρχει η ολα ειναι payed? και αν λειτουργουν με internet η offline. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο τοπικ απλα ηθελα να ρωτησω για δωρεα gps για iphone. Καποτε ειχα δοκιμασει το navigon οταν ηταν το κινητο μου jailbroken τωρα ψαχνω ενα δωρεαν για να το εγκαταστησω... Υπαρχει η ολα ειναι payed? και αν λειτουργουν με internet η offline. Ευχαριστω

 

Αν και δεν έχω iphone ... Here. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Έχετε κανένα θέμα με το Facebook για iPhone ? μετά την τελευταία ενημέρωση προχθές η εφαρμογή παρέδωσε το.....πνεύμα .

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το Here Maps το τελευταιο διαστημα, δεν εχει ηχο η πλοηγηση παρολο που ειναι επιλεγμενη η "φωνη". Καμια ιδεα;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κατεβάσει την ελληνική φωνή μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής;

 

Οπως εγραψα και στο αρχικο post προφανως και ειναι κατεβασμενη οπως και επιλεγμενη η φωνη. Επισης δοκιμασα να επιλεξω αλλη γλωσσα πλοηγησης αλλα παλι τα ιδια. Εκανα και disable τη φωνη και ξαναεπελεξα την ελληνικη αλλα παλι τιποτα.

 

Μαλλον θελεει ξηλωμα και ξανα περασμα το app.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε πρώτα ένα reset στην συσκευή σου (κρατημένα home & power key) και αν δεν στρώσει αναγκαστικά θα πρέπει να σβήσεις και να εγκαταστάσεις ξανά την εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σας, μια φίλη έχει πάρει στην κόρη της το Iphone 6 και μου ζήτησε αν μπορώ να την βοηθήσω να βλέπει σε ποιον μιλάει και τι λεει, είναι σε επικίνδυνη ηλικία! 14 χρονών.

 

Υπάρχει κανένα app για να την "παρακολουθεί"?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μια φίλη έχει πάρει στην κόρη της το Iphone 6 και μου ζήτησε αν μπορώ να την βοηθήσω να βλέπει σε ποιον μιλάει και τι λεει, είναι σε επικίνδυνη ηλικία! 14 χρονών.

 

Υπάρχει κανένα app για να την "παρακολουθεί"?

Μόνο κάποιο application για ηχογράφηση συνομιλιών (τηλεφωνικων κλησεων) μπορεί να βρει. Δεν μπορεί να παρακολουθησει το παιδί 100%. Μηνύματα Δηλαδή και τέτοια δεν μπορεί να παρακολουθεί απ'οτι ξέρω.

 

Μπορεί να κοιτάξει για κάποιο "call recorder" ! Για να ηχογραφεί τις κλήσεις. Αν δεν κάνω λάθος όμως πρέπει να το ενεργοποιεί η μικρη κάθε φορά που θα ξεκινάει μια εισερχόμενη η εξερχομενη συνομιλία . Δεν θα μπαίνει αυτοματα η ηχογράφηση ! Με λίγα λόγια όποια συνομιλία θέλει η μικρή θα καταγραφεί ! Δεν υπάρχει τρόπος να παρακολουθείς 100% ένα κινητό....

 

 

Αν τα λέω λάθος ας με διορθώσει κάποιος !

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μια φίλη έχει πάρει στην κόρη της το Iphone 6 και μου ζήτησε αν μπορώ να την βοηθήσω να βλέπει σε ποιον μιλάει και τι λεει, είναι σε επικίνδυνη ηλικία! 14 χρονών.

 

Υπάρχει κανένα app για να την "παρακολουθεί"?

 

Έχω την εντύπωση κάποια εταιρεία κινητής σου δίνει αυτή τη δυνατότητα(Cosmote ή Vodafone νομίζω).Όχι για ηχογράφηση όμως αλλά για τηλέφωνα,sms,σελίδες internet.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδια sos...

Φεύγω αύριο για Ιταλία όπου πρόκειται να ενοικιασω αυτοκίνητο. Πάω να κατεβασω τον χάρτη στο here maps αλλα δεν μου τους κατεβάσει. Παει να κανει download αλλα σταματάει και μου βγάζει ενα θαυμαστικό. Μνήμη εχω. Τι μπορει να φταίει. Οποίος ξέρει ας βοηθήσει. Ευχαριστω.

 

 

via tapatalk...

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos...

Φεύγω αύριο για Ιταλία όπου πρόκειται να ενοικιασω αυτοκίνητο. Πάω να κατεβασω τον χάρτη στο here maps αλλα δεν μου τους κατεβάσει. Παει να κανει download αλλα σταματάει και μου βγάζει ενα θαυμαστικό. Μνήμη εχω. Τι μπορει να φταίει. Οποίος ξέρει ας βοηθήσει. Ευχαριστω.

 

 

via tapatalk...

 

Αλλες χωρες κατεβαζει κανονικα? Αν οχι η εφαρμογη θα εφαγε κανενα κολλημα ...το πολυ πολυ reinstall.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά καλησπέρα

Οπως το λέει και ο τίτλος, χρειάζομαι μια εφαρμογή για να αντικαταστήσω το messenger απο την συσκευή μου

Εχει να πρότεινει κανεις καμία; Κ επι πληρωμή να ειναι δεν με πειράζει

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μετά την μετάβαση από το 4s στο 6s Plus, παρατήρησα ότι η native εφαρμογή της Apple για το email δεν ειδοποιεί άμεσα για τη λήψη νέου μηνύματος στον gmail λογαριασμό μου, όπως γινόταν στο παλιό μου κινητό. Κάπου διάβασα ότι η google απέσυρε τη συγκεκριμένη δυνατότητα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να την κάνω να δουλέψει ή κάθε 15 λεπτά που το έχω βάλει να κάνει push είναι η μόνη επιλογή που έχουμε πλέον?
Link to comment
Share on other sites

Μετά την μετάβαση από το 4s στο 6s Plus, παρατήρησα ότι η native εφαρμογή της Apple για το email δεν ειδοποιεί άμεσα για τη λήψη νέου μηνύματος στον gmail λογαριασμό μου, όπως γινόταν στο παλιό μου κινητό. Κάπου διάβασα ότι η google απέσυρε τη συγκεκριμένη δυνατότητα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να την κάνω να δουλέψει ή κάθε 15 λεπτά που το έχω βάλει να κάνει push είναι η μόνη επιλογή που έχουμε πλέον?

Αν θες να έχεις άμεση ειδοποιήση για mail από το gmail σου ή θα κατεβάσεις την επίσημη εφαρμογή της google gmail ή θα κατεβάσεις κάποιες 3rd party εφαρμογές όπως spark, outlook, cloudmagic, κτλ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Φιλοι μου καλησπερα!

Μια ερωτηση περι parental control, δηλαδη πατρικου ελεγχου.

Επειδη τα παιδια οπου τα χασεις και οπου τα βρεις βρισκονται με το ipad στο χερι, ψαχνω μια εφαρμογη η οποια να χρονομετραει την ωρα χρησης ανα ημερα και οταν ξεπεραστει το προσεδηλωμενο οριο να κλειδωνει το ipad η να σου βγαζει ειδοποιηση.

Μηπως γνωριζει καποιος κατι σχετικα;

Θα ηταν πολυ χρησιμη εγαρμογη για ολους τους γονεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας,

 

Έχω εγκατεστημένο την εφαρμογή VIBER στο iphone μου.

Έχω παρατηρήσει 4 φορές ότι έχει κάνει κλήση σε άλλο viber λογαριασμό μόνο του. Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ποια εφαρμογη για voip της viva oEo !!!!

οποιοδηποτε voip φανταζομαι, απλα ρωταω για viva για ποιο συγκεκριμενα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα σας. Ψάχνω για λογαριασμό ενός φίλου μια εφαρμογή με επιπλέον ρυθμίσεις για την κάμερα, καθώς και φίλτρα. Ποια πιστεύετε οτι είναι η πιο πλήρης;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... εφαρμογών & παιχνιδιών iOS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...